Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Latamy pobiegać!
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Bieganie w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Ludzie nie tylko biegają w kraju, ale szukają również okazji do startu poza granicami. Niedawno również zacząłem swoją przygodę z bieganiem a widzę, że takiego tematu jeszcze na forum nie ma. A biegacze pewnie są ;)

Mój zagraniczny debiut planuję przy okazji najbliższego pobytu w Barcelonie 25 października (2 imprezy do wyboru)

http://crospopulardesants.cat/
http://www.carrera.casaronaldbarcelona. ... acion.aspx

Zapraszam do dyskusji oraz wspólnego truchtania 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#2 PostWysłany: 08 Wrz 2015 17:16 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
heheh ja lecę teraz pobiegać do Gdańska na Bieg Westerplatte ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2015 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Również bardzo często wykorzystuję krajówki, żeby w weekend wziąć udział w jakiś zawodach. Oprócz tego lotniczo na zawodach byłem w Barcelonie i Queenstown - międzynarodowe maratony.

PS. Fajny temat!
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#4 PostWysłany: 30 Paź 2015 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
No i pierwszy występ na zagranicznej trasie mam za sobą :) Szału jeśli chodzi o czas nie było ale ja na bieg po 3-dniowym ostrym "nawadnianiu" tragedii chyba też nie - 10k w 49'55''
Generalnie bardzo fajnie zorganizowana impreza, nastawiona przede wszystkim na dobrą zabawę i cel charytatywny. W zamian za wpisowe (15e) dość bogaty pakiet startowy. Super trasa biegnąca praktycznie ciągle wzdłuż morza.

Zdjęcia, wyniki i opis imprezy pod linkiem:

http://us8.campaign-archive2.com/?u=433 ... 357c0b2193
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#5 PostWysłany: 30 Paź 2015 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Idealnie własnie wracam z treningów i sobie wszystko ułożyłem, jakie to biegi miałem zagraniczne.

1. Zacząłem od Półmaratonu w Brukseli już dwa lata temu. Przy okazji festiwalu biegowego w Brukseli, gdzie razem jest maraton i półmaraton.
Trasa spoko, albo niepokojąca sciana placzu (długa) na 17 km ( dla półmaratonu) i ok. 37-38 dla maratonu, przynajmniej taka trasa w 2013 r. Na 2 km przed metą siędziała pani na słupku, która z częstotliwością co 20 sekund krzyczala : allez es magnificie" - czy jak to się tam pisze. Wzruszenie mocne. Do tego sami biegacze przebiegając w tunelach zaczynają klaskac co robi piorunujące wrażenie i niezapomnianą atmosferę.
Co do samego biegu to zupełnie inaczej niz w PL. Na mecie dużo wody i wafelek - jak ktoś liczy na wyżerkę to nie w Belgii. Ale sama trasa jak i punkty nawadniające pierwsza klasa. Pierwszy raz się spotkalem,żeby na punktach dawali specjalnie przygotowane na bieg buteleczki z izotonikiem o zawartości 330 ml, wiec idealnie, zeby wziać trochę sę napić i nawet trzymać podczas biegu. Ale uwaga groźnie na ostatnich metrach, ponieważ jest zbieg na matę do Grote Mark. Trochę popadało, wiec bruk zrobił sie bardzo śliski, widziałem jak ludzie pędzący na mete 200 - 300 metrów zaliczali glebe na twarz trzeba uważać.

2. Półmaraton w Padenghe. Impreza kameralna pod koniec listopada nad Gardą. Trasa nie wymagająca, ale nie jest to 100 % asfalt, i kolejny raz na 18 km mocno pod gorę, ale krótko ok. 200 metrów. Zbieg do metry przynajmniej w listopadzie 2013 r. ostro w dół wiec można się rozpędzić,ale meta również na bruku, wiec w przpadku deszczu uważac.
Co do spraw okołobiegowcych,trzeba pamietac, ze we włoskich biegach trzeba mieć zaswidczenie po ang. od lekarza o braku przeciwskazań do biegów, przynajmniej w tych biegach, które organizuje konkretna organizacja.
A po biegu... a po biegu... imprezka na całego. Jako, że to kameralny półmaraton, to jest to zwiażane z taką wiejską imprezką. Mnóstwo makaronu, praktycznie dowoli mozna jeść toretllini z parmezanem, ale uwaga (sic!) jeśli ktoś ma ochote na chipsy, orzeszki, to też znajdzie. Ciasta, pomarańcze i włoskie nalewki oraz wina domowe, wiec bardzo fajnie, jesli jest ciepło bo po biegu mozna sobie usiąść i długo biesiadować.

3. Budapeszt - festiwal biegowy, ja biegłem na trasie 30 km, również był maraton jaki i 7 km, oraz relay. Bardzo fajny bieg, przez wszystkie takie warte zobaczenia miejsca w Budapeszcie. Odbywał się w połowie października( w moim przypadku 2014 r.) i było bardzo gorąco 0 ok .27-28 stop. Na moim 26 km, czyli na 38 km dla maratończyków podbieg pod wiadukt, i widziałem gdzie człowiek spłynał...od razu slużby, wiec trzeba uważać, raczej nic się nie stalo, ale jednak pogoda dawała w dupę. Na mecie wielka torba spożywki - piwko bez alku, batony i inne wegierskie smakołyki. Bardzo fajnie sporo polaków.

