Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 29 Kwi 2016 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
@JarekGdynia
Dzień po Was to jakaś masakra była.
Deszcz pada, do budynku wpuszczają partiami po 4 ludków,
przede mną 15-20 osób, a sterczałem tam z godzinę.
Był tylko jeden strażnik i trzepał każdego (i to tak z 5 min).
Strajk włoski, czy co? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#82 PostWysłany: 29 Kwi 2016 12:50 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Lwów jest modny od zeszłego roku,gdy ceny na Ukrainie stały się bardzo atrakcyjne dla nas ;) Przy okazji mam farta, drugi rok z rzędu jestem we Lwowie podczas ich Świat Wielkanocnych

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 29 Kwi 2016 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Anonymous napisał(a):
Na przejściu pieszym ? :o
Chyba po tym zlocie F4F się Lwów taki modny zrobił. :D
Jeszcze parę miesięcy temu było w Medyce kompletnie pusto, w obie strony.


To zależy jak się trafi, najlepiej powiedzą Ci osoby np studiujące we Lwowie i jeżdzące co tydzień/dwa w te i spowrotem. Raz stoisz 5 minut, a raz 2 godziny.
My w październiku przy powrocie mieliśmy teoretycznie przed sobą 10 osób (tylko) a trwało to 45 minut... mimo że było 2 celników. nie chce wiedzieć ile czekali Ukraińcy bo kolejka była z 10 razy dłuższa a nie poruszała się wcale 8-)
Poza tym nie dziwię się że coraz więcej młodych ludzi tam jeździ na weekendy, teraz np. jak chcesz się zabawić ze znajomymi to taniej Cie wyjdzie weekend we Lwowie niż 2 dobre imprezy np w Krakowie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 29 Kwi 2016 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
@JarekGdynia
poniedziałek około południa

Ogólnie przykry widok, padał deszcz, ludzie ściśnięci, jakieś przepychanki, kłótnie...nie zazdroszczę mrówkom...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 29 Kwi 2016 12:57 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Moja sytuacja, kolejka UE ok 15 osób czeka grzecznie, obsługuje jedna celniczka długo wszystko trwa. Pojawia się Ukrainka z dzieckiem a polski strażnik ją przepuszcza na początek UE za nimi ojciec, dziadek, babcia, wujek, ciocia sąsiad i znajomy kolegi sąsiada. Wszyscy są razem z dzieckiem które płacze, muszą razem śpieszą się na pociąg! Rodacy grzecznie się odsuwają, może ze 3 osoby protestowały (usłyszałem że mam być Polakiem a nie chamem i ich przepuścić). Wszyscy z torbami w kratę z targu +1,5h stania. Dobrze że ciągle padało, pomogło ochłonąć. Czas oczekiwania 2,5h.


Ostatnio edytowany przez Roku, 29 Kwi 2016 13:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 29 Kwi 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
ja do tej pory tak jak @jacakatowice nigdy nie mialem problemu i nie czekalem dluzej jak 10 minut.
Ale widze ze roznie z tym bywa ostatnio z tego co piszecie i tez odpowiednio wczesniej trzeba zaplanowac podroz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 29 Kwi 2016 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Dla precyzji piszcie, na którym przejściu granicznym ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 29 Kwi 2016 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
@wtak, na pieszym w Medyce. Tam jeszcze nigdy nie trafiłem na "korek".
Autem czy busem jak jechalem na innych przejściach granicznych to juz nie raz stałem po kilka godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 29 Kwi 2016 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
W wielki piatek przejazd przez Medyke na Ukraine zajal mi prawie 2h, w poniedzialek z powrotem ok. godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 03 Maj 2016 22:19 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
My pojawilismy sie w Korczowej ok.24.00 w dniu 29/30/04/2016. To byl istny szok. Czekalismy 8h, czyli cala noc, a po stronie ukrainskiej tylko 1h. Totalny pokaz balaganu, zlej organizacji, korupcji ze strony polskiej policji i strazy granicznej. To wszystko nadaje sie do przewietrzenia, bo chyba juz za bardzo sie zasiedzialo i przyzwyczailo do bylejakosci! Nie moge natomiast nic zarzucic Ukraincom, bo byli O.K.. Mam zamiar to wszystko wkrotce opisac w relacji z wyjazdu.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
dworkam uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 03 Maj 2016 22:39 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Tak wlasciwie co mi imputujesz? Ze sam sobie jestem winny wybierajac ten termin? Poczytaj moje posty to sie dowiesz, ze jestem raczej dobrze zorientowany w sprawach wschodnich. Oczywiscie nie jezdze tam co tydzien bo mieszkam we Wrocku. Dla tych co niedlugo beda czytac moja relacje, opisze jak bylo na granicy ukrainsko slowackiej w Uzgorodzie. Bez odbioru.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 04 Maj 2016 21:56 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Dziś czekałem maksymalnie do 10min. A Ukraińców setki. I ich wolniej sprawdzają. Ludzie sapia się do strażników,ale takie regulacje są. Jeśli chodzi o odzywki strażników w stronę Ukraińców to słychać jacy są bezczelnie w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 04 Maj 2016 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Te zdjęcia to wyglądają prawie jak z Checkpoint 300 w Jerozolimie czy coś... :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 05 Maj 2016 00:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
vivere napisał(a):
Ogólnie przykry widok, padał deszcz, ludzie ściśnięci, jakieś przepychanki, kłótnie...nie zazdroszczę mrówkom...

nic mrowkom bedzie i tak na swoje wyjda. mrowki tak, nasze krajowe potrafia byc chamowate w stosunku do turystow..

