Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2014 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Witam
mam pytanie do osób doświadczonych w przekraczaniu granicy własnym samochodem. Jesteście w stanie podrzucić jakieś wskazówki? Bo nie widziałem na forum takiej informacji, a jadę w maju i nie mam zielonego pojęcia czego mam się spodziewać. Miałem już kontakt z paroma użytkownikami, którzy byli na EURO ale to inna sprawa.. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje np. dotyczące łapówek itd, bo teściu mnie straszy, że jego raz pokierowali "na zad" bo miał "za cienki dowód rejestracyjny" i nie wiem co mam o tym sądzić.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2014 14:33 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Koniecznie posiadaj zielona karte, dowod rejestracyjny i jesli samochod nie jest zarejestrowany na Ciebie to upoważnienie do kierowania pojazdem w j.ukrainskim poswiadczane przez notariusza.
Przekraczalem w tamtym roku granice Ubla - Malyj Bereznyj (Slowacja) i jeden z kolegow zaplacil lapowke za brak zielonej karty :)
Nie trzeba juz wypelniac zadnych deklaracji celnych czy kart migracyjnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2014 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Mam zieloną kartę, a samochód jest na mnie, więc powinno być ok ;) Konkretnie interesuje mnie przejście w Dorohusku i niestety domyślam się, że kolejka będzie masakryczna ze względu na to, że wyjeżdżam 30 kwietnia.. Czytałem coś o zielonym pasie dla tych, którzy nie chcą nic deklarować. Ktoś podrzuci może jakieś bieżące informacje na ten temat?
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2014 15:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
przygotuj sie na kupe nerwow na granicy i wymuszenie lapowek przez milicje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Kwi 2014 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Co do Dorohuska to akurat nie mam doświadczeń. Ale w sumie przez inne przejścia przejeżdżałem na pewno co najmniej z 20 razy i od jakiegoś czasu dałem sobie spokój z samochodem i staram się innymi środkami, głównie samolotem, przekraczać granicę.
Co do granicy, to sądzę, że nic się nie zmieniło i bywa tak, że da się przejechać całość w ok. 40 min, a bywa i 10 godz. I ciężko cokolwiek przewidzieć. Generalnie najczęściej większe kolejki trafiałem przy powrocie. Po przejechaniu granicy w obw. lwowskim trzeba uważać, czasami lubią zatrzymywać samochody z zagranicznymi rejestracjami, aby wymusić jakąś łapówkę.
Weź alkomat (mi dwa razy chcieli wmówić, że coś piłem).
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Kwi 2014 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Ale dawałeś coś wreszcie za którymś razem czy obstawiałeś przy swoim? Bo mój rosyjski to taki pół na pół, nie wiem czy się dogadam jak będą chcieli mi coś wkręcić..
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Kwi 2014 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
szczota1992 napisał(a):
Ale dawałeś coś wreszcie za którymś razem czy obstawiałeś przy swoim? Bo mój rosyjski to taki pół na pół, nie wiem czy się dogadam jak będą chcieli mi coś wkręcić..

W tamtych wypadkach obstawałem twardo przy swoim i nic nie płaciłem.
Ale jak będzie taka potrzeba to się dogadasz ;) ukraiński dużo łatwiej zrozumieć niż rosyjski
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Kwi 2014 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Ok oby sie udalo dzieki za pomoc;) a co do tego zielonego pasa jak mam np tylko flaszke to tez to sie kwalifikuje na brak oclenia?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Kwi 2014 19:08 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 67
W większości przypadków na przejściach granicznych dogadasz się z ukraińskimi celnikami po polsku.
Litr na osobę mocnego alkoholu możesz mieć bez oclenia.
+ dwie paczki papierosów ( + przejdzie trzecia, ale otwarta).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Kwi 2014 19:14 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
szczota1992 napisał(a):
Bo mój rosyjski to taki pół na pół, nie wiem czy się dogadam jak będą chcieli mi coś wkręcić..


W obecnej sytuacji przekraczając ukraińską granicę z tej strony lepiej mówić po polsku. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Sie 2014 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Samochodem najlepiej przekraczać granice Hrebenne Rawa Ruska, droga jest najlepsza. Do Lwowa z Wawy idealnie. Wiem że Korczową remontują dojazd z ukraińskiej strony, nie mam pojęcia kiedy skończą a przez Przemyśl droga fatalna.

