Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Iranu
#1 PostWysłany: 28 Mar 2013 18:09 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Witajcie

Z dnia na dzień coraz bardziej przekonuję się do wyprawy do Iranu. Przeczytałem sporo zaskakujących relacji, jednak w większości nie ma w nich technicznych szczegółów. Jest też trochę rozbieżności.
1. Wiza - ubiegać się o nią w Polsce? Potrzebne są do tego firmy pośredniczące? Czy jest opcja uzyskania wizy po wylądowaniu w Teheranie? Czy pieczątka USA w paszporcie może mieć jakiś wpływ na odmowę lub problemy na lotnisku?
2. Czy ktoś próbował dostać się do Iranu z Gruzji lądem [(przes Armenię/Azerbejdżan/Turcję) jeśli w ogóle jest taka opcja ] lub drogą powietrzną? Może wykorzystując Wizzair do Gruzji da się zorganizować ciekawą trasę?
3. Co właściwie zobaczyć w Iranie w 2 tygodnie? Przecież nie o to chodzi, żeby tylko pojechać do Iranu, bo jest hipsterskim kierunkiem, tylko żeby coś ciekawego przeżyć, zobaczyć i się nauczyć.

Jak na razie to tyle, z góry dzięki!


Ostatnio edytowany przez Zeus, 05 Paź 2016 20:27, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 28 Mar 2013 19:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Hej,

Parę odpowiedzi na Twoje pytania:

1. Jeśli chcesz się ubiegać o wizę w Polsce, to niezbędne jest pośrednictwo irańskiej agencji, która uzyska w Twoim imieniu kod autoryzacyjny; koszt waha się w zależności od pośrednika, najczęściej jest to 30-35 EUR/osoba. Do tego dochodzi oczywiście cena samej wizy - obecnie 50 EUR.
Można uzyskać wizę na lotnisku w Teheranie (i kilku innych też). Zyskuje się sporo czasu (na załatwienie przez agencję w Polsce trzeba sobie założyć co najmniej miesiąc, a najlepiej dwa) i koszt pośrednictwa. Nie zdarza się to raczej często, ale może, że odmówią wjazdu. Amerykańska wiza nie ma znaczenia, bo sami Amerykanie mogą jeździć do Iranu, choć tylko w grupach zorganizowanych. To co uniemożliwia wjazd to jakikolwiek ślad obecności w Izraelu (także jordańskie czy egipskie stemple z granicy z Izraelem).

2. Można wjechać drogą lądową do Iranu, ale wówczas odpada opcja wizy na granicy, gdyż ta jest dostępna tylko na lotniskach. No i trzeba mieć dużo więcej czasu - np. przejazd z Erewania do Tabrizu to ok. 20 godzin.

3. W 2 tygodnie można odwiedzić główne miasta - Teheran (chyba, że polecisz do innego miasta, to można sobie odpuścić), Yazd, Isfahan, Shiraz + ewentualnie Kashan i noclegi na pustyni.
Gdybyś jechał drogą lądową z Turcji lub Kaukazu, to pewnie skupiłbyś się na tej części, czyli Tabriz i okolice (jest tam irański, mniej znany odpowiednik tureckiej Kapadocji, Morze Kaspijskie, góry w zach. Iranie (np. Hamadan).
To jest olbrzymi kraj (18-ty co do wielkości na świecie) i 2 tygodnie wystarczą na lekkie liźnięcie. Ale chwyta bardzo i chętnie bym tam pojechał znowu, choć wróciłem niewiele ponad miesiąc temu.

To, co jest najlepsze w Iranie, to ludzie. Nie należy więc się śpieszyć w zaliczaniu miejsc i atrakcji, raczej znaleźć czas, aby móc się z nimi lepiej poznać. A to nie będzie trudne.

W dodatku w skutek silnej dewaluacji ichniejszej waluty, jest tam w tej chwili baaardzo tanio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Mar 2013 20:47 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 7
hej,
a jak dokładnie wygląda sprawa z wizą na lotnisku? Czy ktoś z Was przetestował tę opcję? Ja lecę do Iranu 27 kwietnia i boję się, że nie zdążę z wyrobieniem wizy w Polsce. Aplikowałem już przez agencję, ale jak na razie zero odzewu..na szczęscie jeszcze nie trzeba było przelewać kasy za pośrednictwo. Na ile można dostać wizę na lotnisku, bo jedne źródła podają 14 inne 15 dni, a ja będę dokładnie 15 dni...I jeszcze jedno pytanie, czy Pegasus może mnie nie wpuścic do samolotu jeśli takiej wizy nie będę mieć w paszporcie? pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Mar 2013 23:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tutaj masz info:

http://iranemb.pl/consular-sectionpl/ty ... skowa.html

Wiza jest zatem na 15 dni i z tego, co wiem, to nie można jej przedłużyć.

Linie lotnicze powinny mieć uaktualnione przepisy wizowe i raczej nie powinno być problemu, ale dla pewności możesz poszukać jakiegoś maila kontaktowego do Pegasusa i do nich napisać. Albo wziąć ze sobą wydrukowaną powyższą informację - tu masz po angielsku:

http://iranemb.pl/consular/visa/209-airport-visa.html

W Iranie jest w tej chwili największe święto - ichniejszy nowy rok, więc nie spodziewaj się, że ktokolwiek zajmuje się Twoim wnioskiem wizowym. Pewnie ruszą z tym na początku kwietnia, ale wtedy możesz już raczej nie zdążyć. Na pewno najpierw będziesz musiał zapłacić - bez tego nie zaczną nic załatwiać. Więc w tej sytuacji pozostanie Ci chyba wiza lotniskowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Mar 2013 00:43 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
tydzien temu wrocilismy

I tak w Iranie już jesteśmy ale teraz się okaże czy dostaniemy wizę a najlepsze że się okazuje że obydwoje zapomnieliśmy zdjęć do wizy więc lekki stres bo w necie było napisane że zdjęcie jest potrzebne do wizy na lotnisku. Okienka z wizami nie da się nie zauważyć, po wizy z całego samolotu było 2 hiszpanów, jeden włoch, 3 japończyków i ja z dziewczyną.
Przyszła nasza kolej, daje nasze paszporty z wydrukiem biletów powrotnych o zdjęcia pan w okienku nie pyta i jak się pózniej okazuje nie są potrzebne, ale zaczynają się pytania: po co przyjechaliśmy do Iranu ? odpowiadamy ze jestśmy turystami, następne pytanie czy mamy tutaj rodzine albo przyjaciół ? nasza odpowiedź ze nie, następne pytanie a macie zarezerwowany hotel ? odpowiadamy tak,wiec che zobaczyć potwierdzenie rezerwacji przez hotel ,po tych pytaniach pan kazał czekać i zabrał nasze paszporty, po paru minutach wola nas inny pan w innym okienku i widzę ze on teraz ma nasze paszporty i zadaje te same pytanie co wcześniej a także chce numer telefonu do hotelu bo w wydruku maila nie było, znowu mamy czekać, kątem oka widzę ze trzyma nasze paszporty, kartkę z rezerwacja i gdzieś dzwoni, pewnie do hotelu potwierdzić, my mieliśmy rezerwacje tylko na 1 dzień a w Iranie mieliśmy być 3 dni, znowu woła nas pan z pierwszego okienka i daje do podpisania papierek i z papierkiem trzeba isć do okienka obok gdzie jest napis ,Bank Melli Iran' wiec jest dobrze jak już mamy zapłacić za wizę, i tak wiza na lotnisku kosztuje 60 euro a my jako para dostaliśmy jeden kwitek na 100 euro, więc zapłaciłem i z podbitym kwitkiem wracam do 1 okienka a tam już czekają paszporty z wklejonymi wizami teraz udajemy się do kontroli paszportowej tutaj to już tylko formalność mając wize w paszporcie żadnych pytań tylko stempel i Welcome to Iran.
Image

Uploaded with ImageShack.us
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tomalo77, 29 Mar 2013 01:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2013 19:13 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Ja mam kilka pytań
1. Czy wszystkie kobiety są muszą nosić chusty na głowie czy dotyczy to wyłącznie muzułmanek?
2. Spotkał się ktoś w hotelach z pokojami tylko dla małżeństw tak jak w innych muzułmańskich krajach ?
3. Przy podaniu o wizę dopytują się o status cywilny osoby towarzyszącej (kobiety), jeżeli tak czy spotkaliście się z jakimiś problemami z powodu braku ślubu ?
4. Przy aplikowaniu o wizę na lotnisku mieliście kod z irańskiej agencji
5. Czy jest sens ryzykować wizę na lotnisku czy lepiej załatwiać ją przez ambasadę w Berlinie? (nie mam żadnych pieczątek z Izraela czy USA w paszporcie, a jedyna wiza to Turecka, wystarczy mi też wiza na 2 tygodnie)
6. Jest możliwość korzystania z karty ( zwykła wiza/ master card) czy lepiej mieć gotówkę ?
7. Gdzie najlepiej rezerwować hotel i jak mniej więcej wyglądają ceny w Teheranie?

