Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#821 PostWysłany: 07 Sie 2016 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 37
Loty: 11
Kilometry: 26 068
karollo napisał(a):
+ dojdzie Getin Bank Kredytowa.

poważnie się nad Getinem zastanów. miałam u nich kredyt samochodowy, który potem skonsolidowałam w ING z innym kredytem z mbanku. cała operacja miała miejsce ok. 20 czerwca. mbank informacje o spłacie zadłużenia przekazał do BIK-u w miesiąc, natomiast pod koniec września wciąż widniałam jako zakredytowana w Getinie, bo nie przekazali informacji do BIK-u. poza tym mają potworną obsługę, a zamykanie kredytu wymagało 3-krotnego potwierdzenia operacji telefonicznie. dla mnie jest to najgorszy bank, jaki można wybrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#822 PostWysłany: 08 Sie 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
Kiedyś miałem tam konto. Z obsługą niestety ale wiem. Szału nie ma. Nie ma innej alternatywy dla szybkich zakupów za granicą bez mrożenia kasy na innym koncie. Pocztowy też słabo wypada w moim wypadku.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#823 PostWysłany: 11 Sie 2016 12:26 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Doradźcie proszę. Potrzebuję konta walutowego w EUR wraz z kartą debetową do darmowych wypłat z bankomatu za granicą. Mam konto złotowe w mbank i millenium. Porównywałam oba te banki i wyszło mi, że darmowe wypłaty są tylko w mbanku. Za kartę muszę tam jednak zapłacić - 30 zł za wydanie i 30 zł opłaty rocznej za użytkowanie. Konto jest prowadzone bezpłatnie. Czy to dobra opcja w porównaniu z innymi rozwiązaniami na rynku?

Dajcie znać, czy dobrze myślę. Chciałabym skorzystać z reklamowanego na forum Rkantoru, czyli:
* wpłacam z konta złotówkowego w mbanku na platformę Rkantoru - zero prowizji za przelew
* zamieniam pln na euro po kursie średnim w ramach punktów Rkantoru - bez prowizji za przewalutowanie
* przelewam euro z platformy Rkantoru na konto eurowe w mbank - zero prowizji za przelew
* wypłacam euro z bankomatu za granicą z karty debetowej do konta eurowego lub dokonuję nią eurowych płatności bezgotówkowych w terminalu płatniczym - zero prowizji za wypłatę lub płatność + brak przewalutowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#824 PostWysłany: 11 Sie 2016 12:56 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
t-mobile eur
płacisz za wydanie karty ( 10 lub 15 PLN ), ważna 3 lata
wypłaty darmowe

smart eur: powerbank-za-zalozenie-smart-konta-eu,1499,98890
bez opłat
wypłaty darmowe

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#825 PostWysłany: 11 Sie 2016 13:07 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
martinka_pl napisał(a):
Doradźcie proszę. Potrzebuję konta walutowego w EUR wraz z kartą debetową do darmowych wypłat z bankomatu za granicą. Mam konto złotowe w mbank i millenium. Porównywałam oba te banki i wyszło mi, że darmowe wypłaty są tylko w mbanku. Za kartę muszę tam jednak zapłacić - 30 zł za wydanie i 30 zł opłaty rocznej za użytkowanie. Konto jest prowadzone bezpłatnie. Czy to dobra opcja w porównaniu z innymi rozwiązaniami na rynku?
...
* przelewam euro z platformy Rkantoru na konto eurowe w mbank - zero prowizji za przelew


Karta Eur to eMaxa walutowego jest wydawana za 30 zł i jest to opłata za pierwszy rok. Czyli co roku płacisz 30 zł. Mam i korzystam, zaletą są darmowe wypłaty z bankomatów za granicą, ale karta jest dobra tylko do strefy Eur.

Druga rzecz - mBank nie jest bankiem współpracującym z RKantorem. Przelew walutowy z RKantoru do mBanku kosztuje zgodnie z TOiP RKantoru - 1 Eur za przelew.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#826 PostWysłany: 11 Sie 2016 13:20 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
dzięki, @mrmrooz :-)
@kruczi, a w T-mobile przelewy do/z RKantoru za darmo również? Ile trwa założenie konta i wysyłka karty?

