Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
To ja dopytam o Wasze doświadczenie ze zwrotem poza godzinami pracy - tj. do BOX'a.
Lecimy na 4 dni w lutym i o ile przylot o 17:00 to nie problem, to wylot w niedzielny poranek o 6:30 już tak. To mi dość zawężą grono wypożyczalni, w tej chwili najtaniej wypada Locauto. Będę brał dwa najtańsze auta, bo jedzie nas 7 osób (3 dzieci). Auto ma nas zabrać z lotniska do spania, ze spania do centrum Trapani, do antycznej świątyni nieopodal Trapani i na powrót na lotnisko. Za 16EUR/dzień to jak za darmo. Do tego Włosi mają dość liberalne podejście do fotelików dla dzieci w aucie(*)...

Tak czy owak na luksus zwrotu o nieludzkiej 5:30 mogę liczyć w Locauto i Herz więc pewnie do tego ograniczy się wybór. Od razu mówię, że z racji martwego sezonu, oraz faktu, że jeździłem w gorszych miejscach niż południowe Włochy :), nie będę bawił się w ekstra ubezpieczenia.
Pytanie zasadnicze dot. opcji BOX - ktoś ma negatywne doświadczenia z tym związane. W sensie, że pojawiło się później dużo rys i braków, których oczywiście nie było wcześniej? W Brazylii sprawdzałem auto na potęgę przed odbiorem, a przy zdawaniu nawet gość nie wyszedł sprawdzić, ale Włosi to nieco inny klimat i w wielu miejscach piszą ludzie o złych doświadczeniach z tamtejszymi wypożyczalniami.

(*)i teraz dodatek (zaznaczam, nie chcę tutaj dyskutować o tym czy jest to mądre i bezpieczne tylko o przepisach):
We Włoszech dziecko może jechać bez fotelika na tylnej kanapie w samochodzie pod warunkiem, że jedzie obok niego z tyłu osoba dorosła. Załóżmy że mam 5 dorosłych i 2 małe dzieci do przewiezienia - mogę te dzieci wpakować na kolana (przepis będzie zachowany - jadą z tyłu z dorosłymi). W sumie z punktu widzenia (braku) bezpieczeństwa wielkiej różnicy nie ma, jedynie liczba osób w wozie się nie zgadza.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#42 PostWysłany: 05 Sty 2015 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Dobra, jestem bogatszy o kilka nowych danych.
Co do fotelików to nic się nie zmieniło, ale że FR pozwala przewozić za darmo foteliki, więc po prostu przemęczę się i zabiorę je z PL.

Ryanair/Herz wychodzi bardzo drogo (przynajmniej na mój termin 4-8.02), pewnie na cenę ma wpływ godzina zwrotu (5:30 rano).
Zostaje zatem rentalcars albo economycarrentals. W przypadku rentalcars sprawa jest czysta bo trzeba dodatkowe ubezpieczenie dokupić. A jak wygląda w ecr?

W ECR mam "I want to add Damage Excess Protection for 4EUR/day". to mi rozwiązuje temat wkładu własnego, czy to jakiś wirtualny produkt?
http://www.economycarrentals.com/Produc ... ?type=zero
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Sty 2015 10:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
To takie samo ubezpieczenie, jak i rentalcarsa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Sty 2015 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Czyli tanio i dobrze? Nie wierzę :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Sty 2015 11:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Czy tak dobrze to nie wiem - blokują Ci na karcie dużą kaucję, potem w razie jakiś uszkodzeń auta ściągają poważny pieniądz i dość długo ubiegasz się potem o zwrot, ale faktycznie w jakiś sposób Cię to chroni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Sty 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
No alternatywa to dopłacić do 16E/dzien za wynajem 30E/dzien ubezpieczenia? Też lipa.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Sty 2015 15:11 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 88
Mam taki problem, może mi pomożecie
Na Sycylii wynajmowałem samochód w Locauto. Drugiego dnia wieczorem gdy próbowaliśmy go odpalić zaczęły się pojawiać jakieś komunikaty po włosku. Zadzwoniłem do Locauto, babka wysłała do nas pomoc i zapewniła (trzykrotnie) że jest bezpłatna. Na miejscu goście podładowali akumulator, stwierdzili że samochody nie są przystosowane do niskich temperatur jak na tamte rejony (wieczorem spadała do około 0). Wszystko ładnie pięknie, ja zachwycony że tak szybko i sprawnie, aż tu wracam po tygodniu, a na mailu faktura na 220 eur i kasa ściągnięta z karty. Napisałem reklamację, wyjaśniłem że to nie moja wina i zostałem zapewniony że pomoc jest darmowa. Odpisali że zaakceptowałem warunki wynajmu itd. W umowie faktycznie jest napisane, że najemca jest zobowiązany pokryć koszty pomocy drogowej. Ale uważam że jeśli dostaję samochód ze słabym akumulatorem, to czemu mam ponosić tego koszty? Jak myślicie - mają prawo pobierać oplatę w tym przypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Lut 2015 23:59 

Rejestracja: 12 Cze 2011
Posty: 67
Chciałem wynająć auto na Sycylii (Trapani) w terminie 10.05 do 18.05 i mam do Was pytanie. Sprawdzałem wczoraj ceny i wychodziło mi 916zł, natomiast dziś to już 1300zł za to samo auto i ten sam termin! Czy to w ogóle możliwe, że ceny wzrosły aż o tyle w jedne dzień?