-- 05 Maj 2016 00:34 --

wojtano napisał(a):
Moja sytuacja, kolejka UE ok 15 osób czeka grzecznie, obsługuje jedna celniczka długo wszystko trwa. Pojawia się Ukrainka z dzieckiem a polski strażnik ją przepuszcza na początek UE za nimi ojciec, dziadek, babcia, wujek, ciocia sąsiad i znajomy kolegi sąsiada. Wszyscy są razem z dzieckiem które płacze, muszą razem śpieszą się na pociąg! Rodacy grzecznie się odsuwają, może ze 3 osoby protestowały (usłyszałem że mam być Polakiem a nie chamem i ich przepuścić). Wszyscy z torbami w kratę z targu +1,5h stania. Dobrze że ciągle padało, pomogło ochłonąć. Czas oczekiwania 2,5h.

aha, fajnie, a mieli bilety na pociag ? ciekawe jak w analogicznej sytuacji sytuacji zachowaliby sie Ukrainscy pogranicznicy.

-- 05 Maj 2016 00:35 --

luck1991 napisał(a):
Jeśli chodzi o odzywki strażników w stronę Ukraińców to słychać jacy są bezczelnie w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów.

czy moglbys dac przyklad ?

jesli chodzi o Ukrainskich straznikow to wedlug mnie traktuja granice jako prywatna, robia sobie przerwy,
sa zlosliwi, chamscy i wredni oraz wymuszaja lapowki, niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 05 Maj 2016 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 721
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
My we wtorek przed południem na Medyce stalismy około godziny. Nie było dużo osób, ale dość mozolnie im to idzie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 05 Maj 2016 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
michcioj napisał(a):
aha, fajnie, a mieli bilety na pociag ? ciekawe jak w analogicznej sytuacji sytuacji zachowaliby sie Ukrainscy pogranicznicy.


Co prawda nie z pieszego przejścia ale z samochodowego w Rawie Ruskiej. Kolejka mega długa, ukraiński pogranicznik jak mu żona powiedziała że jedziemy z 5 miesięcznym dzieckiem od razu skierował nas na lewy pas, kazał przejechać chodnikiem. Wpuścił nas na całkowicie wolny pas na granicy. Kiedy żona wysiadła od razu przyniósł jej nasze paszporty. Na samej ukraińskiej granicy staliśmy dosłownie 5 minut.
Nie wiem jakie miało to znaczenie, ale żona ma ukraiński paszport. Ale podejrzewam że gdyby miała polski byłoby dokładnie tak samo. Widać że dobrze podróżować z niemowlakami nie tylko samolotem ;) Na polskiej granicy równie chętnie nam wszyscy ułatwili przejazd, żeby nie było że chwale tylko Ukraińców.

A co do tych niemiłych komentarzy pograniczników to ja im się nie dziwie. Gdyby ludzie cyrków nie odstawiali, nie kombinowali ile wlezie to byłoby z pewnością zupełnie inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 05 Maj 2016 11:02 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
Zdecydowanie odradzam kolejową granicę w Czopie (kolejowa na trasie Lwów-Koszyce).
Byliśmy tam w listopadzie, najpierw ukraińska kontrola i pytanie o wszystko (skąd się tutaj wzięliśmy, gdzie jedziemy, co będziemy robić na Słowacji, jakie miasta na Słowacji odwiedzimy, LOL!), oglądanie każdej rzeczy w bagażu i durne pytania w stylu po co nam żel pod prysznic (oczywiście wszystko po ukraińsku), Panie też dość długo debatowały czy pumeks wulkaniczny może zostać przewieziony przez granicę :lol:, potem w pociągu kontrola słowacka (ok. 1h!!), mimo że byliśmy tylko my dwoje w pociągu został dokładnie rozkręcony i przeszukany, kazali nam pokazywać biżuterię którą na sobie mamy (łańcuszki, pierścionek dziewczyny itd.), przeglądali strona po stronie książki. Wracali chyba ze 3 razy i prosili o otwarcie bagażu. Wydawali się naprawdę zawiedzeni, że nic nie znaleźli :lol:

Przy wylocie ze Lwowa do Stambułu też mi kazano podać dokładną trasę przejazdu po TR, tak jakby to miało dla nich jakiekolwiek znaczenie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 05 Maj 2016 11:52 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 22
Tak przy okazji chciałem zapytać o przejście piesze w Medyce w stronę do PL. Nie byłem tam chyba z 8 lat a wybieram się pod koniec maja. Czy to przejście dla obywateli EU jest wyraźnie oznaczone. Pamiętam z dawnych lat te tłumy mrówek i zastanawiam się czy żeby dostać się do tego oznaczonego UE trzeba przebić się przez tłum najpierw czy już wcześniej jest oddzielny korytarz . Może ktoś doradzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 05 Maj 2016 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Jest wyraźnie oznaczone ale zwłaszcza w drodze powrotnej (do Pl) warto minąć tłum lewą stroną bo czasem taka kolejka Ukraińców, że można nie zobaczyć tabliczki UE. Najlepiej iść lewą stroną wzdłuż płotu na sam przód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 10 Maj 2016 09:56 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
JarekGdynia napisał(a):
Widać że dobrze podróżować z niemowlakami nie tylko samolotem ;) Na polskiej granicy równie chętnie nam wszyscy ułatwili przejazd, żeby nie było że chwale tylko Ukraińców.


Niby w jest gdzieś zapis(cicha umowa) że podróżni z dziećmi do 2 lat i kobiety w zaawansowanej ciąży są przepuszczani bez kolejki....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group