Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#21 PostWysłany: 08 Sie 2013 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Najlepsza cena jaką znalazłem to 35 Eur za osobę (dziecko połowa ceny) w MobyDick-Tours. Mieszczą się w marinie Ponta Delgada i pływają charakterystycznym, opisanym statkiem. Oczywiście sa również droższe oferty jak np. w Futurismo. Co do obserwacji delfinów i wielorybów to w przypadku MobyDick-Tours uwazam, że naprawdę warto się z nimi wybrać. Rejs przewidziany jest na min. 4 godziny. W moim przypadku trwał 7 godzin (!!!). Z delfinami, a w szczególnosci wielorybami jest niestety tak, że nie przybywają na zawołanie i trzeba je niemal "tropić" i w tym MobyDick-Tours, są naprawdę dobrzy. Po pierwszych 3 godzinach rejsu trochę załamka - żadnego delfina ani wieloryba. Ale poźniej się zaczęło. W sumie stado delfinów liczące ca. 20-25 osobników obserwowaliśmy przez jakieś 40 minut gdy ścigały się z łodzią i harcowały wokół. Wszystko zależy też od miejscówki jaką się zajmie na łodzi - je od początku siedziałem centralnie na dziobie i dzięki temu gdy pojawiły się delfiny to miałem je momentami w odległości nie większej niż 50-60 cm od mojej nogi zwisającej z burty :D
Z wielorybami było trudniej, ale w końcu je wypatrzyli. W sumie widziałem 5 wielorybów ( w tym samica z małym ). Odległośc tym razem wieksza - jekieś 150-250 metrów. Fontanna wody wypuszczane przez nie w górę, olbrzymie cielska i ogon wedujący w górę, gdy zanurzały się w głębiny - widoki niezapomniane.
Jak dla mnie wyprawa była warta tej kasy, ale tak jak wspomniałem, goście z MobyDick-Tours bardzo się starali, aby kazdy z uczestników zobaczył to za co zapłacił - stąd też rejs z 4 godzin zrobił się 7 godzinny. Trochę jednak trwa znalezienie wielorybów i nie jest to proste. Korzystali chyba z informacji pochodzących z punktów widokowych na lądzie (radiotelefon) oraz z obserwacji przez lornety z pokładu. Kiedy w końcu udało się wytropić wieloryby cieszyli się niemal tak mocno jak turyści :lol:
Po zakończeniu obserwacji wszyscy zadowoleni ( turyści i załoga ) udaliśmy się pod pokład na zimne piwko, świętować sukces :P
Wiem z opowiadań innych turystów, że wypłynęli na obserwacje z innym operatorem i delfiny widzieli może przez 2-3 minuty, a wieloryba wcale i byli bardzo rozczarowani...
Jak dla mnie była to jednak naprawdę SUPER wyprawa i polecam wszystkim.
Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej pytajcie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Azory
#22 PostWysłany: 09 Sie 2013 07:21 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
35 to trochę sporo, i ta niepewność czy uda się zobaczyć czy nie.
a jak udała Ci się pogoda ? było pochmurnie ? czy non stop słonecznie ?
dużo turystów ? jak byłem w styczniu to turyści praktycznie niewidoczni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#23 PostWysłany: 09 Sie 2013 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
jeśli chodzi o obserwację waleni to polecam stronę właśnie futurismo http://azoreswhales.blogspot.com/
statystyki obserwacji za rok 2012
Image
statystyki dla lipca 2013
Image
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#24 PostWysłany: 09 Sie 2013 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Futurismo jest również ok jeśli chodzi o obserwacje delfinów i wielorybów. Nie słyszałem narzekań. Mają bardzo nowoczesne łodzie i spore nakłady na marketing ( jak na warunki Azorańskie ). Jedynym mankamentem jest cena - 50 Eur za osobę dorosłą.
Co do pogody to była ok. Większość czasu słonecznie. Deszcze jedynie przelotne. Bywały dni całkowiecie słoneczne bez kropli deszczu. Mielismy pecha na wycieczce obejmującej również Sete Citades i Lagoa do Fogo - w górnych partiach górskich mgła jak mleko, widoczność jakieś 15-20 m, więc zdjęć widokowych na jezioro zielone i niebieskie oraz jezioro ognia niestety nie dało się wykonać.
Pomimo tzw. szczytu sezonu turystów nie tak wielu. Własciwie zauważalni głównie w Ponta Delgada. Poza stolicą cisza i spokój.
Poznałem miejscowego człowieka z którego usług korzystałem m.in. w zakresie całodniowych wycieczek w cenach znacznie, znacznie poniżej cen oferowanych przez agencje turystyczne. Plynny angielski, samochód do dyspozycji, ciekawostki z wyspy, nienarzucający się, a przede wszystkim dyspozycyjny. Wycieczki w agencjach okreslone na 4 godziny, my robilismy z Ricardo w 9 godzin :D . Wszystko przez dodatkowe przystanki związane z ciekawostkami na trasie. Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę udostępnić na PW telefony do Ricardo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#25 PostWysłany: 09 Sie 2013 12:10 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
No ja Lagoa do Fogo w ogóle nie widziałem ;-/ mgły były praktycznie wszędzie w górach. Zostało tylko zdjęcia w necie obejrzeć, ewentualnie kiedyś tam wrócić, chociaż wątpię bo to droga impreza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#26 PostWysłany: 26 Paź 2013 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
danziger napisał(a):
Właśnie wróciłem z Azorów. Jeśli ktoś potrzebuje praktycznego info na temat wyspy Sao Miguel ( Ponta Delgada, obserwacje wielorybów i delfinów, wycieczki po wyspie, ciekawe miejsca, ceny etc. ) mogę pomóc. Pytajcie jeśli pytania macie :)

