Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 07 Kwi 2014 16:43 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
emto napisał(a):
Witam,

mam dość nietypowe pytanie. Pracuję jako policjant i mam obawy co do uzyskania wizy do Iranu jeśli we wniosku wpiszę ten zawód. Orientujecie się czy zawód jest w jakikolwiek sposób weryfikowany - należy podać przecież adres i telefon pracodawcy? Czy też może nie przejmować się i wpisać policjant? Co radzicie...

Pozdrawiam,

Marek


Miałem podobnie. Pracuje w jednej z Komend na Pomorzu w WKR. Sam wpisałem zawód - nauczyciel. Pamiętaj jednak,że jeśli podróżujesz z kimś to niech ten ktoś zna Twoją wersję ;) ja miałem jeszcze trochę trudniej bo podróżowałem z parą z SG, więc już przed wyjazdem każdy ustalił "gdzie pracuje" ;) przed wydaniem wizy na lotnisku pytali moją żonę i dziewczynę z SG, gdzie kto pracuje, więc...
Odnośnie telefonu to podaj do mamy albo babci.Dodzwonią się, ale nie pogadają ;)

Pozdrawiam i Życzę sukcesu w uzyskaniu wizy! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#82 PostWysłany: 08 Kwi 2014 21:50 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
emto napisał(a):
Witam,
mam dość nietypowe pytanie. Pracuję jako policjant i mam obawy co do uzyskania wizy do Iranu jeśli we wniosku wpiszę ten zawód. Orientujecie się czy zawód jest w jakikolwiek sposób weryfikowany - należy podać przecież adres i telefon pracodawcy? Czy też może nie przejmować się i wpisać policjant? Co radzicie...


Podaj telefon do jakiegoś znajomego, który prowadzi firmę. Nie będą mieli nawet możliwości zweryfikować, czy faktycznie tam pracujesz, a jeśli sprawdzą firmę, to taka będzie.
W Iranie już, na granicy i później podawałem w różnych miejscach różne zawody, albo "student", choć ta druga opcja to tylko do pewnego wieku ;)
Pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 20 Kwi 2014 05:09 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Ma ktoś aktualne info na temat sytuacji z wizą w Trabzonie? Zastanawiam się, czy nadal jest od reki. Swoją drogą, miałem w planie wjechać do Iranu z Turcji, po czym odwiedzić Herat w Afganistanie, wrócić do Iranu i pojechać do Azerbejdżanu, jednak słyszałem, że wiza z Trabzonu jest jednokrotna - nie ma w ogóle możliwości uzyskania dwukrotnej, tak, żebym mógł odwiedzić Afganistan?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 20 Kwi 2014 13:00 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Wizy irańskie są zawsze jednokrotne, nie tylko te z Trabzonu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 11 Maj 2014 18:40 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Witajcie! Czy ktoś z forumowiczów został niewpuszczony do Iranu lądując bez wizy (ubiegając się o visa on arrival) ?
Czy we Lwowie bez problemu z odprawą (Pegasus) wylatując bez wizy?
Pozdrowienia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Maj 2014 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Mozart napisał(a):
Witajcie! Czy ktoś z forumowiczów został niewpuszczony do Iranu lądując bez wizy (ubiegając się o visa on arrival) ?
Czy we Lwowie bez problemu z odprawą (Pegasus) wylatując bez wizy?
Pozdrowienia!



Podbijam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Maj 2014 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Ciężko odpowiedzieć na wasze pytanie, kumpla wpuścili bez problemów, razem z nim papiery załątwiał jeszcze jeden Polak i rosjanin, wszyscy dostali wizę bez problemów. Podobno kiedyś Jarka Kuźniara nie wpuścili, z wiadomych przyczyn.

Czy we Lwowie przejdziecie: nikt wizy we Lwowie wam sprawdzał nie będzie, my lecieliśmy z Istambułu - bez problemów.
Okazuje się, że granica w Iranie nie rózni się tak bardzo od innych, do USA namęczyliśmy się 5 razy bardziej o wizę.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 26 Maj 2014 20:29 

Rejestracja: 06 Kwi 2013
Posty: 86
Loty: 87
Kilometry: 227 848
suszek napisał(a):
Ciężko odpowiedzieć na wasze pytanie, kumpla wpuścili bez problemów, razem z nim papiery załątwiał jeszcze jeden Polak i rosjanin, wszyscy dostali wizę bez problemów. Podobno kiedyś Jarka Kuźniara nie wpuścili, z wiadomych przyczyn.


Pisałem o tym wcześniej. Spotkałem go na lotnisku w Teheranie. Opowiadał, że przyleciał z Moskwy i nie chcą go wpuścić. Nie miał wcześniej wizy.

Mi się udało, ale tym samym lotem co ja (Stambuł - Teheran) podróżowała jeszcze para ze Szwecji, której nie wpuszczono. Ryzyko jest duże...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Maj 2014 09:26 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Dzięki za odpowiedzi. Niestety ze względu na liczne wyjazdy przed Iranem (w tym Izrael) nie mogę wyrobić wizy. Pozostaje dobra nadzieja, chyba większość jednak wpuszczają jeśli ma się potwierdzenie hotelu?