4. Półmaraton w Barcelonie. Tutaj bardzo szybka trasa, bez praktycznie zadnych podbiegów i pierwszy raz tak fantastycznie zorganizowana strefa za metą. Nie ma stawania, trzeba przechodzić przez kolejne punkty kontrolne - wiadomo medal, dalej ściąganie chipa, gdzie przechodzisz przez bramki, a wolontariusze ściagają tobie chip z buta, dalej picie na końcu owoce. ( luty 2015 ).

5. 10 miles w Antwerpii,przy okazji świeta biegowego gdzie odbywa się również maraton ( IV 2015). 10 mil, wiec ok. 16 km. Kolejny raz między 8 a 9 milą podbieg jako wybieg z tunelu ( jako, że w Antwerpii nie ma mostów), w tunelu duszno, parno, wiadomo, kolejny raz ktoś nie wytrzymał i zemdlał,więc jakby ktoś biegł w Antwerpii uważac, na ostatnie kilometry ( trasa maraton i 10 mil inna) i nie przeginać. Na mecie podobnie jak w Brukseli ,z tą różnicą że mnóstwo bezalkoholowego piwka dla biegaczy i cola. A dla kibiców całe miasteczka gdzie mozna popic poijeśc i spędzić dzień caly. Fajnie, ze kibica dawali sami z siebie pomarańcze na 12 czy 13 km.

6. Półmaraton w BUkareszcie ( V 2015). fajna impreza, dość duża a największa w Rumunii. Przy okazji bieg na 10 km, trasa fajna prosta, trochę kibiców jest. Maj wiec ciepło, ale naprawdę przyjmnie się biegło, bo start byl bardzo wczesnie o 8.30. Pobiłem zyciówke wiec nie mogę narzekać i naprawdę dobrze wspominam ten półmaraton choć on czymś szczególnym się nie wyróżnił.

Plany na przyszłośc -może marzec i półmaraton w Lizobnie, może kwiecień i półmaraton w Madrycie. A najbardziej to maraton z Marathonu do Aten... ale to.. kiedyś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#6 PostWysłany: 30 Paź 2015 18:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Widzę @Robaku, że razem biegliśmy w Barcelonie :-) W walentynki robię powtórkę ;]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#7 PostWysłany: 30 Paź 2015 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@Mlody, może to zabrzmi dziwni (snobistycznie albo co? - ale po prostu jest tyle biegów na świecie tyle miejsc do odwiedzenia, że mi trochę żal wracać na te same trasy), ale ja mam taką zasadę całkiem jak prof. Kołodko,że nie biegam dwóch tych samych biegów, i wlasnie dla tego się w tym roku szykuje na Lizbonę albo Madryt.

A co do słów @Shaq to zawsze te zagraniczne biegi są trudne, bo własnie "nawadnianie" miejscowymi specjałami idzie praktycznie od pierwszego posiłku w danym mieście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#8 PostWysłany: 30 Paź 2015 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 493
Loty: 104
Kilometry: 235 722
niebieski
taka ciekawosta. Dziś znalezione na wykopie http://www.aktywniebardzo.pl/Nowe/Na-lu ... z-wyzwanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#9 PostWysłany: 31 Paź 2015 00:07 

Rejestracja: 30 Paź 2015
Posty: 4
Wow bardzo ciekawa propozycja ;) bo tez zaczelam ostatnio biegac z tym, ze ja poki co przygotowuje sie do biegu w Pniewach, na Barcelone jeszcze przyjdzie czas mam nadzieje.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#10 PostWysłany: 31 Paź 2015 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Temat się rozkręcił pod koniec letniego sezonu, to cieszy :) Widzę, że na forum jest co najmniej kilku fachowców od biegania i trzeba jeszcze sporo potrenować, żeby im dorównać ;)

Fajnie byłoby kiedyś wspólnie udać się na jakiś bieg. Ja na razie więcej niż 10 km nie podejmuję, choć jeszcze nie tak dawno nie przypuszczałbym, że tyle przebięgne :roll: Gdzieś tam jednak na horyzoncie pojawia się myśl o półmaratonie... Zobaczymy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#11 PostWysłany: 31 Paź 2015 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Również ode mnie krótka relacja z zeszłorocznego maratonu w Barcelonie: http://explore-world.you2.pl/maraton-w-barcelonie/
Uważam, że biegi w Polsce są b.dobrze organizowane i ostatnio staram się łączyć wyjazdy po Polsce z udziałem w zawodach.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#12 PostWysłany: 09 Lis 2015 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ktoś myśli o półmaratonie na Ukrainie? Kijów (17.04) lub też Charkow ( z okazji otwarcia dzisiejszego połączenia) - (9.04). Ja myślę o Charkowie,ale nie wiem czy znajdę chętnego do podróży.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#13 PostWysłany: 07 Lut 2016 13:36 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Mam propozycję, może wpisujmy w tym temacie terminy nadchodzących biegów zagranicznych (Europa?) i ewentualnie chetnych na wspólne starty i transport :)

