Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 31 Lip 2015 23:52 

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 10
hej

byłem w wrześniu rok temu, o tej porze roku wyspa nie jest zbyt zatłoczona.

1) bilety możesz kupić przy samym statku przed rejsem, lub w biurze turystycznym w Kardamenie przy moście (pewnie w niedziele tez czynne- ale nie wiem) nad kanałem. Praktycznie nie ma to znaczenia, bo np. my mieliśmy bilet na jeden statek, a ze był wrzesień i mało chętnych aby zapełnić wszystkie które w pełni sezonu pływają, i tak "przekazano" nas na jeden który transportował wszystkich. Ale spokojnie, nie byliśmy jak sardynki. ;)

Ach ... Nissirros ...Mandraki

Kupując w komplecie wjazd do Wulkanu, nie nastawiaj się ze sobie spokojnie "pochodzisz", dają na to z 50 minut, chyba lepiej samemu "przeprawić" się z portu przez góry. Ja niestety załapałem sie na autokar (jako że to był jednodniowy wypad na Nissiros), za to więcej czasu mieliśmy w Mandraki.


2) nie jestem w stanie odpowiedzieć gdzie jest ten hotel w realu, 4)ja mieszkałem w Marmari, i jak ktoś szuka spokoju to polecam. Koguty pieją o poranku, owce meczą cały dzień. Flamingi moczą nogi w wysychającym jeziorze.

3)resztę w Kefalos?? Kefalos to faja, ale maleńka mieścinka, chyba że to ma być punkt wypadowy. Jeśli punkt wypadowy to i tak "trzeba" mieć jakiś transport (w okolicach Kefalos to albo rower, ale raczej dający radę w terenie i pod górke, albo quad (chyba najlepszy w tej części wyspy) aby trochę sobie ułatwić dotarcie w różne strony po bezdrożach, no może skuter.

Kos to mała wyspa, myślę że łatwo złapać transport z Kardameny.



Generalnie, ja miałem samochód na cały pobyt (tydzień za 120 EUR) i dało mi to szanse dotrzeć wszędzie. i o każdej porze, naprawdę warto zobaczyć miasto Kos wieczorem, pojechać na świetna kolacje (polecam dania z morza - chyba najlepsze na wyspie) z zachodem słońca do Limnionas (drugi koniec wyspy), przejazd z końca na koniec to nawet nie godzinka. Z samochodem można odwiedzić kilka z plaż w okolicy Paradise beach.
Polecam Zia i wyprawę w góry. Gorące żrodła. itd itd.

Z samochodem codziennie byliśmy gdzie indziej na plaży i gdzie indziej na kolacji czy na wieczornym spacerze. Ze swoim transportem zawsze można przy drodze kupić owoce czy warzywa.

Szczerze nie wyobrażam sobie aby na Kos "siedzieć" w jednym miejscu nawet 2 czy 3 dni.

Chętnie opowiem więcej, jak masz inne pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#362 PostWysłany: 01 Sie 2015 13:00 

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 3
Cześć!
Dziękuję bardzo mocno za tak wyczerpującą odpowiedź :)

Troszkę plany pozmieniałam i na tę chwilę planuję spędzić 3 dni w Kefalos - pozwiedzać okolice na rowerach, pojechać do miasta Kos, poplażować. Potem jadę na Nisyros - tam spędzę kolejne 2 dni - chciałabym załatwić tylko rejs, bez wchodzenia na wulkan itp.
PYTANIE: czy ktoś orientuje się czy jest możliwość popłynięcia na Nisyros z portu Kamari i ile to kosztuje? Czytałam i wiem, że ktoś kiedyś to załatwiał poprzez lokalne biuro, ale chciałabym być pewna na 100 procent czy jest taka opcja, bo ja wykupię noclegi przez booking, to nie będzie odwrotu :) Jeżeli ktoś ma jakieś informację, to będę bardzo wdzięczna :)
Na ostatnie dwa dni wracam na Kos i moją bazą będzie Kardamena - tam na pewno też coś pozwiedzam i wykorzystam ostatnie dni urlopu :)

Pozdrawiam serdecznie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 01 Sie 2015 13:24 

