Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Maj 2014 18:53 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 641
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Sprawdź moją relację : http://www.fly4free.pl/forum/singapur-malezja-2014-relacja-na-zywo,216,46836

Myślę, że spełnia to twoje wymagania idealnie. Nasze wakacje to high season na Perhentianach wiec moze byc sporo ludzi ;)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#22 PostWysłany: 25 Maj 2014 18:56 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 6
Dziękuje,

Zaraz zobacze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Maj 2014 16:17 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Jak to gdzie - Indonezja! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 27 Maj 2014 21:58 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 6
A gdzie dokładnie, a jedziesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Maj 2014 10:32 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
jajciucha napisał(a):
Jak to gdzie - Indonezja! :-)



po podniesieniu opłat lotniskowych i wstępu np na Bromo, już tak najtaniej nie jest, nie wiem czy w sezonie letnim można się zmieścić w 5k... no i daleko bardzo jak na te 2 tygodnie. Aczkolwiek przepięknie, potwierdzam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Maj 2014 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Dużo zależy od ceny lotu. Loty "bezpośrednie" np. na Bali są dość drogie, ale już Bangkok (ewentualnie Jakarta, Kuala Lumpur lub Singapur) i przesiadka na Air Asia lub TigerAir może się zmieścić w 2500 PLN RT. Drugie 2500 PLN na osobę na 2 tygodnie na miejscu też na luzie wystarczy. Z własnego doświadczenia wiem, że wystarczy mniej, ale to już zależy kto i na co lubi wydawać, a na czym może zaoszczędzić.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip


Ostatnio edytowany przez Roku, 22 Paź 2017 16:01, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Maj 2014 11:15 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
ale jeśli to 2 tygodnie z podróżą, to tanie opcje lotów z przesiadkami w cholerę czasu z tego zabiorą... dodatkowe loty, żeby zaoszczędzić czasu na komunikacji lądowej - dodatkowe opłaty. Nie wiem, czy chciałoby mi się wlec na 'koniec świata' na 10-11 dni raptem, które jeszcze dość intensywnie przydałoby się zagospodarować, w tak dużym kraju jak Indonezja i jeszcze z ichniejszym poczuciem czasu i punktualności... nawet patrząc na opcję Bali+Jawa, Bali+Lombok/Gilis, lub Sulawesi... Czemu np nie świetna Sri Lanka? Bez pospiechu, do ogarnięcia komunikacyjnie znacznie przystępniejsza, low season więc mniej turystów, pogodne wschodnie wybrzeże no i festiwal Esala w Kandy...


Ostatnio edytowany przez Roku, 22 Paź 2017 16:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Maj 2014 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
shipoffools22 napisał(a):
Czemu np nie świetna Sri Lanka? Bez pospiechu, do ogarnięcia komunikacyjnie znacznie przystępniejsza, low season więc mniej turystów, pogodne wschodnie wybrzeże no i festiwal Esala w Kandy...


Popieram - są piękne, górzyste tereny w głębi lądu, jest ciepłe morze, sympatyczni ludzie i niskie ceny. Do 5 tys spokojnie do ogarnięcia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Maj 2014 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
shipoffools22 napisał(a):
ale jeśli to 2 tygodnie z podróżą, to tanie opcje lotów z przesiadkami w cholerę czasu z tego zabiorą... dodatkowe loty, żeby zaoszczędzić czasu na komunikacji lądowej - dodatkowe opłaty. Nie wiem, czy chciałoby mi się wlec na 'koniec świata' na 10-11 dni raptem, które jeszcze dość intensywnie przydałoby się zagospodarować, w tak dużym kraju jak Indonezja i jeszcze z ichniejszym poczuciem czasu i punktualności... nawet patrząc na opcję Bali+Jawa, Bali+Lombok/Gilis, lub Sulawesi... Czemu np nie świetna Sri Lanka? Bez pospiechu, do ogarnięcia komunikacyjnie znacznie przystępniejsza, low season więc mniej turystów, pogodne wschodnie wybrzeże no i festiwal Esala w Kandy...


Trochę zabiorą, ale zależy jak się do tego podejdzie. Autorka postu wspomina, że lubi ciekawe miasta, taki Singapur czy Bangkok w moich kategoriach jest wystarczająco ciekawy by spędzić tam trochę czasu przy okazji przesiadki.
Poza wielomiesięcznymi wyjazdami, zaliczyłem też kilka 2-tygodniowych urlopów w tych rejonach i nigdy nie narzekałem :)
Co do Sri Lanki, to w 100% zgadzam się, że będzie prościej, szybciej i też jest bardzo ładnie. Jednakże mimo, że północny-wschód Sri Lanki bardzo mi się podobał, to jednak wolałbym spędzić urlop w Indonezji, bo po prostu bardziej mi się tam podoba, ale to już bardzo subiektywna opinia.
Odnośnie sezonu - miejsca teraz suche, czyli wschód Sri Lanki mają właśnie wysoki sezon, oczywiście cześć kraju w której akurat panuje monsun ma niski ;) Inna sprawa, że wschód jest zdecydowanie mniej popularny niż południe i zachód. W Nilaveli na plaży byliśmy prawie sami...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Maj 2014 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
[quote="Atalia"[...] Indie odpadają.
Lubie góry, plaże, ciekawe miasta.
Mam ograniczony budżet- ok 5k i czas- 2 tygodnie

