Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lut 2016 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Rozpoczynam kolejną relację na żywo (spodobało mi się w relacji z Kolumbii i Nowego Jorku kolumbia-i-nowy-jork-albo-tam-i-z-powrotem-na-zywo,219,82675) z jednoosobowej azjatyckiej podróży. Takie relacje zapewniają jakiś dreszczyk emocji, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy - w odróżnieniu od tych pisanych po podróży.

Wszystko zaczęło się w maju 2015, kiedy kupiłem bilety na trasie Bangkok - Doha - Dubaj. Początkowo myślałem, że to będzie część pierwszego RTW, ale jednak zmieniłem zdanie :) Po tym, jak kilka dni później dokupiłem lot Doha - Singapur...

Dlaczego "podróże z klasą"? To będzie mój pierwszy raz z lotami w klasie wyższej, niż ekonomiczna (oczywiście nie wszystkie). Za to noclegów w pięciogwiazdkowych hotelach, wykwintnych restauracji czy przejazdów limuzyną nie planuję ;) I chyba pierwszy raz, kiedy bardziej cieszę się na same loty, niż na miejsca, gdzie dolecę. Ale ja jestem z typu tych, których "kręcą" samoloty i lotniska.

Na początek mapka podróży i rozkład lotów.
Image

7.02 Katowice - Warszawa (LOT - E170)
7.02 Warszawa - Berlin (Air Berlin - Bombardier)
7.02 Berlin - Abu Zabi (Air Berlin - A330)
9.02 Abu Zabi - Doha (Etihad - A320)
11.02 Doha - Singapur (Qatar Airways - A350)
15.02 Singapur - Bangkok (tigerair - A320)
16.02 Bangkok - Doha (Qatar Airways - A380)
16.02 Doha - Dubaj (Qatar Airways - A320)
19.02 Dubaj - Kolonia (Eurowings/SunExpress - A330)
20.02 Düsseldorf - Warszawa (LOT - E170)
20.02 Warszawa - Katowice (LOT - E170)

Zapraszam do śledzenia relacji! Lajki i komentarze jak zawsze mile widziane ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
Irena Harazim uważa post za pomocny.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 07 Lut 2016 13:25 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
już dziś 7.02.16 po godzinie 12.00 i nic nie ma? Ja czekam na relację z pierwszych etapów.
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2016 14:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Berlin leci rano i ok 19
Patrząc na godzinę dolotu do Abu pewnie leci wieczornym :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Lut 2016 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Spokojnie, nikt nie mówił, że podróż zaczyna się wcześnie rano ;)

7.02 Katowice - Warszawa - Berlin
Podróż rozpoczynam w Rybniku, skąd na lotnisko w Katowicach zabiera mnie bus TigerExpress. W przyzwoitej cenie 29zł (w pojedynkę trudno byłoby mi się dostać taniej, w jakimś rozsądnym czasie). Jestem wdzięczny braciom Czechom, że dają mieszkańcom południowo-zachodniej części Śląska możliwość dostania się na lotniska w Katowicach i Krakowie :) Jest też opcja jazdy w drugą stronę, do Ostrawy, Pragi czy nawet na lotnisko w Wiedniu - z tych połączeń jeszcze nie korzystałem.

Image

Przyjechałem dużo wcześniej i niestety żadnych lotów o tym czasie nie było, więc kontrolą bezpieczeństwa była jeszcze zamknięta.

Image

Po raz pierwszy korzystam z katowickiego saloniku biznesowego, w oczekiwaniu na lot do Warszawy o 14:55.

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Spokojny i krótki lot Embraerem 170. Teraz jestem spokojniejszy, bo to była najkrótsza przesiadka w drodze "tam". Niby sporo czasu w Warszawie, bo aż 3 godziny, ale wszystko może się zdarzyć. Mam w pamięci, jak całkiem niedawno jeden nasz kolega z forum nie zdążył przy locie GDN - WAW, choć i tak skończyło się happy endem :)

Image

Serwis LOTu - herbata i żelki :)

Image

Lądowanie w Warszawie i kolejna wizyta w Preludium, w oczekiwaniu na wieczorny lot Air Berlin.

