Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: który pośrednik?
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2014 10:57 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 12
Na skyscanner mam znalezione połączenie do zakupu, tylko teraz muszę zdecydować na jakiej stronie kupić bilet...
Z każdej strony gdzieś próbują oszukać albo naliczają opłaty za pośrednictwo i transakcję...
Opcje są takie (cena bez dodatkowych opłat) :

Bravofly 373,49 €
Travelgenio 374,07 €
GotoGate 378,29 €
Travel2be 380,21 €
Opodo 380,81 €
BudgetAir 383,71 €
eDreams 398,31 €
Tripsta 399,45 €
Qatar Airways 405,76 €
GoVoyages 408,81 €
ebookers 426,80 €

Którą polecacie ? Której mam unikać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: który pośrednik?
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2014 11:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
domdom napisał(a):
Na skyscanner mam znalezione połączenie do zakupu, tylko teraz muszę zdecydować na jakiej stronie kupić bilet...
Z każdej strony gdzieś próbują oszukać albo naliczają opłaty za pośrednictwo i transakcję...
Opcje są takie (cena bez dodatkowych opłat) :

Bravofly 373,49 €
Travelgenio 374,07 €
GotoGate 378,29 €
Travel2be 380,21 €
Opodo 380,81 €
BudgetAir 383,71 €
eDreams 398,31 €
Tripsta 399,45 €
Qatar Airways 405,76 €
GoVoyages 408,81 €
ebookers 426,80 €

Którą polecacie ? Której mam unikać ?

Jeśli wszyscy oszukują, to najlepiej bezpośrednio na stronie linii ;) (zwłaszcza, że z tego co widzę, to bezpośrednio na stronie Qatar Airways nie ma aż takiej różnych w porównaniu do innych - domyślam się, że tą linią chcesz lecieć?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: który pośrednik?
#3 PostWysłany: 28 Wrz 2014 11:40 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 12
Tak, quatarem. No dobra, ktoś chyba kiedyś rezerwował inaczej niż bezpośrednio u przewoźnika i może coś polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: który pośrednik?
#4 PostWysłany: 28 Wrz 2014 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ale co tu polecać. Kup tam gdzie najtaniej, ale to musisz sprawdzić ostateczne ceny u pośredników, bo jak sam zauważyleś, podałeś ceny cez opłat, końcowe ceny mogą być zupełnie inne. Kupowanie u pośredników jest zwykle bezpieczne, chociaż czasem mogą pojawić się problemy przy sytuacjach typu odwołanie lotu i żeby to wyprostować potrzeba więcej zachodu niż wtedy, kiedy masz bilet bezpośrednio od linii. Zdecyduj, co jest dla Ciebie najwazniejsze.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: który pośrednik?
#5 PostWysłany: 28 Wrz 2014 11:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zazwyczaj te oszustwa wynikają z dodatkowych opłat za użycie określonej karty - przed zakupem wybierz swój rodzaj karty i zobacz, ile doliczy (lub może nawet odejmie!) przy Twoim rodzaju karty - np. na Bravofly zwolniona z opłaty często karta Master Card Debit (ale tutaj nie ma reguły!).

Cena, jaka znajdzie się PO wybraniu rodzaju karty na dole/z boku będzie kwotą, jaka zostanie pobrana z konta. Pamiętaj też o istnieniu przewalutowania (Jeśli np kupujesz bilety w EUR, a kartę masz w PLN będzie musiało nastąpić przewalutowanie np. (zależy od banku) EUR->PLN lub EUR->USD->PLN)

A odpowiadając na Twoje pytanie, to każdy pośrednik jest tak samo OK zazwyczaj (sprzedają tak samo bilety i tak samo znikają w razie kłopotów z biletami typu anulacja lotu ;) ), sam korzytałem z bravofly i opodo, pół forum używało eDreams także.

Reasumując: koszt całkowity na stronach pośredników będziesz musiał sam sprawdzić po kolei, najpewniej (w razie błędów) jest kupić na stronie przewoźnika bezpośrednio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: który pośrednik?
#6 PostWysłany: 28 Wrz 2014 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Pytanie kluczowe jest takie czy posiadasz odpowiednią kartę, aby kupować tanio u pośredników.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: który pośrednik?
#7 PostWysłany: 28 Wrz 2014 13:03 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
W takim razie mam pytanie. Czy jest jakaś karta która zapewnia najczęściej obniżenie ostatecznej ceny ?
Jakie są Wasze doświadczenia ? Jaką kartę warto posiadać ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: który pośrednik?
#8 PostWysłany: 28 Wrz 2014 13:13 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 12
danziger napisał(a):
Pytanie kluczowe jest takie czy posiadasz odpowiednią kartę, aby kupować tanio u pośredników.


Nie mam, mam zwykłą visa credit.

-- 28 Wrz 2014 13:20 --

michzak napisał(a):
A odpowiadając na Twoje pytanie, to każdy pośrednik jest tak samo OK zazwyczaj (sprzedają tak samo bilety i tak samo znikają w razie kłopotów z biletami typu anulacja lotu ;) ), sam korzytałem z bravofly i opodo, pół forum używało eDreams także.


