Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#41 PostWysłany: 20 Lut 2015 20:30 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 44
Loty: 11
Kilometry: 11 822
Hej, mam okazję polecieć do Ponta Delgada na dwa dni i zastanawiam się czy jest sens? Plan jest taki, pierwszy dzień przylatuje i tego dnia płyniemy w poszukiwaniu wielorybów, następnego dnia wycieczka objazdowa po wyspie z biura, trzeciego dnia rano wylot. Co o tym myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Azory
#42 PostWysłany: 20 Lut 2015 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Dwa dni to nieco krótko, ale jak jest okazja, to zawsze warto... :D
Będziesz musiał wybrać która część wyspy wybrać na objazdówkę. Oby pogoda dopisała i wypłynęła łódź na wieloryby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#43 PostWysłany: 20 Lut 2015 20:42 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 44
Loty: 11
Kilometry: 11 822
Pogoda w maju powinna być dobra, mam nadzieję. Jakie biuro polecacie, które ma w ofercie objazdówki i która część wyspy wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#44 PostWysłany: 22 Lut 2015 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Oliv napisał(a):
Hej, mam okazję polecieć do Ponta Delgada na dwa dni i zastanawiam się czy jest sens? Plan jest taki, pierwszy dzień przylatuje i tego dnia płyniemy w poszukiwaniu wielorybów, następnego dnia wycieczka objazdowa po wyspie z biura, trzeciego dnia rano wylot. Co o tym myślicie?


Nawet się nie zastanawiaj! :)
Wyśpij się w samolocie "tam", baw się i zwiedzaj, zarwij drugą nockę i odeśpij w samolocie "z powrotem". Ja bym nawet na jedną noc nie wahał się polecieć, poza tym jak Ci się spodoba, to zawsze możesz wrócić tam na dłużej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#45 PostWysłany: 25 Lut 2015 12:24 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
sebam135 napisał(a):
witam, jak wygląda sprawa zwiedzania wyspy Sao Miguel, czy jest jakaś komunikacja autobusowa ktorą można dojechać do ciekawych miejsc takich jak jeziora w kraterach itp.
czy konieczny jest wynajem auta ?
lecę w połowie czerwca na tydzień


Witam, wybieram się w maju na Azory, po powrocie będę mogła coś więcej powiedzieć, ale wstępnie znalazłam w Necie info o komunikacji miejskiej w Ponta Delgada.

Wyspę obsługują trzy firmy MPK: zachód - Auto Viação Micaelense (AVM), północny wschód - Caetano, Raposos & Perreiras (CRP), półudniowy wschód - Varela. Na tej stronie można sprawdzić rozkład jazdy wszystkich ww. firm - http://www.smigueltransportes.com/ ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#46 PostWysłany: 26 Lut 2015 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2015
Posty: 23
Loty: 26
Kilometry: 42 952
Jedzcie i duzo wrazen zycze. Azory w planach....

Po powrocie relacje i fotki obowiazkowo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#47 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 112
Loty: 11
Kilometry: 17 045
alesikpl napisał(a):
Witam, wybieram się w maju na Azory, po powrocie będę mogła coś więcej powiedzieć...


czekamy na jakieś dobre ceny FR na jakiegoś składaka, mamy nadzieję, że będzie Ci się chciało poświęcić trochę swojego czasu po powrocie i opisać co nieco.
_________________
Image

Relacje:
berlin-londyn-madera-lizbona-londyn-poznan-majowka-2014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#48 PostWysłany: 12 Mar 2015 14:40 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 44
Loty: 11
Kilometry: 11 822
Czy ktoś korzystał z komunikacji miejskiej na Azorach? Jak to wygląda, da radę dojechać do najważniejszych miejsc? Wypożyczylibyśmy samochód, ale kierowca ma 21 lat i nie mamy karty kredytowej. Moglibyśmy zorganizować kartę kredytową, ale z tego co wiem to nazwisko na karcie powinno być takie jak nazwisko kierowcy. Ktoś ma jakieś sensowne rozwiązanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#49 PostWysłany: 12 Mar 2015 14:55 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 32
Komunikacja autobusowa jest dobrze rozwinięta. Do większości miejsc dotrzesz autobusem. W moim przypadku jedynie aby dojechać do Caldeira Velha posiłkowałem się stopem z Ribeiria Grande oraz na punkt widokowy Lagoa da Fogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#50 PostWysłany: 12 Mar 2015 15:06 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 44
Loty: 11
Kilometry: 11 822
Dzięki. Jeszcze jedno pytanie, jakie mniej więcej ceny transportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#51 PostWysłany: 12 Mar 2015 15:18 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 32
Ja maksymalnie płaciłem niecałe 4 euro z Ponta Delgada do Furnas w jedną stronę, więc większość połączeń będzie w tej cenie lub niższej:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#52 PostWysłany: 28 Mar 2015 21:27 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 1
http://azory.info
Informacje szczegółowe o Azorach i przewodniki w PDF do kupienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#53 PostWysłany: 06 Kwi 2015 10:23 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Chętnie odkupię wydanie książkowe przewodnika Azory. Nie mogę nigdzie znaleźć a ostatnie wydanie to 2012 r.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#54 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:47 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Co powinno być na liście "must see" , jeżeli trekking to tylko niski stopień trudności :).
Zamierzam być w czerwcu przez dwa tygodnie na wyspach : Sao Miguel,Faial,Pico,Sao Jorge ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#55 PostWysłany: 12 Kwi 2015 13:15 

