Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 400 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Mar 2015 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Mi raz na granicy sprawdzali zieloną kartę. Ale faktycznie przeważnie nikt o nią nie pyta. Ja załatwiam ją razem z OC i AC przy ubezpieczeniu i mam spokój na cały rok :)

Co do porad uzbroić się w cierpliwość, czasem można sporo postać. Ja już wielokrotnie przekraczałem i ani razu nikomu nie musiałem nawet hrywny łapówki płacić.
Z praktycznych info: ukraiński celnik doradził nam wracać do Pl sobotnim popołudniem w miare możliwości. I faktycznie jak tak jechałem kolejka była bardzo krótka. Ale wiadomo gwarantować nie moge że Tobie również tak się uda. Jak nie czujesz się na siłach albo nie chcesz tracić czasu i się niepotrzebnie denerwować wybierz inny środek transportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 23 Kwi 2015 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Przekraczał ktoś ostatnio granicę Hrebenne-Rawa Ruska tak w piątek koło 16? duże kolejki?
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Kwi 2015 11:13 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Zwykle przekraczam granice Kroscienko/Smilnica.
Ostatnio pojechalem przez Medyke. Bylo fatalnie. Gdyby nie uprzejmosc pani pograniczniczki ktora puscila mnie pasem dla ustobusow to pewnie bym stracil ze 4 godziny i nie zdazyl na pociag.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Kwi 2015 11:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
no i jak tam ostatnio na granicy ? tradycju trzeba placic ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Kwi 2015 11:54 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
byłem w ostatni weekend, przekraczaliśmy w Korczowej, nic nie placilismy ;-) dalem tez ciala, bo na pytanie o "czestotliwosc" przyjazdow, odpowiedzialem ze pierwszy raz ;-) no i zaczelo sie, ale koniec koncow wszystko bylo ok. Poza tym jechalem samochodem, ktorego nie bylem wlascicielem - bylem przygotowany na "oplate".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Kwi 2015 22:08 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Przekraczanie "pierwszy raz" wiąże się z dłuższą procedurą bo wprowadzają wszystkie dane samochodu do sys. komputerowego i czasem to trwa.
Natomiast jak pytają czy "jedziesz pierwszy raz?" to z reguły chodzi im o to czy wiesz że trza dać na kawę.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Kwi 2015 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
ja tam nic nie daje nigdy i jest ok. W piątek ok 18 przejście w Hrebennem kolejka bardzo duża do tax free, natomiast ta dla nas to około 15 minut stania plus około 30 przekraczanie. Dziś powrót około 17 zero kolejki.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Maj 2015 21:05 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 23
A jak w wygląda z przeglądem bagażu:)??? Jadę faktycznie pierwszy raz więc nie wiem czy nastawiać się na oglądanie rzeczy osobistych przez celników?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Maj 2015 21:28 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
spokojnie jak jedziesz pierwszy raz to po pieczątkach w paszporcie widzą, "żeś zielona" i zapewne na otwarciu bagażnia się zakończy. Ale nigdy nie mów nigdy -oni celnicy po zachowaniu wyczuwają już gości co mają coś na sumieniu....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Maj 2015 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
maluszek napisał(a):
A jak w wygląda z przeglądem bagażu:)??? Jadę faktycznie pierwszy raz więc nie wiem czy nastawiać się na oglądanie rzeczy osobistych przez celników?


