Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: PORTO
#81 PostWysłany: 01 Sie 2014 21:07 

niebieski
Też zgadzam się-Porto w środku nocy (i nad ranem) bezpieczne. 2 razy przylatywałam b. późno i na placu Aliados zadziwiająca (dla mnie) ilość młodych osób, głownie studentow w charakterystycznych czarnych pelerynach siedziała, i spacerowała. A o 4.30 rano pełno osób wracających z imprez, czekających na nocne autobusy i tylko lekko wesołych :) Żadnych pijanych, rozrabiających. I znów powtórzę-cudowne miasto i dlatego kolejny bilet w szufladzie :D
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 04 Sie 2014 09:39 

Loty: 50
Kilometry: 139 962
Dzięki :)
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 16 Gru 2014 09:46 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 188
Kilometry: 335 734
Ja ze swojej strony mogę polecić Porto Free Tour http://panchotours.com/tours-Porto/FREE-TOURS.php
Idealna sprawa na pierwszy dzień w Porto. Idea znana jest z innych miast europejskich, przewodnik pracuje za napiwki. W Porto przewodniczka była bardzo sympatyczna, z dużym poczuciem humoru i sporą wiedzą na temat miasta.
 Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.

#84 PostWysłany: 25 Gru 2014 13:10 

Witam, chciałbym wybrac sie do porto w terminie 30.03-05.04.15. Mam pytanie
1. czy tyle czasu na zwiedzanie Porto to wystarczajaco , czy za dużo i mam kombinowac coś z podróżą do Lizbony na pare dni?
2. jak wygląda pogoda w Porto w tym okresie?
3. Czy na wielkanoc dzieje się coś wyjątkowego w tym mieście?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 26 Gru 2014 21:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 188
Kilometry: 335 734
1. Zależy jakie tempo i atrakcje lubisz. Ja byłam końcem listopada w Porto i 2,5 dnia w zupełności mi wystarczyło. A pozostały czas wykorzystałam na Lizbonę - połączenie Ryanairem kupione za 9,99e OW.
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 26 Gru 2014 21:52 

niebieski
donmiensko napisał(a):
Witam, chciałbym wybrac sie do porto w terminie 30.03-05.04.15. Mam pytanie
1. czy tyle czasu na zwiedzanie Porto to wystarczajaco , czy za dużo i mam kombinowac coś z podróżą do Lizbony na pare dni?
2. jak wygląda pogoda w Porto w tym okresie?
3. Czy na wielkanoc dzieje się coś wyjątkowego w tym mieście?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi

Masz sporo dni. Można oczywiście przelecieć/ przejechać do Lizbony. Ale wokół Porto jest sporo zupełnie fantastycznych miejsc, może zaplanuj tym razem północną część Portugalii :) Byłam w końcu marca-deszcz był, ale to częste tam. W miarę ciepło.
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 26 Gru 2014 22:04 

Dwa-trzy dni na Porto wystarczają.
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 27 Sty 2015 01:18 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 157 341
Hahn napisał(a):
Dwa-trzy dni na Porto wystarczają.

Największy błąd, który popełniają ludzie przylatujący do Porto. Aktualnie mieszkam niedaleko Porto i bardzo dużo tracicie nie odwiedzając okolic. Guimaraes - pierwsza stolica Portugalii, 3,1 Euro pociąg, jedzie godzinę. Przepiękne, stare miasteczko. Mieszkam tutaj i gorąco polecam. Do tego bardzo blisko Braga, przepięky Park Gerez [ http://en.wikipedia.org/wiki/Peneda-Ger ... ional_Park ] czy na południe Aveiro zwane Portugalską Wenecją...
Także nawet w 3-5 dni można dużo więcej zobaczyć, niż samo Porto. To co potwierdzam to Porto jest przepiękne. Moim skromnym zdaniem dużo ładniejsze, niż Lizbona...

