Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Minimalny czas przesiadki (ang. Minimum Connecting Time) na lotnisku w Monachium wynosi 30 minut.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Gru 2015 00:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Możesz poprosić o through check in, w WAW żeby walizka doleciała aż do ORD. Ale, nie zawsze to się udaje (nawet jak są w tym samym sojuszu) a po drugie, jak bagaż się zgubi w MUC, to nie masz żadnego prawa do reklamacji.

Ja bym brał z nocką w MUC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 15 Gru 2015 00:42 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
dzięki za odpowiedź.

tylko że to nie ja załatwiłem bilety a moja siostra z mężem i oni powiedzieli, że na pewno mi bagaż przerzuca. Czy to jest mozliwe takie coś? Jeśli tak to zdąrze na samolot bez odbioru bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Gru 2015 00:59 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
raczej zdążysz, to dobre lotnisko przesiadkowe, jak wszystko będzie o czasie to lot będzie w muc z 15 min przed czasem .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Gru 2015 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Bagaż na 100% odbierzesz dopiero w ORD i w Monachium w ogóle nie będziesz miał z nim do czynienia.

@Zeus dziwię się, że forumowicz z takim doświadczeniem pisze że "nie zawsze to się udaje" na temat nadania bagażu bezpośrednio do portu docelowego, to nie tyle możliwość, co wręcz oczywista oczywistość w tej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Gru 2015 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeśli masz całość trasy na jednym bilecie (oba loty LO i LH) to bagaż możesz nadać bezpośrednio i nie musisz odbierać. Akurat o bagaż to bym się nie martwił, zresztą w PL możesz poprosić żeby Ci "short transfer" nakleili, jeśli sami z siebie tego nie zrobią.

1h to dość wąsko na przesiadkę do US, ale lotnisko nie jest bardzo duże, lądujesz na terminal G, musisz się przemieścić na terminal H lub Z, ok 10 minut spacerem. Tyle że po drodze masz kontrolę dokumentów, i odpytki bezpieków. Ja zawsze pilnuje żeby mieć 2h na przesiadkę przy lotach to US, a i to nierzadko jest na styk. Na miejscu, jeśli będziesz o czasie to w zasadzie zdążyłeś, najwyżej musisz się beszczelnie przepchnąć w kolejce paszportowej "się spiesze" i tyle.
Problem jest gdy dolot z PL się spóźni, nawet 15 minut (co nie jest szczególie niemożliwe z dowolnego powodu). Wtedy leżysz.
Gdyby się zanosilo to jezcze w samolocie LOTu poproś obsługę , żeby Tobie sprawdziła połączenie, kapitan potrafi skomunikować się z lotniskiem docelowym i tam się przygotowują na szybki transfer (np. specjalny busik).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Gru 2015 01:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@kemot Wiem, dlatego piszę, ze nie zawsze handler może zrobić through check in, jak ma rezerwacje na 2 różne bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Gru 2015 02:16 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
dzieki jeszcze raz za odpowiedź! :)

-- 15 Gru 2015 01:53 --

Wszedłem na stronę lufthansy i chciałem zobaczyć swoją rezerwację. I jest napisana podróż z Warszawy do Monachium lotem. Z Monachium do Chicago lufthansą no i bilet powrotny. Czyli to wszystko będzie na jednym bilecie tak? Jeśli tak i jeśli samolot będzie opóźniony to ktoś po mnie wyjdzie abym zdażył na samolot do Chicago czy radź sobie sam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Gru 2015 08:07 

Tak, jest to jeden bilet i w razie czego zostaniesz przebookowany na kolejny lot.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: [MUC] Monachium
#49 PostWysłany: 15 Gru 2015 13:58 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Lotnisko w Monachium jest bardzo fajne do przesiadek. Pisałem już o tym na poprzedniej stronie:

dwukrotnie osobiście miałem sytuację (a wiele razy obserwowałem to u innych), iż przy opóźnieniu i bardzo krótkim transferze czekały pod samolotem auta, które bezpośrednio przewoziły pasażerów do drugiego samolotu.

Powyższe dotyczyło także lotów za ocean - prosili pasażerów lecących do Ameryki o zgłoszenie się od czekającej na nich przy samolocie obsługi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [MUC] Monachium
#50 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Mam postój w MUC kilka godzin,chciałbym skorzystać z wycieczki objazdowej Grand Circle.Moje pytanie brzmi,czy korzystał ktoś z w/w,czy odjazdy odbywają się z terminala?(wyczytałem tylko,że od 9:40 jeżdżą co 2,5h)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Sie 2016 14:27 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 76
Loty: 53
Kilometry: 229 526
WAW-MUC 6:00 - 7:35 lufthansą i na drugim bilecie o 13:25 MUC-SIN-SYD-APW myślcie że realne jest że w Monachium spokojnie zdążę odebrać bagaż i odprawić się na resztę podróży, czy lufthansa lata ostatnio normalnie i nie strajkuje :)? Biler waw-muc jest kupiony za mile, wcześniejszy jest o 22 dnia poprzedniego. Orientuje się ktoś może czy taki bilet można przebukować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Sie 2016 14:35 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@kislawa jest to bardzo realne ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 05 Sie 2016 14:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Jeśli nie będzie strajku lub innych armagedonów, to spokojnie zdążysz nawet przy potencjalnym opóźnieniu pierwszego odcinka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 05 Sie 2016 14:46 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@kislawa
Jeśli z MUC lecisz do SIN to albo jest to LH albo SQ. Sprobuj w Warszawie nadać bagaż bezpośrednio. Powinno się udać.
Grunt to trafić na kumatego pracownika w WAW, któremu się będzie chciało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Sie 2016 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
kislawa napisał(a):
WAW-MUC 6:00 - 7:35 lufthansą i na drugim bilecie o 13:25 MUC-SIN-SYD-APW myślcie że realne jest że w Monachium spokojnie zdążę odebrać bagaż i odprawić się na resztę podróży, czy lufthansa lata ostatnio normalnie i nie strajkuje :)? Biler waw-muc jest kupiony za mile, wcześniejszy jest o 22 dnia poprzedniego. Orientuje się ktoś może czy taki bilet można przebukować?

Chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać ludzie zastanawiający się czy im 6h (SZEŚĆ GODZIN) na przesiadkę wystarczy...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 05 Sie 2016 16:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Przy 6 godzinach można piwko nawet wypić w parku lotniczym w MUC :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 17 Lip 2017 21:31 

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 14
pół godziny na przesiadkę , przylot z Gdańska, wylot do Zurchu i w drugą strone tak samo. Realizowane przez Lufthansę . Da radę ? przy założeniu , że opóźnień nie będzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 17 Lip 2017 21:35 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
da rade - inaczej by Ci takiego biletu nie sprzedali. Jak wszystko jest o czasie to bez spiny sie zdazy, no chyba, ze masz 2 osobne bilety to wtedy bym sie troche stresowal :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 17 Lip 2017 22:14 

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 14
lataczuk napisał(a):
da rade - inaczej by Ci takiego biletu nie sprzedali. Jak wszystko jest o czasie to bez spiny sie zdazy, no chyba, ze masz 2 osobne bilety to wtedy bym sie troche stresowal :).


na jednym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 25 Lip 2017 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
lwica napisał(a):
pół godziny na przesiadkę , przylot z Gdańska, wylot do Zurchu i w drugą strone tak samo. Realizowane przez Lufthansę . Da radę ? przy założeniu , że opóźnień nie będzie

Jesli zdarzy sie jakiekolwiek opoznienie, to nie zdazysz, ale to nie problem - przebukuja cie na kolejny lot godzine albo dwie pozniej.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group