Może być różnie. Ja jechałem na gdyńskich tablicach i mnie skierowali na kanał i straciłem z 30 minut (Hrebenne). Nie wiem ile musiałbym przemycić wódki i papierosów żeby mi się to zwróciło ;)
A w Medyce jak kiedyś przekraczałem to dość szczegółowo kontrolowali wszystkie bagaże i sprawdzali samochód, a to była moja druga wizyta na Ukrainie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Lip 2015 00:13 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Witam, pewnie wszystkie info bylo juz gdzies wrzucone ale net chodzi mi jak krew z nosa i nie bardzo mam jak sprawdzic.
Los rzucił mnie do Włodawy, jest sens i jakaś szansa dostać się i wrôcic w jeden dzien do Lwowa tak zaeby miec na miejscu te 4-5 godzin? Jutro ewentualnie poniedzialek, moge podjechac gdzies autem po polskiej stronie. Ewentualnie co blizej jedt warte zobaczenia na Ukraine?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Lip 2015 01:38 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
raczej poniedzialek ale czekalby Cie dluuugasny dzien :?

do przejscia w Hrebennem autem masz jakies 170-180km, czyli 5-6 godzin w obie strony, porzucenie fury i przekroczenie granicy liczmy godzine w obie, z Rawy Ruskiej do Lwowa dojazd zajmie Ci dobre dwie godziny, wiec 4 w obie plus 4-5 na sam Lwow = jakies 16 godzin :shock: tak lekko liczac, ale w sumie Lwow jest warty takiej wyprawy - wstawaj skoro swit i ruszaj :P


Ostatnio edytowany przez radzio666 05 Lip 2015 01:47, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
dlugi_szmul uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 05 Lip 2015 01:45 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Z Włodawy troche daleko do Lwowa, ale jak chcesz jechac to jedź przez przejście Dolchobyczow, zero kolejek, nowe przejście, później przez czerwonograd do Lwowa. Droga po remoncie, zupelnie przyzwoita. Bliżej nic nie ma, chociaz w miarę niedaleko jest do Łucka , ale to zupelnie nieciekawe miasto. Dolchobyczow to jest jedyne przejscie graniczne gdzie nie ma kolejek.
Góra
 Profil Relacje PM off
dlugi_szmul uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 05 Lip 2015 14:19 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Dzieki, jednak tym razem odpuszcze sobie Lwow. Jeszcze jedno pytanie bo nie moge tegoznalezc - granice w Dorohusku mozna przejsc pieszo? A jesli tak to sa tam po drugiej stronie jakies sklepy, ewentualnie knajpy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Lip 2015 14:25 

Z tego co wiem, to tylko w Medyce można przekraczać pieszo.
Góra
 PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Lip 2015 14:51 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
1/07/2015 doszedl Dołhobyczów:
http://www.dolhobyczow.pl/asp/pl_start. ... tykul=1772
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 05 Lip 2015 15:09 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
dlugi_szmul napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie bo nie moge tegoznalezc - granice w Dorohusku mozna przejsc pieszo?



W Dorohusku nie ma przejścia pieszego.
Góra
 Profil Relacje PM off
dlugi_szmul uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 05 Lip 2015 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ja miałem przyjemność w ostatnich 8 dniach przekraczać granice:
Hrebenne - totalna masakra, ponad 4h stania. Może było to spowodowane tym, że to był pierwszy dzień polskich wakacji.
Korczowa - drugi raz przekraczałem tam granice i bardzo pozytywnie. 25 minut i po wszystkim.
Medyka - piesza granica, zdecydowanie najsprawniej. Jedyny minus że po 23 nie ma już marszrutek ale można łapać busiki w różnych kierunkach więc dramatu nie ma.
Tutaj mała uwaga: nie dajcie się naciągnąć. Mi jakiś Ukrainiec proponował taxi za 100zł (granica-Lwów). Ostro go wyśmiałem, inni ludzie też. Potem zszedł do 20tu bo nie miał chętnych, ale dla zasady z nim nie pojechałem, cwaniaków nie lubię i nie dam im zarobić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Lip 2015 17:48 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Warto też zaznaczyć kierunek, bo że w Medyce w kierunku UA nie ma kolejek nie jest żadną tajemnicą. No wyobraża ktoś sobie polskiego przemytnika polskich papierosów na UA? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Lip 2015 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Hrebenne, Medyka na Ukrainę, Korczowa w kierunku Pl :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 400 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Pudelek oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group