Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Mar 2015 18:43 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
maxima napisał(a):
płaci się w CUC

przecież na rezerwację nikt Cię nie wpuści do samolotu - musisz się odprawić i mieć bilet - bez biletu nie można opłacić podatku. Próbowałam, to w okienku kazali iść najpierw się odprawić. U mnie opłatę za podatek naklejali na bilet.


maxima, dzięki za uzupełnienie. Nieraz trzeba pisać naprawdę bardzo dokładnie, by wszyscy odpowiednio zinterpretowali tekst w taki sposób jak miał na myśli autor.

Rimes napisał(a):
impossibleisnth napisał(a):
Jak już wspomniał muniox w trakcie lotu na Kubę zostaną Wam rozdane druczki do wypełnienia, gdzie powinniście, prócz swoich danych, podać listę przedmiotów o wartości większej niż 200 CUC($) lub EUR


Czyli takie przedmioty jak aparat czy kamera również wpisujemy na tę listę? ;)


Miałem podobny dylemat w samolocie. Rozmawiałem z innymi uczestnikami lotu i niektórzy wpisywali, a inni nie. Ja osobiście nie podałem żadnego sprzętu na tej liście.

hassim napisał(a):
Nie pamiętam już jak to jest w HAV, ale ostatnio w VRA to nikt nawet na te deklaracje nie patrzył. Możena było wpisać cokolwiek, albo nie wpisać nic. Po odbiorze bagażu rej. przed wyjściem z lotniska stały miejscowe "służby", zajęte głównie, rozmową ze sobą i brały te druczki jak im ktoś wepchnął do ręki. Niektórzy, jak się nie połapali że to im trzeba oddać, w ogóle wychodzili z tymi drukami na zewnątrz i tak już z nimi zostawali.


W HAV było podobnie. Ja dałem swoją deklarację pracownikom odpowiedzialnym za ich zbieranie, ale byli zbyt przejęci rozmową między sobą, by na nie spojrzeć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 01 Lut 2016 16:01 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Kilka zdań ode mnie po powrocie.

1. Opłata wyjazdowa / opłata wylotowa 25 CUC Kuba została zniesiona od 1 maja 2015 roku. Opłata wyjazdowa nie obowiązuje. Przewodniki i strony informacyjne wprowadzają w błąd.

2. Na lotnisku w Varadero szło bardzo ekspresowo, akurat w jednym czasie przyleciał tylko czarter z Polski.

3. Urzędnik imigracyjny nikogo nie trzepał, poza standarowym skanowaniem bagażu podręcznego i przejścia przez bramkę. Tam jest więcej śmiechu i pogaduszek niż patrzenia na ekran.

4. Przy taśmie między bagażami przebiegał piesek i obwąchiwał torby. Jeśli nie widzisz swojej torby od razu, leć na koniec taśmy bo pracownik je ściąga i kładzie na podłogę.

5. Druczki, deklaracje, które rozdaje obsługa w samolocie nie są zupełnie sprawdzane, zbierali do ręki przy wyjściu z lotniska po odebraniu bagażu.

Zdjęcia obu stron.

http://i.imgur.com/5YTU1Fa.jpg
http://i.imgur.com/HTpGOTR.jpg

Mam wrażenie, że ludzie na lotnisku zupełnie nie przykładają się do swojej roboty. Stoją, rozmawiają a Panowie bez oporu spoglądają na europejskiej dziewczyny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fotoentra uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 01 Lut 2016 17:53 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Na Kubie do kazdej pracy ludzie podchodza megawyluzowani i dlatego sa tak szczesliwi i pogodni.
I o to w tym wszystkim chodzi :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 6
W poszukiwaniu odpowiedzi na wiele tu stawianych pytań trafiłem na strony, które Kubańczycy dobrze odświeżają - więc na pewno znajdziecie tutaj 100% inf na temat:

Dokładnej procedury, krok po kroku co się dzieje na lotnisku przy przylocie i odlocie:
PRZYLOT/WYLOT - procedury:---> http://havana.airportcuba.net/customs.html
PRZYLOT/WYLOT - kontrola i bezpieczeństwo:---> http://havana.airportcuba.net/screening.html
PRZYLOT/WYLOT - podatek na wylocie:---> http://havana.airportcuba.net/tax.html (na tą chwilę gdy to piszę - przeniesiony/wkalkulowany w bilety, ale sprawdzajcie)

Co dokładnie wolno przywozić, wywozić i w jakiej ilości/wartości (więc wszystkie mity z dawnych przewodników możecie sobie obalić w oparciu o źródło z pierwszej ręki):
Strona Urzędu Straży Granicznej tzw ADUANA:---> http://www.aduana.co.cu/

Ta strona jest o tyle ciekawa,że na dole ma też link ze spisem rzeczy które turysta bez strachu może przywieźć, obalając np mit z wielu przewodników i starych stron, że nie można przewozic urządzeń GPS, sprzętu IT etc. Bzdura jak się okazuje. Smartfony, laptopy, iPady etc itd mogą być przywiezione, jeżeli są uzywane (nie nowe) i potrzebne turyście.

