Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#61 PostWysłany: 05 Cze 2014 16:11 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 6
Witam! Czy ktoś z Was korzystał w Lizbonie z Lisboa Card? Czy rzeczywiście jest to duza oszczędność czy lepiej korzystać np z opcji zapping i zniżek studenckich?

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Lizbona
#62 PostWysłany: 15 Cze 2014 09:59 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 27
Właśnie wróciłem z Lizbony i korzystałem z karty Lisboa Card. Z mojego doświadczenia mogę polecić tą kartę, wziąłem wersję 24 godz/18,5E, ale pozostałe wersje 48/31E i 72/39E też są atrakcyjne przy założeniu, że bardzo dużo się zwiedza muzeów, tym bardziej, że wiele z nich od zeszłego roku zdrożało i karta może się szybko zwrócić. Ja wyruszyłem z ok. 10 rano z Praca da Comercio autobusem do Belem, po drodze znajduje się Muzeum Arte Antigua (5E) i Muzeum sztuki Orientu (5E). Jadąc do Belem polecam podjechać jeden przystanek za klasztor Hieronimitów i zacząć zwiedzanie od wieży Belem (6E) następnie przejść do klasztoru Hieronimitów (10E) obok znajdują się Muzeum Archeologiczne (5E). Potem pójść do Muzeum Powozów (5E) za rogiem skręcić w ulicę biegnącą pod górę i pojechać dwa przystanki do Palacio Ajuda (6E) i zwiedzić ogrody po drugiej stronie ulicy. Autobusem wrócić do Praca da Comercio i wieczorem przejechać się windą Santa Justa (5E). Ja następnego dnia na karcie pojechałem jeszcze rano do Sintry i jak się zdąży można wejść do któregoś z pałaców ze zniżką 2 E. Jak widać z powyższego wpisu przez dobę można zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu euro, jeśli się intensywnie zwiedza.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#63 PostWysłany: 17 Lip 2014 08:36 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 16
Gocio, a wiesz cos o discounts? Na ich stronie wyczytuje, ze nawet po miniecu waznosci karty w ktorej sa gratisowe wejscia i transport potem dostaje sie discounts...

Discounts
Discounts will be provided in participating establishments throughout your stay in the city, regardless of the duration of the card purchased; for discounts to be applied, you must present you card prior to purchase.
zdrodlo http://www.neoexperience.es/en/lisboa/lisboa-card w "how does it work"

My bedziemy na tyle dlugo, ze ciagle zastanawiam sie czy nam sie oplaca taka karta, bo nie zalezy nam na obiegnieciu wszystkiego w 1-3 dni a cena tej 72h to juz 39 eur...
Gdyby jednak po kupieniu 24h na pozostaly okres stay in the city byly znizki na transport i muzea to moze bysmy kupili...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#64 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
taledka napisał(a):
Gocio, a wiesz cos o discounts? Na ich stronie wyczytuje, ze nawet po miniecu waznosci karty w ktorej sa gratisowe wejscia i transport potem dostaje sie discounts...

Discounts
Discounts will be provided in participating establishments throughout your stay in the city, regardless of the duration of the card purchased; for discounts to be applied, you must present you card prior to purchase.
zdrodlo http://www.neoexperience.es/en/lisboa/lisboa-card w "how does it work"

My bedziemy na tyle dlugo, ze ciagle zastanawiam sie czy nam sie oplaca taka karta, bo nie zalezy nam na obiegnieciu wszystkiego w 1-3 dni a cena tej 72h to juz 39 eur...
Gdyby jednak po kupieniu 24h na pozostaly okres stay in the city byly znizki na transport i muzea to moze bysmy kupili...



Jeśli nie zależy Ci na korzystaniu przez 3 dni z darmowego metra, autobusów, tramwajów oraz pociągów do Sintry i Cascais, możesz kupić na 24h i prawdopodobnie po upływie jej ważności do większości muzeów i tak wejdziesz za free lub ze zniżką. Ja miałem 3-dniową i w tym czasie tylko w Museu da Carris i bodajże Quinta de Regaleira oglądali mi kartę. Wszędzie indziej (m.in. Mosteiro dos Jeronimos, Palacio Nacional, Oriente, Belem Tower, Muzeum powozów) jak tylko wyjmowałem z portfela to już drukowali bilet i nawet nie mieli zamiaru jej dotykać.