[quote="ananas0"]Dobry wieczór wszystkim!
Mam kilka pytań związanych z moim wyjazdem na wyspę we wrześniu. Chciałabym by mój wyjazd obejmował kilka dni na wyspie Nisyros, pod tym względem wszystko dobrałam idealnie: 6.09 przylot na wyspę i jedna noc w Kardamenie, 7.09-10.09 pobyt na Nisyros. Problem pojawia się jednak później i właśnie w związku z nim mam pytania.
1) chciałabym się dowiedzieć czy bez problemu kupię bilet na rejs tego samego dnia (bądź dzień wcześniej - ale to niedziela, więc nie wiem czy będzie pracująca). Czy ktoś ma może informacje gdzie najlepiej kupić taki bilet w porcie w Kardamenie? Ile kosztuje? Pan, od którego dowiadywałam się powiedział, że rejs kosztuje ok. 8E i statki wypływają codziennie z Kardameny o 9:30.
2) czy ktos nocował może w Ladikos Beach Hotel i jest w stanie powiedzieć czy rzeczywiście jest tak blisko portu jak pokazuje to na mapie? już kilka razy google.maps zawiodło mnie, więc wolałabym się upewnić :)
3) 10 września wracam na Kos i nie wiem co dalej. Bardzo chciałabym resztę wyjazdu spędzić w Kefalos, ale nie wiem czy uda mi się tam dotrzeć. Czy istnieje jakaś komunikacja miejska między Kardameną a Kefalos? Czy ktoś jest w posiadaniu rozkładu autobusów? (ten internetowy niewiele mi mówi, są tam informacje tylko odnośnie miasta Kos, lotniska, itd., brakuje rozkładu pomiędzy poszczególnymi miasteczkami).

Hotel Ladiko Beach jest dalej od portu ok 700 może więcej metrów na końcu promenady. Nie nocowałem w nim ,ale korzystałem z plaży przy nim. Plaza malutka,a jak dostaniesz pokój od jej strony to z balkonu idzie dorzucić do wody czymś tak bilziutko.
Prom na Nissiros kupisz we wrześniu bezpośrednio przed rannym rejsem już na statku.Cena 8,2 e ale teraz wszystkie promy podrożały o 10% ze względu na VAT
Na Nissiros lokum znajdziesz bez problemu za nie więcej jak 20e/doba i warto wypożyczyć skuter i pojeździć indywidualnie we wszystkie zakamarki wyspy. Przy porcie jest kilka wypożyczalni i za 2 dni można utargować za 20-25e. Na wyspie jedna stacja benzynowa.Promy do Kardameny wracają ok 16 ale możesz też popłynąć zpowrotem do Kos promem Diagoras
http://travel.viva.gr/en/ferries/bookin ... e&hv=false
Aby dostać się z Kardameny do Kefalos to już większa filozofia. Autobusów jak na lekarstwo tym bardziej ,że na wrzesień rozkład jest bardziej okrojony http://www.ktel-kos.gr/site_en/ktel-kos ... -schedules
Góra
 PM off  
      
#364 PostWysłany: 01 Sie 2015 20:37 

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 3
Bardzo mocno dziękuję za kolejne wskazówki! :)
Jak już pisałam wyżej, nieco zmodyfikowałam mój plan: najpierw Kefalos, potem Nisyros, potem Kardamena. Ale może spróbuję rzeczywiście popłynąć z Nisyros do miasta Kos, tam pozwiedzać i stamtąd wieczorem do Kardameny.

Jeżeli ktoś miałby jeszcze informacje na temat rejsu na Nisyros z portu Kamari, to będę wdzięczna :)

Miłego wieczoru!
Ola

-- 01 Sie 2015 20:39 --

A i czy ktoś może ma informacje gdzie znajdują się przystanki autobusowe w Kefalos i w Kardamenie?
W Kefalos najbardziej zależy mi na przystanku, na którym wysiadamy jadąc z lotniska. Czy znajduje się on może niedaleko portu w Kamari?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 01 Sie 2015 22:00 

Tutaj coś o promie z Kamari na Nisiros
z-kefalos-na-nisyros,1256,51869&start=0
Góra
 PM off  
      
#366 PostWysłany: 17 Sie 2015 00:28 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 1
Witam czy ktoś był/jest aktualnie na wyspie Kos i orientuje się jak wygląda sytuacja z imigrantami? czy jest to tak "straszne" jak pokazują to media ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 17 Sie 2015 01:31 

1/4 już na wycieczce promem ANEK do Aten, reszta skupiona w samym Kos. Na ulicach rozgrywki Afganistan -Pakistan
Więcej tutaj sobie piszą http://forum.gazeta.pl/forum/w,203,1583 ... ntami.html
Góra
 PM off  
      
#368 PostWysłany: 19 Sie 2015 09:49 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Nie ma się czego bać. Każdej nocy przypływają kolejni imigranci. Generalnie skupiają się wokół komisariatu policji w Kos. Jednak poza swoim zapachem oraz tworzeniem śmietnisk wokół siebie nie wchodzą w interakcje z turystami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 02 Wrz 2015 17:35 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 46
Czy może ktoś z was polecić wypożyczalnię w okolicach Marmari? Najchętniej z pełnym ubezpieczeniem, żeby nie musieć się martwić.

Czy w okolicy są jakieś kioski, gdzie można kupić prepaidy internetowe?

No i czy ktoś z was, kto był w ostatnim czasie na Kos, może powiedzieć, na ile przyjemne jest zwiedzanie samego miasta Kos w kontekście imigrantów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 02 Wrz 2015 19:04 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 9
W przypadku dwóch pierwszych pytań nie odpowiem Ci, bo nie korzystałam z aut ani z karty prepaid. Ale jeśli chodzi o miasto Kos... Zależy, co chcesz zwiedzać. Oni są usytuowani w okolicach centrum miasta. I w ten sposób np. nie zrobiłam zdjęć wszystkich ruin, bo koczowali w ich okolicach. To jest przykry widok, bo w namiotach koczują całe rodziny, czekają na kolej na policji. No i śmieci. Ale przyznaję, że turyści śmiecą wcale nie gorzej. Tak to oni nie zaczepiają turystów, nie ma się czego obawiać z ich strony. Po prostu tam są.
Góra
 Profil Relacje PM off
charlie_obannon uważa post za pomocny.
 
      
#371 PostWysłany: 04 Wrz 2015 11:46 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 46
Dzięki Kay.

Jeszcze jedno pytanie - jak to jest z autobusami na Kos? Według rozkładu na stronie wszystkie są relacji Kos - jakieś miasteczko. Czy można gdzieś uzyskać informacje, w jakich miejscowościach zatrzymują się one po drodze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 04 Wrz 2015 12:01 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 53
To nie jest chyba wyspa, którą da się przejechać na wiele sposobów... Widziałeś tę mapkę

https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 82275&z=10

?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 04 Wrz 2015 12:04 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 46
Tak. Aczkolwiek nie jestem przekonany, że jeden autobus jedzie przez wszystkie miasteczka i zbiera ludzi. Zwłaszcza godziny odjazdów tego nie potwierdzają, choć mogą być tylko orientacyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 04 Wrz 2015 15:44 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 9
@charlie_obannon, jest sieć autobusów zwana KTEL (taki ichni PKS) i to jest aktualny rozkład jazdy: http://www.ktel-kos.gr/site_en/ktel-kos ... -schedules - z tym, że uwaga, trzeba się liczyć ze spóźnieniami, bo napisane jest, o której autobus jest w danej miejscowości, ale niekoniecznie na dalszych przystankach. I tak np. byłam w Marmari, a autobus przyjechał nie 9:25, a 9:35. Wsiadasz i płacisz 2,10 euro w jedną stronę, jak przychodzi facet... Ktoś w rodzaju naszego konduktora/kontrolera. Autobusy również mają dworzec w centrum miasta :)
PS. A na konkretnych przystankach masz napisane, jaki autobus (w sensie jaki numer) podjedzie - bo mogą jechać też inne, najczęściej wynajęte przez biura podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 04 Wrz 2015 18:11 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 15
Kilometry: 40 275
witam jakie macie doświadczenie z pogodą na kos interesuje mnie temrin 10-18 października .
czy woda będzie jeszcze ciepła i czy można liczyć na upalne dni ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 04 Wrz 2015 18:39 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Woda będzie ciepła jeszcze conajmniej do końca października a dni upalne.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Nie mogę znależć nigdzie informacji ile czasu jedzie zwykły autobus z Kefalos na lotnisko. W niedziele jest 7.30 i 10 i nie wiem który wybrać. Pomożecie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
tabo89 napisał(a):
Nie mogę znależć nigdzie informacji ile czasu jedzie zwykły autobus z Kefalos na lotnisko. W niedziele jest 7.30 i 10 i nie wiem który wybrać. Pomożecie?


Zależy o której masz odlot, ale liczyłbym na dojazd ok. 30-35min autobusem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tabo89 uważa post za pomocny.
 
      
#379 PostWysłany: 09 Wrz 2015 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Dzięki, wylot 12:10 do KRK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:08 

Rejestracja: 21 Wrz 2015
Posty: 3
Witam
28 września lecimy na Kos do Kardameny. Proszę o informację, jak sytuacja z uchodźcami na miejscu?
I jak to jest z tym paszportem? Potrzebny na jednodniową wycieczkę do Turcji, czy nie. Znalazłam różne informacje na ten temat.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: elzunia oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group