Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Porto
#121 PostWysłany: 07 Sty 2016 12:17 
Awatar użytkownika

złoty
Piotras_5 napisał(a):
...Nie bój się transportu publicznego....

Jak rok temu czekałem na autobus, który mnie miał dowieść na przystanek metra...
nie, nie bałem się transportu publicznego. bałem się że na samolot nie zdarzę.

#122 PostWysłany: 07 Sty 2016 12:19 
Awatar użytkownika

Loty: 46
Kilometry: 124 109
W to już nie wnikam jak ktoś układa swój plan, chodziło mi ogólnie o komunikację, a nie o spóźnialskich. :)
 Relacje PM off
gasolina84 lubi ten post.

#123 PostWysłany: 07 Sty 2016 12:21 
Awatar użytkownika

złoty
a co gdy twój plan zweryfikuje pan z autobusu...?

#124 PostWysłany: 10 Sty 2016 16:15 

Za niedługo będę w Porto na około tygodniowym wypoczynku, z tego co czytam to całkiem dużo czasu więc myślałem o jakieś jednodniowej wycieczce jeśli pogoda dopisze, jak uważacie które z miast jest bardziej warte zobaczenia Braga czy Guimaraes? Ewentualnie jak łatwo i tanio dostać się z jednego miasta do drugiego?
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 10 Sty 2016 18:54 

niebieski
W moim odczuciu Guimaraes, ale to subiektywna opinia, lubie klimat takich historycznych miasteczek.

Wysłane z mojego X2_Twin przy użyciu Tapatalka
Maciek_Sosnowiec uważa post za pomocny.

#126 PostWysłany: 10 Sty 2016 21:25 

Dzięki za podpowiedź, a znajdzie się ktoś kto pomoże wybrać mi odpowiedni bilet na komunikację miejską w Porto?
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 10 Sty 2016 22:38 
Awatar użytkownika

Komunikacje miejską w samym Porto czy na dotarcie do okolicznych miast jak wspomniane przez Ciebie Braga czy Guimaraes? :)

#128 PostWysłany: 11 Sty 2016 07:06 

humptydumpty napisał(a):
Komunikacje miejską w samym Porto czy na dotarcie do okolicznych miast jak wspomniane przez Ciebie Braga czy Guimaraes? :)

Dokładnie w samym Porto
Sytuacja wygląda tak:

Jako hotel wybrałem Ibis w Vila Nova de Gaia.
Generalnie jest 'kawałek' od centrum więc piesza wycieczka nie wchodzi w grę.
Po przylocie, lepiej kupić osobny bilet z lotniska do centrum i później strefowy 'na miejscu'
np. Andante 24 Z3 (ewentualnie na daną liczbę przejazdów Z3 bo myślę o dotarciu min do portu) czy np od razu Andante-1 bądź Andante-3( rozumiem że te karty są bez limitów stref) ?
Podpowiedzcie mi czy oba rodzaje biletów da się nabić na niebieską karte?

A przy okazji rozumiem że bilety są ważne 24 godziny a nie jeden dzień?
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 11 Sty 2016 07:57 

niebieski
Guimaraes bardzo malownicze, szczególnie w słoneczny, jesienny dzień :) , Bragi jeszcze nie znam. Pomyśl może też o pojechaniu metrem do Vila do Conde-naprawdę piękne miasteczko nad oceanem. I jeszcze Aveiro (kolorowe domy nad kanałami i pyszne ciastka ovos moles). Do Aveiro pociągiem.
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 11 Sty 2016 08:50 
Awatar użytkownika

złoty
Aveiro jest średnie.
Zdecydowanie Guimarães, jest poza tym na liście UNESCO. IMO zamiast do Aveiro lepiej do Coimbry się wybrać.
 Relacje PM off  

#131 PostWysłany: 11 Sty 2016 09:42 
Awatar użytkownika

Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
a może Lizbona? Można zrobić jednodniówkę by ryanair za 16 euro :)
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 11 Sty 2016 10:11 
Awatar użytkownika

złoty
padło juz wiele propozycji dotyczacych miast
ja zdecydowanie polecam wynajem samochodu chocby na dobe
i niespieszny przejazd wzdluz rzeki Duero/Douro bardzo malownicza trasa:

https://www.google.pl/search?q=douro+at ... ch&q=douro
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#133 PostWysłany: 11 Sty 2016 14:43 
Awatar użytkownika

