Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 524 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2013 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Na początek może krótkie wyjaśnienie:
Cytuj:
Groundhopping to w największym skrócie turystyka stadionowa. Nazwa powstała z połączenia dwóch angielskich słów: ground (w sensie football ground, czyli boisko piłkarskie) oraz hopping (skakanie). Słowo groundhopping można by więc w wolnym przekładzie tłumaczyć jako „skakanie po boiskach”, czyli po prostu odwiedzanie różnych piłkarskich spotkań/stadionów. Zwrotu tego zaczęto używać w latach 80-tych XX wieku.
Groundhopperzy jeżdżą więc z meczu na mecz, „zaliczając” kolejno poszczególne stadiony i tworząc w ten sposób swoją „kolekcję”. Zasadniczo poziom rozgrywek nie ma tu większego znaczenia (od meczów międzypaństwowych, przez spotkania w europejskich pucharach, po pojedynki ligowe, od pierwszej do ostatniej ligi).
[http://groundhopping.myfootballway.com]

Jestem dopiero na początku mojej groundhopperskiej drogi, ale udało mi się zaliczyć mecze w Manchesterze, Budapeszcie, Barcelonie czy Londynie.
Organizacja sprowadza się do tego by znaleźć tani lot weekendowy w ciekawe sportowo lub kibicowsko miejsce na moment, kiedy akurat odbywa się mecz. No i dobrze by było, gdyby transport z lotniska na stadion nie był zbyt drogi, podobnie zresztą jak nocleg.
Mile widziane miasta aglomeracje, gdzie można zobaczyć więcej niż jeden mecz albo jeden mecz i ciekawy stadion, gdzie prowadzone są wycieczki.
Świetna pod tym względem jest Anglia ze wskazaniem na Londyn (jeśli kogoś interesuje groundspotting, to w ciągu dwóch dni jeżdżąc metrem może zobaczyć kilkanaście stadionów), choć bilety na mecze są tam drogie.
Może ktoś z użytkowników forum podrzuci ciekawe pomysły na wyjazd na mecz. Czytałem o jednodniówkach do Liverpoolu i Dortmundu. Jakieś inne pomysły?
Wariant idealny to tani bilet np. z Modlina w sobotę z samego rana i powrót np. do Gdańska albo Poznania wieczorem albo w niedzielę wieczorem.

Pomimo tego, że wielu polskich groundhopperów ma blogi (polecam na przykład http://kartofliska.pl/ najbardziej znanego w Polsce groundhoppera, Rzeźnika), to brakuje forum, gdzie można kogoś zapytać o ciekawe kierunki. Może wiec ktoś tutaj pomoże :)
Image
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting


Ostatnio edytowany przez Donovaninho, 12 Sty 2013 15:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 12 Sty 2013 14:25 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Powiedz tylko jak z terminami stoisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2013 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Jeśli będzie wyprzedzenie będzie kilkutygodniowe, to każdy weekend mogę mieć wolny. Licząc od piątku do poniedziałku nawet (ale mile widziane są opcje jedno i dwudniowe).
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2013 14:39 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Jestem zainteresowany. Sam podróżuję celem obejrzenia meczy i stadionów w Europie i myślę, że już małą kolekcję bym uzbierał. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2013 15:17 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 454
niebieski
KubaRzeszow napisał(a):
paisas : moze i masz racje ale jesli chodzi o styl kibicowania to wloski troche podupadl (to nie jest to co bylo 5-6 lat temu )


Jak najbardziej masz rację. Utracony klimat sprzed paru lat jest bardzo zauważalny, wprowadzone te karty identyfikacyjne i coraz większe represje ze strony policji to spowodowały... Ale i tak jakby porównać włoską atmosferę np z Hiszpanią, to... nie ma porównania 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2013 13:18 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 1
z chęcią dołączę się do kogoś wybierającego się na mecz do mediolanu, barcelony, anglii lub jeżeli są jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje. proszę o ew. wiadomość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Sty 2013 11:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Temat umiera? :)

9-10.02 - mecz Rouen - Bourg Peronnas
Dopisuje się ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sty 2013 00:05 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
paisas napisał(a):
Ten temat nie umrze! 8-)

Ze względu że w lutym lecę do Madrytu na 3 dni (w tym czasie Real - Man Utd i dzień później Atletico - Rubin Kazań), to na ten mecz we Francji nie polecę. Natomiast w zasadzie od 26 lutego jestem już wolny i wtedy niewątpliwie gdzieś chciałbym polecieć.
Szkoda że sam zajęty mam przez obowiązki weekend 23-24 lutego, bo wtedy jest Hajduk Split - Dinamo Zagrzeb...

