Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 27 Sty 2014 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Łukasz napisał(a):
Czyli traktują pasztety jak płyny? :cry:


Nie tylko płyny są zabronione, ale też żele, galaretki, pasty, emulsje, mieszanki substancji ciekłych i stałych, pojemniki pod ciśnieniem, puszki. Natomiast na różnych lotniskach poszczególne produkty są różnie traktowane.

Jakby co fajna ściągawka jest na stronie ULC:
http://www.ulc.gov.pl/pl/dla-pasazerow
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#202 PostWysłany: 26 Lut 2014 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
michcioj napisał(a):
mik111 napisał(a):
W ostatnią sobotę na Lutonie przeszły 2 butelki plastikowe z wodą 250 ml.

powaznie ?? dziwne, bo na stansted obsluga zachowuje sie jak gestapo.


To chyba zależy od ludzi - ja kupiłem w Primarku 3 piersiówki.

Przejechały w środku papierowej torby zagrzebane w inne kupione ciuchy i nikt się nie czepnął.

EDIT: przypomniało mi się, że to było w Liverpoolu.

Na Luton koledze odkręcali obiektyw od aparatu i badali bodajże spektrometrem :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 26 Lut 2014 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
dominika00 napisał(a):
a czy na lotnisku Paryż-Beauvais czepiają się czegoś konkretnie, ktoś ma jakieś doświadczenia w związku z tym? Chciałabym przywieźć na pewno jakieś sery, słodycze, coś francuskiego ;) czy słodycze w puszkach przejdą?


W nawiazaniu do poprzedników potwierdzam.

Znajomym zabrali sery - trochę to przypomina celowe działanie, bo sporo osób lecących do Polski miało sery no i niestety musiało oddać :(
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 26 Lut 2014 20:48 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Mi w Beauvais sera nie odebrali ( okrągły twardy ok 1kg) ale kazał wyjąć z bagażu i go dokładnie oglądał. Ser był oryginalnie zapakowany i nie otwierany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 26 Lut 2014 21:05 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 34
Na Stansted masło orzechowe jest cieczą :)

Ale gdybym nie dał go sobie zabrać a potem dopiero zaczął wykłócać to możliwe, żebym je zabrał gdyż pogadałem trochę z managerem i nie był już taki pewny siebie jak na początku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 26 Lut 2014 21:47 

Rejestracja: 21 Paź 2013
Posty: 133
Mnie w Rzeszowie udało się "przemycić" taki soczek ze słomką (200ml chyba) w kieszeni kurtki (w sumie zapomniałem, że go tam mam). Kurtka przejechała przez taśmę, później sięgam do kieszeni a tam kartonik pysznego soczku:) Kiedyś podobnie wniosłem 0,5-litrową butelkę wody na Malcie. Także nie warto wyrzucać przedwcześnie bo może się udać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 27 Lut 2014 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Tata123 napisał(a):
Na Stansted masło orzechowe jest cieczą :)


Nie cieczą. tylko płynem. A to różnica.

mzukowski napisał(a):

Łukasz napisał(a):
Czyli traktują pasztety jak płyny? :cry:


Nie tylko płyny są zabronione, ale też żele, galaretki, pasty, emulsje, mieszanki substancji ciekłych i stałych, pojemniki pod ciśnieniem, puszki.


Podchodzą pod definicję płynu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. Należy rozróżniać pojęcie płynu i cieczy. ;)

Cytuj:
Płyn – każda substancja, która może płynąć, tj. charakteryzuje się wielką łatwością zmieniania wzajemnego położenia poszczególnych elementów nawet dla niewielkich sił, w przeciwieństwie do ciał stałych, które przy niewielkich siłach wykazują proporcjonalność odkształcenia do naprężeń. W wyniku czego płyn może swobodnie przemieszczać się (przepływać)[1].
Pojęcia płynu nie należy utożsamiać tylko z cieczą, gdyż płynami są nie tylko ciecze, ale także wszystkie gazy, a nawet takie mieszaniny różnych faz fizycznych jak piana, emulsja, zawiesina i pasta.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 27 Lut 2014 13:41 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 34
Napisałem źle, ale wiem wiem, że zakres płynu jest szerszy.

Pokazałem Brytyjczykowi definicję masła z cambridge dict. I zmiękł. Po czym powiedział mi, że masło w temperaturze samolotowej się topi, więc jest to wtedy ciecz.

Ale masło orzechowe się nie topi i z definicji masła, nie może być cieczą.

Jednak pozostaje kwestia czy to jest pasta.

Manager mi polecił, żebym włożył palec to słoika :D i jak się coś przylepi znaczy, że płyn i koniec...