Pozdrawiam :)
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#89 PostWysłany: 29 Sty 2015 15:38 
Awatar użytkownika

srebrny
Porto to na dwa dni.
Pierwszy dzień, spokojnie wszystko się zobaczy(most,katedry,basztę,"stare kamienice" + wino nad rzeką :D itp).
Drugi dzień, odwiedziny piwnic z winem :D rejs po rzece, odpoczynek

#90 PostWysłany: 29 Sty 2015 17:02 

jak ktoś jest fanem etno muzyki to koncerty fado, darmowe w wielu restauracjach, tawernach
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 02 Lut 2015 01:23 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
srebrny
właśnie wróciłem z porto i chciałbym skomentować parę elementów mojego weekendowego celu podróży.

generalnie porto to bardzo fajna mieścina, spokojna, tak jakby trochę wymarła, sporo pustych mieszkań (o tym już ktoś tu wspominał).
nie wiem dokąd sięga "stare miasto" czy centrum ale nie warto się przejmować tym, że tani hotel nie jest rzut beretem od ribery bo porto można w godzinę przejść na przestrzał.

jedzenie jest tanie. po za centrum obiadowe menu kosztuje 5 euro i można sie tym najeść.
piekarnie/cukiernie to mekki dla lubiących dobrze pojeść. ja np miałem przy takiej ulicy hotel, gdzie co 50m jest taki przybytek. zwykle trochę ludzi no ale największy problem to na co sie zdecydować, bo ciężko sie objadać już na śniadaniu.
te słynne francesihy to można raz spróbować ale nie polecam na kolacje bo do danie cięższego kalibru.

jedna rzecz mnie bardzo rozczarowała: transport i karta "porto card".
metro jeszcze ujdzie (tak na dobra sprawę to tam są 2 linie) alete autobusy to jakaś ruletka. w ogóle na tym polegać nie można! albo przyjedzie po czasie, albo przed albo w ogóle! nawet miejscowi się na nie skarżyli. po za szczytami (wiec weekendy odpadają) to jeżdżą góra 3 razy na godzinę ale zwykle to 2 a pod wieczór to nawet 1 na godzinę. jedyne to mogę pochwalić to bus 500, który robi ładną trasę (jedyny problem z nim to taki, że jak dziś na niego czekałem to w ogóle nie przyjechał...).
no i też ta kolejka, która pokonuje spora różnicę poziomów (nie pamiętam nazwy). normalnie to kosztuje 2,50, z porto card 1,90. jedzie to to może ze 40 sekund z czego 1/3 przez tunel(=zero widoków). płacić 2 euro za 25sekund przejażdżki? wiecie co można zjeść za 2 euro tam u nich? ;)
no i jeszcze sjesta w działaniu muzeów. w restauracjach to jeszcze rozumiem. ale w muzeach?!
wg mnie wydawanie 17,5euro na 2-dniowa porto card z transportem to sie nie opłaca. o północy nie kupi tego na lotnisku wiec i tak trzeba normalny bilet kupić(2,50). jak ktoś na problemy z chodzeniem (no to wtedy sie w domu siedzi a nie jeździ...) to może sobie nabyć.

a porto jest pełno sklepów z antykami. ceny sie symboliczne. nawet jak sprzedają jakieś wyroby miejscowe na riberze to też spoko ceny, np obrusy 1,5x1,5m po 3 euro.
2 ludzi lubi ten post.