Rejestracja: 03 Mar 2010
Posty: 34
Loty: 76
Kilometry: 87 275
No wlasnie odnosnie wycieczki na dwa dni tzn przylot wczesnie rano, powrot wieczorkiem dnia nastepnego. Majac do dyspozycji samochod co warto zobaczyc? Od razu zaznaczam ze ogladanie wielorybow odpada
_________________
Car that runs on water, on water man!!!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#56 PostWysłany: 13 Kwi 2015 20:35 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Podglądanie wielorybów - czy wypłynąć podczas pobytu na San Miguel czy na Pico ? kto był na obu wyspach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#57 PostWysłany: 15 Kwi 2015 21:37 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 4
Loty: 37
Kilometry: 95 071
golden_eye ogłądanie wielorybów (dla nas delfinów) to główna atrakcja na Sao Miguel, w dwa dni jesteś w stanie odwiedzić najciekawsze miejsca na wyspie ale raczej bez trekingu po szlakach, obowiązkowo warto odwiedzić punkty widokowe trzech największych lagun 1) Sete Cidades (z punktu widokowego Vista de Rei, obejście laguny zajeło nam 5h) przy lagunie Lagoa da Canario (niedaleko Vista de Rei też jest niesamowity widok na Sete Cidades), 2) Lago da Fogo (wcześniej warto zahaczyć o miasto Ribeira Grande oraz po drodze wstąpić do parku Caldeira Valha z gorącymi źródłami i wodospadem gdzie można się wykąpać) 3)Lagoa das Furnas (z punktu widokowego Pico do Ferro). Inne warte uwagi miejsca to min Furnas z parkiem Terra Nostra gdzie jest basen z wodą z gorących źródeł, kościół na wzgórzu przy miejscowości Vila Franca do Campo skąd jest przepiękny widok na samą miejscowość oraz wyspę, plantacje herbaty przy głównej drodze blisko Porto Formoso i Gorreana, oraz inne punkty widokowe wokół całej wyspy które przy dobrej pogodzie (słońcu) dają niezapomniane wrażenia i fotki.

-- 15 Kwi 2015 21:49 --

Oliv niestety alternatywą jak dla mnie do wypożyczenia samochodu jest skorzystanie z lokalnych biur tyrystycznych czy wynajęcia taksówki która zawiezie cię w najciekawsze miejsca i sam taksówkarz opowie Ci trochę o wyspie i lokalnych zwyczajach jednak nie orientowałem się jakie są ceny jednak na pewno nie niskie. Dla mnie komunikacja autobusowa na wyspie nie jest rozwiązaniem sam się nad nią zastanawiałem jednak autobusy jeżdżą na zasadzie rano jedziesz do danej miejscowości a wieczorem z niej wracasz w międzyczasie nie ma żadnego autobusu zazwyczaj gdy Ci się znudzi albo nie podoba dzień stracony chyba że złapiesz stopa. Jutro akurat wracam z Sao Miguel do Polski jeśli będę w stanie pomóc to opisze z mojej perspektywy jak wygląda sama wyspa, każdy lubi coś innego i inaczej zwiedza.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#58 PostWysłany: 15 Kwi 2015 22:01 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
zib_82, czekamy na więcej informacji i może jakieś zdjęcia :)
Każda informacja o atrakcjach Sao Miguel na wagę złota, my za tydzień lecimy i 6 dni do wykorzystania, więc wskazówki mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#59 PostWysłany: 16 Kwi 2015 20:44 

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 73
Jako że lubimy, a wręcz musimy często "grupowo trochę popedalić" ;) tzn. poprzemieszczać się na rowerach mam pytanko. Czy ktoś z Was wypożyczał/zna kogoś kto wypożyczał/widział wypożyczalnie i ceny w na Sao Miguel w Ponta Delgada lub najbliższych okolicach? Wybieramy się około września a dostępność rowerów na miejscu to jedyne kryterium które musi być spełnione. Każde info w tym temacie lub podpowiedź na wagę złota.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#60 PostWysłany: 16 Kwi 2015 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Byłem, niestety krótko, w Ponta Delgada w tamten weekend. Azory to raj na ziemi :-) Trzeba się tylko przygotować na bardzo zmienną pogodę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group