Jedyna niedogodność powyższych linków: treść jest po hiszpańsku i angielsku, ale ktoś wymyślił Google Translator więc każdy da radę ;)


Mam nadzieję że powyższe linki będą dla Was przydatne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Fotoentra uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 20 Maj 2017 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Obecne formalności przy wjeździe/wyjeździe z Kuby wyglądają tak. Dajesz paszport, kartę turysty na granicy przy wjeździe i wyjeździe jest robiona fotka. Dostajesz pieczątkę w paszport i na karcie turysty i życzenia miłego pobytu na Kubie. Żadnych pytań czy sprawdzania ubezpieczenia oraz biletu powrotnego.
Przy wylocie trzeba oddać kartę turysty w związku z czym warto o nią dbać i nie zgubić podczas pobytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Gru 2017 20:29 

Rejestracja: 13 Cze 2017
Posty: 17
Cześć, czy przy wylocie z Kuby płaci się jeszcze haracz ok 20$? Coś podobno znieśli, ale pewności nie mam.

Dzięki z góry z info


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Gru 2017 21:38 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Już nie płaci się- zniesiony w 2015 roku Wróciłam 5 dni temu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Sty 2018 09:44 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Czy w trakcie przekraczania granicy, mogą poprosić o poświadczenie rodzicielstwa? Taka informacja jest na https://www.worldtravelguide.net/guides ... port-visa/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Sty 2018 10:08 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@TeresaS, obecnie nie sprawdzaja juz zadnych dokumentow poza paszportem i karta turysty. Nastaplio znaczne rozluznienie w stosunku do tego co ludzie pisali jeszcze pare lat temu.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Sty 2018 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 15
miło słyszeć, że jest łatwiej :)

ja mam natomiast inne pytanie: czy jeśli podróżujemy we dwójkę, ale nie jesteśmy rodziną, to czy możemy razem podejść do okienka? (osoba, która podróżuje ze mną nie zna angielskiego)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Sty 2018 16:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie będzie problemu.

Duże szanse ze osoba przy kontroli paszportów tez nie będzie znała angielskiego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Sty 2018 17:32 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Totalnie nie zwracają na takie rzeczy uwagi. Nie ma problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Sty 2018 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Ja zostałem skierowany na jakieś dodatkowe przesłuchanie. Obsługiwany był tylko jeden samolot (Varadero). Z tego co zauważyłem to sprawnie odprawiono ok 3/4 pasażerów, nikt nie był dodatkowo przesłuchiwany. Pod koniec „odrzucono” kilka osób. Miałem wrażenie, że na dodatkowe przesłuchanie czekają sami backpakersi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Sty 2018 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Po przylocie w VRA nie zrywajcie naklejek z bagażu - sprawdzają przy wyjściu z hali odlotów, już po kontroli dokumentów i bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Sty 2019 11:40 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Gastovski napisał(a):
Dokładnej procedury, krok po kroku co się dzieje na lotnisku przy przylocie i odlocie:
PRZYLOT/WYLOT - procedury:---> http://havana.airportcuba.net/customs.html


No i powiedzcie mi, Drodzy Państwo, jak to jest, że w tym wątku Kolega dał czytelny i zrozumiały link, w którym czytamy, że "... jeśli nie masz Karty Turysty, to kupisz ją po przylocie", a w innych wątkach na tym samym zacnym forum, mnóstwo ludzi się piekli, że "nie dostaniesz na lotnisku i wyrzucą cię z Kuby"?
Tutaj piszą mądrzy ludzie, a tam... hmm... inni ludzie? :lol:
Czy Kolega Gastovski dla sportu stworzył stronę internetową udającą kubańską, żeby kogoś zezłościć - to żarty, oczywiście? :mrgreen:

P.S. Wiem, że to wątek "prócz wizy", ale ten link dotyczy m.in. właśnie Karty Turysty, dziękuję za link.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Mar 2019 23:48 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Własnie wróciliśmy z Kuby - lądowanie w Hawanie. Procedury jak na wszystkich lotniskach, zero problemu z papierami i bagażem. Deklaracji nikt nie sprawdza. Obawiałam się o grzałkę elektr. i płatki owsiane (śniadania w casach bardzo drogie i nie warte tej ceny - po 5 CUC) ale nie było sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:16 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@Hanna Maria, strasznie nie lubie schodzenia z tematu ale serio uwazasz ze sniadania nie sa warte 5 CUCów? Ja mialem wrazenie ze gospodarze przy sniadaniach chca sie pokazac z jak najlepszej strony i staraja sie dogodzic turystom jak tylko sie da. Chcialbym w innych krajach miec mozliwosc placic 20zl za takie zarcie do syta jak dostawalem na Kubanskich sniadaniach.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jeśli chciałbyś, to leć na śniadania choćby do Azji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Czy ja wiem czy nie warto 5 CUC za takie obfite śniadanie. Owoce, warzywka, dobra kawa.

W Krakowie ciężko czasami o takie dobre śniadanie, w tej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:30 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@boots, zle sie wyrazilem. Chcialbym WE WSZYSTKICH krajach dostawac takie sniadania jak na Kubie. A co do Azji to sniadania na Phukecie czy w Bangkoku tez bede dlugo wspominal :) Na razie z Azji tyle przetestowalem ale wiem co masz na mysli :)
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group