Z takich jednodniówek z Porto, to myślę, że Guimaraes plus Braga (a konkretnie nie sama Braga, a Santuário do Bom Jesus do Monte - warto bardzo) jest najciekawszą propozycją o tej porze roku.
Za 7EUR jest bilet 24h na podmiejskie pociągi, którymi można dojechać do obu miejscówek - ale osobiście wziąłbym bilet do Bragi, potem autobus pomiędzy Braga-Guimaraes - autobusy jeżdżą częściej i szybciej ok. 40min zamiast min. 1,5h pociągami z przesiadką. I na koniec powrót z Guimaraes pociągiem - kolejność miast oczywiście dowolna.

Można rozważyć jeszcze Coimbrę - trochę dalej, ale za to bez wakacyjnych tłumów.
Villa do Conde ekstra, ale przydałoby się parę stopni więcej.
Aveiro rozczarowujące (chyba, że skoczyć do pobliskiego Costa Nova, ale to też przy większej ilości słońca może ;)
Dolina Douro zdecydowanie warta, ale przy 10 stopniach na zewnątrz i zacinającym deszczu - nie wiem czy ma to ten sam urok co późnym latem, wczesną jesienią.

-- 11 Sty 2016 13:53 --

@Maciek_Sosnowiec

A co do transportu - myślę, że kup sobie Andante Tour 3 od razu po przylocie i przez pierwsze 72h pozwiedzaj ile się da. Wszystko w cenie. Nawet kolejki podmiejskie. http://www.stcp.pt/en/travel/tariffs/touristic-tickets/ (poza starymi tramwajami!) Potem dzień, dwa na wypady poza miasto. I będzie.
wersus79 uważa post za pomocny.

#134 PostWysłany: 11 Sty 2016 15:11 

niebieski
Pozwolę sobie jednak nie zgodzić z dwoma opiniami na temat Aveiro ;) Chyba nie bylismy w tym samym. Przepiękne widoki; własnie na domy nad kanałami, kamienice na placu (nie mam akurat planu, więc nie podam nazw), ogólnie interesujące. Zresztą raczej trudno znaleźć w północnej Portugalii nieciekawe miejsce :) Mi przynajmniej się to nie zdarzyło.
Potwierdzam fantastyczną drogę wzdłuż Douro, ale to raczej wiosną/latem/jesienią. Teraz winnice bez liści, choć i tak jest co podziwiać.
 Relacje PM off
humptydumpty lubi ten post.

#135 PostWysłany: 23 Sty 2016 12:53 

Loty: 28
Kilometry: 32 819
Tydzień temu powróciłem z małego eurotripa gdzie 3 dni spędziłem w Porto.Warto by więc coś napisać o tym pięknym mieście ;) Wizytę w Porto zaczynamy na wmiare nowym lotnisku jak podejrzewam po generalnym remoncie na euro 2004.Jak na każdym lotnisku wychodzimy głównym wejściem aby znaleźć jakiś środek transportu do centrum w tym przypadku metro.Już tutaj pojawia sie pierwszy problem bo widać po drugiej strony ulicy wagony metra a przejścia nigdzie nima(obok policja stoi wiec przebiegać nie polecam).Dopiero po dłuższym rozpoznaniu znajdujemy ruchome schody w dół na terenie lotniska.Wygląda to bardziej na schody do piwnicy niż do metra no ale cóż.Bilet do centrum kosztuje coś koło 3euro od osoby i dłużej jedzie na ziemi niż pod nią.Samo miasto jak już wiele razy było opisywane dosyć małe w jeden dzień do zrobienia.Jeśli ktoś chce zobaczyć ocean to ja zrobiłem to tak.Najpierw zabytkowym tramwajem nr 1 jedziemy z centrum do ujścia rzeki Duoro a później wzdłuż brzegu deptakiem do samego końca około 3-4km i tam szukamy metra do centrum.Jedna rzecz która mnie najbardziej wkurzała w Porto to brak sklepów spożywczych.Nie wiem jak ci ludzie tam żyją ale w okolicy centrum błądziłem 30min zanim udało się trafić miejscową biedronkę (pingo doce).Nawet na deptaku wzdłuż oceanu niema ani jednego sklepu czy kebaba co u nas jest nie do pomyślenia.Szokująca jest też ilość zrujnowanych kamienic.Samo centrum a tam kilkadziesiąt ruin gdzieniegdzie same ściany a w innych zamurowane okna i drzwi.Nawet w sąsiedztwie głównych atrakcji.Co do jedzenia z całego serca polecam knajpe na ul.Bonjardim koło przystanku metra Trinidade.Nie wiem jak się nazywa ponieważ na google maps ma inna nazwe i na zdj z google street inną a sam nie zapamiętałem.Za 15e zamówiłem dużą pizze,francesinhę,frytki,piwo i cole i dwie osoby nie mogły tego zjeść a było pyszne.Z koleji w knajpie ulice dalej za 1 euro wiecej dostaliśmy mniejsze porcje i surowe ochydne mięso także uważajcie ;)
Załącznik:
porto1.JPG