Ostatnio edytowany przez Mozart, 27 Maj 2014 09:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 27 Maj 2014 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Mozart napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi. Niestety na liczne wyjazdy przed Iranem (w tym Izrael) nie mogę wyrobić wizy. Pozostaje dobra nadzieja, chyba większość jednak wpuszczają jeśli ma się potwierdzenie hotelu?


potwierdzenie hotelu + bilet powrotny na nie pózniej jak 15 dni (na tyle dostajesz wizę) i powinno się udać
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 27 Maj 2014 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Mozart napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi. Niestety na liczne wyjazdy przed Iranem (w tym Izrael) nie mogę wyrobić wizy. Pozostaje dobra nadzieja, chyba większość jednak wpuszczają jeśli ma się potwierdzenie hotelu?

Jak rozumiem nie możesz wyrobić wizy do Iranu bo wybierasz się w międzyczasie w inne miejsca i nie chcesz rozstawać się z paszportem na czas wyrobienia wizy w ambasadzie.
W przypadku wyjazdu do Izraela przed Iranem pamiętaj oczywiście (pewnie to wiesz, a ja bez potrzeby się wymądrzam) by nie dopuścić do wbicia pieczątki granicznej, ale tylko karteczka. Pamiętaj też, że jeśli chcesz przy okazji zahaczyć o Jordanie to w momencie gdy jordański pogranicznik wbije pieczątkę graniczną, wyjazd do Iranu zostaje przekreślony, przynajmniej na tym paszporcie. To samo z Egiptem.
Do Izraela w razie czego powinni Cię wpuścić również z Irańską wizą, cyrk wizowy nie działa w dwie strony, ale należy się liczyć z przepytaniem.
Odnośnie samej irańskiej wizy poza rezerwacją hotelu i lotem powrotnym można by też wydrukować formularz z oficjalnej strony irańskiej informujący o tym, że obywatele Polski mogą ubiegać się o wizę na lotnisku. Na światowych lotniskach pracują różni ludzie, często niedoinformowani lub nadgorliwi lub co jeszcze gorsze kombinacja tych obu...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Mozart lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 27 Maj 2014 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1408
niebieski
suszek napisał(a):
potwierdzenie hotelu + bilet powrotny na nie pózniej jak 15 dni (na tyle dostajesz wizę) i powinno się udać


Czy faktycznie sprawdzają ten bilet powrotny ?
Jeśli tak to czy jakaś podrobiona rezerwacja by przeszła, czy sprawdzają to aż tak dokładnie, że nie warto ryzykować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Maj 2014 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
suszek napisał(a):
potwierdzenie hotelu + bilet powrotny na nie pózniej jak 15 dni (na tyle dostajesz wizę) i powinno się udać


Czy faktycznie sprawdzają ten bilet powrotny ?
Jeśli tak to czy jakaś podrobiona rezerwacja by przeszła, czy sprawdzają to aż tak dokładnie, że nie warto ryzykować?


Akurat nie przerabiałem tego w Iranie, bo miałem zwykłą wizę turystyczną z ambasady, ale w przypadku wizy indyjskiej też wymagany był bilet powrotny. Poszedłem do biura turystycznego specjalizującego się w biletach lotniczych, sympatyczna Pani wystawiła mi potwierdzenie rezerwacji jakiegokolwiek biletu, który wydrukowała, a minutę potem anulowała rezerwację. Samemu pewnie też dałoby radę, ale tak było łatwiej i pewniej. W ambasadzie nikt o nic więcej nie pytał.
Update - rozumiem, że biletu nie masz, bo wracasz/jedziesz dalej drogą lądową?
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 27 Maj 2014 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1408
niebieski
bonieq2 napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
suszek napisał(a):
potwierdzenie hotelu + bilet powrotny na nie pózniej jak 15 dni (na tyle dostajesz wizę) i powinno się udać


Czy faktycznie sprawdzają ten bilet powrotny ?
Jeśli tak to czy jakaś podrobiona rezerwacja by przeszła, czy sprawdzają to aż tak dokładnie, że nie warto ryzykować?


Akurat nie przerabiałem tego w Iranie, bo miałem zwykłą wizę turystyczną z ambasady, ale w przypadku wizy indyjskiej też wymagany był bilet powrotny. Poszedłem do biura turystycznego specjalizującego się w biletach lotniczych, sympatyczna Pani wystawiła mi potwierdzenie rezerwacji jakiegokolwiek biletu, który wydrukowała, a minutę potem anulowała rezerwację. Samemu pewnie też dałoby radę, ale tak było łatwiej i pewniej. W ambasadzie nikt o nic więcej nie pytał.
Update - rozumiem, że biletu nie masz, bo wracasz/jedziesz dalej drogą lądową?