#92 PostWysłany: 02 Lut 2015 10:13 
Awatar użytkownika

niebieski
Polecasz któreś konkretne muzea?
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 02 Lut 2015 11:04 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
srebrny
bylem tylko w jednym: museo do vinho do porto. wbrew pozorom nie jest to tylko muzeum wina ale także jest sporo informacji o mieście i wykorzystaniu rzeki duero.
czy polecam? jest to tylko jedno piętro, które w max 30mini można obejść. mnie, jako że mierze 185cm, nieco zdegustowało umieszczanie informacji po angielsku na iście dziecięcym poziomie wiec nie wszystko przejrzałem.

jest jeszcze wystawa połączona z wejściem na te wieżę de ciegos (czy jakoś tak). generalnie jest to kościół i obrazy jakichś gościów. widoki z wieży spoko a na kościół od bidy tez można rzucić okiem.

w ogóle w porto 50% lub więcej obiektów które oni polecają do zwiedzania to kościoły albo np muzea sztuki sakralnej; na cmentarz tez można rzucić okiem, bo inaczej to wygląda niż u nas. pozostałe 35% to wino a reszta to np muzeum transportu.

#94 PostWysłany: 05 Lut 2015 03:54 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 157 341
Haha, autobusy w Portugalii to w ogóle ruletka. Tutaj ludzie mają "inne" poczucie czasu. Jak zaczynałem tu mieszkać to mój przyjaciel spóźniał się 30 min - 1h. Oczywiście byłem mega wkurzony na co on odpowiadał "spóźniłem się TYLKO godzinę?" :D
Niestety, do niektórych rzeczy trzeba przywyknąć. A akuart porto card to trochę nieporozumienie, szkoda, że wcześniej nie zapytałeś. :)
Tak czy siak, fajnie, że Porto Ci się podobało. Według mnie jest dużo ładniejsze, niż Lizbona...

pozdro :)
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#95 PostWysłany: 16 Mar 2015 00:53 

Loty: 46
Kilometry: 51 607
Polecam skorzystać z połączonej oferty Palacio da Bolsa i Sandemana. Za 10€ (ulgowy 7€) mamy wejście do obu tych obiektów wartych odwiedzenia.
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#96 PostWysłany: 16 Mar 2015 09:42 
Awatar użytkownika

niebieski
Skoro odgrzebano temat to i kilka moich wrażeń po weekendzie w Porto

Po pierwsze Porto jest naprawdę piękne i nie rozumiem jak można pisać, że jest inaczej ;)

Cafe Majestic jest aktualnie zamknięte (remont).
Livraria Lello jest cudowna i w poniedziałki po otwarciu (10.00) można robić zdjęcia.
Koniecznie trzeba się wybrać w rejs po Duoro i nad ocean. Pont Luis I to oczywistość więc już nie będę się powtarzać.
Pogoda na początku lutego była świetna - bezchmurne niebo, słońce, czasem trochę wiało.
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 16 Mar 2015 10:00 

niebieski
Cafe Majestic już otwarte :D sprawdzone osobiście 9 marca 8-) Porto przepiękne :P
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 16 Mar 2015 10:27 

Ja polecam udać się w Porto do parku Serralves, jest nieco oddalony od ścisłego centrum, ale jest naprawdę urokliwym, pełnym zieleni miejscem, do tego niezbyt uczęszczanym przez turystów (to był akurat dla mnie duży plus, tłumy działają na mnie zniechęcająco). Do parku można dotrzeć komunikacją miejską (niestety w tej chwili nie pamiętam, którą linią autobusową). Park Palacio de Cristal też polecam, niedaleko rosarium jest miejsce, z którego roztacza się przepiękny widok na Douro :)
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 16 Mar 2015 10:38 

Byłem w lutym i niestety cafe Majestic była jeszcze w remoncie, szkoda

Za to całkiem rozczarował mnie targ Mercado do Bolhao, czytałem gdzieś wcześniej porównania do barcelońskiego La Boqueria, ale w porównaniu do niego wypadł bardzo blado
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 16 Mar 2015 11:15 
Awatar użytkownika

niebieski
Też byłam w lutym i wtedy Cafe była zamknięta. Ale to dobrze, że już otwarta, jest powód, żeby wrócić do Porto ;)

Zapomniałam napisać o Mercado i zgadzam się w 100%, że to ogromne rozczarowanie. Od la Boqueria dzielą go lata świetlne.
 Relacje PM off
heniek lubi ten post.

[ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości