Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2012 18:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Gaszpar napisał(a):
Z prostymi pytaniami lub pytaniami, na które odpowiedzi na forum były podawane już wiele razy zapraszam tutaj.
Wszystkie takie pytania zakładane jako osobne wątki będą przenoszone albo do kosza albo tutaj.
Przed zadaniem pytania polecam najpierw użyć wyszukiwarki.
http://fly4free.pl/forum/search.php
a dla początkujących i chcących się nieco dokształcić polecam poradniki z serii "biblia pasażera":
http://www.fly4free.pl/kategoria/poradn ... o-latania/
Góra
 Profil Relacje PM off
1lufcik uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Airasia i bagaż
#2 PostWysłany: 10 Wrz 2012 19:16 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 47
Witam

Mam dwa loty airasią w październiku PNH->KUL oraz KUL-> HDY
Wydaje mi się że kiedyś na stronie przewoźnika, w menu Flight info -> Fee Schedules była informacja o wysokości opłaty za bagaż.
Obecnie znalazłem tylko informację o opłatach za nad bagaż? http://www.airasia.com/my/en/flightinfo ... esave.page?
Z tego wynika że 15 kg jest w cenie biletu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#3 PostWysłany: 10 Wrz 2012 19:45 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 47
aaa, doczytałem się. Na bilecie jest wszystko napisane :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#4 PostWysłany: 10 Wrz 2012 19:46 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 10
Zgadza się. Płacisz tylko za nadbagaz oraz jedzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#5 PostWysłany: 12 Wrz 2012 13:04 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 7
Loty: 21
Kilometry: 22 302
jakiś czas temu otrzymałem od AirAsia zupełnie przeciwną odpowiedź, z której wynikało, że zasady uległy zmianie i każdy bagaż podlega aktualnie opłacie

http://www.whichairline.com/news/Air-As ... -allowance (info z 15 lutego br.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#6 PostWysłany: 12 Wrz 2012 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Przecież jak kupujesz bilet, wręcz to wciskają Ci płatny bagaż rejestrowany - jest domyślnie odhaczony na "tak".
Płaci się za każdy bagaż do luku, do wyboru 15kg lub droższy 20 kg.
Ceny zależne od trasy, licz dobre kilkadziesiąt zł za szt/odcinek lotu.
Bagaż podręczny to tylko 7kg, ale można mieć dodatkowo torbę z laptopem lub damską torebkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#7 PostWysłany: 12 Wrz 2012 13:57 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 7
Loty: 21
Kilometry: 22 302
jobi napisał(a):
Płaci się za każdy bagaż do luku, do wyboru 15kg lub droższy 20 kg.


15-32 kg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2012 22:44 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
jobi napisał(a):
Bagaż podręczny to tylko 7kg, ale można mieć dodatkowo torbę z laptopem lub damską torebkę.


Ważą bagaże podręczne? Czy tak jak w RyanAir, że jak się nie przesadza to jest OK, a ew. włożyć coś do kurtek itd.?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#9 PostWysłany: 24 Wrz 2012 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
nie spotkało mnie żadne ważenie, ani nie widziałem nikogo przy wadze (na 4 loty AA) ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2012 01:09 

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 40
nieraz ważą ,mi w Kuala Lumpur dwa razy ważyli w locie do Paryża i drugi raz do Londynu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#11 PostWysłany: 05 Paź 2013 14:54 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Boze widzisz a nie grzmisz

wystarczy wejsc na regulamin AirAsia

punkt 8 podpunkt 6

wyraznie napisane 7Kg

nie rozumiem ludzi ktorzy sie wybieraja w tak daleka podroz a tak podstawowej rzeczy nie potrafic sprawdzic
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#12 PostWysłany: 05 Paź 2013 14:58 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
tomalo77 napisał(a):
Boze widzisz a nie grzmisz

wystarczy wejsc na regulamin AirAsia

punkt 8 podpunkt 6

wyraznie napisane 7Kg

nie rozumiem ludzi ktorzy sie wybieraja w tak daleka podroz a tak podstawowej rzeczy nie potrafic sprawdzic


mylisz sie. Przeczytalam regulamin szczegółowo i także to forum. I znalazlam masę różnych sprzecznych informacji. Użytkownicy piszą, że w regulaminie 7 kg a w rzeczywistości 10 kg, inni ze na lotach miedzyazjatyckich w ogole tego nie sprawdzają, jeszcze inni , że wazą stąd moje pytanie. Zresztą pytalam nie tylko o wagę ale także o zasady panujące w Airasia, kogoś kto ostatnio leciał i może potwierdzić lub zaprzeczyc.

Zawsze dziwię sie ludziom, którzy nie majac nic do powiedzenia muszą i tak się wpisać w wątku i zjechać pytającego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#13 PostWysłany: 05 Paź 2013 15:08 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
Lecialem AirAsia 2 dni temu z Bangkoku do Phnom Penh. Limit podrecznego to 7kg. Nikt nikomu niczego nie wazyl i nie mierzyl. Udanego lotu!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#14 PostWysłany: 05 Paź 2013 16:27 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
so-fly napisał(a):
Lecialem AirAsia 2 dni temu z Bangkoku do Phnom Penh. Limit podrecznego to 7kg. Nikt nikomu niczego nie wazyl i nie mierzyl. Udanego lotu!



wielkie dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#15 PostWysłany: 05 Paź 2013 17:34 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
To wez wiecej a jak sie doczepia to powiedz tak widzialam w regulaminie 7 kg ale uzytkownicy forum mowili ze mozna 10 wiec niech Airasia ma pretensje do uzytkownikow
POzdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Paź 2013 12:22 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Witam

Mam pytanie jak ma się sytuacja do bagażu podręcznego kiedy lecimy wieloma liniami?

Dam przykład:

Znany na forum lot Barcelona - Auckland

W między czasie różni przewoźnicy tacy jak Quantas i Cathay Pacyfic

Wymiary bagażu podręcznego w BA to 56x45x25 , a np z Quantas ma 56x36x23 , a Cathay taki sam

I dzisiaj miałem mega niemiłą rozmowę z pracownikiem ( który się miał za zwierzchnika, nie wiem może mu było żal? ) BA i powiedział mi że muszę się dostosować do przewoźnika jeśli chodzi o rozmiar podręcznego, natomiast na stronie BA przy swojej rezerwacji mam jasno opisane przy każdym locie jaki jest rozmiar, i jest on taki sam!! teraz sam już nie wiem kto ma rację..

Wszystkie loty zaczynają się kodem BA czyli teoretycznie BA wprowadza zasady swoje przy wszystkich liniach, tak mi się wydaje

Jest też coś takiego jak Codeshare, i tam opisane jest że jeśli przewoźnikiem na całej linii jest np BA to wszystkie prawa dot. bagażów itd są akceptowane na wszystkich liniach w taki sam sposób

Jakie macie doświadczenia z tym tematem? co sądzicie?

2 temat to nadanie bagażu z powrotem do Lądka zamiast do Barcy gdzie jest koniec

Też gość straszył że może mi się nie udać.. i że bagaż poleci dalej..że to dobra wola "agenta" na lotnisku, i muszę mieć wytłumaczenie

Wiem że muszę przy odlocie z Sydney powiedzieć i poprosić że chcę bagaż odebrać w lądku i z tego co wiem nie robią problemów

Zresztą jak mam powrót przez Sydney to też muszą mi bagaż oddać bo będę tam tydzień, i chyba nie ma opcji żeby mi odmówili? zresztą wiem że powyżej 2 dni mają prawo bez szemrania oddać..

Bardzo proszę o sprostowanie czy i kto ma rację i jak jest w praktyce

Dzięki!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Paź 2013 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Ja korzystalem z tej promocji BA z Barcelony do Auckland.
Przed lotem liniami Quantas z Sydney do Auckland nikt nie sprawdzal rozmiaru ani wagi podrecznego.
Troche trudniej bylo z lotem z Auckland do Hongkongu liniami Cathay Pacyfic.
Pani przy wydawaniu boarding pass zwazyla podreczny i poinformowala o przekroczeniu wagi.
Druga kontrola byla przed security, pani zwazyla i znowu za duzo. Kazala wyciagnac pare rzeczy (ksiazki i elektronika) i waga byla ok.
Przeszedlem wiec obok pani z plecakiem o wadze dokladnie takiej jak limit a reszta rzeczy w rekach ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Paź 2013 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
FranekXVI napisał(a):
...
Druga kontrola byla przed security, pani zwazyla i znowu za duzo. Kazala wyciagnac pare rzeczy (ksiazki i elektronika) i waga byla ok.
Przeszedlem wiec obok pani z plecakiem o wadze dokladnie takiej jak limit a reszta rzeczy w rekach ;)

ważne są zasady! czym głupsze tym lepsze! ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Paź 2013 15:34 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Franek, ale mi chodzi o rozmiar, myślisz że będą się czepiać kilku cm? to nie WizzAir :)

Wagą się nie przejmuję ( chyba ) a ile można mieć? 7 kg? pytanie czy laptop się w to wlicza, ew jakiś aparat?

Zresztą chyba można mieć mały neseser np na laptopa 13`przez ramię np, przynajmniej w BA

A ty wracałeś do Barcy? jak myślisz będzie problem z tym bagażem do Lądka? może ktoś robił taką akcję już??

Masz jakieś dobre rady na taki przelot? co byś zmienił? jak zareagował? cateringu jest na tyle? głodni nie będziemy? i czy samolot jest duży w standardowych miejscach bo mam 2 m wzrostu :) a nie wiem czy jest sens dopłacać za lepsze miejsca :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Paź 2013 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Rozmiaru nikt mi nie sprawdzal przez cala podroz a plecak byl raczej nadwymiarowy ;)
Moj bagaz to byl plecak 9kg (limit dla Cathay Pacyfic byl 7) i dodatkowo torba z aparatem.

Glodny osobiscie nie bylem, jedzenie bylo calkiem dobre. Dodatkowo polecam wino na lepszy sen.
Ja mam ponizej 1.80 i dla mnie bylo dosc miejsca i dodatkowo mialem szczescie - miejsce obok zawsze wolne ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group