Ja już kilka razy przekraczałem granice, nigdy nie było żadnych problemów. Jedynie czasem w długiej kolejce się stało.
Z tego co rozmawiałem z pogranicznikami ukraińskimi to najlepiej wjeżdzać do Polski w sobote, szczególnie popołudniu.
Ostatnie 2 podróże właśnie tak pokonywałem i kolejka była bardzo mała, więc faktycznie wydaje się to najlepszą opcją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sie 2014 12:28 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Wróciłem przedwczoraj z Lwowa. Za każdym razem 2 godziny na granicy, ale żadnych problemów. Dla samochodu osobowego przejezdne są tylko drogi łączące większe miasta. Do wiosek i mniejszych miasteczek da się bezpiecznie dojechać tylko samochodem terenowym. Np droga łącząca Yavoriv z Sodova Vyshnya na mapie oznaczona jest jako "droga główna", ale 16 kilometrów jechaliśmy ponad godzinę, było więcej dziur niż asfaltu. Niedaleko Lwowa w miejscowości Zimna Voda milicjanci mają budkę, w której próbują wmawiać jazdę po pijanemu i inne wykroczenia. Kazali dmuchnąć w alkomat, zaświeciła się czerwona lampka, zapiszczał i od razu zagrozili zabraniem prawa jazdy i podsunęli do podpisania protokół. Postawiłem się, zaproponowałem badanie krwi i odpuścili. Chcieli jeszcze wmówić jazdę złym pasem, ale też się nie dałem, w końcu oddali dokumenty i pozwolili odjechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sie 2014 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Tak zgadza się, milicją bardzo lubi zatrzymywać samochody z polskimi rejestracjami.
Ja mam to szczęście że znam ukraiński i kiedy zaczynam z nimi gadke wyrażnie zmienia się ich nastawienie do mnie.
Zapłaciłem tylko raz w łape ale wina moja była ewidentna (trasa Lwów Kijów ponad 90km na ograniczeniu do 50ciu).
Ale też jak milicjant usłyszał że mówie po ukraińsku to zszedł na 200 hryweń :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Mar 2015 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia auta w przypadku braku zielonej karty. Można to wykupić jakoś bez problemów na granicy w Korczowej? Ile kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Mar 2015 13:34 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
lagor napisał(a):
Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia auta w przypadku braku zielonej karty. Można to wykupić jakoś bez problemów na granicy w Korczowej? Ile kosztuje?


Ostatnio to każda ubezpieczalnie gdzie masz OC daje zieloną kartę, ale trzeba się o nią upomnieć i Ci prześlą pocztą. Chyba że nie masz OC;)

Ale na granicy nie mam pojęcia....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Mar 2015 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
no to jest dla mnie oczywiste, że sobie mogę "zamówić" do OC zieloną kartę za darmo, tylko wyjazd mi wypadł nagły i nie zdążą mi jej raczej przesłać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Mar 2015 13:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Najlepiej znajdź obok domu jakieś przedstawicielstwo swojego ubezpieczyciela, wydadzą Ci zieloną kartę od ręki.
Jak nie masz w pobliżu to może w jakimś mieście po drodze do granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Mar 2015 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
dzięki za "dobrą radę"
moje pytanie jednak jest takie: czy mogę kupić na granicy ubezpieczenie auta zamiast zielonej karty, a jeśli tak to za ile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Mar 2015 14:13 

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 31
Loty: 14
Kilometry: 16 620
Na granicy stoją kioski z kantorami, ubezpieczeniami, zieloną kartą i t.p. W 2013 r. płaciliśmy 30 zł na 7 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lagor uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 09 Mar 2015 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
to dla potomnych uaktualniam info na temat ubezpieczenia polskiego auta (zielonej karty) wykupionego na granicy PL-UA w Korczowej:
:arrow: w baraczkach po lewej stronie od przejścia samochodowego (tam gdzie kantory, agencje celne itp.) za auto z silnikiem 1.9 diesel minimalne ubezpieczenie jakie było można wykupić było na 15 dni i kosztowało 55zł
:arrow: inny fakt jest taki, ze nikt mi nigdzie tego ubezpieczenia nie sprawdzał (ani na granicy ani podczas kontroli policyjnej) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group