Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: bankomaty
#1 PostWysłany: 18 Sty 2012 11:07 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
Nie wiecie może jak wygląda sytuacja z wypłatą pieniędzy z bankomatów przez kartę Visa Electron w Malezji/Tajlandii/Laosie i Singapurze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: bankomaty
#2 PostWysłany: 18 Sty 2012 11:18 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
jak wygląda?
wkładasz kartę do bankomatu, jesteś pytany o kod PIN i wybierasz kolejno odpowiednie opcje a na koniec banknoty wychodzą z pewnej dziury :)

a tak na serio to wszystko zależy od tego z usług jakiego banku korzystasz, jakie masz konto, z którego dokonujesz wypłaty...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
RobertNaKrańcuŚwiata lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#3 PostWysłany: 18 Sty 2012 12:31 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
mbank, karta visa electron
dobra, zapytam w mbanku jak cos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#4 PostWysłany: 18 Sty 2012 12:32 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Zmień kartę w mbanku na debetówkę MasterCard. Ma lepsze przewalutowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#5 PostWysłany: 18 Sty 2012 12:42 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
Dodam od siebie, trzy uwagi:
1) powiadom bank,ze bedziesz w egzotycznym miejscu pobieral/placil karta. Zdarza sie,ze bank po prostu blokuje karte jak zobaczy pobieranie kasy z egzotycznego kraju (takie zabezpeiczenie prewencyjne)
2) niektore kraje (np. tajlandia, 150 BHT) pobieraja dodatkowa oplate za wyjecie gotowki z bankomatu obojetnie od kwoty jaka wyciagasz.
3) mialem mnostwo kart i najlepsze przewalutowanie miala karta polbanku (jedyny plus tego banku chyba :-) )
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#6 PostWysłany: 18 Sty 2012 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
W Azji Pd-Wsch. moze sie okazac, ze mozna dokonac tylko 1transakcji z bankomatu dziennie. Jesli zalezy nam na ominieciu oplaty za wybranie gotowki w danym kraju, warto przed wyjazdem wygooglowac jakie banki nie pobieraj prowizji i gdzie maja bankomaty.
Nie spotkalem sie nigdy z zadnymi blokadami ze strony Mbanku pomimo wielokrotnego wybierania gotowki w egzotycznych miejscach.
Uwaga na vise electron Polbanku na Filipinach - kazda proba wybrania gotowki powoduje blokade na okreslona kwote a gotowki ani widu ani slychu.
Mistrzem w blokowaniu transakcji jest Citibank -wszystkie karty debetowe i kredytowe sa pinlocked - nie ma szans na wybranie pieniedzy z bankomatu - chyba, ze poinormujemy bank przed wyjazdem o zamiarze uzycia karty
A konkretniej na pytanie autora postu:
Malezja i Singapur - brak oplat ze strony lokalnych bankow, dla kartu mbank visa przewalutowanie p kursie sprzedazy plus 2% (tych 2% nie ma dla karty mastercard i o tym wspomnial juz Kamil), dla kwot od 400 zl taniej wyjdzie visa electon Polbanku gdzie konto z karta zalozysz w godzine.
Tajlandia - praktycznie we wszystkich bankomatach prowizja 150 baht za wyjatkiem jednego banku na litere A - wyleciala mi juz nazwa z glowy ale nietrudno wygooglowac.
Laos - niestety nie wiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#7 PostWysłany: 19 Sty 2012 00:30 

Rejestracja: 30 Maj 2010
Posty: 111
Loty: 140
Kilometry: 216 351
W Tajlandii w Bangkok Banku można wypłacać w okienku bez prowizji - np na Khao San Road. Wydaje mi się, że nie w każdym ale warto pytać. Bankomaty wszystkie pobierały 150 THB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#8 PostWysłany: 19 Sty 2012 08:41 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 28
Polecam internetowe db,Niemcy nie biorą prowizji na całym świecie,niestety Visa>Czy ktoś zna Mastera na podobnych warunkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#9 PostWysłany: 19 Sty 2012 10:04 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 87
Jedynym bankiem w Tajlandii, który nie pobiera prowizji 150 batów za wypłatę z ATM jest AEON. Dostępny w dużych centrach handlowych w Bangkoku, poza tym BigC, Tesco i innych. Link do lokalizacji:
http://www.aeon.co.th/aeon/af/aeon/cust ... serviceMap
Góra
 Profil Relacje PM off
rybaqqq lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#10 PostWysłany: 19 Sty 2012 12:40 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 31
A myślicie, że debetówka Mastercarda (wyrobiona w Aliorze) da radę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#11 PostWysłany: 06 Lut 2012 13:58 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Wybierałem pieniążki w singapurze kartą mbank visa elektron w delfinkiem i płaciłem tą kartą za hotele w malezji / tajlandii - wszystko bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#12 PostWysłany: 02 Cze 2012 14:38 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Mam karty w mBanku (debetówki Visa i MasterCard) i w Inteligo też MC. Jak już zostało powiedziane - lepiej używać MasterCarda, by uniknąć dodatkowej opłaty 2%. Karty mBanku nie pobierały mi prowizji w Europie, rzeczywiście jest też tak samo w Malezji/Singapurze zarówno jak przy wypłacaniu z bankomatu i płaceniu w terminalu? I druga sprawa: na stronie mBanku nie ma kursu SGD i MYR, skąd mam wiedzieć po jakiej cenie mi sprzedaje?. http://www.mbank.pl/informacja/kursy-wa ... &year=2012
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#13 PostWysłany: 02 Cze 2012 16:06 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
kursy sa na stronie Visa (wzgledem EUR) oraz MC (USD)
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#14 PostWysłany: 03 Cze 2012 01:50 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
intothevortex napisał(a):
A myślicie, że debetówka Mastercarda (wyrobiona w Aliorze) da radę?


