Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Mar 2015 18:43 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
maxima napisał(a):
płaci się w CUC

przecież na rezerwację nikt Cię nie wpuści do samolotu - musisz się odprawić i mieć bilet - bez biletu nie można opłacić podatku. Próbowałam, to w okienku kazali iść najpierw się odprawić. U mnie opłatę za podatek naklejali na bilet.


maxima, dzięki za uzupełnienie. Nieraz trzeba pisać naprawdę bardzo dokładnie, by wszyscy odpowiednio zinterpretowali tekst w taki sposób jak miał na myśli autor.

Rimes napisał(a):
impossibleisnth napisał(a):
Jak już wspomniał muniox w trakcie lotu na Kubę zostaną Wam rozdane druczki do wypełnienia, gdzie powinniście, prócz swoich danych, podać listę przedmiotów o wartości większej niż 200 CUC($) lub EUR


Czyli takie przedmioty jak aparat czy kamera również wpisujemy na tę listę? ;)


Miałem podobny dylemat w samolocie. Rozmawiałem z innymi uczestnikami lotu i niektórzy wpisywali, a inni nie. Ja osobiście nie podałem żadnego sprzętu na tej liście.

hassim napisał(a):
Nie pamiętam już jak to jest w HAV, ale ostatnio w VRA to nikt nawet na te deklaracje nie patrzył. Możena było wpisać cokolwiek, albo nie wpisać nic. Po odbiorze bagażu rej. przed wyjściem z lotniska stały miejscowe "służby", zajęte głównie, rozmową ze sobą i brały te druczki jak im ktoś wepchnął do ręki. Niektórzy, jak się nie połapali że to im trzeba oddać, w ogóle wychodzili z tymi drukami na zewnątrz i tak już z nimi zostawali.


W HAV było podobnie. Ja dałem swoją deklarację pracownikom odpowiedzialnym za ich zbieranie, ale byli zbyt przejęci rozmową między sobą, by na nie spojrzeć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#22 PostWysłany: 01 Lut 2016 16:01 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Kilka zdań ode mnie po powrocie.

1. Opłata wyjazdowa / opłata wylotowa 25 CUC Kuba została zniesiona od 1 maja 2015 roku. Opłata wyjazdowa nie obowiązuje. Przewodniki i strony informacyjne wprowadzają w błąd.

2. Na lotnisku w Varadero szło bardzo ekspresowo, akurat w jednym czasie przyleciał tylko czarter z Polski.

3. Urzędnik imigracyjny nikogo nie trzepał, poza standarowym skanowaniem bagażu podręcznego i przejścia przez bramkę. Tam jest więcej śmiechu i pogaduszek niż patrzenia na ekran.

4. Przy taśmie między bagażami przebiegał piesek i obwąchiwał torby. Jeśli nie widzisz swojej torby od razu, leć na koniec taśmy bo pracownik je ściąga i kładzie na podłogę.

5. Druczki, deklaracje, które rozdaje obsługa w samolocie nie są zupełnie sprawdzane, zbierali do ręki przy wyjściu z lotniska po odebraniu bagażu.

Zdjęcia obu stron.

http://i.imgur.com/5YTU1Fa.jpg
http://i.imgur.com/HTpGOTR.jpg

Mam wrażenie, że ludzie na lotnisku zupełnie nie przykładają się do swojej roboty. Stoją, rozmawiają a Panowie bez oporu spoglądają na europejskiej dziewczyny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fotoentra uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 01 Lut 2016 17:53 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Na Kubie do kazdej pracy ludzie podchodza megawyluzowani i dlatego sa tak szczesliwi i pogodni.
I o to w tym wszystkim chodzi :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Maj 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2016
Posty: 6
W poszukiwaniu odpowiedzi na wiele tu stawianych pytań trafiłem na strony, które Kubańczycy dobrze odświeżają - więc na pewno znajdziecie tutaj 100% inf na temat:

Dokładnej procedury, krok po kroku co się dzieje na lotnisku przy przylocie i odlocie:
PRZYLOT/WYLOT - procedury:---> http://havana.airportcuba.net/customs.html
PRZYLOT/WYLOT - kontrola i bezpieczeństwo:---> http://havana.airportcuba.net/screening.html
PRZYLOT/WYLOT - podatek na wylocie:---> http://havana.airportcuba.net/tax.html (na tą chwilę gdy to piszę - przeniesiony/wkalkulowany w bilety, ale sprawdzajcie)

Co dokładnie wolno przywozić, wywozić i w jakiej ilości/wartości (więc wszystkie mity z dawnych przewodników możecie sobie obalić w oparciu o źródło z pierwszej ręki):
Strona Urzędu Straży Granicznej tzw ADUANA:---> http://www.aduana.co.cu/

Ta strona jest o tyle ciekawa,że na dole ma też link ze spisem rzeczy które turysta bez strachu może przywieźć, obalając np mit z wielu przewodników i starych stron, że nie można przewozic urządzeń GPS, sprzętu IT etc. Bzdura jak się okazuje. Smartfony, laptopy, iPady etc itd mogą być przywiezione, jeżeli są uzywane (nie nowe) i potrzebne turyście.