Na razie nie mam żadnego biletu, ale właśnie z chęcią bym miał tylko w jedną stronę, żeby później sobie wrócić lądem.
A dużo było kombinowania przy załatwianiu wizy w ambasadzie ? Jakiś voucher trzeba było dokupywać ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 27 Maj 2014 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
bonieq2 napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
suszek napisał(a):
potwierdzenie hotelu + bilet powrotny na nie pózniej jak 15 dni (na tyle dostajesz wizę) i powinno się udać


Czy faktycznie sprawdzają ten bilet powrotny ?
Jeśli tak to czy jakaś podrobiona rezerwacja by przeszła, czy sprawdzają to aż tak dokładnie, że nie warto ryzykować?


Akurat nie przerabiałem tego w Iranie, bo miałem zwykłą wizę turystyczną z ambasady, ale w przypadku wizy indyjskiej też wymagany był bilet powrotny. Poszedłem do biura turystycznego specjalizującego się w biletach lotniczych, sympatyczna Pani wystawiła mi potwierdzenie rezerwacji jakiegokolwiek biletu, który wydrukowała, a minutę potem anulowała rezerwację. Samemu pewnie też dałoby radę, ale tak było łatwiej i pewniej. W ambasadzie nikt o nic więcej nie pytał.
Update - rozumiem, że biletu nie masz, bo wracasz/jedziesz dalej drogą lądową?


Na razie nie mam żadnego biletu, ale właśnie z chęcią bym miał tylko w jedną stronę, żeby później sobie wrócić lądem.
A dużo było kombinowania przy załatwianiu wizy w ambasadzie ? Jakiś voucher trzeba było dokupywać ?

Królu złoty, jaki voucher? :)
Update - kompletne info na stronie ambasady http://pl.warsaw.mfa.ir/index.aspx?fkey ... &siteid=97
Musisz mieć potwierdzenie pozwolenia na wydanie wizy - składasz wniosek i płacisz jak już masz potwierdzenie, że możesz aplikować o wizę. Z tego co pamiętam to gdy ja aplikowałem o wizę załatwiało się bezpośrednio przez msz iranu, już nie pamiętam na 100% i potem dostałem potwierdzenie, że mogę złożyć paszport i zapłacić itp. Teraz jest inaczej w sensie, że biznes chcą jeszcze na tym robić pośrednicy.
http://www.transazja.pl/wiza/Iran
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip


Ostatnio edytowany przez bonieq2 27 Maj 2014 11:24, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Maj 2014 11:18 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Wrocilam z Iranu miesiac temu - bylam 15 dni wlasnie na VOA i melduje ze zadnego biletu powrotnego pokazywac nie musialam.

Pokazalam jedynie rezerwacje hotelu, ale nie mam pojecia czy tam dzwonili.

kazali zaplacic 60 E od lebka, pan duzo krzyczal na wszystkich ale wkleil ladny obrazek do paszportu i zakonczyl na 'welcome to Iran'

Za dwa lata robie podobnie - Inszallah :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 27 Maj 2014 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1408
niebieski
bonieq2 napisał(a):
Królu złoty, jaki voucher? :)

Źle się wyraziłem, chodziło mi o kod autoryzacyjny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 27 Maj 2014 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Obecnie na stronie msz nie działa możliwość ubiegania się o pozwolenie, prościej, ale drożej może być zatrudnić firmę pośrednicząca. Ta ze strony Transazja w poprzednim linku wydaje się ok. Koszt 50 euro za wizę + 77 zł za pośrednika.
Skoro sofizmat pisze, że kazali płacić 60 euro i jeszcze pan nakrzyczał, to już może lepiej to olać i jechać z normalną wizą - nie ma stresu, można być ponad 15 dni, a w Iranie jest co robić...Potem jedziesz sobie dalej gdzie tam chcesz :)
Update - ja wjeżdzałem lądem z Turcji, nikt nie krzyczał, wszyscy byli bardzo mili :)
Update 2 - du*a - teraz doczytałem, że autorization code to 299 złotych, rozbój w biały dzień! Razem wychodzi więc prawie 600 pln za wizę. A ja te parę lat temu narzekałem, na 100 usd...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 27 Maj 2014 12:06 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
bonieq2 napisał(a):
Obecnie na stronie msz nie działa możliwość ubiegania się o pozwolenie, prościej, ale drożej może być zatrudnić firmę pośrednicząca. Ta ze strony Transazja w poprzednim linku wydaje się ok. Koszt 50 euro za wizę + 77 zł za pośrednika.


to tez juz nieaktualne. 60 EUR
W dodatku slynny zapis ze oplata glowna za wnioskodawce a potem 10 EUR za kazda osobe towarzyszaca tez wydaje sie nie miec prawa bytu. Nas skasowali na 240 EUR w sumie (taka mikra 2-latke rowniez).

Ale generalnie bralabym wize lotniskowa. Zawracanie gitary z tymi kodami ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 27 Maj 2014 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Tylko jak nie ma biletu powrotnego to jednak "normalna" wiza lepsza...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group