Pozdrawiam[/quote]

Indie odpadają "z zasady"?
Bo jak lubisz góry to lato to super czas na Ladakh, kasy też wystarczy :) Gorzej będzie połączyć to z plażowaniem ...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
shipoffools22 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 28 Maj 2014 11:41 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
bonieq2 napisał(a):
shipoffools22 napisał(a):
ale jeśli to 2 tygodnie z podróżą, to tanie opcje lotów z przesiadkami w cholerę czasu z tego zabiorą... dodatkowe loty, żeby zaoszczędzić czasu na komunikacji lądowej - dodatkowe opłaty. Nie wiem, czy chciałoby mi się wlec na 'koniec świata' na 10-11 dni raptem, które jeszcze dość intensywnie przydałoby się zagospodarować, w tak dużym kraju jak Indonezja i jeszcze z ichniejszym poczuciem czasu i punktualności... nawet patrząc na opcję Bali+Jawa, Bali+Lombok/Gilis, lub Sulawesi... Czemu np nie świetna Sri Lanka? Bez pospiechu, do ogarnięcia komunikacyjnie znacznie przystępniejsza, low season więc mniej turystów, pogodne wschodnie wybrzeże no i festiwal Esala w Kandy...


Trochę zabiorą, ale zależy jak się do tego podejdzie. Autorka postu wspomina, że lubi ciekawe miasta, taki Singapur czy Bangkok w moich kategoriach jest wystarczająco ciekawy by spędzić tam trochę czasu przy okazji przesiadki.
Poza wielomiesięcznymi wyjazdami, zaliczyłem też kilka 2-tygodniowych urlopów w tych rejonach i nigdy nie narzekałem :)
Co do Sri Lanki, to w 100% zgadzam się, że będzie prościej, szybciej i też jest bardzo ładnie. Jednakże mimo, że północny-wschód Sri Lanki bardzo mi się podobał, to jednak wolałbym spędzić urlop w Indonezji, bo po prostu bardziej mi się tam podoba, ale to już bardzo subiektywna opinia.
Odnośnie sezonu - miejsca teraz suche, czyli wschód Sri Lanki mają właśnie wysoki sezon, oczywiście cześć kraju w której akurat panuje monsun ma niski ;) Inna sprawa, że wschód jest zdecydowanie mniej popularny niż południe i zachód. W Nilaveli na plaży byliśmy prawie sami...


Miałam na myśli, że ogólnie miesiące wakacyjne na Sri Lance to nie szczyt sezonu, łatwiej o miejsce i brak tłoku.
Dokładnie, bonieq2, Indonezja jest pewnie jednym z najpiękniejszych krajów w regionie, niezwykła i różnorodna. Wydaje mi się jednak, że autorka dopiero odkrywa uroki podróżowania na własną rękę - choć mogę się mylić, Indonezja do opanowania logistycznie w takim krótkim czasie, jeśli nie jest to z założenia wyjazd stricte wypoczynkowy = relaks na plaży + coś do zobaczenia przy okazji - jest po prostu znacznie trudniejsza... trochę jak skok na głęboką wodę. Na pewno znając tamtejsze realia i wiedząc, czego można się spodziewać w kraju, jest łatwiej zorganizować nawet krótki wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Maj 2014 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Na pewno Indonezja trudniejsza, chociażby z uwagi na wielkość niż Sri Lanka. Ale to jednak tylko Indonezja, nie wyprawa na księżyc ;)
Trzeba tylko mieć głowę na karku, trochę poczytać (forum f4f to potężna kopalnia informacji, nawet dla początkujących). Ląduje się na Bali, kilka dni na ogarnięcie ciekawszych miejsc, jak ktoś się boi poruszać samemu skuterem to auto z kierowcą (tylko, że to już nieco podbija cenę), potem można zabookować transfer na Gilis, podczas którego wszystko zorganizują za nas - w naszym przypadku było to tak proste i traktowano nas jak skończone ofermy, że aż mnie to irytowało ;) Co do cen, to na Gilis może noclegi nie są najtańsze, ale akurat na Sri Lance też nie. Za to snorkowanie z brzegu dobre i za darmo, żółwie morskie też nie pobierają opłaty. Piwo drogie, ale nie dla piwa się tam jedzie, są też "zamienniki", ale to nie miejsce na pisanie o nich ;)
Powrót na Bali, lotnisko, lot gdzieś jeszcze po drodze na przesiadkę, kolejne zwiedzanie i po sprawie :)

Sri Lanka na pierwsze kontakty z Azją to też fajna opcja i na pewno nie rozczaruje.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Maj 2014 17:00 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 6
Bardzo Wam wszystkim dziękuje, teraz mi zostaje kupić jakiś bilet.