Ostatnio edytowany przez Adżi, 18 Lip 2014 09:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
taledka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#65 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:16 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 16
Dzieki Adzi,pomysl jest wart przemyslenia i wyprobowania.
Adżi napisał(a):
Wszędzie indziej (m.in. Mosteiro dos Jeronimos, Palacio Nacional, Oriente, Belem Tower, Muzeum powozów) jak tylko wyjmowałem z portfela to już drukowali bilet i nawet nie mieli zamiaru jej dotykać.

:mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#66 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
taledka napisał(a):
Dzieki Adzi,pomysl jest wart przemyslenia i wyprobowania.
Adżi napisał(a):
Wszędzie indziej (m.in. Mosteiro dos Jeronimos, Palacio Nacional, Oriente, Belem Tower, Muzeum powozów) jak tylko wyjmowałem z portfela to już drukowali bilet i nawet nie mieli zamiaru jej dotykać.

:mrgreen:


Jeśli jeszcze studiujesz, to okazując legitymację, Lisboa Card kupisz z lekką zniżką. Ja już dawno się nie uczę, ale w punkcie na Restauradores trafiłem na przemiłą panią, która uznała że wyglądam młodo i sprzedała mi kartę po cenie studenckiej :D
Góra
 Profil Relacje PM off
taledka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#67 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:39 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 10
Warto jeszcze zwrócić uwagę, że termin ważności karty - traktowanej jako bilet na komunikację miejską - zaczyna biec od pierwszego skasowania w tramwaju (autobusie, pociągu, windzie Santa Justa). Dzięki temu można kupić kartę, spokojnie zwiedzić jakieś muzeum i dopiero po wejściu do pierwszego tramwaju korzystać z przejazdów przez 24 h :)
_________________
www.zbigniewstecz.pl - prawo i podatki
Góra
 Profil Relacje PM off
taledka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#68 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
zst napisał(a):
Warto jeszcze zwrócić uwagę, że termin ważności karty - traktowanej jako bilet na komunikację miejską - zaczyna biec od pierwszego skasowania w tramwaju (autobusie, pociągu, windzie Santa Justa). Dzięki temu można kupić kartę, spokojnie zwiedzić jakieś muzeum i dopiero po wejściu do pierwszego tramwaju korzystać z przejazdów przez 24 h :)


Teoretycznie karta powinna być aktywowana przy pierwszym użyciu, nieważne czy jest to komunikacja czy muzeum. Przynajmniej tak mówiła ta kobieta z punktu info, ale faktycznie nikt w żadnym muzeum nigdy mi jej nie skanował. Aby była ważna musi być również wpisana data i godzina aktywacji oraz nasz podpis, jednak poza pociągiem nikt nie zwracał na to uwagi. W razie czego zawsze można powiedzieć, że jest się roztargnionym turystą i zapomniało się o tym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kalinowski5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#69 PostWysłany: 18 Lip 2014 10:10 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 16
Adżi napisał(a):
Jeśli jeszcze studiujesz, to okazując legitymację, Lisboa Card kupisz z lekką zniżką. Ja już dawno się nie uczę, ale w punkcie na Restauradores trafiłem na przemiłą panią, która uznała że wyglądam młodo i sprzedała mi kartę po cenie studenckiej :D