od siebie dodam, że znalazłem na stronie http://wczasywiranie.peron4.pl/index.ph ... o-sukcesu/ coś takiego
Cytuj:
Nasz kolega Adrian był w był w Iranie listopadzie 2012 – dostał na lotnisku wizę na dwa tygodnie. Nowe wydanie Lonely Planet potwierdza, że wiza na lotnisku wydawana jest na 15 dni, jej rozszerzenie jest trudne i możliwe jedynie na kolejne 15 dni. Na zakończenie kilka słów od Adriana o tym jak wygląda uzyskanie wizy na lotnisku:
Na lotnisku w Teheranie prosto po wyjściu z samolotu, przed wszystkimi kontrolami skręca się w lewo i idzie korytarzem do okienka z wizami – nie da się nie trafić. Tam dostajesz wniosek, po angielsku, z jakimiś podstawowymi danymi, w tym daty przylotu i odlotu. Zdjęć, ubezpieczenia mi nikt nie sprawdzał. Miałem też wykupiony kod turystyczny z agencji Key to Persia, ale poza wpisaniem gdzieś tego numeru nikogo to nie interesowało. Kod ten zamówiłem przez internet, kosztował 30 euro, ale nie jest obligatoryjny – za to minimalizuje ryzyko bycia niewpuszczonym. Z mojego samolotu jeszcze dwie osoby kupowały wizę razem ze mną, nie miały tego kodu i obyło się bez problemów. Najważniejsze – cena wizy lotniskowej: 60 euro. Płatne gotówką w okienku obok. Całość trwa może pół godziny, potem przechodzisz kontrolę, idziesz po bagaż i wychodzisz ze strefy bezcłowej.


Chcę lecieć Pegasusem i tu cytat ze strony poland.gov.pl czy ktokolwiek was sprawdzał przed wejściem na pokład?
Cytuj:
Obywatele polscy udający się do Iranu na podstawie zwykłych paszportów w celach turystycznych mogą ubiegać się o wizy (maksymalny czas pobytu - 14 dni) także na lotniskach międzynarodowych: Teheran - Imam Khomeini, Teheran - Mehrabad, Sziraz, Tebriz, Meszhed. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy na lotnisku: paszport ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty przylotu do Iranu, powrotny bilet lotniczy, jedno zdjęcie paszportowe. Ze względu na brak gwarancji uzyskania wizy w tej procedurze oraz możliwe problemy na europejskich lotniskach (pasażerowie podróżujący do Iranu bez wizy mogą zostać niewpuszczeni na pokład samolotu) Ambasada RP w Teheranie odradza stosowanie tej procedury
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2013 20:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
1) Tak, muszą nosić w miejscach publicznych - w prywatnych domach/samochodach mogą zaproponować zdjęcie
2) Czasem się pytają czy małżeństwo, ale nikt nic nie sprawdza
3) Nie
5) Żadne pieczątki nie są przeszkodą (pytają się tylko po co się tam było)
6) Tylko gotówka, czasem jest możliwość zapłaty kartą, ale pieniędzy nie wyciągniesz
7) Najtańsze są domy podróżnych, najlepiej poszukać na miejscu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Kwi 2013 13:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Washington napisał(a):
5) Żadne pieczątki nie są przeszkodą (pytają się tylko po co się tam było)


To nie do końca prawda. Nie masz pieczątek Izraela, więc nie ma problemu. Ale jeśli miałbyś jakikolwiek ślad obecności w państwie żydowskim (także pieczątki egipskie lub jordańskie z ich granic z Izraelem), to nie zostałbyś wpuszczony do Iranu na 100%. Natomiast wcześniejszy pobyt w USA nie ma znaczenia.