A ktoś się wybiera na przełomie lipiec/ sierpień w te okolice?

Nie chce sama jechać ;-)


Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 31 Maj 2014 16:28 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Ja polecam Malezje,całą wschodnia część (poludnie i północ oraz miasta takie jak Kuala Lumpur (zwlaszecza park motyli), Penang (świątynia), Melakka oraz wyspy na północy,gdzie można pływać z żółwiami. Malezja jest tania (noclegi okolo 20-30 zl) i jeszcze nie za bardzo turystyczna :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Maj 2014 16:34 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
A jeśli chodzi o zwiedzanie miast, to wtedy rzeczywiście warto sie wybrać do Bangkoku (i skorzystać z masaży ;)). Są tanie loty z air asia,więc szybko można sie przemieszczać np. z Kuala Lumpur do Bangkoku

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 31 Maj 2014 17:00, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Cze 2014 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
josue napisał(a):
Ja polecam Malezje,całą wschodnia część (poludnie i północ oraz miasta takie jak Kuala Lumpur (zwlaszecza park motyli), Penang (świątynia), Melakka oraz wyspy na północy,gdzie można pływać z żółwiami. Malezja jest tania (noclegi okolo 20-30 zl) i jeszcze nie za bardzo turystyczna :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Czy tak mało turystyczna to nie byłbym taki pewien. Różnica jest może taka, że Malezja ma już na tyle mocną swoją klasę średnią, że większość turystów w Malezji wydają się stanowić... sami Malezyjczycy (plus mieszkańcy Singapuru bo dla nich blisko i tanio). Miejscowi mniej rzucają się w oczy niż Niemcy czy Anglicy no i faktycznie nie ma ich tam aż tyle co w Tajlandii.
Co do noclegów to raczej ciężko (jeśli w ogóle) ogarnąć w miarę dobry i czysty nocleg za 20-30 PLN (podczas kilku pobytów w naszym przypadku raczej min. 40-50 pln), a na ładnych wyspach tym bardziej. Nie zmienia to faktu, że Malezja to fajny kierunek, a sami mieszkańcy baaaaardzo sympatyczni :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 18 Cze 2014 12:48 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 45
W moim przypadku Malezja była jak na razie najdroższym krajem Azji , 5 k nie starczyło. Ale może dlatego, że byliśmy również na Borneo, a tam Parki Narodowe są raczej drogie.
Jeśli chodzi o noclegi, to nie zgadzam się z przedmówcą, że za 20-30 zł ciężko o fajny, czysty nocleg. Moim zdaniem w tej cenie można coś czystego znaleźć, a czy fajnego - to kwestia gustu :)
Są oczywiście miejsca bardzo turystyczne, np Cameron H., gdzie bez wcześniejszej rezerwacji, zwłaszcza w weekend znalezienie noclegu w przystępnej cenie graniczy z cudem :)
_________________
INDONEZJA: http://www.youtube.com/watch?v=Fb_3NVSmG1A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Cze 2014 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Calisto napisał(a):
W moim przypadku Malezja była jak na razie najdroższym krajem Azji , 5 k nie starczyło. Ale może dlatego, że byliśmy również na Borneo, a tam Parki Narodowe są raczej drogie.
Jeśli chodzi o noclegi, to nie zgadzam się z przedmówcą, że za 20-30 zł ciężko o fajny, czysty nocleg. Moim zdaniem w tej cenie można coś czystego znaleźć, a czy fajnego - to kwestia gustu :)
Są oczywiście miejsca bardzo turystyczne, np Cameron H., gdzie bez wcześniejszej rezerwacji, zwłaszcza w weekend znalezienie noclegu w przystępnej cenie graniczy z cudem :)


Nie uważam się za specjalnie wybrednego, ale noclegi jakie widziałem np. na Penangu, Pangkor czy też Kuala Lumpur w przedziale cenowym 20-30 MYR za pokój 2os. nie wyglądały dla mnie zachęcająco lub lokalizacja była zbyt kiepska (wiadomo, że z niskim budżetem nie oczekuję nie wiadomo czego). Co do fajności - faktycznie, rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje ;) Na Borneo nie byłem, więc nie znam cen.
Co do miejsc turystycznych w weekendy zgadzam się w 100% - bywa ciężko.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 21 Paź 2014 19:35 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Lipiec sierpien - Indonezja o ile przelot nie zje budżetu bo to szczyt sezonu. Malezja jest zdecydowanie jednym z droższych krajów regionu ale
Kuala Lumpur moze sie okazac dobrym hubem na tansze dolecenie do Indonezji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Lis 2014 16:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Loty do Azji stają się coraz tańsze, a waszych pytań coraz więcej będzie tutaj przybywać.

Jak macie jakieś pytanie w stylu: Tajlandia/Kambodża - co wybrać, która pora lepsza i miejsce itd., to piszczcie tutaj, żeby nie otwierać 15 tematów które mają taką samą tematykę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group