Ogólnie co polecacie jeżeli chodzi o wynajem auta na Sycylii żeby cena nie wyrywała z butów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Lut 2015 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Tak to możliwe. Po prostu auto się sprzedało w niższej cenie.

Tutaj znajdziesz informacje z Trapani (ostatni wpis):
viewtopic.php?t=38598
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Lut 2015 22:41 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 14
Witajcie.

W Kwietniu grupą 12 osób wybieramy się na Sycylię, wszystko jest już dograne (kwatera i przelot) ale pojawił się pomysł z autem. Przez portal rentalcars.com zarezerwowałem sobie (dla 4 osób) auto w Locauto. Niestety opinie o tej wypożyczalni są mizerne. Ponieważ zapłaciłem już depozyt, mam pytanie na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy przez tą wypożyczalnię? Depozyt niewielki 155zł. Nie wziąłem też ubezpieczenia. Za 10dni od 17.04 - 27.04 wynajem auta (Golf lub podobny) kosztuje mnie 1 130,00zł + ewentualne ubezpieczenie proponowane przez rentalcars.com to 259,10zł.
Czy dokupić ubezpieczenie? Jeżeli tak to gdzie? U pośrednika czy lepiej bezpośrednio w wypożyczalni? A może zmienić wypożyczalnie i stracić ten depozyt?
Muszę jeszcze wynająć 2 auta ale ponieważ naczytałem się niepochlebnych opinii o Locauto to może ktoś to "wyprostuje" / poleci inną wypożyczalnię?

Jeszcze jedna kwestia. Przylatujemy o 23:20. Teoretycznie udało mi się zarezerwować auto na 23:30. Czy jest szansa, że ktoś tam poczeka na ten samolot. Względnie jak się 'rozpakuje'. Czy też się nie łudzić i wziąć zarezerwować od następnego dnia?

Wynajmowałem auto na Majorce. Nie miałem takich problemów. Byłem na miejscu, obszedłem 3 czy 4 wypożyczalnie i wybrałem najtańszą. Pojeździłem i oddałem auto bez problemów... a teraz tyle wątpliwości...

P.S. Jaka jest aktualna cena benzyny na Sycylii teraz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 24 Lut 2015 14:48 

Rejestracja: 22 Lip 2013
Posty: 4
Reed napisz jak się czegoś dowiesz. Lecimy ze znajomymi dopiero we wrześniu ale też przylatujemy o 23:20 i mam taki sam dylemat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 17 Mar 2015 23:48 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
No w mordę!

Na www.billiger-mietwagen.de znalazłem samochód w świetnej cenie z drugim kierowcą i pełnym ubezpieczeniem "ohne Selbstbeteiligung" w pakiecie, nawet ze szkłem i oponami. Dwie godziny tłumaczyłem sobie z niemieckiego wszystkie detale, bo były nadal wątpliwości co do kaucji, bo ubezpieczenie chyba jednak od kolejnego pośrednika, a nie wypożyczalni. Jak przeszedłem do rezerwacji to dostałem:

Der Veranstalter Argus Car Hire bietet leider Ihren gewählten Versicherungsschutz nur für Kunden mit Wohnsitz in Deutschland, Österreich oder Schweiz. Klicken Sie hier für passende Angebote anderer Veranstalter.

czyli

Niestety, organizator Argus Car Hire oferuje swoje wybrane ubezpieczenie dostępne tylko dla klientów mających status rezydenta w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Kliknij tutaj, aby dopasować oferty innych organizatorów.

No i trudno im zarzucić dyskryminację w UE, bo ich aktuariusze mogą sobie tak ustalić. W każdym razie stracony czas i rozczarowanie, bo analogiczne oferty prawie dwa razy droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 22 Mar 2015 23:37 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Witajcie,

Na rentalcar rezerwowałem dwa auta przez płatność kartą debetową, natomiast na miejscu będę miał już wyrobione karty kredytowe na kierowców. Z tego co wyczytałem w ich faq dopiero podczas odbioru auta muszę mieć kartę kredytową na kierowcę.
Powiedzcie jak to jest? mogę mieć jakieś problemy? rezerwacja jest w europcar...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 22 Mar 2015 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Dwa lata temu rezerwacja poszła z mbank virtual a na miejscu służbowy amex, pośrednik rental ale nie pamiętam teraz kto był końcowym biurem.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 15 Kwi 2015 21:20 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 2
Guys,

potrzebuje pomocy, bo nie ogarniam. Przeglądam serwisy zbierające oferty wypożyczalni takie jak np. easyterra, travelexperts czy rentmama, wszystkie z nich mają dość przystępne ceny. Moje pytanie brzmi, jaką kaucje zablokują mi na karcie wypożyczalnie na miejscu na Sycylii?