Mimo wszystko, jak masz gadane to możesz próbować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 21 Mar 2014 19:06 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 112
Loty: 4
Kilometry: 14 401
Mi na Balicach udalo sie przemycic 4 szt Monte. Za to w Pyrzowicach doczepili sie kiedys do pasty z tunczyka :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 17 Kwi 2014 19:22 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Można jakoś np. kiełbasę swojską z Polski przewieźć Wizzairem w dużym podręcznym? Nie wiedziałem, że to będzie aż taki problem :D i już zrobiłem odprawę i nie można nic zmienić z bagażem i wojna w Anglii, bo oni chcieli :P Kanapki zawsze Wizzem przewoziłem nawet nie musiały być hermetycznie zapakowane (o ile to możliwe kanapki hermetycznie zapakować). Może ktoś coś powiedzieć w tej kwestii, proszę o jakąś odpowiedź :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 17 Kwi 2014 19:28 

obostrzenia dotyczą płynów, nie powinno być problemów o ile bagaż będzie w wymaganych rozmiarach i wadze (no i by przez twoją kiełbasę swojską cały samolot nie pachniał czosnkiem ;) możę jest pakowana próżniowo )
Góra
 PM off  
      
#212 PostWysłany: 17 Kwi 2014 19:37 

no właśnie, mogą zabronić wniesienia jedzenia na pokład ze względu na zapach? tak mnie to ciekawi.
a jeśli chodzi o przewożenie kiełbasy to nie chciałabym siedzieć koło Ciebie w tym samolocie ;)
Góra
 PM off  
      
#213 PostWysłany: 17 Kwi 2014 19:37 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 39
Loty: 30
Kilometry: 37 264
Co do serów potwierdzam w Paryżu odebrali ser;/ mi i koleżance;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 17 Kwi 2014 19:55 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Nie no, nie przesadzajmy. :lol: Chodzi o zakaz nie ze względu na zapach a ze względu na zawartość torby czyli właśnie kiełbasa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 05 Cze 2014 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
jagodzia104 napisał(a):
Co do serów potwierdzam w Paryżu odebrali ser;/ mi i koleżance;/



Do mojego Camemberta pani na Beauvais też się przyczepiła. Mówiła dużo po francusku, ale w końcu na szczęście puściła. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 20 Lip 2014 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Nie czaję za bardzo sera. Bo się roztopi i będzie topiony? :)


A moje pytanie jest takie, czy na takim WAW (tylko na tym lotnisku) mogą mi zgarnąć słoiczek dżemu (bardzo gęsty, ciało stałe)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 20 Lip 2014 08:13 

oczywiście że mogą, bo według niejednego nadgorliwca w określonej temperaturze zmienia się jego konsystencja i staje się płynny (nadinterpretacja, ale wielu się przekonało, iż jedyny wariant to spałaszowanie na miejscu lub kosz)
Góra
 PM off  
      
#218 PostWysłany: 20 Lip 2014 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Anonymous napisał(a):
oczywiście że mogą, bo według niejednego nadgorliwca w określonej temperaturze zmienia się jego konsystencja i staje się płynny (nadinterpretacja, ale wielu się przekonało, iż jedyny wariant to spałaszowanie na miejscu lub kosz)


OK, czyli szanse są dość spore na odrzucenie, ale pewnie spróbuję.
W WAW jest fajnie, bo jest duże to security, często zamieszanie, jak się ma coś w bagażu i wykryją, to koleś podaje do ręki i każe wyrzucić. Staram się go nie słuchać i do kieszonki swojej myk kolę, soczek, czy inne wkładam. :)
On dumny, że mnie nakryli, ja dumny, że jednak jest ok. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 20 Lip 2014 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wklejam ten link po raz kolejny definicja płynu jest inna niż cieczy.
pl.wikipedia.org/wiki/Płyn

Do camembert mogą się przyczepić bo jest plastyczny, do parmezanu nie mają prawa ;)
Dżem po podgrzaniu też będzie plastyczny.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 20 Lip 2014 09:16 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Kiedyś zupełnie przypadkiem udało nam się przemycić taki soczek 0,2 ze słomką
Od tej pory zawsze zabieramy w podręczny w ciuchach ze 2 sztuki na drogę :lol:
Co ciekawe odbyliśmy już około 10-12 lotów i za każdym razem te soczki w podręcznym przechodzą :D
i to na różnych lotniskach :lol: Kilka razy przywoziliśmy ulubionego puszkowego Tuńczyka z Hiszpanii w takim trójpaku :)
Też żadnych problemów.Raz nawet otwieraliśmy walizkę i był widoczny na samym wierzchu i nikt słowa słowa nie powiedział :)
Z ciekawostek na Maderze przez taśmę przeszła 1,5 l butelka z litrem wody :)
Najzwyczajniej o niej zapomnieliśmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group