No właśnie, dużo słyszałam sytuacji typu ktoś kupił bilet a potem okazało się że ten bilet nie istnieje. Raz leciałam z tripstą i okazało się że nie da się zrobić odprawy online ani nawet w maszynie na lotnisku, tylko bezpośrednio przy odprawie, bo z jakiegoś powodu rezerwacji nie da się odnaleźć...
Często w propozycjach promocji przewija się budgetair i zastanawiam się czy ktoś miał doświadczenia z nimi właśnie?

-- 28 Wrz 2014 13:48 --

Ok, mam inny problem. Z 405 euro cena w Quatar "wzrosła" do 1698 zł. Ja chcę płacić w euro a nie w złotówkach, jest jakaś możliwość zmiany wauty przed płatnością? Bo tu mi narzucają walutę kraju wylotu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: który pośrednik?
#9 PostWysłany: 28 Wrz 2014 16:04 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jeśli zamierzasz korzystać z usług pośrednika, to pamiętaj, że w razie problemów łatwiej będzie dochodzić roszczeń od pośrednika z siedzibą w Polsce.

Druga sprawa - raczej wybieraj takiego, co ma infolinię czynną całą dobę, bo w razie problemów może się zdarzyć że nie będziesz miał sie z kim skontaktować, a linia lotnicza może odmówić zmian w rezerwacji dokonanej przez pośrednika.

Ale jeśli masz możliwość to najlepiej kupować bezpośrednio w lini (chociaż w przypadlu lotów operowanych przez różne linie jest to często niemożliwe, albo droższe)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2016 19:31 

Rejestracja: 10 Gru 2014
Posty: 17
Pierwszy raz będę kupował bilety przez pośrednika i jestem zielony w temacie. U tych trzech wymienionych ceny są praktycznie identyczne więc kwestia wyboru jest oparta na wiarygodności. O gotogate i opodo znalazłem dużo negatywnych opinii i w sumie tripsta miała ich najmniej. Jakie macie doświadczenia z tym przewodnikiem?

I jeszcze kwestia wykupienia dodatkowych usług w Tripstcie. Mianowicie istnieje możliwość wykupienia smsów odnośnie lotu i pakietu usług (w załączniku) z którego wynika, że jeśli z niego zrezygnuje to nie mogę liczyć na żaden kontakt ze strony pośrednika. Wymieniony bagaż dodatkowy to bagaż rejestrowy? I bez tej usługi nie mogę go zabrać ze sobą? Jak anulują lot/zmienią rozkład to będę musiał płacić te śmieszne 140zł? Lecę Qatar Airways.

Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 39.75 KiB | Obejrzany 31207 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Kwi 2016 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Tripsta jest w miarę ok. O ewentualnych zmianach w locie będziesz informowany mailowo. Bagaż rejestrowany zapewne masz w standardzie i pośrednik nic tu nie zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off
elamir uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 03 Kwi 2016 20:33 

Rejestracja: 10 Gru 2014
Posty: 17
Czyli to usługa to standardowa ściema. Chciałbym jeszcze zapytać jak wygląda kwestia anulowania lotu/zmiany jego rozkładu w przypadku zakupu u pośrednika? Czy zwracają kasę i na jakich warunkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Kwi 2016 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Polecam lekturę: ;)

http://www.tripsta.pl/regulamin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Maj 2016 09:23 

Rejestracja: 28 Maj 2016
Posty: 1
Witam serdecznie. Który z tych pośredników jest godny zaufania ??

Załączniki:
tajlandia.jpg
tajlandia.jpg [ 63.64 KiB | Obejrzany 27976 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Maj 2016 09:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dwaj pierwsi są ok

Gesendet von meinem SM-A500FU mit Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Maj 2016 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@misiek12333 Zobacz sobie podforum z opiniami o ota: https://www.fly4free.pl/forum/ota,forum,1568.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Maj 2016 10:01 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Zobacz czy wyszukując lot u tych pośredników bezpośrednio nie wyjdzie Ci jeszcze lepsza cena - czasem tak się zdarza.

Ja korzystałem z BudgetAir oraz Tickets.pl - wszystko bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Maj 2016 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
O większości pośredników znajdziesz i dobre i złe opinie. Ostatnio korzystałem z gotogate, opodo i tickets.pl i wszystko było ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Maj 2016 11:09 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Poza tym poszukaj lepszej oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: OTA - który wybrać ?
#20 PostWysłany: 27 Lip 2016 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Witam - przymierzam się do zakupu biletów Berlin - Bangkok

Na wyszukiwarkach mam parę propozycji OTA - który polecacie - ceny są bardzo podobne ?

- BudgetAir
- Flighttix.pl / Flighttix.de
- Mytrip
- Tripsta
- GotoGate
- Opodo
- Tickets.pl
- flugladen.de
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group