-- 11 Sie 2016 13:24 --

@mrmrooz, jeszcze jedno pytanie - jaką masz kartę debetową do konta euro w mbanku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#827 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:32 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
nie wiem jak z rkantorem, ale alior kantor księguje przelewy natychmiast i są darmowe

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#828 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:06 

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 7
rasa napisał(a):
Gdyby ktoś się zastanawiał nad wyborem karty debetowej w Pekao (MasterCard) lub debetowej/kredytowej w Getin (Visa) to przesyłam wykresy jak kształtowały się kursy wymiany walut dla tych organizacji od początku czerwca tego roku.

Jeżeli dobrze rozumiem, a sam też sprawdzałem i porównywałem tabelki rozliczeniowe Visa vs MasterCard to przy euro lepiej jest rozliczać się MasterCard. Zawsze to parę groszy mniej, co przy wydatkach wakacyjnych może mieć znaczenie.
Jeżeli dobrze przeczytałem ten wątek, to Pekao SA ma kartę MC (kredytową też?) rozliczaną wg kursu MC. Jedyna wada to karta kosztuje rocznie 30 zł (2,50 zł miesięcznie). W porównaniu do karty kredytowej Visa z Getin (tu prowadzenie za darmo, jeżeli min. 5 transakcji miesięcznie).

Co ostatecznie by oznaczało, ze MasterCard z Pekao wychodzi atrakcyjniej. Nawet biorąc pod uwagę sporą liczbę transakcji w euro to te 2,50 zł miesięcznie się zwróci poprzez używanie karty.

Czy dobrze rozumiem? Dajcie znać.
Mam jeszcze kartę Wizz w Raiffeisen, ale ją chcę szybko przenieść do któregoś z tych banków.

Dzięki za pomoc!

[edit] Sprawdzilem dokładnie w regulaminie pekao. Niestety przy kredytówkach nie przeliczają z kursu MC euro->złotówki i inne.
Zapis brzmi tak:

    Transakcje dokonane za granicą przy użyciu kart są przeliczane z waluty transakcji na złote
    według kursu sprzedaży obowiązującego w Banku w dniu otrzymania zlecenia obciążenia limitu kredytowego, a w przypadku braku kursu Banku dla waluty,w której była dokonana transakcja – będą przeliczane z waluty transakcji na dolary amerykańskie według kursu stosowanego w dniu rozliczenia transakcji przez system płatniczy VISA (w przypadku kart VISA) lub system płatniczy MasterCard (w przypadku kart MasterCard) i następnie przeliczone na złote według kursu sprzedaży dolara amerykańskiego obowiązującego w Banku w dniu otrzymania zlecenia obciążenia limitu kredytowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#829 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Witam. Trochę się obudziłem z ręką w nocniku ale czy jest jakiś bank który wydaje kartę EUR od ręki? oczywiście mogę tam założyć karŧę, nie ma sprawy. Szukałem od rana i nic nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#830 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
obawiam że się nie znajdziesz od ręki karty walutowej. możesz poprosić o kuriera ale to jednak zajmie chwilę...

Wyslane z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#831 PostWysłany: 11 Sie 2016 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@mahalnet
Nie wiem czy dalej to działa, ale dawniej w Aliorze dało się to zrobić.
To była karta walutowa podpięta do normalnego rachunku - nie kantorowego.
Trzeba było albo wpłacić na nią środki w gotówce albo przelać np. z jakiegoś online kantoru.
Wydawana od ręki na pewno jak się miało u nich jakieś inne konto.
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
#832 PostWysłany: 11 Sie 2016 17:19 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Mi w mbanku, w którym mam konto złotowe, powiedzieli, że kartę eurową powinnam dostać w przeciągu 4 dni roboczych.

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#833 PostWysłany: 13 Sie 2016 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
@Zielony^ Dzięki. Karta już w kieszeni. Jedyna "wada" to taka, że można tylko używać w terminalach i bankomatach. Bez zakupów na odległość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#834 PostWysłany: 14 Sie 2016 08:54 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Jeśli to karta mBanku to oczywiście że można i 'na odległość' (internetowe zakupy znaczy; mam i używam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#835 PostWysłany: 17 Sie 2016 09:49 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 19
Czy karta debetowa do Euronkonta Mobilnego (Pekao) mozna placic przez Internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#836 PostWysłany: 17 Sie 2016 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Wiem, że niektórzy z nas mają karty Amex wydane przez Millennium...

http://www.cashless.pl/wiadomosci/karty ... an-express
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#837 PostWysłany: 17 Sie 2016 21:56 

Rejestracja: 31 Maj 2012
Posty: 31
Mozna, masz to jasno opisane na stronie banku.
Mozesz tez do tego rachunku wziac karte wielowalutową, w kazdym przypadku korzystne rozliczanie transakcji w walutach.
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#838 PostWysłany: 18 Sie 2016 12:51 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
szarik napisał(a):
Jeśli to karta mBanku to oczywiście że można i 'na odległość' (internetowe zakupy znaczy; mam i używam).