Jest zdaje się wypukła, więc nawet lepiej niż Electron - o ile będą honorować MC, a nie tylko Visę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#15 PostWysłany: 23 Cze 2012 23:45 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
A informowaliście bank o wyjeździe? Pytałam się mBanku, ale nie jestem pewna czy moje pytanie do nich dotarło, zapewnili mnie, że nie zablokują konta jak zobaczą transakcje po drugiej stronie globu. W praktyce też tak jest? Nie chcę sytuacji, że pojadę i zostanę bez jakichkolwiek środków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#16 PostWysłany: 01 Sie 2012 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Używałem w Singapurze karty Visa Electron z mBanku i nie było żadnego problemu z bankomatami, w sklepach czy w taksówkach.
Jedyne na co musiałem raz zwrócić uwagę to przerwy "konserwacyjne" jakie czasami robi mBank w swoim systemie - bardzo często wtedy nie autoryzują płatności kartami, z reguły dzieje się to w nocy czasu polskiego np. 1:00-3:00 ale w SG jest to 7:00-9:00 rano ;))
Jedna z takich przerw akurat miała miejsce podczas mojego pobytu więc po prostu wcześniej wypłaciłem więcej gotówki z bankomatu (na zapas).
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#17 PostWysłany: 01 Sie 2012 23:26 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
Pama napisał(a):
A informowaliście bank o wyjeździe? Pytałam się mBanku, ale nie jestem pewna czy moje pytanie do nich dotarło, zapewnili mnie, że nie zablokują konta jak zobaczą transakcje po drugiej stronie globu. W praktyce też tak jest? Nie chcę sytuacji, że pojadę i zostanę bez jakichkolwiek środków.


czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele banki wiedzą o naszych podróżach.
bo kto by pomyślał, że kupując bilet daną kartą bank domyśla się, że nic dziwnego się nie stanie jeśli potem tą samą kartą będziemy kupować właśnie tam dokąd kupiliśmy bilet.
lekka inwigilacja ale taka w sumie na plus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#18 PostWysłany: 19 Cze 2013 09:23 

Hej wszystkim !
Wiecie może ile maksymalnie można wypłacić w bankomacie w Malezji?
Wypłacałam np. w Tajlandii i można było wybrać tylko 10.000 THB.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: bankomaty
#19 PostWysłany: 21 Cze 2013 09:38 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
Pama napisał(a):
A informowaliście bank o wyjeździe? Pytałam się mBanku, ale nie jestem pewna czy moje pytanie do nich dotarło, zapewnili mnie, że nie zablokują konta jak zobaczą transakcje po drugiej stronie globu. W praktyce też tak jest? Nie chcę sytuacji, że pojadę i zostanę bez jakichkolwiek środków.

Nie ma strachu, dzialaja spokojnie, mbank nie ma w zwyczaju blokowac transakcji, chyba ze masz pakiet bezpiecznej karty na kredytowej visie i nie powiedziales wczesniej. Spokojnie kase wyplacisz, tylko np. w Tajlandii w kazdym innym bankomacie niz AEON dowala ci 150bt (choc to zadne pieniadze) ale i tak warto brac od razu min. 15kBT chyba ze jestes tylko przejazdem.
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Maj 2014 18:40 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 6
Witam,

Chciałabym pojechać gdzieś do Azji: Indie odpadają.
Lubie góry, plaże, ciekawe miasta.
Mam ograniczony budżet- ok 5k i czas- 2 tygodnie

Co polecicie?

Za wszelkie info będę wdzięczna.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group