Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Minimalny czas przesiadki (ang. Minimum Connecting Time) na lotnisku w Monachium wynosi 30 minut.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Lis 2014 22:01 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
korrado123 napisał(a):
witam, czy 50 minut wystarczy na przesiadke w Monachium? Przylatuję LOT-em wylatuję Lufthansa

Powinno jeśli będzie bez opóźnień. LOT i Lufthansa operują z tego samego terminala, czasem trzeba trochę szybszym krokiem, ale powinieneś jeszcze czas na darmową kawę znaleźć ;)
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Przesiadka w Monachium
#22 PostWysłany: 15 Lis 2014 13:03 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 4
Witajcie!

Lecę Lufthansą z Budapesztu do Tokio (Haneda)z przesiadką w Monachium. Moje pytanie brzmi: mam godzinę i 10 minut na przesiadkę. Zmieszczę się? Bagaż nadaję od razu do Tokio. Nie wiem jak duże jest to lotnisko i trochę się martwię, że się trochę pogubię. Leciał już ktoś z taką przesiadką do Japonii? Tzn z tak krótkim czasem? Wyrobiliście się? Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Lis 2014 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 608
Kilometry: 970 638
srebrny
Bardzo dobre lotnisko do przesiadek. Generalnie łatwo i wygodnie. Ponad godzinę to dużo czasu. Dokładnie sprawdź, czy musisz zmienić terminal (są dwa) bo to trochę wydłuża transfer- nie podałeś jakimi liniami lecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Lis 2014 13:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
Ja się tam przesiadałem z Warszawy do Helsinek (już tu opisywałem). To te słynne połączenia, co nasz genialny narodowy przewoźnik sprzedał po 119 zł, a potem zlikwidował loty i musiał ludzi przerzucać do Lufthansy. Miałem na przesiadkę 45 minut, więc pytałem się, jako petent urzędniczki, w moim "ulubionym" biurze "obsługi" PLL LOT, czy zdążę i w razie czego poczeka (w końcu na jednym bilecie), ale pani rżnęła głupa, że nie wie, o co chodzi. No i nie poczekał. Pierwszy już w Warszawie miał 30 minut w plecy, potem stał w korkach w München na drodze z pasa do bramki, w końcu nie otwierał drzwi. Po szaleńczym biegu dopadłem do bramki i choć świeciło się "boarding", a nie "last call", to było już zamknięte i pani bardzo zdziwiona, że ktoś jeszcze dobiegł, ale jednak otworzyła nam ponownie. Całe szczęście, że nigdy nie latam z bagażem, bo pewnie dotarłby na miejsce, gdy już wracałem. O tyle ciekawsze, że mieli świadomość, iż większość leci na transfery, bo cały czas sami z siebie podawali w tym pierwszym samolocie komunikaty.
No ale Ty masz ciut więcej czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Lis 2014 13:50 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 4
Powiedziałem, że Lufthansą :) Obydwa loty :) I jak sprawdzałem, ten sam terminal - 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Lis 2014 14:05 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
To jest jedno z lepszych lotnisk, jeśli chodzi o przesiadki.

Oczywiście sytuacje takie, jak miał obibok też się tam zdarzają - na mnie również nie poczekał kolejny samolot, ale dostałem hotel i poleciałem następnego dnia.

Za to dwukrotnie osobiście miałem sytuację (a wiele razy obserwowałem to u innych), iż przy opóźnieniu i bardzo krótkim transferze czekały pod samolotem auta, które bezpośrednio przewoziły pasażerów do drugiego samolotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihalyjanos uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 15 Lis 2014 14:39 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 4
No nic, to będzie pierwszy mój lot z Lufthansą, mam nadzieję, że się wyrobię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Lis 2014 14:41 

spokojnie i bez stresu, bo w razie czego Lufthansa na pastwę losu cię nie zostawi oraz się tobą za free zajmie
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Lis 2014 14:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
Anonymous napisał(a):
spokojnie i bez stresu, bo w razie czego Lufthansa na pastwę losu cię nie zostawi oraz się tobą za free zajmie

To zależy od punktu widzenia. Mnie by to "zajęcie się za free" i tak popsuło cały weekend, jako że następnego dnia z tych Helsinek miałem wracać.
To tak z overbookingiem. Niektórzy sami na to polują, bo można dostać fajny hotel. No ale gdyby mi się trafiło w miejscu stałego zamieszkania, przy wyjeździe na jeden dzień...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Lis 2014 14:59 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 4
mni to nie przeszkadza, najważniejsze, żebym doleciał do Japonii... A jeden dzień w tę czy we wtę... Bez różnicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Lis 2014 15:01 

obibok napisał(a):
To zależy od punktu widzenia. Mnie by to "zajęcie się za free" i tak popsuło cały weekend, jako że następnego dnia z tych Helsinek miałem wracać.




