Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 20 Sie 2013 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
imakina napisał(a):
Norwegia. Większość osób zgodzi się, że jest to drogi kraj. Będę spała u znajomych, ale zapewnić jedzenie wolę sobie z własnej kieszeni, zabierając je z Polski.

Co do bagażu rejestrowanego, przecież jego też sprawdzają, więc to co tyczy się małego podręcznego to samo będzie odnośnie rejestrowanego? tak?

- do Norwegii to faktycznie warto coś zapakować. nie pakuj jedzenia do podręcznego - wszystko wrzuć do bagażu głównego, bo ten jest tylko prześwietlany w celu sprawdzenia, czy nie ma tam przedmiotów niedozwolonych (polecam poczytać regulacje np. tutaj: pkt 8.10), więc wolno Ci tam więcej różności powkładać ;)
- polecam znaleźć sklep, który zapakuje Ci hermetycznie wędlinę czy ser.
- kupuj produkty w plastikowych opakowaniach lub aluminiowych (np. pasztet) - mniej ważą niż puszki.
- elektronikę polecam zapakować do podręcznego - może się w głównym uszkodzić.
- do podręcznego zapakuj sobie też kilka najpotrzebniejszych rzeczy, w razie gdyby twój główny bagaż gdzieś zaginął, aczkolwiek na trasie do Norwegii jest to mało prawdopodobne ;)
- poczytaj też ten wątek: co zabrać do norwegii
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#162 PostWysłany: 20 Sie 2013 15:22 

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 5
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to śmiało!:)

Ps. a czy ktoś przewoził zamrożone ciasto francuskie? heh, wiem, że to nietypowe pytanie i pomysł, ale zamierzam coś z niego zrobić:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 20 Sie 2013 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
imakina napisał(a):
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to śmiało!:)

Ps. a czy ktoś przewoził zamrożone ciasto francuskie? heh, wiem, że to nietypowe pytanie i pomysł, ale zamierzam coś z niego zrobić:)


Ja wiozłem w rejestrowanym z Chorwacji mrożone kalmary i miejscowe kiełbaski na grilla (pycha) więc ciasto francuskie nie powinno być problemem.
Nie wiem co lubisz, ale ja bym się zastanowił nad miejscowymi grzybami i owocami leśnymi, chyba że jedziesz posiedzieć w mieście, no i zabrałbym wędkę ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 21 Sie 2013 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Moi rodzice przylatujac do mnie w odwiedziny (mieszkam na Malcie) pakuja do bagazu podrecznego:
- krakowska, kabanosy i inne wedliny
- pasztet domowej roboty
- pierogi ruskie :mrgreen:
- chleb (ten na Malcie to smiech na sali)
- slodycze
- ostatnio przywiezli mi buraczki w sloiku ;)

Nikt nie robil problemow ;)
PS Zwykle pakuja sie do jednego bagazu podrecznego, a drugi to jedzonko :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 01 Wrz 2013 19:07 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 1
Witajcie, mam pytanie odnośnie przewozu mięsa.
Czy ktoś z was przewoził chociażby mięso mielone kupione w małym sklepie mięsnym koło domu? gdzie nie pakują hermetycznie?, bo nie mam zupełnie zaufania do mięsa z supermarketu. Mogę jedynie kupić w biedronce, lub w Lidlu, ale w obu sklepach zawiedliśmy się z rodziną. Zarówno na mięsie mielonym jak i innych. Dlatego wolałbym kupić świeże mięso w sklepie obok domu.

Ale wtedy zupełnie brak pomysłów jak ja zapakować.
Czy mogę przewieźć świeże mięso zapakowane np. w pojemniku po lodach? np. piersi z kurczaka, schab? szynkę? czy też mięso mielone?
albo np. w zwykłej folii? czy też innego rodzaju pudełku?

Proszę o odpowiedź,
Z góry bardzo dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 01 Wrz 2013 19:16 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 2
Orchidea, w jaki sposób Twoi rodzice w bagażu podręcznym przewożą jedzenie? Ja raz próbowałam i wszystko musiałam wyrzucić. Przecież w podręcznym nie można przewozić płynów powyżej 100 ml, a co dopiero jedzenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 01 Wrz 2013 19:18 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Ja raz próbowałam i wszystko musiałam wyrzucić

A co to było i dokąd leciałaś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 02 Wrz 2013 01:22 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Beti1 napisał(a):
Przecież w podręcznym nie można przewozić płynów powyżej 100 ml, a co dopiero jedzenie?


