Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Maj 2010 14:41 

Rejestracja: 07 Kwi 2010
Posty: 9
Cześć,
jedziemy na ok. 4 dni tylko z bagażem podręcznym. Macie pomysły co można wziąć z jedzenia do takiego bagażu aby przeszło kontrolę i wytrzymało tyle dni bez lodówki? Żywienie głownie z własnych rzeczy i minimalizacja rzeczy kupowanych na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Piwpaw86 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 14 Maj 2010 14:53 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Kabanosy, batony, zupki w torebkach - tylko po co? Praktycznie w kazdym kraju europejskim znajdziesz tanie sklepy spożywcze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Maj 2010 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Ja zawsze biore tylko kanapki na czas podrozy na lotnisko jako ze z Lublina gdziekolwiek dojazd mi zawsze zajmuje kilka godzin, i gdy ew. mam nocke to zeby z glodu na lotnisku nie zejść a tak to w kazdym kraju w sklepach normalne jedzenie zawsze mozna kupić bez problemu i nawet w porównywalnych cenach jak w Polsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Maj 2010 01:10 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Najdroższa jest Norwegia a potem Irlandia. IMHO. Reszta jest OK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Maj 2010 16:49 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Zawsze biore jedzenie swoje, kurczaka z grilla, kiełbasy, uwielbiam patrzeć na celników jak wąchają nasze frykasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Maj 2010 15:07 

Rejestracja: 07 Kwi 2010
Posty: 9
Kamil napisał(a):
Praktycznie w kazdym kraju europejskim znajdziesz tanie sklepy spożywcze.

Jadę na wycieczkę do Szwecji podobno jest tam dosyć drogo, a ma to być budżetowy wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Maj 2010 20:59 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 65
Głównie przekąski jakieś ciastka, paluszki itp. Nie zawsze coś takiego znajduje się w kraju docelowym, a i jak mam miejsce wolę zabrać, a nie spożywczaka szukać :) Będąc w Londynie koleżanka zabrała kotlety indycze i też było dobrze :) A np. do Rzymu zabrałem schabowe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Maj 2010 21:45 

Rejestracja: 07 Kwi 2010
Posty: 9
Chodziło mi właśnie o to czy takie jakieś gotowe jedzenie przejdzie normalnie tą odprawę (wiadomo kanapki tak) czy musi być to oryginalnie zapakowane? Można przewozić jedzenie w puszkach, pytam się ze względu na blachę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Maj 2010 22:42 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 14
pawelt napisał(a):
Chodziło mi właśnie o to czy takie jakieś gotowe jedzenie przejdzie normalnie tą odprawę (wiadomo kanapki tak) czy musi być to oryginalnie zapakowane? Można przewozić jedzenie w puszkach, pytam się ze względu na blachę?


puszka nie przejdzie- pojemniki 100ml tylko

możesz zabrać wędlinę zapakowaną hermetycznie w folię- z taką latam czasami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Maj 2010 23:17 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 65
edamira napisał(a):

możesz zabrać wędlinę zapakowaną hermetycznie w folię- z taką latam czasami
O właśnie jeszcz o wędlinie zapomniałem :) O ile jedzenie nie zawiera niebezpiecznych elementów lub substancji możesz zabrać i 10kg kiełbasy podwawelskiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Maj 2010 14:56 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 25
Puszki przechodziły wiele razy już w moim przypadku (konserwy) (>100ml).
Czasami tylko trzeba przekonać że to jest 'no liquid'.
Najbardziej humor poprawiają mi pracownicy na Londyn-Stansted - jak badają tymi swoimi urządzeniami Gulasz Angielski ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Wrz 2010 12:59 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Witam, jako że jutro po raz pierwszy lecę wizzair'em, a za tydzień ryanair'em, tylko z podręcznym, oczywiście dzięki informacji znalezionej na fly4free. Zapytam bardziej doświadczonych forumowiczów, czy podczas kontroli przejdą takie produkty?

Parówki jedynki:
Image

i coś na kanapkę ;-), to nie jest typowa puszka tylko taki aluminiowy "kubeczek", nie tylko pasztety są w takich opakowaniach ale tez szynki, mielonki, gulasz angielski...:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Wrz 2010 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ja zawsze biore tego typu pasztety i przechodzą bez problemów ;)
parówki też powinny przejść, nie widze powodu żeby nie. Sam latam często z kabanosami i jest ok.

W zasadzie biorąc pod uwage moje loty, wyglada na to ze w security zdecydowanie bardziej szukają niebezpiecznych rzeczy w bagażu niż sprawdzaja ilosc płynów czy żarcia jakie wieziemy.

Bardziej wiec zwróc uwage na wage, zeby sie nie okazalo ze musisz wyrzucać pare kg polskiej kiełbasy czy parówek :D
Kumpel opowiadał, że ponoc ostatnio w KRK ważyli ;) Do 11kg puszczali ;)

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Wrz 2010 14:40 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Mi tylko kiedyś w Poznaniu kazali otwierać bagaż jak na wyświetlaczach zobaczyli sałatki z majonezem i pastę rybną, ale popatrzyli co to i puścili dalej. Ogólnie raczej do jedzenia się nie czepiają, tylko napoje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Wrz 2010 15:27 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
z jedzieniem nie ma generalnie problemow, chociaz dżemu 150ml nie przepuszczą (przynajmniej na STN.... )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Wrz 2010 18:30 

Rejestracja: 01 Wrz 2010
Posty: 3
W Paryżu moim rodzicom cofnęli sery pleśniowe, około 10 sztuk...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Wrz 2010 21:23 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Ja tak samo latałem z kabanosami nie raz i było ok. Ostatnio jak brałem pasztety to kupiłem <100ml i wlożyłem do torby z kosmetykami na wszelki wypadek. W Bergen widziałem jak nie puścili słoika nutelli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Wrz 2010 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rozumiem, że kanapki też bez problemu przechodzą? [okęcie]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Wrz 2010 23:13 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
rw30 napisał(a):
rozumiem, że kanapki też bez problemu przechodzą? [okęcie]


ale tylko te posmarowane masłem z obydwu stron
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Wrz 2010 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
rw30 napisał(a):
rozumiem, że kanapki też bez problemu przechodzą? [okęcie]


Oczywiście że kanapki przejdą bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group