Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2015 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 100
Dokładnie.
Jeszcze odnośnie powrotu pamiętać trzeba o uiszczeniu "haraczu" 25CUC zaraz po odprawie/odebraniu karty pokladowej na lotnisku i lepiej je mieć już przy sobie niż stać w kolejnej długiej kolejce tym razem do kantoru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Air Europa - Kuba
#2 PostWysłany: 17 Lut 2015 02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 25
Za co ta opłata 25CUC jeszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Europa - Kuba
#3 PostWysłany: 17 Lut 2015 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 100
Każda osoba opuszczająca Kubę musi zapłacić te 25 CUC, to rodzaj "podatku". Jeśli tego nie zapłacisz nie opuścisz tego kraju/nie przejdziesz kontroli paszportowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
emorale lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Air Europa - Kuba
#4 PostWysłany: 17 Lut 2015 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 25
Dzięki, bardzo przydatna informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Europa - Kuba
#5 PostWysłany: 17 Lut 2015 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 100
Dobrze też pilnujcie drugiego odcinka wizy/karty turysty (Tarjeta del turista), bez tego też nie wyjedzie się z Kuby. Po włożeniu do paszportu łatwo ją zgubić, zwłaszcza, że paszport będzie na Kubie wielokrotnie wykorzystywany np. przy każdym nowym noclegu, wymianie waluty czy przy zakupie każdego biletu autobusowego. Lepiej schować do portfela albo przypiąć czymś do paszportu. Mi babka przy kupowaniu biletu zgubiła, ale szybko się na szczęście zorientowałem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Europa - Kuba
#6 PostWysłany: 17 Lut 2015 23:47 

Rejestracja: 17 Mar 2012
Posty: 25
Hej, a czy przy wjeździe na lotnisku sprawdzali jakoś potweirdzenie noclegu, czy ubezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Europa - Kuba
#7 PostWysłany: 18 Lut 2015 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 100
W samolocie, w połowie lotu obsługa rozdaje 2 druczki - jeden biały i jeden niebieski, które później po przylocie sprawdzają na lotnisku. Na białym "Tarjeta internacional" trzeba wpisać swoje dane oraz miejsce pobytu na Kubie. Na niebieskim m.in. deklaracja co się wwozi na Kubę. Ubezpieczenie (i to całkiem dobre) miałem wykupione na czas pobytu, ale nikt tego nie sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Europa - Kuba
#8 PostWysłany: 18 Lut 2015 14:28 

Rejestracja: 28 Sie 2014
Posty: 22
muniox napisał(a):
Na niebieskim m.in. deklaracja co się wwozi na Kubę


co konkretnie trzeba zgłaszać? o jakie towary chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Europa - Kuba
#9 PostWysłany: 18 Lut 2015 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 100
Jeśli wartość przewożonych rzeczy przekracza 200 - 250 (chyba EUR lub CUC/$), trzeba to zgłosić i wyszczególnić oraz jeśli przewożona gotówka przekracza 5000 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Mar 2015 11:04 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 2
Jak wygląda sprawa tego wymogu:

Turyści przyjeżdżający indywidualnie powinni mieć przynajmniej 100 CUC (lub równowartość tej kwoty w innej walucie wymienialnej) na każdy dzień planowanego pobytu.Posiadanie kart kredytowych traktowane jest jako spełnienie powyższego warunku -

Jest to weryfikowane ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Mar 2015 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Już to było na forum wałkowane. Nikt, z tego co widziałam, nie był przepytywany na okoliczność posiadanej gotówki. Czasem wyrywkowo wypytują o miejsce noclegu, ale poza tym jest spoko.