To z szynki też już można w dzisiejszych czasach skonstruować bombę?! ;)

Jeżeli jedzenie nie ma półpłynnej (bądź ćwierćpłynnej;)) konsystencji w stylu gołąbki, bigos w słoiku, sałatka warzywna, miękki ser itd., to nie ma problemu w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 02 Wrz 2013 17:06 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
ja ostatnio przewoziłam w bagażu podręcznym pół blaszki ciasta ze śliwkami :)
A w ubiegłym roku z Hiszpanii wiozłam 10 owoców chirimoja :)
Celnicy nie zgłaszali żadnych uwag.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 02 Wrz 2013 17:54 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Z Polski wożę zawsze sporo produktów( stałych, oczywiście), j.w. ciasto, pieczywo, zdarzało się masło itp. Z Europy zaś to, co tam ciekawe dla mnie ( owoce, warzywa, sery, wędliny, słodycze, mąkę (gofio, kasztanową...). Jakoś nie miałam do tej pory problemów. :) I mam nadzieję, że tak zostanie. Mowa oczywiście o podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 03 Wrz 2013 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Podpowiedzcie, co można i warto przywieść z Bergamo w podręcznym? Czy jakieś fajne wędliny, sery, kawy?
I gdzie to ew. kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 03 Wrz 2013 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Moya napisał(a):
Podpowiedzcie, co można i warto przywieść z Bergamo w podręcznym? Czy jakieś fajne wędliny, sery, kawy?
I gdzie to ew. kupić?

hitem okazał się parmezan produkowany przez Auchan (serio!) - nie pamiętam ile miesięcy dojrzewał, ale standardowy trójkątny kawałek był owinięty w białą folię... może to coś pomoże :mrgreen:
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 03 Wrz 2013 23:17 

Rejestracja: 02 Gru 2011
Posty: 28
natka26 napisał(a):
Moya napisał(a):
Podpowiedzcie, co można i warto przywieść z Bergamo w podręcznym? Czy jakieś fajne wędliny, sery, kawy?
I gdzie to ew. kupić?

hitem okazał się parmezan produkowany przez Auchan (serio!) - nie pamiętam ile miesięcy dojrzewał, ale standardowy trójkątny kawałek był owinięty w białą folię... może to coś pomoże :mrgreen:



kg parmezanu kosztuje mniej niz w pl, wiec mysle, ze sie oplaca. kawa tez :) a wszystko to chyba najlepiej kupic w centrum handlowym kolo lotniska
pzdr!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 03 Wrz 2013 23:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Moya napisał(a):
Podpowiedzcie, co można i warto przywieść z Bergamo w podręcznym? Czy jakieś fajne wędliny, sery, kawy?
I gdzie to ew. kupić?

Chcesz to przywiezc dla siebie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 04 Wrz 2013 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
klayton napisał(a):
Moya napisał(a):
Podpowiedzcie, co można i warto przywieść z Bergamo w podręcznym? Czy jakieś fajne wędliny, sery, kawy?
I gdzie to ew. kupić?

Chcesz to przywiezc dla siebie?

Tak, dla siebie.

Dzięki za podpowiedzi, ale mariuszklubczuk jaką kawę konkretnie? Możesz coś polecić? Nie znam się kompletnie, ja typ herbaciany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 04 Wrz 2013 10:13 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Tak, dla siebie.


No to przywieź to, na co masz ochotę. Skąd my to mamy wiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 04 Wrz 2013 11:20 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 61
wybieram się na Majorkę i chciałabym przywieźć kilka puszek pikantnych ostryg w chilli,
myślicie że to przejdzie w podręcznym, u nas w Polsce takich nie ma ,
ryzykować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 04 Wrz 2013 11:25 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Jeśli to opakowanie fabryczne, to przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 04 Wrz 2013 12:42 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
klayton napisał(a):
Jeśli to opakowanie fabryczne, to przejdzie.


pod warunkiem że zawartość nie jest produktem płynnym ani galaretowatym, wówczas podlega ograniczeniom do 100 ml.
Ostrygi są w puszce w cieczy i raczej powyżej 100 ml - a więc nie przejdą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 04 Wrz 2013 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Moya napisał(a):
Dzięki za podpowiedzi, ale mariuszklubczuk jaką kawę konkretnie? Możesz coś polecić? Nie znam się kompletnie, ja typ herbaciany.

dość popularne są kawy Illy, Lavazza, Cafe Vergnano oaz Segafredo, ale je też można dostać w PL w supermarkecie. chyba, że chodzi ci o konkretny rodzaj/typ, to nie wszędzie już je kupisz.
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 272 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group