Jedyna niedogodność powyższych linków: treść jest po hiszpańsku i angielsku, ale ktoś wymyślił Google Translator więc każdy da radę ;)


Mam nadzieję że powyższe linki będą dla Was przydatne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Fotoentra uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 20 Maj 2017 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Obecne formalności przy wjeździe/wyjeździe z Kuby wyglądają tak. Dajesz paszport, kartę turysty na granicy przy wjeździe i wyjeździe jest robiona fotka. Dostajesz pieczątkę w paszport i na karcie turysty i życzenia miłego pobytu na Kubie. Żadnych pytań czy sprawdzania ubezpieczenia oraz biletu powrotnego.
Przy wylocie trzeba oddać kartę turysty w związku z czym warto o nią dbać i nie zgubić podczas pobytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Gru 2017 20:29 

Rejestracja: 13 Cze 2017
Posty: 17
Cześć, czy przy wylocie z Kuby płaci się jeszcze haracz ok 20$? Coś podobno znieśli, ale pewności nie mam.

Dzięki z góry z info


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Gru 2017 21:38 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Już nie płaci się- zniesiony w 2015 roku Wróciłam 5 dni temu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Sty 2018 09:44 

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 88
Czy w trakcie przekraczania granicy, mogą poprosić o poświadczenie rodzicielstwa? Taka informacja jest na https://www.worldtravelguide.net/guides ... port-visa/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Sty 2018 10:08 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@TeresaS, obecnie nie sprawdzaja juz zadnych dokumentow poza paszportem i karta turysty. Nastaplio znaczne rozluznienie w stosunku do tego co ludzie pisali jeszcze pare lat temu.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Sty 2018 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 15
miło słyszeć, że jest łatwiej :)

ja mam natomiast inne pytanie: czy jeśli podróżujemy we dwójkę, ale nie jesteśmy rodziną, to czy możemy razem podejść do okienka? (osoba, która podróżuje ze mną nie zna angielskiego)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Sty 2018 16:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Nie będzie problemu.

Duże szanse ze osoba przy kontroli paszportów tez nie będzie znała angielskiego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Sty 2018 17:32 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Totalnie nie zwracają na takie rzeczy uwagi. Nie ma problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Sty 2018 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Ja zostałem skierowany na jakieś dodatkowe przesłuchanie. Obsługiwany był tylko jeden samolot (Varadero). Z tego co zauważyłem to sprawnie odprawiono ok 3/4 pasażerów, nikt nie był dodatkowo przesłuchiwany. Pod koniec „odrzucono” kilka osób. Miałem wrażenie, że na dodatkowe przesłuchanie czekają sami backpakersi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Sty 2018 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Po przylocie w VRA nie zrywajcie naklejek z bagażu - sprawdzają przy wyjściu z hali odlotów, już po kontroli dokumentów i bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Sty 2019 11:40 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Gastovski napisał(a):
Dokładnej procedury, krok po kroku co się dzieje na lotnisku przy przylocie i odlocie:
PRZYLOT/WYLOT - procedury:---> http://havana.airportcuba.net/customs.html


No i powiedzcie mi, Drodzy Państwo, jak to jest, że w tym wątku Kolega dał czytelny i zrozumiały link, w którym czytamy, że "... jeśli nie masz Karty Turysty, to kupisz ją po przylocie", a w innych wątkach na tym samym zacnym forum, mnóstwo ludzi się piekli, że "nie dostaniesz na lotnisku i wyrzucą cię z Kuby"?
Tutaj piszą mądrzy ludzie, a tam... hmm... inni ludzie? :lol:
Czy Kolega Gastovski dla sportu stworzył stronę internetową udającą kubańską, żeby kogoś zezłościć - to żarty, oczywiście? :mrgreen:

P.S. Wiem, że to wątek "prócz wizy", ale ten link dotyczy m.in. właśnie Karty Turysty, dziękuję za link.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Mar 2019 23:48 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Własnie wróciliśmy z Kuby - lądowanie w Hawanie. Procedury jak na wszystkich lotniskach, zero problemu z papierami i bagażem. Deklaracji nikt nie sprawdza. Obawiałam się o grzałkę elektr. i płatki owsiane (śniadania w casach bardzo drogie i nie warte tej ceny - po 5 CUC) ale nie było sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:16 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@Hanna Maria, strasznie nie lubie schodzenia z tematu ale serio uwazasz ze sniadania nie sa warte 5 CUCów? Ja mialem wrazenie ze gospodarze przy sniadaniach chca sie pokazac z jak najlepszej strony i staraja sie dogodzic turystom jak tylko sie da. Chcialbym w innych krajach miec mozliwosc placic 20zl za takie zarcie do syta jak dostawalem na Kubanskich sniadaniach.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jeśli chciałbyś, to leć na śniadania choćby do Azji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Czy ja wiem czy nie warto 5 CUC za takie obfite śniadanie. Owoce, warzywka, dobra kawa.

W Krakowie ciężko czasami o takie dobre śniadanie, w tej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Mar 2019 00:30 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@boots, zle sie wyrazilem. Chcialbym WE WSZYSTKICH krajach dostawac takie sniadania jak na Kubie. A co do Azji to sniadania na Phukecie czy w Bangkoku tez bede dlugo wspominal :) Na razie z Azji tyle przetestowalem ale wiem co masz na mysli :)
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group