Image

Image

A to cały mój bagaż na prawie 2 tygodnie podróży. W niektórych kręgach kultowy Forclaz 40 i mała "taszka" :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2016 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
kevin napisał(a):
.. kupiłem bilety na trasie Bangkok - Doha - Dubaj. Początkowo myślałem, że to będzie część pierwszego RTW,

Nie Ty jeden :)

Można wiedzieć ile dałeś za lot EW ?

Fajnie że jest coraz więcej orędowników live; 'prenumeruję' i czekam na rozwój wydarzeń :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2016 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
@tom971 tak, Twoje relacje były na pewno inspiracją :) A wcześniej też relacje @tygrysm

Lot Eurowings (jak kupowałem to jeszcze Germanwings) Dubaj - Kolonia kosztował oficjalnie ok. 100€ (bo cena była w AED) - kupiłem za trochę poniżej 95. Oczywiście bez bagażu i jedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2016 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Do Berlina dostałem się Bombardierem Air Berlin. Mój pierwszy Dash nieLOTowski ;)

Image

Image

Czeka mnie teraz nocny lot do Abu Zabi o 21:50, także z Air Berlin w Airbusie 330. Do tego miasta latałem już kilka razy, ale zawsze to były tylko przesiadki, tym razem zostaję na krótkie zwiedzanie. Z biletu WAW - TXL - AUH jestem najmniej zadowolony finansowo. Ale uparłem się, żeby dolecieć do tego Abu Zabi. Najtaniej z Polski i tak znalazłem Air Berlin za 230€. Nie powiem, że szukałem bardzo długo... Trudno - pozostałe loty już znacznie bardziej ekonomicznie wyszły ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Lut 2016 07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Jestem w Abu Dhabi, spokojny lot i na miejscu byłem ok. 7:00. Dosyć chłodno było, tak rześko. Temperatura jest akurat dobra do zwiedzania, nie ma dużych upałów.

Image

Pierwsze wyzwanie - dojazd do hotelu... Autobusem A1, koszt 4 dirhamy (przyjmijmy, że 1 dirham = 1 zł, chociaż jest troszkę droższy). Z hotelem zawaliłem sprawę, ale nie będę płakał ;) W promocji Accora wziąłem Novotel Abu Dhabi Gate, który leży daleko od miasta, w środku niczego. Autobus z lotniska ma pierwszy przystanek jakieś 2-3 km od niego, byłem jedynym pieszym w tym miejscu. Chociaż były nawet chodniki (pasów za to nie i przez ronda trzeba było jakoś przebiec).

Na pocieszenie: mogłem się bez problemu zameldować o 9:00, dostałem standardowy voucher na drinka i upgrade do apartamentu na 14 piętrze. Więc jest trochę z klasą :)

Image

Image

Image

A teraz prysznic i na miasto. Będę pisał zapewne wieczorem/w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Lut 2016 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
8.02 Abu Zabi

Zanim się pozbierałem minęło sporo czasu, a chciałem zdążyć na darmową wycieczkę po Wielkim Meczecie Szejka Zayeda, które w tygodniu są o 10, 11 i 17. W tygodniu, czyli oprócz piątku (bo to jest dzień świąteczny dla muzułmanów). Dlatego spod hotelu wziąłem taksówkę - choć ten jeden raz. Wyszło coś około 17 dirhamów.
Wszedłem do meczetu i zobaczyłem tablicę "stąd startują wycieczki". Przechodziła tam jakaś pani z ręką w górze, więc się też przyłączyłem. Towarzystwo było międzynarodowe, pani mówiła po angielsku i niemiecku. Wszystko w porządku, tylko na samym końcu słyszę: "a teraz pójdziemy do łazienki i z powrotem do autobusu". Hmm... chyba jednak nie przyłączyłem się do właściwej grupy ;) To chyba była jakaś jednodniowa wycieczka po Abu Zabi.
Meczet robi spore wrażenie. Jak dla mnie to warto tu przyjechać, choćby tylko po to, żeby go zobaczyć.