w sumie to ty, a nie nikt inny przeważnie rezerwując bilet/y wyrażasz zgodę i rezerwujesz połączenie z taką a nie inną ilością czasu na przesiadkę (wiem linia ci to sprzedając, generalnie gwarantuje iż się wyrobisz na kolejny lot, ale wszystkiego choćby np. mgły przewidzieć się nie da, a masz gwarancję kontynuowania podróży na ich koszt)
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Lis 2014 16:34 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
Oczywiście że tak, dlatego raczej unikam przesiadek zwłaszcza w tanich liniach, które potrafią przesunąć lot o kilka godzin. Ale wydawało mi się, że jak lecę lufą na bilecie transferowym i to takim kursem, który służy głównie dowożeniu do hubu w MUC, to te pięć minut będą skłonni poczekać. A najlepsza była pani w obsłudze LOT-u, która udawała, że nie wie, o co pytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Lis 2014 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Wlasnie w hubie nikt nie necie czekał chyba ze to jakiś bardzo wieczorny lot na nocny postój. Na takim dużym lotnisku jak sie wypadnie ze swojego terminu to sie potem czeka długo zeby sie wbić w kolejkę. I z Pieciominutowego czekania robi sie półgodzinne opóźnienie w starcie.
Mogę tylko powiedzieć ze overnight by Lufthansa w Monachium jest całkiem znośny, kolacja smaczna a piwko dobre. Ale przede wszystkim sprawnie obsługują połączenie zastępcze. A to najważniejsze.
Ale to LH a nie LOT.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Lis 2014 20:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Wlasnie w hubie nikt nie necie czekał chyba ze to jakiś bardzo wieczorny lot na nocny postój. Na takim dużym lotnisku jak sie wypadnie ze swojego terminu to sie potem czeka długo zeby sie wbić w kolejkę. I z Pieciominutowego czekania robi sie półgodzinne opóźnienie w starcie.
Mogę tylko powiedzieć ze overnight by Lufthansa w Monachium jest całkiem znośny, kolacja smaczna a piwko dobre. Ale przede wszystkim sprawnie obsługują połączenie zastępcze. A to najważniejsze.
Ale to LH a nie LOT.

Tyle że w moim przypadku to właśnie był ostatni wieczorny lot, a nocleg w München mi się nie uśmiechał, bo na to miałem zaplanowany kolejny dzień (po powrocie z Helsinek).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Sty 2015 12:44 

Rejestracja: 27 Sty 2015
Posty: 2
Ostatnio w Monachium przesiadka zajęła mi 15 minut, świetnie zorganizowane lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [MUC] Monachium
#36 PostWysłany: 04 Sie 2015 13:34 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 30
Witam,
a jak jest z nocowaniem na MUC? Nie ma z tym problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [MUC] Monachium
#37 PostWysłany: 15 Gru 2015 00:08 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
witam
lot odwołał mój lot do Chicago. I bede leciał z przesiądką. Warszawa-Monachium-Chicago. Mam godzine czasu na przesiadke w monachium, zdążrze? bede musiał odebrać bagaż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [MUC] Monachium
#38 PostWysłany: 15 Gru 2015 00:14 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Słabo - autobus w Monachium jedzie kilka/kilkanaście minut. Wejście do terminala i odebranie bagaży plus przebieżka do odprawy?
Słabo to widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [MUC] Monachium
#39 PostWysłany: 15 Gru 2015 00:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Jeżeli nie są to loty na jednym bilecie, to nie ma szans. 45 minut przed odlotem musiałbyś nadać bagaż. To daje Ci 15 minut na odbiór jego i nadania go. A jeżeli lecisz LOTem do MUC, to 99% będziesz jechać autobusem z samolotu na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Lotnisko Monachiium
#40 PostWysłany: 15 Gru 2015 00:23 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Proszę nie usuwać tematu! Sprawa dla mnie ważna.

LOT odwołał mi lot. Udało się mi znaleźć na jutro lot z Warszawy do Chicago z przesiadką w Monachium. Czas na przesiadkę mam 1 godzinę, czy zdążę? Lecę do Monachium lotem, potem z Monachium do Chicago lufthansa. I musze odebrać jeszcze bagaż. Ale słyszałem, że lot i lufthansa wspópracują i że mój bagaż nie trzeba odbierać, trafi w miejsce docelowe do Chicago, prawda? Ląduje w terminalu 2

wiem ze takich tematów nie powinno się zakłaac, ale jak dostanę odpowiedź to prosze usunąć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group