Załącznik:
porto3.JPG

Załącznik:
porto4.JPG

Załącznik:
porto2.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#136 PostWysłany: 23 Sty 2016 14:57 

Z tym dojściem do metra/kolejki po przylocie to masz rację. Można zgłupieć za pierwszym razem.
Szczególnie jak się zjedzie schodami w dół i zobaczy parking podziemny.
Tak - to przejście do metra. :)
Będę za 10 dni to wrzucę fotki - jak nie zapomnę zrobić.
 Relacje PM off  

#137 PostWysłany: 24 Sty 2016 08:14 
Awatar użytkownika

Idąc Twoją trasą z Foz na Matosinhos zaraz po drodze w pierwszej linii kamienic od Oceanu jest Pingo Doce (pierwszy punkt na zaopatrzenie;) a z kolei przy plaży Matosinhos jest olbrzymie Pingo Doce z kafeterią, gdzie w bardzo dobrych cenach można zjeść danie dnia (jakości niepowalającej, ale sycące;) a przy stacji metra, o której wspominasz - Matosinhos Sul znajduje się Lidl. Wzdłuż deptaku znajdują się w zasadzie same kafejki i knajpki - cała Avenida de Montevideu. Potem przy Matosinhos jest trochę słabiej na początku, ale można udać się parę kroków dalej na smażone ryby i owoce morza w pierwszej przecznicy na końcu deptaku. Dobra jakość w dobrych cenach.

W samym centrum jest marketów od groma - tylko faktycznie poukrywane trochę:)

#138 PostWysłany: 24 Sty 2016 14:08 
Awatar użytkownika

złoty
Bydgoszcz1990 napisał(a):
...Jedna rzecz która mnie najbardziej wkurzała w Porto to brak sklepów spożywczych...
jedzenie w Porto w barach jest tak tanie i dobre, ze grzechem jest szukać markietow z jedzeniem...

Szokująca jest też ilość zrujnowanych kamienic.Samo centrum a tam kilkadziesiąt ruin gdzieniegdzie same ściany a w innych zamurowane okna i drzwi.Nawet w sąsiedztwie głównych atrakcji...
to ponoć efekt wyludniania się miasta w ostatnich latach. jakkolwiek, jak na ruiny(może lepiej nazwać je pustostanami) mają dość atrakcyjny widok i dodają klimatu

Za 15e zamówiłem dużą pizze,francesinhę,frytki,piwo i cole i dwie osoby nie mogły tego zjeść a było pyszne....
pizza w Porto... :roll:
jedzenie w centrum pamiętam, że było znacznie droższe niż o 5 minut drogi od niego. za 5€ serwowali menu. może nie w pięknym lokalu ale jedzenie było dobre!

#139 PostWysłany: 24 Sty 2016 15:58 

humptydumpty napisał(a):
W samym centrum jest marketów od groma - tylko faktycznie poukrywane trochę:)
Dokładnie. To specyfika zabytkowej zabudowy w ścisłym centrum Porto. Warto wspomóc się nawigacją w telefonie z szukaniem. Czasami wejście/szyld widoczne są dopiero z bardzo bliska, a duży market w podziemiach. Sam za pierwszym razem minąłem kilka robiąc zakupy na śniadanie. :)
 Relacje PM off  

#140 PostWysłany: 25 Sty 2016 09:22 
Awatar użytkownika

złoty
Lepsze i tańsze dyskonty od pingo doce to minipreco.
 Relacje PM off  

[ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości