Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Cze 2015 12:17 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 2
Mam pytanie czy na lotnisku w Trapani znajduje się Hertz, bo jak sprawdzałem adres i na mapie to wynikało że nie ma Hertza na lotnisku.

Mam lot Ryanair-em który ląduje na lotnisku w Trapani o 23:20. Czy ktoś z Was miał doświadczenie z wypożyczeniem samochodu na tym lotnisku o tak późnej porze? Czy jest to możliwe. Do której godziny są otwarte wypożyczalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 16 Cze 2015 09:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Bez uszczypliwości - na prawdę ciężko samemu znaleźć? :lol:

https://www.hertz.com/rentacar/location#results

Birgi Airport
Trapani, Włochy, 91100
Telefon: 0923 842665
Godziny otwarcia: Mo-Su 0730-2330
Typ punktu: Corporate

Spokojnie poczekają i wynajmiesz auto po wylądowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 18 Cze 2015 15:38 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 2
Adres wypożyczalni tez znalazłem na tej samej stronie co Ty. Ale jak obejrzysz mapę pokazuje że wypożyczalnia jest poza lotniskiem. Ja chciałem wiedzieć czy Hertz jest na lotnisku i czy samochód fizycznie odbiera się na lotnisku, bo nie chce jeździć z dzieciakami o tak późnej godzinie po samochód poza lotnisko.

A z tym poczekaniem wiesz to z Własnego doświadczenia? bo ja raczej mam złe doświadczenia z krajami basenu morza śródziemnego raczej zamykają wcześniej niż później.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 07 Wrz 2015 23:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 18 Cze 2015 15:45 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
To nie do końca poszukałeś ;)
http://www.airgest.it/da-per-aeroporto- ... rapani.asp

https://www.hertz.com/rentacar/location/TPST51
Cytuj:
Punkt zlokalizowany na lotnisku


Z poczekaniem to znam z własnego doświadczenia. Choć dla pewności napisz maila z pytaniem.
Z drugiej strony jak wynajmiesz przez internet to "skrzynka" jest na pewno 24h
Cytuj:
Możliwość odbioru samochodu po godzinach pracy punktu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Cze 2015 12:33 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Dla osób chcących wyporzyczyć samochód w Trapani-birgi

W maju brałem 2 auta na 7dni przez pośrednika rentalcars.com w wypożyczalni europcar

Auto mieliśmy zabukowane Fiat 500 na miejscu okazało się, że dosliśmy pachnące nowością fiaty Panda z silnikiem 1.0

Kaucja zablokowana na kartach kredytowych to 500 euro.

Zwrot nasąpił po równych 7 dniach. Nie pobrao nam żadnej dodatkowej oplaty - kaucja zwrócona w 100%

Generalnie zwiedzanie wyspy bez samochodu jest trudne i sugeruję wypożyczenie auta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina lubi ten post.
casper.slonina uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 28 Sie 2015 13:53 

Rejestracja: 28 Sie 2015
Posty: 2
Chcę wypożyczyć auto na Sycylii, porównuję ceny u różnych pośredników. O ile ceny samych aut są raczej podobne, jest duża różnica w cenie pełnego ubezpieczenia, znoszącego udział własny. Wiem, że czasem to ubezpieczenie jest tańsze, bo znosi tylko częściowo udział własny albo nie ma ubezpieczenia szyb, nadwozia i podwozia, ale to widzę.

Bardzo dużo czytałam w temacie wypożyczalni, renomy, ale niewiele na temat pośredników, wyszukiwarek, które oferują samochody różnych wypożyczalni. Czy jeśli jest tańsze ubezpieczenie, to po prostu brać, czy zwrócić jeszcze na coś uwagę.

Mówię o easy terra. tam auto klasy A europcar na 9 dni, z pełnym ubezpieczeniem od nich mam za 266 euro. Na rentalcars.com mam to samo za 1160 zl, autoeurope za 299 euro.

i jeszcze jedno, znalazłam gdzieś na forum kod do avisa, działa i obniża cenę o 200 zl, tylko przy kupnie opcji dodatkowych, nie mam opcji kupna ubezpieczenia znoszącego wkład własny. Ktoś rezerwował bezpośrednio od nich auto i wie jak to wygląda?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 07 Wrz 2015 23:22 