4. Nie musisz mieć kodu, aby uzyskać wizę na lotnisku, ale jego posiadanie eliminuje ryzyko nieotrzymania zgody na wjazd. Z drugiej strony odmowa wizy w standardowym procesie wyklucza jej uzyskanie na granicy.
5. Wizy nie załatwisz przez jakąkolwiek ambasadę (wyjątkiem jest konsulat w Trabzonie w Turcji). Musisz uzyskać kod autoryzacyjny za pośrednictwem agencji irańskiej i wtedy podajesz, gdzie chcesz wizę otrzymać - możesz wybrać jakąkolwiek placówkę irańską (także w Berlinie) lub przejście graniczne.
6. Kartą można zapłacić tylko w niektórych sklepach z dywanami, ale są to jakieś karkołomne operacje poprzez banki z Emiratów czy Kataru. Trzeba mieć ze sobą gotówkę - czy EUR czy USD nie ma to większego znaczenia.
7. W Teheranie znajdziesz hotele za 20 - 30 USD/dwójka, choć standard może być nie do końca taki, jakiego byśmy oczekiwali. Najbardziej znanymi w tym przedziale cenowym, to Firouzeh i Khayyam - oba znajdują się blisko siebie w dość nieciekawej okolicy sklepów motoryzacyjnych. Osobiście drugi raz bym tam się nie zatrzymał. Lepszy standard, to wydatek 40 - 60 USD.
Poza stolicą w cenach 20 - 30 USD można znaleźć naprawdę sympatyczne miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Kwi 2013 14:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
nie mam doświadczenia z izraelską wizą więc może masz rację - ale o amerykańskich krążą takie same mity a obywateli tego kraju możemy spotkać na wycieczce w Iranie, nie mówiąc już o wizach;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Kwi 2013 16:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dokładnie, można spotkać Amerykanów w Iranie, więc sam pobyt kogoś z innego kraju w USA nie jest problemem.

Chociaż jest im (Amerykanom) trochę trudniej, bo nie mogą poruszać się po kraju indywidualnie - warunkiem uzyskania wizy irańskiej jest wycieczka grupowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Maj 2013 17:07 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Byłem w Iranie tydzień temu leciałem turkish airlines nie było problemu że nie mam wizy ta lotnisku w Ankarze ( ktoś wspominał że może być) wizy dostajemy na lotnisku pytają o cel podróży osoby które podają jako turystyczny płaciły 50 eur. jedyne co jest potzrzebne to numer telefonu gdzieś w Iranie może być z CS byle by ktoś go odberał oni naprawde dzownią nie zależnei od godziny w naszym przypadku była to 4 nad ranem mówił nam potem o tym nasz host z Couche surfing ( jego numer podaliśmy na karteczce wypełnianej na lotnisku nikt nie pytał o ubezpiecznie bilet powrotny i zdjęcie jedyne co było potrzebę to jakis adres w iranie koniecznie numerem telefonu.

Wizę da się wyrobić bez kodu w Muskacie za coś koło 60 eur w lokalnej walucie sprawdzone w lutym, tam jednak proszą o ubezpiecznie.
Z lotniska do metra kursuje autobus. za 50tys riali od osby za taksówke płacilismy 400tyś riali w środku nocy nie ma innej opcji.Nie ma innej opcji.

Uwaga !!!! gdy wylądujecie idzcie wymienic pieniądze na góre tzn na odloty kurs tam jest taki sam jak gdzikolwiek indziej w irani wręcz lepszy w banku który znajduje sie na dole na przylotach kurs odbiega o jakieś 3o procent od tego co moze cie dostac gdzie indziej.


Zostało mi 100 tyś riali i karta na autobusy w Yazd mogę sprzedąć komuś kto wybiera sie do Iranu w najbliższym czasie z Warszawy.
W razie pytań prosze pisać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antia lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Cze 2013 14:35 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Przez jaką agencję najlepiej załatwiać kod do wizy i ile czasu przed wylotem? Czy lepiej już teraz czy dopiero najwcześniej 3 miesiące przed wylotem, gdyż wiza jest ważna bodajże 90 dni? Dodam, że będę w Iranie powyżej 15 dni, dlatego nie interesuje mnie wiza kupiona na lotnisku.
Czy po otrzymaniu kodu lepiej osobiście udać się do ambasady w Warszawie czy skorzystać z kuriera można?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Cze 2013 15:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
My załatwialiśmy przez Key2persia - namiary znajdziesz w sieci.

Zanim zaczniesz cokolwiek załatwiać, zadzwoń do ambasady w W-wie, gdzie miła pani wszystko wyjaśni.

Ostatnio podobno zmieniły się przepisy i trzeba wjechać do Iranu w ciągu 15 dni od wklejenia wizy. Istotna jest też ważność samego kodu - w agencji twierdzili, że jest to tylko miesiąc, a w ambasadzie, że 3 miesiące, co było prawdą (może to też zależeć, gdzie jest on wysyłany).