Image

Image

Image


Z meczetu chciałem dostać się do cenrum miasta. To dosyć daleko, wiedziałem, że muszę złapać autobus 32, żeby dostać się do Marina Mall. Niestety moje informacje o autobusach były przestarzałe... Do 1 października można było monetami zapłacić 2 dirhamy za kurs. Ale teraz trzeba mieć specjalną kartę. Jest kilka rodzajów, jakaś taka najprostsza kosztuje 5 AED. Tyle, że nawet nie bardzo widziałem miejsc, gdzie się ją kupuje - tylko automaty do doładowania. Ale i tak wszedłem do autobusu bez karty, a kierowca tylko mi skinął, że trudno, mam wsiadać.

Dobrze ponad godzinę zajęło mi dojechanie do Marina Mall. Właściwie nie wiem po co, nic ciekawego tam nie było, marina taka sobie, centrum handlowe czysto europejskie (Carrefoura tu lubią). Potem przeszedłem jeszcze promenadą nad plażą - trochę pustawo. Miasto Abu Zabi nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia, ot taka nieciekawa nowoczesność, z drobnymi elementami orientalnymi.

Image

Image

Image

Za to trafiłem na ciekawą imprezę - odbywający się w dniach 3-13 lutego festiwal w starym forcie Qasr Al Hosn. Taka promocja kultury i historii Emiratów. Częstowanie lokalnymi daniami, kawą, daktylami, pokazy rzemiosła, śpiewu, tańców itp. Wszędzie stali młodzi Emiratczycy i z chęcią opowiadali o wszystkim. Wstęp kosztował 10 dirhamów, ale zawierał dwie tzw. "activity pass", które można było wymienić na przykład na kosztowanie lokalnych placków, przejżdżkę na wielbłądzie (ale to dla dzieci ;) czy jakiś tam pokaz zwierząt żyjących w Emiratach. Sporo ludzi, bardzo pozytywnie to odebrałem.

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Lut 2016 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
9.02 Abu Zabi - Doha

W końcu miałem okazję się wyspać i na spokojnie zjadłem w hotelu śniadanie. Wymeldowanie przed 12 i spacer na przystanek, żeby dostać się na lotnisko budżetowo za 4 dirhamy... Po drodze ostatnie spojrzenie w kierunku meczetu i centrum.

Image

Na lotnisku korzystam z saloniku Al Dhabi (dzięki Priority Pass) w terminalu 1. Duży wybór jedzenia na ciepło i zimno - można porządnie zjeść. Ale lot mam linią Etihad o 15:55 z terminalu 3.

Image

Image

Dwa słowa o bilecie Abu Zabi - Doha. Nie wiem czy istnieją jakieś tanie połączenia na tej trasie - nie znalazłem. Najtaniej wychodziły z przesiadką w Bahrajnie za ponad 700 zł. Etihad to jakieś 800-900 zł. A to tylko trochę ponad 300 km! Oczywiście nie ma innej opcji dostania się do Kataru inaczej niż drogą lotniczą, bo graniczy on tylko z Arabią Saudyjską (gdzie ciężko jest się dostać "niewiernym").
Na szczęście w 2014 leciałem Etihadem do Azji i miałem trochę mil na koncie. Dzięki temu za 4821 mil oraz około 90 zł dopłaty dostałem upragniony bilet do Doha.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Lut 2016 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Bardzo dokładna, szybka! i fajna relacja. :)
Jak Ci się podróżuje samemu w taki sposób?

Powodzenia na trasie i dużo przygód życzę!
Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Lut 2016 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Strasznie czekam na relację z lotu Doha - Singapur (Qatar Airways - A350), bowiem też mnie czeka taki rejs w marcu. Lecisz w Y czy C?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Lut 2016 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@kevin Marina Mall jest po to, żeby z hotelu Emirates Palace nie było zbyt daleko na zakupy czy do kina. ;-) Z kawiarni na górze jest fajny widok na pałac emira.