Jako gdańszczanin zazdroszczę Ci awatara i nicka. Z chęcią bym Ci go podkradł. Szacun.
Sorki za offtop
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#27 PostWysłany: 05 Lis 2014 15:06 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 5
A jak pogoda w styczniu/lutym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#28 PostWysłany: 05 Lis 2014 15:18 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
Sugar napisał(a):
A jak pogoda w styczniu/lutym?


Temperatury dla Polaków wyśmienite, 10-15 na plusie, kiedy u nas mrozy hulają ;-)
tylko jak to na wyspach dość wietrznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#29 PostWysłany: 09 Lis 2014 23:16 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 5
a deszcze? czy da się pozwiedzać w lutym?...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#30 PostWysłany: 11 Lis 2014 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
możecie coś powiedzieć o promach pomiędzy poszczególnymi wyspami ? jakie są ich ceny ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#31 PostWysłany: 11 Lis 2014 22:35 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
Sugar napisał(a):
a deszcze? czy da się pozwiedzać w lutym?...


Podczas naszego 10 dniowego wyjazdu padało może przez 1 dzień troszkę utrudniając zwiedzanie.
A ceny promów nie były jakieś kosmicznie duże, ale wypadły mi z głowy a zeszytu z notatkami nie mogę namierzyć ;-/
Góra
 Profil Relacje PM off
sawiet uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#32 PostWysłany: 26 Gru 2014 15:50 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Orientujecie się czy jest przewodnik Lonely Planet opisujący Azory? Nie mogę takiego znaleźć. Zdaję sobie sprawę, że wszystkie informacje można znaleźć w necie, ale mimo wszystko chcę zobaczyć czy jest takowy w ofercie LP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#33 PostWysłany: 26 Gru 2014 19:07 

Tez szukałam i wyglada na to ze nie ma niestety


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#34 PostWysłany: 26 Gru 2014 20:07 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Smiem twierdzic, ze przewodniki Bradta sa generalnie o wiele lepsze od tych LP. Ten powyzszy jest w porzadku
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#35 PostWysłany: 27 Gru 2014 12:22 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Dzięki przejrzę tę propozycję Bradta. Dodam, że link podany wcześniej jest do starej wersji. Tutaj najnowsza edycja: http://www.amazon.co.uk/Azores-Bradt-Tr ... b_title_bk

-- 27 Gru 2014 11:30 --

raku napisał(a):
Dzięki przejrzę tę propozycję Bradta. Dodam, że link podany wcześniej jest do starej wersji. Tutaj najnowsza edycja: http://www.amazon.co.uk/Azores-Bradt-Tr ... b_title_bk


bezpośrednio u wydawcy jest dostępny za 8 GBP http://www.bradtguides.com/azores-2952.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#36 PostWysłany: 16 Sty 2015 00:25 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 13
hej

wybieram się na Sao Miguel przełom czerwca/lipca.

czy ktoś z okolic Warszawy miałby przewodnik do obejrzenia? Nie wiem czy w tym przewodniku Bradt znajdę to co potrzebuję.

Macie może namiary na pensjonaty?

pozdrawiam

atomka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#37 PostWysłany: 16 Sty 2015 09:31 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 873
złoty
Wszystkie informacje zapewne są do znalezienia w googlu jak nie masz przewodnika.
A pensjonaty to pewnie należy załatwiać na miejscu, szczególnie poza sezonem - to chyba dotyczy każdej destynacji typowo wakacyjnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#38 PostWysłany: 16 Sty 2015 15:18 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 13
hej

pytałam o przewodnik, bo zastanawiam się czy jest w nim coś więcej niż powie mi google.

Lecę w czasie wakacyjnym, dlatego zastanawiam się nad wcześniejszym zaklepaniem noclegów. Nie wiem jak jest na miejscu z komunikacją w jęz.angielskim, więc dodatkowe utrudnienie.

pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#39 PostWysłany: 31 Sty 2015 19:51 

kupiłam ten przewodnik Bradt, na razie tylko przejrzałam ale wygląda na porządną pozycję - bardzo dużo informacji, każda wyspa w osobnym rozdziale.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#40 PostWysłany: 13 Lut 2015 12:29 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
witam, jak wygląda sprawa zwiedzania wyspy Sao Miguel, czy jest jakaś komunikacja autobusowa ktorą można dojechać do ciekawych miejsc takich jak jeziora w kraterach itp.
czy konieczny jest wynajem auta ?
lecę w połowie czerwca na tydzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group