Załatwienie kodu trwa oficjalnie 10 dni roboczych (od momentu otrzymania pieniędzy przez agencję), ale słyszałem o przypadkach jego otrzymania w ciągu tygodnia, jak i 2 miesięcy. W naszym przypadku był to jakiś miesiąc. Na wizę w W-wie czeka się ok. tygodnia, więc załatwianie osobiście wiąże się z dwukrotnym wyjazdem do stolicy. W dodatku jest tylko godzina czy dwie na złożenie dokumentów, więc trzeba się "wstrzelić". A kurier może przyjechać w szerszym zakresie czasowym. Kurier jest więc na pewno wygodniejszą, a także chyba tańszą opcją. Ze względu na sankcje nie obsługuje ambasady UPS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Cze 2013 15:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
A jak to jest z wizą na lotnisku? nie będzie z nią problemu? tyle się o tym czyta i generalnie mętlik w głowie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Cze 2013 15:58 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zależy, kiedy chcesz jechać.

Generalnie nie ma problemu, ale lada moment są w Iranie wybory prezydenckie i podobno odmowy zdarzają się częściej niż zwykle. Sytuacja może się zmienić niemal z dnia na dzień (krążą np. plotki o całkowitym zamknięciu granic na czas wyborów).

Natomiast po wyborach, wszystko wróci pewnie do normy. Pytanie tylko, jak długo potrwa zamieszanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Cze 2013 08:55 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
Jadę we wrześniu i mam nadzieję, że do tego czasu sytuacja już się wyklaruje.
Łączę Iran z Turcją i czytając ostatnie doniesienia z tych krajów może być ciekawie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Cze 2013 15:13 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 6
A powiedzcie mi proszę, jak to jest z wizą na lotnisku - jest to prawda, że trzeba mieć kupiony bilet powrotny, który trzeba pokazać w okienku przy kupnie wizy? Nurtuje mnie to pytanie, bo różni ludzie różnie mówią. A jak było w Waszych przypadkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Cze 2013 11:05 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Sudoku napisał(a):
My załatwialiśmy przez Key2persia - namiary znajdziesz w sieci.

Zanim zaczniesz cokolwiek załatwiać, zadzwoń do ambasady w W-wie, gdzie miła pani wszystko wyjaśni.

Ostatnio podobno zmieniły się przepisy i trzeba wjechać do Iranu w ciągu 15 dni od wklejenia wizy. Istotna jest też ważność samego kodu - w agencji twierdzili, że jest to tylko miesiąc, a w ambasadzie, że 3 miesiące, co było prawdą (może to też zależeć, gdzie jest on wysyłany).

Załatwienie kodu trwa oficjalnie 10 dni roboczych (od momentu otrzymania pieniędzy przez agencję), ale słyszałem o przypadkach jego otrzymania w ciągu tygodnia, jak i 2 miesięcy. W naszym przypadku był to jakiś miesiąc. Na wizę w W-wie czeka się ok. tygodnia, więc załatwianie osobiście wiąże się z dwukrotnym wyjazdem do stolicy. W dodatku jest tylko godzina czy dwie na złożenie dokumentów, więc trzeba się "wstrzelić". A kurier może przyjechać w szerszym zakresie czasowym. Kurier jest więc na pewno wygodniejszą, a także chyba tańszą opcją. Ze względu na sankcje nie obsługuje ambasady UPS.


Dzięki, właśnie dzwoniłem i wszystkie informacje na stronie są aktualne prócz tych 15 dni, które wprowadzili ze względu na wybory w Iranie. Już się zakończyły, ale Pani mówiła, że to może obowiązywać aż do końca lipca.
Wiza zaczyna być ważna od momentu wjechania do Iranu.
Wszystkie formalności mozna załatwić przez kuriera, zarówno złożenie wniosku jak i odbiór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Cze 2013 07:45 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
jags napisał(a):
Zaś w kwestii wiz mogę potwierdzić, że konsulat w Trabzonie już nie jest magiczny i wiele osób donosi, że kod autoryzacyjny jest tam wymagany.


Tylko w Trabzonie czy w ogóle kod jest wymagany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Cze 2013 00:49 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2
Obecnie wymagany jest wszędzie. (Może poza wspomnianym wcześniej w wątku Omanem). Kiedyś w Trabzonie nie był wymagany.
_________________
Wczasy w Iranie, czyli podróżowanie to normalna sprawa: http://wczasywiranie.peron4.pl/
Peron4 - portal o niezależnym podróżowaniu: http://peron4.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group