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1
Witam,

Na stronie wizzair zarezerwowałem samochód z odbiorem na lotnisku w Katanii. Koszt za 7 dni z "pełnym ubezpieczeniem wkładu własnego" samochodu klasy C to 700 zł. Dostawca to Locauto. Wydaje mi się, że cena jest ok ale mam pytanie dot. karty kredytowej. W informacji o akceptowanych kartacah kredytowych piszą: "Gotówka i karty debetowe nie są akceptowane" ale poniżej piszą, że: Wypożyczalnia wynajmu samochodu wymagać będzie pozostawienia depozytu zabezpieczającego (kaucji) w wysokości 1100,00 € wyłączając VAT podczas odbioru samochodu. Jeżeli główny kierowca okaże kartę debetową, kwota depozytu zostanie pobrana z okazanej karty; jeśli główny kierowca okaże kartę kredytową, kwota depozytu zostanie tylko 'zablokowana' (tymczasowo niedostępna). Depozyt zostanie zwrócony po zakończeniu wynajmu, pod warunkiem, że wszystkie warunki zostały spełnione.

Czy ktoś wie o co chodzi? Jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe wskazówki to poproszę.
Czy ktoś wie czy embosowana karta mbanku ale nie kredytowa będzie akceptowalna przez wypożyczalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 07 Wrz 2015 23:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Zazwyczaj musi być kredytowa - dziwne, że tutaj dopuścili inne rozwiązanie.

Z tego co pamiętam Locauto blokuje nawet 1500 EUR i blokada trzyma się długo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 26 Wrz 2015 01:48 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1
Złodzieje Uwaga na firmę Sicily by Car !!!! Włoska wypożyczalnia samochodów.

Przy wypełnianiu umowy musisz udostępnić kartę kredytową z której pobierają pieniądze i blokują około 1000 euro na ewntualne szkody. Skopiowali moja Kartę kredytową, i dokładnie po 6 miesiącach UKRADLI MI Z KONTA 61 EURO. Na wakacjach byłem w 24.03.2015 a kolejne pieniądze ukradli mi 24.09.2015. Na szczęście w dzień transakcji zauważyłem sytuację i zablokowałem kartę. Poczytajcie również na zagranicznych forach, ludziom kradną po 4 -5 razy po małych kwotach.

Dajesz kartę do skopiowania i mają wszystko co potrzebują. Zalecam blokowanie karty niezwłocznie po powrocie do kraju i wymiany na nową, to wiele nie kosztuje a jesteś spokojniejszy.
Sicily by Car To Złodzieje!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Wrz 2015 01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
A może po prostu przyszedł jakiś mandacik? Pytałeś w wypożyczalni za co pobrali? Jeśli niesłusznie to chargeback załatwi sprawę, ale najpierw zadzwoń po prostu zapytać co to za obciążenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Mar 2016 14:11 

Rejestracja: 08 Wrz 2014
Posty: 2
Witam,
Czy ktoś z Was wypożyczał samochód w Trapani i oddawał w Catanii, w centrum miasta ? Planuję wypożyczenie samochodu od 11.07 - 16.07 i zastanawiam się nad opcją wykupienia ubezpieczenia zwalniającego mnie z wkładu własnego. Lepiej jest wykupić to od pośrednika czy jednak bezpośrednio w wypożyczalni ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 17 Mar 2016 12:48 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Witam serdecznie,
na początku czerwca wybieram się z rodziną do Trapani. Początkowo mieliśmy w planach wypożyczenie samochodu, znajomi zachęcali, opowiadając o swoich dobrych doświadczeniach. Niestety zaczęły piętrzyć się problemy. Albo ja czegoś nie rozumiem, albo coś robię źle, proszę powiedzcie mi o co chodzi.

Mam kartę kredytową z limitem do 5 tys. zł. Znajomi mówili, że im blokowano na karcie depozyt w postaci max. kilkaset euro. Tymczasem każda wypożyczalnia ma na swojej stronie napisane, że blokowane środki na karcie kredytowej wynoszą od 1300 do 3000 euro! To niemal moje oszczędności życia, ja rozumiem, że dla Europy Zachodniej to niewielka kwota, ale czy naprawdę nie ma szans, aby ten depozyt rzeczywiście mieścił się w kilku tysiącach ZŁOTYCH? Czy to znaczy, że muszę w ogóle zrezygnować z samochodu? Proszę pomóżcie, jeszcze nigdy nie korzystałam z wypożyczalni aut, tym bardziej za granicą.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 17 Mar 2016 13:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Wykupienie ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni (ok.20 EUR/dobę) rozwiąże ten problem.
3000 EUR nikt raczej nie zablokuje, ale 1000-1600 EUR jak najbardziej. Nierzadko blokowane jest trochę mniej, ale trzeba być gotowym na zablokowanie całkowitej kwoty excessu.
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 17 Mar 2016 13:20 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
W jakim sensie wykupienie ubezpieczenia ma rozwiązać ten problem? Dla mnie to wszystko jest bardzo niejasne, okazuje się, że są kwoty, które poznam dopiero na miejscu, a tymczasem muszę je znać przed wylotem. Po to, żeby później nie okazało się, że straciłam kilkaset złotych za rezerwację samochodu. W regulaminach nie ma słowa na ten temat, a trudno brać coś w ciemno.