-- 06 Mar 2015 10:41 --

Dobrze jest też zrobić sobie jeszcze w kraju kilka kopii strony z paszportu, żeby nie trzeba było przy każdym meldowaniu na noclegu itp wyciągać oryginału dokumentu, to tak dla bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
szopek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Mar 2015 23:44 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
W 2012 r leciałem z Londynu do Hawany razem z żoną na wakacje i nas na lotnisku trochę trzymali, najpierw jak staliśmy w kolejce do odprawy podszedł koleś i powiedział żebyśmy poszli za nim, zaczeli sprawdzać nasze dokumenty itd, kazał nam pokazać aparaty i po co tyle sprzętu mamy ? a miałem ze sobą aparat canon eos, mały aparat sony taki do kieszeni i kamere,
pytania w stylu czy kiedyś byliśmy na Kubie lub w USA, na ile przylecieliśmy itd, w tym czasie nasze paszporty były gdzieś sprawdzane, trwało to chyba ze 45m więc było to troche stresujące.
Nie wiem dlaczego akurat nas wybrali może dlatego, że byliśmy najmłodsi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:37 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Nikogo s was nie weryfikowali ani o kartę kredytową ani o kasę?
Pytam, bo tyle kasy nie wezmę ze sobą, a kartę kredytową mam tylko z Citi (więc tak jakbym nie miała) i drugą debetową Inteligo, ale to nie kredytówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:48 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a jakby mieli to sprawdzać? przytknij kartę i pokaż swój limit??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Mar 2015 18:14 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Mi chodziło o to, że jak się będą ewentualnie pytać to mam im pokazać kartę Citi (która dla nich nie jest ważna) czy kartę debit z Inteligo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Mar 2015 20:18 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 24
Jak już wspomniał muniox w trakcie lotu na Kubę zostaną Wam rozdane druczki do wypełnienia, gdzie powinniście, prócz swoich danych, podać listę przedmiotów o wartości większej niż 200 CUC($) lub EUR oraz jeśli przewozicie gotówkę o wartości większej niż 5000 EUR (nie jestem pewien czy EUR czy $). Na lotnisku prócz standardowych formalności zostanie Wam zrobione zdjęcie i zostaniecie spytani, czy byliście w ciągu ostatnich 3 miesięcy w Afryce (zapewne kwestie chorób zakaźnych) i kilka innych pytań. Dorośli z dziećmi mają pierwszeńśtwo w kolejce lub jest też specjalna kolejka dla nich. Pierwsza połowa karty turysty zostaje zabrana, drugiej musicie pilnować aż do wylotu.
Odnośnie powrotu z Kuby: Jeśli macie przy sobie już bilet powrotny udajecie się z nim, paszportem oraz kartą turysty (Tarjeta del turista) do okienka "Airport tax". Każdy turysta (również dzieci) musi zapłacić 25 CUC/osoba. Po uiszczeniu opłaty dostajecie naklejkę na bilet oraz stempel. Następnie (o ile już nadaliście bagaż) idziecie zrobić sobie zdjęcie. Zostaje ono komputerowo porównane z Waszym zdjęciem z przylotu na Kubę oraz skanem zdjęcia z paszportu. W tej chwili zostaje Wam zabrana druga część karty turysty. Idziecie na kontrolę bagażu podręcznego i potem już macie przed sobą sklepy dutyfree i dalej już bramki do odlotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Mar 2015 20:42 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Co masz na myśli- mając ze sobą bilet powrotny. Ja będę miała tylko nr rezerwacji i biletu z datą powrotu z Air Europa, czy o to chodzi? Czy opłatę wylotowa z Kuby płaci się w CUC czy w dolarach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Mar 2015 11:13 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
płaci się w CUC

przecież na rezerwację nikt Cię nie wpuści do samolotu - musisz się odprawić i mieć bilet - bez biletu nie można opłacić podatku. Próbowałam, to w okienku kazali iść najpierw się odprawić. U mnie opłatę za podatek naklejali na bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Mar 2015 09:13 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 46
impossibleisnth napisał(a):
Jak już wspomniał muniox w trakcie lotu na Kubę zostaną Wam rozdane druczki do wypełnienia, gdzie powinniście, prócz swoich danych, podać listę przedmiotów o wartości większej niż 200 CUC($) lub EUR


Czyli takie przedmioty jak aparat czy kamera również wpisujemy na tę listę? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Mar 2015 09:24 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Nie pamiętam już jak to jest w HAV, ale ostatnio w VRA to nikt nawet na te deklaracje nie patrzył. Możena było wpisać cokolwiek, albo nie wpisać nic. Po odbiorze bagażu rej. przed wyjściem z lotniska stały miejscowe "służby", zajęte głównie, rozmową ze sobą i brały te druczki jak im ktoś wepchnął do ręki. Niektórzy, jak się nie połapali że to im trzeba oddać, w ogóle wychodzili z tymi drukami na zewnątrz i tak już z nimi zostawali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group