Próbowałem gdzieś o to podpytać to dostałem odpowiedź, że wartość określoną jako "DOPŁATA" w warunkach wynajmu, tam gdzie opisywane są ubezpieczenia. Tylko te kwoty to z reguły w sumie ok. 2500 - 3500 euro. Czy naprawdę firmy zakładają tak wielkie blokady? Jest jakiś sposób żeby to ominąć? Jak kupię ubezpieczenie od wkładu własnego, to czy też muszę dysponować takim limitem na karcie kredytowej i powierzać komuś taką kasę?

Z góry dzięki za wszelką pomoc lub po prostu podzielenie się doświadczeniami! Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 15 Kwi 2015 21:26 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Ostatnio Europcar bez wykupywania u nich ubezpieczenia wkładu własnego zablokował mi ok 600 euro. Wcześniej kwoty nie były większe. Generalnie do tej pory kwota zabezpieczenia pokrywała się mniej więcej z kwotą ewentualnego wkładu własnego na wypadek kuku itp.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 15 Kwi 2015 21:38 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 2
No właśnie właśnie, teraz czy to znaczy, że skoro w warunkach mam napisane, iż:

Ubezpieczenie od szkód powypadkowych: (Nie zawiera podatku); Dopłata 900 EUR
Ubezpieczenie od kradzieży: (Nie zawiera podatku);Dopłata 1,400 EUR


To znaczy że mój potencjalny udział jakby coś się wydarzyło to odpowiednio 900 lub 1400 EUR, a zatem tyle wyniesie kwota zabezpieczenia?

Jeżeli to absurdalne pytania - proszę o zrozumienie. Ewidentnie czegoś nie łapie;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Kwi 2015 21:39 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Ja biorę w maju z eurocar i liczę właśnie na niski depozyt.
Póki co zapłaciłem na rentalcar 120 zł, a ogół wyszło mi za 7 dni 750 zł. Ponoć na miejscu jeszcze jakiś podatek doliczają i to wszystko.
Ubezpiecznia nie biorę żadnego, a samochód to fiat 500.
Dam znać po powrocie co i jak

-- 15 Kwi 2015 21:40 --

Z tego co się orientowałem to zależy od pracownika i jego humoru. Generalnie europcar podobno najmniejsze blokady robi...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 30 Kwi 2015 21:03 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 14
Jakiś czas temu wróciłem z Sycylii. Byliśmy tam sporą grupą bo 12 osób i wypożyczaliśmy 3 auta. Może komuś się przydadzą moje doświadczenia ;)

Mój samochód był wypożyczany z SicilyByCar. Zamawiałem Fiata Punto, otrzymałem Skode Fabia 1.6 w Kombi (diesel). Auto miało niecałe 2 lata i ponad 44000km przebiegu. Za wynajem zapłaciłem 1028,99zł na 10dni. W tej cenie było ubezpieczenie wkładu własnego z rentalcars.com. Auto wypożyczałem prze właśnie tego pośrednika. Kaucja za samochód została mi policzona 1200.00 EUR. Po oddaniu auta i rozliczeniu dokumentów Pani zdjęła blokadę przy mnie a mój bank wszystko szybciutko rozliczył. Ważne, żeby oglądać auto przed odebraniem i zobaczyć czy są naniesione wszystkie zadrapania wgniecenia itp. Przy zdawaniu auta warto pamiętać o odkurzeniu i umyciu oraz sprawdzeniu razem z pracownikiem jak auto wygląda. Ogólnie rzecz biorąc udało mi się super. Dostałem wg mojej oceny lepsze auto niż zamówiłem a w dodatku bardzo ekonomiczne. Jeździliśmy w kolumnie, więc raczej przepisowo. Po 10dniach zrobione było 770km a paliwo wyniosło nas 50EUR :)

Drugi samochód był wypożyczony z Europecar. Zamawiany był VW Polo, otrzymany został Lancia Ypsilon (benzyna). Swoją drogą tych samochodów jest chyba najwięcej na drogach i w wypożyczalniach. Auto też było w miarę nowe. Za wynajem druga grupa zapłaciła 1 354,20zł a 10dni. W tej cenie było też dodatkowe ubezpieczenie pośrednika. W tym przypadku autoeurope.it. Kaucja za samochód była 550.00EUR.

Trzeci samochód był wypożyczony z FireFly. Trzecia grupa jeździła Focusem, dość mocno poobijanym a co najgorsze w połowie wypadu coś się stało z wspomaganiem. Na szczęscie usterka była chwilowa i potem się nie powtórzyła. Niestety kosztów nie znam.

Ogólnie rzecz biorąc mam pozytywne doświadczenia z SiciliByCar. Trzeba tylko pamiętać, żeby wziąć ubezpieczenie no i chyba polecam w takich krajach gdzie ławo o "rysowanie" (Włochy, Francja) wykupienie tego przez pośrednika (np. rentalcars.com albo autoeurope.pl).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 06 Maj 2015 17:42 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
Reed a te uszkodzenia wpisywaliście w protokół? pracownik szedł z Wami podczas odbioru auta?
Czy Europcar chciało wciskać ubezpiczenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group