Na razie jestem po 4 biegach w PL (2x10k, 2x5k) i przygoda z bieganiem bardzo mnie wciagnęła. W planach kolejne biegi, w tym dwa pólmaratony. Jednak po przeczytaniu tego wątku zaczynam jeszcze bardziej kombinować jak połączyć pasję podróżowania z bieganiem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#14 PostWysłany: 07 Lut 2016 19:00 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 96
@ATX
Oczywiscie nalezy połączyć pasję podróżowania z bieganiem.
Moje dotychczasowe starty zagraniczne:
Spar Budapest Marathon 2014- byl to moj pierwszy maraton ciekawostka w pakiecie startowym voucher wizz na 20euro
Frankfurt Marathon 2015- szybka trasa
+ wiele biegow w UK
nadchodzące biegi zagraniczne
- Maratona di Roma 10/04
-maraton lub polmaraton w Wilnie 11/09 dosyc niskie wpisowe+ duzo roznych dystansow
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#15 PostWysłany: 07 Lut 2016 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@ATX

Może to na dobry początek: http://www.aimsworldrunning.org/Calendar.htm

Jam też biegowa - na razie na koncie 2 dyszki i jeden półmaraton, w planach pełne 42,195 ;) (mam nadzieję że jeszcze w tym roku)
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#16 PostWysłany: 08 Lut 2016 01:31 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Wow :) Sporo tego ...dzięki, fajna stronka ... tylko na razie szukam jakiś bardziej lajtowych biegów niż maratony ... dyszki, ewentualnie półmaratony :) To Wilno brzmi ciekawie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#17 PostWysłany: 08 Lut 2016 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Wow temat dla mnie :)

Od 2011 roku biegam maratony i do tej pory biegałem (poza startami w Polsce) w Rzymie, Barcelonie, Berlinie, Dubaju, Wiedniu, Chicago, Marrakeszu, Bratysławie, Sydney, Koszycach, Stambule, Maskacie ( 3 miejsce - 2:57:40 :P ), Rydze, Kopenhadze, Grodnie, Sofii i Nowym Jorku :)

Jakby ktoś miał pytania odnośnie któregoś z tych miejsc od strony biegu maratońskiego ( organizacji, trasy, itd) to z chęcią się podzielę spostrzeżeniami i uwagami :)

W tym roku na pewno będę biegł w Paryżu (3 kwietnia), Pradze (8 maja), Rio de Janeiro (29 maja), Wilnie (11 września). Zastanawiam się jeszcze nad Zurychem, Cyprem, Budapesztem i ew może coś w Skandynawii. Z chęcią zgadam się na jakiś wspólny wypad na bieg (niekoniecznie maraton).

Co do kalendarza imprez biegowych to najlepszy jest chyba ten (około 30000 imprez biegowych na świecie - praktycznie każdy dystans):
http://marathons.ahotu.com/calendar
Poza tym korzystam też z tego:
https://www.mynextrun.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Lut 2016 18:26 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Liczę,że Białoruś zrobi znowu event z wizą w cenie wpisowego! Wybrałbym się na ten bieg ;-)

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#19 PostWysłany: 17 Wrz 2016 13:21 

Rejestracja: 13 Wrz 2016
Posty: 1
Odświeżę temat, bo tak mnie wspomnienia wzięły. Biegałem w kilku krajach europy. Praktycznie wszedzie gdzie byłem to codziennie rano biegałem. Nie wyobrażałem sobie życia bez biegania. Ale od pewnego czasu po bieganiu mam ogromny bół stawów. Więc biegać przestałem. Czy ktoś z Was tez miał coś takiego? Czytam o tym w necie np. [antyreklama ciach] i widzę że dość dużo ludzi ma ten problem....


Ostatnio edytowany przez krasnal, 17 Wrz 2016 13:31, edytowano w sumie 1 raz
W przypadku wspomnianych dolegliwości polecałbym jednak profesjonalne forum biegowe. Link (anty)-reklamę usunąłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latamy pobiegać!
#20 PostWysłany: 19 Wrz 2016 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 248
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
@koplik89 - bóle stawów i inne dolegliwości wynikają z kilku czynników - nieodpowiedni trening, źle dobrane obuwie, stan zdrowia - to tak w skrócie. Fachowych porad poszukaj na blogach i forach biegowych - jest ich mnóstwo i są one dla początkującego biegacza kopalnią wiedzy! Przy cięższych urazach idź do lekarza! Tutaj nie znajdziesz informacji, których szukasz - a jedynie porad turystyczno-logistycznych czyli jak polecieć na bieg i nie wydać majątku :) Loty, hotele, atrakcje danego miejsca, towarzysze biegowych wojaży - jeszcze większa kopalnia wiedzy :) Powodzenia!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group