Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#121 PostWysłany: 23 Maj 2015 06:32 
Awatar użytkownika

złoty
Piotras_5 napisał(a):
A 900 zł na 3 to skąd ty to wziąłeś? Spójrz na Guerin'a. Dzienny koszt eco karu chyba z 20 euro albo mniej. Tankujesz do pełna przed oddaniem i tyle. Jedyny myk musisz mieć na karcie 1300 euro (kaucja w razie wypadku i tak dalej). Także to jedyny haczyk ;

W guerinie przy wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia nic nie blokują. Nie pamiętam dokładnie ile, ale nie była to wygórowana kwota.
Guerin to bardzo porządna wypożyczalnia, polecam.

Tłuczenie się na 1 dzień do Porto imo jest mało rozsądne. Proponuję na Porto min. 2 dni przeznaczyć. Porto jest cudowne, choć znam takich, którym się nie podoba.

Po Portugalii mi się źle jeździło autem po drogach krajowych (nie autostradach). Dużo ograniczeń prędkości, co chwile jakaś pipidówa, flegmatyczni/zawalidrogi kierowcy.

Swoją drogą, wątek jest o Lizbonie a nie o planach podróży po Płw. Iberyjskim.
 Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.

#122 PostWysłany: 24 Maj 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Loty: 46
Kilometry: 124 109
Tzn. nocleg gdzie? Lizbona np. Hostel Salitre, ok. 12 Euro za nocleg z śniadaniem (nielimitowanym), a Lagos... Poleciłbym Ci hostel Pana Huberta, o wdzięcznej nazwie "Escape Hostel", ale tutaj z sporym zastrzeżeniem, ze musisz być bardzo na luzie, bo właściciel jest mega pozytywny, ale też BARDZO (bardzo bardzo bardzo) specyficzny ;)
Natomiast hostelu w Porto nie znam, ponieważ mieszkałem w Guimaraes 50 km od Porto. Poza tym polecam też zobaczyć najstarsze miasto Portugalii - warto :)

pozdro

edit: co do postu powyżej, fakt, Portugalczycy są flegmatyczni, ale taki stajl. I jak lecisz na 1 dzień do Porto to trochę mało, no ale wszystkiego się nie da :)
pozdro!

edit2: Również polecam Guerina i fakt, była taka możliwość z innym ubezpieczeniem. Natomiast jak chcesz oddać w innym miejscu, niż wypożyczenie to zapomnij. Pobierają chyba 100 lub 200 euro opłaty za takie coś :)
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 25 Maj 2015 08:10 

Loty: 114
Kilometry: 220 567
W Lizbonie mam nocleg, miałem na myśli nocleg gdzieś na Algarve … Z tym mam największy problem.

Przytoczony hostel, wg Internetów został zamknięty x(
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 28 Maj 2015 18:18 

Loty: 78
Kilometry: 78 948
może Iberlagos? jak się spodoba, to się skontaktuj bo są pewne ale...
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 01 Cze 2015 20:45 

Techniczne pytanie: w jaki sposób posłużyć się kartą Via (doładowanie zapping) by np. pojechać pociągiem do Cascais ?
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 01 Cze 2015 20:58 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 140 975
niebieski
To use Zapping on CP, validate your card at a card reader or access gate and €1.80 will be discounted from your card.

After validation, you can travel on any route and in any direction as often as you like for 90 minutes, though you can end your journey in the next half hour, but you cannot re-enter the stations or trains.

With the €1.80 validation you can only change within the Lisbon urban services for 90 minutes. To see the balance on the card, swipe it over a specific card reader in the ticket vending machines or at any ticket office.
https://www.cp.pt/passageiros/en/train-times/Prices/tickets

#127 PostWysłany: 03 Cze 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Loty: 83
Kilometry: 136 959
niebieski
Filip Kaźmierczak napisał(a):
Techniczne pytanie: w jaki sposób posłużyć się kartą Via (doładowanie zapping) by np. pojechać pociągiem do Cascais ?

Kupujesz kartę/doładowujesz ją w biletomacie. Wybierasz na ekranie z pośród wielu opcji - zapping. Da się doładować tylko konkretnymi kwotami (np. 2, 5 euro itd). Dojazd do Cascais to 1,8 euro w jedną stronę, więc musisz mieć co najmniej 3,6 euro.
Idziesz na stację Rossio. Kasujesz bilet w wejściu na perony. Odbijasz kartę na miejscu - w Cascais. To samo z Sintrą (w Sintrze nie da się wyjść bez kasowania ponownego, w Cascais chyba tak).
Powrót - odbijasz kartę na peronie w Cascais i w Lizbonie na dworcu.

Jak po tym chcesz przerzucić tą samą kartę na bilet np. dobowy - musisz pójść do okienka z obsługą (w biletomacie się nie da). Tam Ci przerobią, ale przepada kasa która została na karcie po zappingu (nie można jej wykorzystać na zakup innej wersji karty).

--------------
EDIT
Kogo ominęło - niech żałuje. I obejrzy na youtubie ;).
W ostatnim tygodniu maja przy okazji świętowania nie-wiem-czego na placu Paco wieczorem odbywały się pokazy pod tytułem "Lisbon - City of the Sea".
Pokazy z użyciem "mappingu" laserowego (chyba tak się to nazywa) na łuku Augusta odbywały się od 25 do 31 w godz. 21.30, 22.30 i 23.30.
Przykładowy filmik:

Można pewnie znaleźć lepsze.
Na żywo - rewelacja.
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 07 Cze 2015 21:38 

Wracając z Azorów, w Lizbonie będziemy mieć wolne 4 godziny już po odliczeniu czasu odpraw itp. Dokąd i czym moglibyśmy pojechać na kawę aby wrócić na czas? Mam na myśli jakieś charakterystyczne, fajne miejsce, najlepiej historyczne. Przesiadki wykluczone - każda minuta droga :)
Czy na lotnisku jest przechowalnia bagażu? w którym terminalu?
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 09 Cze 2015 11:58 

Zbanowany
Czy ktoś z Was zwiedzał Portugalię latem?
Myślimy, żeby się wybrać w drugiej połowie lipca do Lizbony, spędzić tam 2-3 dni, później wypożyczyć samochód i udać się na północ przez Peniche do Porto ale obawiam się, że lipiec po pierwsze jest miesiącem gdzie będą tłumy turystów, po drugie będzie drożej, po trzecie zwiedzanie w upał jest średnio przyjemne..... Czy ktoś ma doświadczenia z pobytu w Portugalii w okresie typowo wakacyjnym i mógłby mi coś doradzić, lub rozwiać moje wątpliwości?
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 09 Cze 2015 12:07 

Oczywiście, że należy się spodziewać upałów. Choć są one bardziej odczuwalne w głębi lądu a nie nad samym oceanem. Lipiec jest droższy ale najdroższy jest sierpień. Ceny (szczególnie noclegów) mocno idą do góry, nawet w porównaniu do lipca.

-- 09 Cze 2015 12:09 --

wulkan napisał(a):
Wracając z Azorów, w Lizbonie będziemy mieć wolne 4 godziny już po odliczeniu czasu odpraw itp. Dokąd i czym moglibyśmy pojechać na kawę aby wrócić na czas? Mam na myśli jakieś charakterystyczne, fajne miejsce, najlepiej historyczne. Przesiadki wykluczone - każda minuta droga :)
Czy na lotnisku jest przechowalnia bagażu? w którym terminalu?

4 godziny w zupełności wystarczą na wypicie kawy i zobaczenie kilku atrakcji. Najlepiej skorzystać z metra, dojechać do Restauradores lub Rossio (lub Chiado) i masz wszystko na wyciągnięcie ręki.
 Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.

#131 PostWysłany: 18 Cze 2015 14:49 

niebieski
Gdyby ktoś się wybierał w najbliższym czasie do Lizbony, to mam gorącą prośbę o kontakt na priv.
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 19 Cze 2015 16:47 

Loty: 114
Kilometry: 220 567
@obibok
ja dopiero za miesiąc, nie wiem czy to jest dla Ciebie "najbliższy czas" ^^ :)
 Relacje PM off  

#133 PostWysłany: 19 Cze 2015 18:30 

Loty: 367
Kilometry: 508 758
srebrny
@obibok
Ja będę 17.07 w Lizbonie.
 Relacje PM off  

#134 PostWysłany: 20 Cze 2015 00:31 

niebieski
No proszę, jak tu nie wierzyć w ludzi... Nadmiar dobroczyńców i którego wybrać? A poważnie: z góry dziękuję i odezwę się na priv. Chodzi o drobiazg, a terminy pasują.
 Relacje PM off  

#135 PostWysłany: 20 Cze 2015 08:23 

Ja będę 30.06 - 4.07
 Relacje PM off  

#136 PostWysłany: 25 Paź 2015 16:24 

Loty: 4
Kilometry: 3 825
Czy ktoś może polecić jakąś niezłą miejscówkę z wieczornym Fado? Tak żebym nie zbankrutował (optymalnie tak do 50 euro za parę) ale jednocześnie poczuł klimat, więc fajnie by było jakby nas nie wykickowali po 30 minutach :)
 Relacje PM off  

#137 PostWysłany: 25 Paź 2015 16:36 

platynowy
Ja polecam te:

Coração d´ Alfama
Travessa Terreiro do Trigo 8

Dragão de Alfama
Rua Guilherme Braga 8
rw30 lubi ten post.

#138 PostWysłany: 19 Lis 2015 14:03 

Loty: 70
Kilometry: 126 781
Pomóżcie,
będę niedługo w Lizbonie, moja lepsza połówka nie była nigdy nad oceanem. Pytanie w związku z tym, jakie plaże polecacie i jak z dojazdem do nich? Będziemy mieli 2 pełne dni na miejscu.

#139 PostWysłany: 19 Lis 2015 17:36 

Ocean to jest trochę za Lizboną. Polecam Casaias taka jakby wioska rybacka lub Estoril to z kolei znany kurort z kasynem i wyścigami formuły 1. Dojazd taką kolejką jak w trójmieście .

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#140 PostWysłany: 19 Lis 2015 17:43 

platynowy
Przy Lizbonie to polecam Setubal + Troję.

[ 356 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości