Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Lis 2014 15:50 

W ubiegłym roku byłem ok. 20 maja i w Madrycie przez cały weekend padał deszcz z temp. powietrza ok. +8 - +12 C (a kompletnie się zdziwiłem, jak w hotelu włączyli centralne ogrzewanie)
Śledząc temperaturę wcale tak bardzo nie różni się od tej w Polsce, może nie ma aż tak skrajnych mrozów, ale np. w poprzednią sobotę u nas było cieplej niż tam (średnia temp. w ciągu dnia w lutym to ok +10 C)
Góra
 PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 23 Lis 2014 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Wirecki1 napisał(a):
Estadio Santiago Bernabeu (a i Estadio Vincente Calderon też wg mnie warto)
Kamienice przy Gran Via
Palacio Real koniecznie wnętrza
Purta de Europa jeśli czasu starczy, a współczesna architektura jest w cenie, bo kawałek trzeba przejechać.
Teleferico warto zrobić przy okazji, potraktować jak środek transportu (bo tym właśnie jest)

No i polecam madrycki bar, w każdej postaci rano i wieczorem, na śniadanie i na drina. Jest ich tyle, że na pewno znajdziesz idealny dla siebie...
Jak lubisz dorsza - to koniecznie http://www.casalabra.es/en/contact, choć z architekturą ma niewiele wspólnego. Dla mnie to było odkrycie wyjazdu....


Dorsz się nie otwiera !

A ja jestem w Madrycie i chciałem tam iść...
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 15 Gru 2014 05:52 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
bobo77, dzięki za cynk! :D
Nie byłam świadoma tego darmowego wejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 25 Gru 2014 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
a więc tak mamy 7 dni , co w Madrycie zobaczyć itd wiem :)
interesuje mnie to co po za, na chwile obecną :
- Toledo
- Segovia
- El Escorial
co byście jeszcze polecili, myślę że tak do 150-200 km od Madrytu ;)

San Ildefonso de La Granja ?? Avila ??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 25 Gru 2014 17:31 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Bardzo polecam miasto Avila-pociągiem , za ok. 16€ RT. Miasto otoczone ogromnymi, białymi murami, z 88 basztami. Warto wejść na przeciwległe wzgórze, na punkt widokowy-widać wówczas prawie całość.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japi_29 lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 12 Sty 2015 23:36 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Avila zdecydowanie! Tym bardziej, że podróż pociagiem należy do dość krótkich i przyjemnych, a zbliżając się do samego miasta, bardzo malownicza!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 13 Sty 2015 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
wczoraj wróciliśmy :D mieliśmy tydzień , udało się zobaczyć Madryt, Toledo, Segovie, Ávila, Escorial.
Toleda przepiękne polecam nocleg i nocne zwiedzanie. Segovie, Ávila, Escorial można spokojnie zobaczyć w dwa dni. Mury w Ávila obowiązkowe!!! :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 13 Sty 2015 19:49 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
W Avila byliście autem czy pociągiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 15 Sty 2015 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Jarzab93 napisał(a):
Jak to jest z tym Teleferico? Wg. tej strony http://www.teleferico.com/en/rates-prices płacę 5,8 za bilet w dwie strony. Warto się wybrać na taką wycieczkę? Ile to wszystko zajmuje czasu?

Podbijam pytanie o Teleferico. Warto? Generalnie lubię kolejki linowe i punkty widokowe, ale tu mi wynika ze zdjęć w googlach że płasko i chyba nudno. Mam rację?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 15 Sty 2015 16:16 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Ja zrezygnowałem, bo faktycznie kolejka prowadzi przez tereny krzaczasto/drzewne i nic atrakcyjnego po drodze nie mija. Może być sama w sobie atrakcją, ale to raczej tylko dla dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 15 Sty 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
Misiatek napisał(a):
W Avila byliście autem czy pociągiem?