Kolego serdecznie zazdroszczę....Real Madrid. Ojjj. Ja się od trzech lat przygotowuję na tai wyjazd ale na dłużej. Byłem na kilkudziesięciu stadionach w Europie i na meczach /mistrzostwa świata i europy/ale na Realu tylko w Zabrzu i Berlinie. Hajduk to druga drużna której jak to mawiają bracia Chorwaci navijam. Pozdrawiam aaa a masz bilety na MU> Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2013 01:45 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Ja latam, ale tylko na wyjazdy reprezentacji no i czasami takie eventy jak finały europejskich pucharów, lub jak się jakaś dobra ekipa pokaże w Irlandii w rundach wstępnych (ostatnio Hannover96). Z reguły zwiedzam też okoliczne stadiony podczas wyjazdów.
Najbliższy wyjazd to Malaga w lutym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lut 2013 20:36 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 454
niebieski
Zarzucę troszeczkę grubszy temat, ciekaw jestem czy ktoś sie tym interesował. Mianowicie... derby Buenos Aires, River Plate - Boca Juniors. Byl ktoś może ?:) Chciałem w kwietniu lecieć, ale finansowo wiem już że się nie wyrobię, dlatego przekładam to na przyszły sezon, i wierzę że się uda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2013 16:58 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Zobacz temat Krzychu on Tour - 3 części:
http://www.myfootballway.com/category/g ... ng/page/2/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Lut 2013 16:41 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Znalazłem coś takiego

http://www.whufcboxoffice.com/terms.aspx

Pkt. 8
Any refund requests are only considered in exceptional circumstances and on a discretionary basis via written confirmation no later than 72 hours prior to kick off of the match.

Spróbuj może napisać na ich box office wytłumacz sytuację że nie będziesz mógł napewno przyjść na mecz w innym terminie ( bo samolot i w ogóle) i powinno moim zdaniem się udać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Mar 2013 02:26 

Rejestracja: 04 Mar 2013
Posty: 42
Ma ktos kontakt (mail , gg lub telefon) do KubyRzeszow ktory wybieral sie na Derby Budapesztu ? Chetnie bym sie podlaczyl ale zdaje sie ze zakonczyl kariere na tym forum a innego kontaktu z nim nie ma podanego .

Jestem kibicem krakowskiej Wisly .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Kwi 2013 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A na meczu w Szkocji ktoś był Celtic? Bilety są w miare tanie 20 funtów, ale zastanawia mnie posiadanie jakichs kart kibica itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Kwi 2013 09:26 

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 15
Robaku napisał(a):
A na meczu w Szkocji ktoś był Celtic? Bilety są w miare tanie 20 funtów, ale zastanawia mnie posiadanie jakichs kart kibica itp.


podbijam też jestem ciekaw jak to jest na Celticu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sie 2013 22:16 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 27
Aż żal, że dopiero dzisiaj zauważyłem ten post. Jestem BARDZO zainteresowany zaprzyjaźnieniem się z kimś, z kim mógłbym troche "poskakać", przy czym w pierwszej kolejności interesują mnie mecze niższych lig, względnie w egzotycznych miejscach. Jako były dziennikarz sportowy byłem na wielu stadionach, nadawałem z finałów MŚ, ME, CL, LE a nawet byłem na Copa Libertadores więc mecze na szycie mnie już mniej interesują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Sie 2013 23:08 

No to pozazdrościć tylko. A gdzie chciałbyś się wybrać?
Mnie interesują kluby z duszą i tradycją, a nie marketingowe maszynki transferujące przepłacane gwiazdki między sobą by regularnie zarabiać na koszulkach... Partizan - Cvena Zvezda w rundzie wiosennej to dla mnie mecz obowiązkowy :) Następne w kolejce: Ajax Amsterdam, Metalist Kharkiv, Karpaty Lwów, Sparta Praga, Spartak Moskwa, Dynamo Moskwa, Dynamo Kijów, Palermo, Napoli. A najbliższe plany to mecz reprezentacji w eliminacjach MŚ, Szwecja-Niemcy.
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Sie 2013 23:46 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
LupoPL napisał(a):
Jako były dziennikarz sportowy byłem na wielu stadionach, nadawałem z finałów MŚ, ME, CL, LE a nawet byłem na Copa Libertadores więc mecze na szycie mnie już mniej interesują.


Znamy Cię ? :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Sie 2013 16:56 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Ja się z żoną wybieram do Manchesteru na 2013 NBA Europe Tour, mecz Oklahoma City Thunder z Philadelphia 76ers 8 października.
Gdyby ktoś jechał proszę o info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Sie 2013 08:47 

77kylo napisał(a):
Czy ktoś mi może podpowiedzieć które miejsca po względnie niskiej cenie wybierać?Chciałbym dobrze widzieć cały stadion jak I zawodników.

Takie rzeczy tylko w Erze :) Jeżeli chcesz dość dobrze widzieć cały stadion (całą płytę boiska) to musisz siedzieć wyżej. Ale w tym przypadku będziesz mniej wyraźnie widział zawodników. Z kolei jak usiądziesz za nisko to będziesz miał problem z ogarnianiem akcji przy przeciwległej bramce. Cenowo rozsądne moim zdaniem jest branie biletów na rogach. Ja bym wziął na rogu pierwszego poziomu jakieś wyższe miejsce, lub niższe miejsce na rogu drugiego poziomu.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 524 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group