1. A jak wygląda rozliczenie transakcji on-line przy płatności np. za noclegi w serwisach typu airbnb w EUR czy transfery w EUR lub USD poprzez konto EUR eMax w mBanku lub wydaną do niego debetówkę? Jak są rozliczane takie płatności (chodzi mi o przewalutowania), po jakim kursie (banku, wystawcy karty?) i z jaką prowizją?
2. Czy przy np. rezerwacji noclegów podaje się jak przy płatności kartą kredytową nr karty debetowej czy po prostu robi się przelew z konta walutowego?
3. Czy za noclegi w innych walutach można płacić bezpośrednio z RKantoru? Co się bardziej opłaca?

To moje pierwsze konto walutowe i pierwsza karta walutowa oraz pierwsza transakcja wymiany walut w kantorze internetowym, więc wybaczcie, jeśli pytam o oczywistości. Być może to pytanie wielokrotnie padało już na forum, ale ciężko mi się przebić przez ten cały wątek, a osoby, które korzystają z tego rozwiązania na codzień z pewnością szybciej mi doradzą i nie będzie to dla nich problemem.

Do tej pory przy transakcjach internetowych korzystałam albo z płatności kartą kredytową (transakcje w PLN i innych walutach, więc pewnie po zbójeckim kursie) lub przelewów (transakcje tylko w PLN).

Przejrzałam wyciągi dla swoich kart kredytowych prowadzonych w PLN i oto co tam mam z ostatnich płatności zagranicznych w walucie:
a) karta kredytowa VISA m-bank:
13.06.2016 - 556 SEK = 278,91 PLN, czyli wychodzi 1 SEK = 0,501 PLN
3.06.2016 - 10,34 EUR = 48,12 PLN, czyli wychodzi 1 EUR = 4,65 PLN
23.05.2016 - 39,99 EUR = 188,78 PLN, czyli wychodzi 1 EUR = 4,72 PLN
b) karta kredytowa MasterCard Raiffeisen Wizz Air:
7.07.2016 - 265 EUR = 1232,06 PLN, czyli wychodzi 1 EUR = 4,64 PLN
8.08.2016 - 535,30 PLN (oryginalnie na bilecie, przeliczone przez rynair na EUR, a potem znów przewalutowane na PLN) / 132,78 EUR = 594,42 PLN (transakcja reklamowana)

Czy ktoś mi może to jakoś łopatologicznie wyjaśnić - czy za płatności walutowe online lepiej płacić kartą kredytową PLN (bez względu na wystawcę karty), czy też raczej kartą debetową w EUR, czy może wprost z konta walutowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#839 PostWysłany: 18 Sie 2016 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@martinka_pl w Twoim zestawieniu brakuje jednego elementu tj. kursu MC na dany dzień. Waluty codziennie mają inne kursy i to co masz 3.06 i 7.06 nie oznacza że ta czy inna karta jest lepsza gdyż w każdym z tych dni 1 EUR mógł mieć różną cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#840 PostWysłany: 18 Sie 2016 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@martinka_pl Każda karta ma coś takiego jak tabela opłat i prowizji. Taki dokument musi być dostępny na stronie banku. Poszukaj w tych tabelach jakie są waluty rozliczeniowe Twoich kart, w jaki sposób rozliczane są transakcje w poszczególnych waltuach, czy bank pobiera prowizję za przewalutowanie itp. Niestety dla każdej karty może to wyglądać inaczej, nawet jeśli są to np dwie karty kredytowe w PLN. Jak są rozliczane te najpopularniejsze na forum karty jest też wszystko wyjaśnione w odpowiednich wątkach (np o karcie Raiffeisen Wizz), a jeśli masz jakieś inne to musisz się sama przegryźć przez tabele i sprawdzić.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group