Jeśli komuś spodobały się zdjęcia z festynu, to znajdzie tego typu atrakcje w Heritage Village (1,5 km od Marina Mall). Genialnie wygląda ta dziewczyna w masce (al battoulah) i z pokaźnym zegarkiem na ręku! :-D
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Lut 2016 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
@Piotras_5 staram się być w miarę na bieżąco, a nie zamieszczać po 3 dniach. Lubię takie podróże samotne za niezależność - już parę takich dłuższych mam na koncie. Choć podróże nie-samotne też lubię :) Szczególnie takie, które organizuję rodzinie - pozdrowienia dla mamy i brata z rodziną :P

@przemos74 w C - jeszcze tylko 2 dni :)

@Kara ten Emirates Palace to podobno jakiś taki najbardziej luksusowy hotel na świecie, nie? ;) Widziałem go z daleka tylko.
Ta dziewczyna dodatkowo jeszcze smażyła placki o nazwie chebab (mam przepis, bo rozdawali). Albo nie... pomyłka. Akurat ten nazywał się regag. Z inną się zgadałem, że w zeszłym roku była na wycieczce w Polsce. Szczególnie jej się Poznań podobał :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Lut 2016 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@kevin, rewelacja, to tak jak ja :) Proszę o wszelkie info, jakby coś nie nadawało się na publiczny to poślij mi PW ;) Zresztą trasę mamy podobną tylko ja lecę TXL-AUH..DXB-DOH-SIN ;)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Lut 2016 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@kevin luksusowy, ale czy jeden z najbardziej - nie wiem. W kategorii "blichtr" większe wrażenie robi chyba Burj Al Arab. Ale gdyby pieniądze spadały mi z nieba, wolałabym Arabian Courtyard.

Chebab vel emirackie naleśniki są świetne z syropem z daktyli (wyglądem przypominającym miód, ale dymno-słodkim w smaku). Mam nadzieję, że zareklamowałeś Rybnik. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Lut 2016 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Lot Etihadem krótki i wygodny, chyba z 45 minut. Pasażerowie, to na oko 70-80% z Indii. Na lotnisku formalności też szybko poszły. Za wjazd obowiązuje nas niestety opłata - 100 riali (też można przyjąć, że 1 rial = 1 złoty). Oczekują płatności kartą, nie wiem czy i gdzie można gotówką płacić.

Image
Serwis Etihadu na trasie Abu Zabi - Doha

W Doha już nie mam tak ładnego hotelu. Al Nakheel to jeden z najtańszych, jaki widziałem - wytrzymam do czwartku ;) Na plus jest darmowy transport z lotniska i dobre położenie. Za oknem coś budują dużego - ciekaw do której pracują, bo o 20:30 nadal są. Dobrze, że nie mam lekkiego snu ;)

Image

Wieczorem udałem się na spacer po Doha, w pobliżu są suki (czyli targi) Waqif, Gold. Ale nie ma jakiegoś szczególnego namawiania do kupowania.

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Lut 2016 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
10.02 Doha
Mieszkam w starej części Doha. Wybrałem się na spacer promenadą w stronę nowoczesnej części - West Bay. Skyline już teraz jest imponujący, a oczywiście jeszcze wiele się tam buduje.
Zacząłem od Perły, po drodze była też pamiątka po mistrzostwach świata w piłce ręcznej.

Image

Image

Image

Doczytałem, że najwyższym budynkiem miał być Dubai Towers, ale budowa wygląda na porzuconą, jak na budynek, który rozpoczęto budować w 2007...

Image

Image

Image

Image

Z powrotem podjechałem autobusem. Obowiązują karty, ale jest na szczęście dobra opcja dla turystów. Za 10 riali mozna kupić od kierowcy autobusu kartę na 2 przejazdy w ciągu 24 godzin lub za 20 riali na nieograniczoną ilość przejazdów w tym czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 10 Lut 2016 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Widzę, że spodobała Ci się wersja "GCC" ;-) ostrzeżenia o ruchu pieszym. Koło Wielkiego Meczetu w Abu Zabi łatwo natknąć się na takie z człowieczkiem w gutrze (tradycyjnej chuście noszonej przez mężczyzn). Żeby nie wywoływały zgorszenia/ nie rozpraszały myśli! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group