Czy wykupienie ubezpieczenia zmniejszy kwotę blokady? O ile i skąd mam wiedzieć czy rzeczywiście tak będzie...?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 17 Mar 2016 13:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Każdy samochód ma ubezpieczenie AC z wkładem własnym na poziomie ok. 1000-1500 EUR. Na ogół karta jest blokowana taką kwotą na poczet ewentualnych szkód. Wypożyczalnie oferują jednak ubezpieczenie znoszące ten wkład własny (w cenie ok.20 EUR/dzień), wtedy blokowana jest zazwyczaj kwota ok.100-200 EUR (na poczet tego, czego ubezpieczenie nie obejmuje - oddanie z pustym bakiem, zgubienie kluczyków do samochodu), najlepiej sprawdzić w każdej wypożyczalni oddzielnie - podpytać o kwotę wkładu własnego (excess) i warunki ubezpieczenia wkładu własnego (SCDW).

Warto spojrzeć na ofertę Sicily by Car dostępną np. na Autoeurope, gdzie można wynająć samochód z obniżonym do 0 EUR wkładem własnym na poczet uszkodzeń samochodu i do 0-200 EUR na poczet kradzieży, jest na ogół w przyzwoitej cenie, blokują wtedy 200 EUR na karcie.

Ogólna zasada jest taka: drogie, światowe wypożyczalnie blokują niższe kwoty na karcie (Avis, Sixt, Hertz), zaś tańsze, żerują na ubezpieczeniu i blokują wyższe kwoty (Locauto, Firefly, Goldcar).
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 17 Mar 2016 14:32 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) Czy ubezpieczenie, które zmniejsza depozyt na karcie kredytowej można kupić przez internet czy należy to zrobić dopiero na miejscu?

Znajomi mówili mi także o ubezpieczeniu, które miałam zamiar wykupić, czyli zero stresu przy podróży, cokolwiek się nie stanie (stłuczka, zarysowanie samochodu) - nie ja ponoszę koszty, tylko firma. Czy to o tym piszesz powyżej, czy może to dwie różne sprawy, dwa różne ubezpieczenia?

Mocno się w tym gubię, z góry dziękuję za cierpliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 17 Mar 2016 14:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Takie ubezpieczenie kupuje się na miejscu, a w Sicily by Car przed wyjazdem - na ogół ma niezłą cenę, więc dlatego je specjalnie wymieniłem.

Są zewnętrzne ubezpieczenia wkładu własnego - owszem, są skuteczne i tańsze, niż kupowane w wypożyczalni, ale taka zewnętrzna ubezpieczalnia dla wypożyczalni nie jest stroną - więc blokują pełną kwotę na karcie, ściągają pieniądze za wszelkie stłuczki i potem dopiero u ubezpieczyciela dochodzisz zwrotu. Takie rozwiązanie działa naprawdę dobrze, ale nie zwalnia z blokady karty.

P. S. w zeszłym roku Maggiore blokowało 950 EUR na karcie, więc w 5000 PLN by się zmieściło - możesz zapytać, jak robią teraz.
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
lody_włoskie uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 21 Mar 2016 16:28 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Wielkie dzięki, aczkolwiek jeśli mam płacić kartą kredytową za samochód oraz mam mieć na niej jeszcze miejsce na depozyt, to z limitem 5 tys. zł nie mam żadnych szans na wynajęcie czegokolwiek (sic!).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 21 Mar 2016 16:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Za samochód możesz płacić inną kartą - np. walutową w EUR, aby uniknąć kosztów przewalutowań. Kredytowa jest potrzebna wyłącznie do zagwarantowania wkładu własnego.
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
lody_włoskie uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 21 Mar 2016 16:43 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group