cóż, tez dawno juz nie studiuje a czy wygladam mlodo to sie okaze heheheh, jak zrobie dwie kitki lub warkoczyki to bywa bywa... :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
kalinowski5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#70 PostWysłany: 22 Lip 2014 17:38 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 27
Karta była sprawdzana w każdym miejscu, które odwiedzaliśmy i nie jest prawdą, że kasuje się tylko w środkach komunikacji bo w muzeach też następuje uaktywnienie karty. O zniżkach po upływie ważności karty nic mi nie wiadomo, po prostu przestaje działać, a zaryzykować można tylko może być wstyd jak się okaże, że nie działa. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
kalinowski5 uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 25 Sie 2014 19:26 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Mały tip dla osób chcących trochę zaoszczędzić. Wstęp na punkt widokowy windy Santa Justa jest dodatkowo płatny, ale kiedy byłam tam w marcu (niedziela przed godz. 9:00), nie było jeszcze osoby pobierającej opłatę i wchodziło się gratis.
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
kalinowski5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#72 PostWysłany: 26 Sie 2014 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
znowu spamerzy z intopassion zapomieli zjeść stoperan
tak nachalnych spamerów to ze świecą szukać
nie wchodźcie na ich stronę
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
kalinowski5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#73 PostWysłany: 19 Paź 2014 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
A na ile wg. Was należy planować pobyt w Lizbonie, żeby zobaczyć wszystkie miejsca typu "must see" ?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
kalinowski5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#74 PostWysłany: 19 Paź 2014 18:12 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Raphael napisał(a):
A na ile wg. Was należy planować pobyt w Lizbonie, żeby zobaczyć wszystkie miejsca typu "must see" ?


hey, ja miałem 1,5 dnia na Lizbonę i jeden Sintra, wg mnie starczy, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
kalinowski5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#75 PostWysłany: 19 Paź 2014 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Raphael napisał(a):
A na ile wg. Was należy planować pobyt w Lizbonie, żeby zobaczyć wszystkie miejsca typu "must see" ?


3 dni minimum. 4ty na trasę Lizbona-Sintra-Cabo da Roca-(powrót przez Sintrę, piękna w nocy)-Lizbona.

moim zdaniem najpiękniejsze miasto świata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
kalinowski5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#76 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
1,5 dnia to bardzo mało
Tak jak mówi @BusinessClass, 3,4 dni to optymalny okres żeby na spokojnie zobaczyć główne atrakcje i poszwendać się po Baixa, Chiado, Bairo Alto i Alfamie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kalinowski5 lubi ten post.
kalinowski5 uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:10 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
Kasia111 napisał(a):
Mały tip dla osób chcących trochę zaoszczędzić. Wstęp na punkt widokowy windy Santa Justa jest dodatkowo płatny, ale kiedy byłam tam w marcu (niedziela przed godz. 9:00), nie było jeszcze osoby pobierającej opłatę i wchodziło się gratis.



nie trzeba az tak kombinować. turyści nie wiedzą o tym, ale z zielona karta na metro można się "odbic" w windzie i się płaci tak jak za przejazd metrem (a nie osobną cenę), ajesli ma się zapping to w ogole tanio wychodzi.
ale atrakcja generalnie slaba:) bo można wyjść na góra od drugiej strony:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michalp uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#78 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:33 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
joael napisał(a):
Pytanie. Czy ktoś wie jak dostać się komunikacją miejską w Lizbonie pod pomnik "Cristo Rei" - Chrystusa Króla, który jest na drugim brzegu Tagu?

1. Z Cais do Sodre prom, potem tramwaj, spacer
2. Z ronda Markiz de Pompal autobus jadacy przez most 25 kwietnia, pierwszy przystanek za mostem, spacer
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#79 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
michalp napisał(a):
2. Z ronda Markiz de Pompal autobus jadacy przez most 25 kwietnia, pierwszy przystanek za mostem, spacer

linia 753
http://www.carris.pt/pt/autocarro/753/ascendente/
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#80 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:53 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
santech napisał(a):
Raphael napisał(a):
A na ile wg. Was należy planować pobyt w Lizbonie, żeby zobaczyć wszystkie miejsca typu "must see" ?


hey, ja miałem 1,5 dnia na Lizbonę i jeden Sintra, wg mnie starczy, pzdr


znam ludzi, ktorzy w pol dnia widzieli Londyn, a cale Wlochy w tydzien.

A na powaznie, jak dla mnie 3 to min:

1) Lizbona - Baixa, Chiado, punkty widokowe tamze, Alfama z Panteonem i punktami widokowymi, wieczor na Bairo Alto
2) Belem w trakcie dnia, wieczorem Alfama
3) Sintra z Cabo da Roca i Cascais - tu bardzo intensywny i dlugi dzien

nie specjalnie mozna pominac ktorys z tych dni, a i tak sa rozpisywane raczej na "przelecenie" niz dokladne zwiedzanie
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group