autem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:24 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
a co polecacie bardziej avile czy toledo??
bede w sumie 3 dni z czego 2 chce zostac w madrycie i pozwiedzac i 1 dzien ewentualnie nocleg w jednym z powyzszych tylko ktorym??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:35 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
zdecydowanie Toledo!
Góra
 Profil Relacje PM off
ardian lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 07 Mar 2015 19:48 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, dla odświeżenia, Madryt, Prado wstęp wolny od 18, niestety olbrzymia kolejka, Reyna od 19, tu dużo łatwiej,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 07 Mar 2015 22:21 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Tak jak planowałem, zrobiłem wtedy dwie wycieczki:
madryt-wypozyczenie-samochodu-poza-lotniskiem,1435,58089
ostatecznie wypożyczałem z Atocha, czyli Aranjuez-Toledo i Escorial-Segovia.

Dolina Poległych była zamknięta w poniedziałek (podobnie jak kiedyś Cmentarz Monumentalny w Mediolanie - wyobrażacie sobie, żeby Powązki lub Cmentarz Rakowicki były nieczynne?) i jest biletowana kiedy czynna.

W Aranjuez jest duży renesansowy Pałac Królewski z ogrodami pałacowymi i kaskadami Tagu. Można zobaczyć jak rzeka wygląda w górnym biegu w porównaniu do Lizbony (Toledo też leży nad Tagiem trochę niżej). No i obowiązkowe miejsce dla fanów gitary klasycznej (Concierto de Aranjuez), liczne stoiska z muzyką gitarową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 17 Mar 2015 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1863
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Wracając z Brazylii mam prawie 6 h postoju na lotnisku w Madrycie. Warto gdzieś wyskoczyć na jakiś czas czy mija się to z celem? Oczywiście w grę wchodzi tylko transport publiczny, jechałem z lotniska do Madrytu tylko taksówką do tej pory więc nie wiem jak czasowo prezentuje się dojazd transportem publicznym ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 17 Mar 2015 23:48 

Legion1 napisał(a):
Wracając z Brazylii mam prawie 6 h postoju na lotnisku w Madrycie



nie ty pierwszy, kilku już o to pytało np:
lotnisko-madryt-barajas-miasto,1300,6459&p=398432&hilit=aeropuerto#p398432

Anonymous napisał(a):
aviel napisał(a):
Mamy stop w Madrycie 6 godz. Warto udac sie do centrum, co mozna zobaczyc? czy to za malo czasu?



Ja bym jechał, bo na lotnisku się zanudzisz. Najszybciej żółtym lotniskowym autobusem aeropuerto jakieś 25-minut wysiadasza na Plaza de Cibeles, przejazd w jedną stronę 5 euro
http://www.emtmadrid.es/lineaAeropuerto/index.html
jesteś w centrum, jakieś 2 godzinny spacer po Puerta del Sol, Gran Via i przyległych
Góra
 PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 13 Maj 2015 20:35 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 19
zdjęcia ciekawych miejsc z Madrytu może kogoś zainspirują, zainteresują
http://grubyalbum.blogspot.com/2015/05/madrid-vol1.html

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 06 Lis 2015 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Garść przydatnych informacji z Madrytu.

Transport:
- Dojazd z lotniska metrem kosztuje 4,6e (uwaga trzeba kupić inny droższy bilet na tą stacje z lotniska)
- W Madrycie najkorzystniej wyjdzie kupno karnetu 10 przejazdowego, wtedy jedna sztuka jest za 1,2e
- Kolejki podmiejskie np do z centrum Sol do Getafe 1,85e

Muzea godziny otwarcia za darmo:
-Prado codziennie 18-20
-Thyssen poniedziałek 12-16
-Reina Sofia codziennie 19-21 (we wtorki zamknięte)
-Palacio Real poniedziałek - czwartek 16-18

Inne muzea (nie odwiedziłem nie wiem ile za wstęp):
- Naval
- Arquelogoco
- Historia de Madrid
- Muzeum Ameryki

Obiekty do zwiedzania za free:
- Catedral de la Almudena (Katedra ukończona w 1993 roku)
- Temple de Debod (Egipska swiątynia podarowana w podzięce za pomoc udzieloną w ratowaniu świątyń w Nubii)
- Park Retiro, przypomina nieco łazienki. Wewnątrz sztuczne jeziorko gdzie za 5,8e można na 45 wypożyczyć łódkę i popływać. Warto też odwiedzić pałac kryształowy.
- Puerta del Sol. Główny plac w stolicy. Z pomnikiem symbolu Madrytu niedźwiedziem, "kilometrem zerowym" itp.
- Plaza Mayor przyjemny cichy placyk za nim znajduje się Mercado gdzie możemy za parę euro wypić lampkę wina przekąsić Churros
- Plaza de la Villa
- Plaza de Cibeles. Fontanna z posągiem bogini płodności Kybele, gmach poczty głównej
- Metropolis (jesienią 2015 w remocie)
- Grand Via reprezentacyjna ulica (z Primarkiem)
- Atocha dworzec kolejowy (w starej części zaadaptowany na "palmiarnię")
- Plaza de Colon (Plac Kolumba)
- Plaza de Espana (Plac z dwoma charakterystycznymi budynkami 107m i 142m oraz pomnikiem Servantesa gdzie są rzeźby postaci z Don Kichota)
- Santiago Bernabéu (wiadomo stadion zwiedzanie chyba za 20e bardziej opłaca się kupić bilet i iść na mecz)
- Las Ventas arena corridy (nie odwiedziłem ale sprawdziłem, że same "zawody" odbywają się bodaj od marca do września)
- Puerta de Alcalá czyli dawna wschodnia brama miasta
- Casa de Campo olbrzymi park na zachodzie z kolejką górską Teleférico (przejazd 2,5 km czas przejazdu 11m cena niecałe 6e w dwie strony). Oprócz kolejki w parku jest Zoo i wesołe miasteczko.

Z wycieczek poza Madryt wybrałem się do Avilii. Pociąg Renfe 9,8e ze stacji Chamartín w jedną stronę, czas przejazdu godzina z groszami. Co ciekawe sam Madryt jest najwyżej położoną w europie stolicą (600 mnpm) z czego nie zdawałem sobie sprawy i taka Avila leży na 1200m podobnie jak u nas Gubałówka chyba? Naturalnym jest, że wieje bardziej i temperatura niższa o czym przekonałem się dopiero na miejscu :) Z atrakcji to największą są mury otaczające stare miasto wejście na nie kosztuje 5e.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 07 Sty 2016 03:02 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 17
Będąc w Madrycie koniecznie trzeba odwiedzić tamtejsze zoo i mieszkające w nim PANDY.

Muzeum Ameryki ma ekspozycję opisane tylko po hiszpańsku i całościowo prezentuje się dostatecznie co najwyżej. Z kolei muzeum floty jest obfite w drewniane modele statków,takie sobie generalnie. Na pewno warto odwiedzić Museo del Prado..można tam spędzić wiele,wiele godzin.
Zwiedzanie Santiago Bernabeu tanie nie jest,ale na pewno warto,szczególnie jak ktoś jest kibicem, czy tam sympatykiem. Sporo multimedialnych atrakcji,można sobie poprzypominać stare mecze,wybrane akcje. Wejście do szatni Królewskich,czy pogrzanie ławy to gwoździe programu. Nikt nie goni,można sobie spokojnie obejść wszystko.

Co do okolic to Avila jest warta zobaczenia. Jedno z nielicznych miast gdzie można ujrzeć tak świetnie zachowane mury,baszty okalające stare miasto.
Przysmakiem lokalnym są yemas(aczkolwiek mi nie przypadło do gustu). To takie małe słodkie gumowe kulki upichcone na bazie żółtek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group