Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2019 23:12 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Hej,

Kupiłem - na tickets.pl przelot i zaznaczyłem żę mają być dwa bagaże
lot jest z Berlina do LA z jedną przesiadką w każdą stronę. 3 loty United Airlines i jeden Swissem ale wszystko na jednym bilecie jest.

Po potwierdzeniu rezerwacji napisali że nie mogą wystawić dodatkowej usługi i że zwrócą pieniądze za bagaż w ciągu 10 dni
a bagaże rejestrowane mam sobie sam dokupić na stronach linii. Serio ?
Czy takie działanie aby tylko sprzedać bilet jest legalne ? Bo normalnie bez nadawanego nie kupiłbym biletu na 3 tygodnie do USA.

Czy mogę im kazać za mnie dokupić te bagaże powołując się na rezerwację ?
Jak proponujecie to rozwiązać?

Dziękuję za pomoc !
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 12:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 02 Lip 2019 09:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Valo napisał(a):
bagaże rejestrowane mam sobie sam dokupić na stronach linii. Serio ?


Serio,to nic trudnego dokupić dodatkowy bagaż rejestrowany,bo zakładam,że jeden jednak masz w cenie biletu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lip 2019 10:20 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Nie o to chodzi.

Mam w cenie biletu bagaż mały podręczny i rzecz osobistą małą. Ale przy rezerwacji zaznaczyłęm bagaż nadawany i zapłaciłęm za niego więcej.

I owszem, mogę dokupić sam sobie bagaż, ale nie o to pytam w tym poście :) Tak samo jak Tickets mogli napisać że przez nich się nie da kupić jednak tego bagażu i wybrałbym innego pośrednika. Proste.
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2019 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
miriam napisał(a):
Serio,to nic trudnego dokupić dodatkowy bagaż rejestrowany,bo zakładam,że jeden jednak masz w cenie biletu. ;)


Aktualne najtańsze taryfy transatlantyckie u prawie wszystkich przewoźników (m.in. oprócz rodzimego LOTu ale ma to się niestety zmienić w najbliższym czasie) nie mają w cenie bagażu rejestrowanego.

Valo napisał(a):
I owszem, mogę dokupić sam sobie bagaż, ale nie o to pytam w tym poście :) Tak samo jak Tickets mogli napisać że przez nich się nie da kupić jednak tego bagażu i wybrałbym innego pośrednika. Proste.


Nie wybrałbyś bo żaden nie ma rejestrowanego w cenie a jeśli nawet można dokupić to ceny są wyższe niż na stronie linii lotniczej (50USD/w jedną stronę).

Przy odprawie zaznaczysz, że chcesz rejestrowany i zapłacisz za niego kartą (przez neta albo na lotnisku). Nie ma co robić z tego wielkiej afery, tak to już jest biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lip 2019 12:06 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
monroe napisał(a):

Nie wybrałbyś bo żaden nie ma rejestrowanego w cenie a jeśli nawet można dokupić to ceny są wyższe niż na stronie linii lotniczej (50USD/w jedną stronę).

Przy odprawie zaznaczysz, że chcesz rejestrowany i zapłacisz za niego kartą (przez neta albo na lotnisku). Nie ma co robić z tego wielkiej afery, tak to już jest biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej.


Wiem, że żaden nie ma w cenie :) Zaznaczyłem to dodatkowo na Tickets przy rezerwacji i doliczyło mi osobno cenę 750 pln za 2 bagaże rejestrowane na 4 odcinkach. Natomiast po pobraniu środków stwierdzili że przewoźnik im nie pozwala kupić bagaży dla mnie i sam muszę to zrobić. Jestem zły bo niepotrzebnie wprowadzają klientów w błąd dając tę możliwość na swojej stronce, skoro zapewne wiedzą że większości nie da się zrealizować tych bagaży nadawanych i klient i tak będzie musiał sam to zrobić. Nie jest to dla mnie problem raz jeszcze napiszę, ale czuję że niestety jest to delikatne naciąganie z ich strony bo tak jak napisałem mogliby usunąć opcję dokupienia bag nadawanego na etapie rezerwacji i nie było by problemu.

I tak , będę musiał zapłącić za ten bagaż przy odprawie, ale równie dobrze mogłem wybrać innego pośrednika 50 pln droższego, u któego też zapłaciłbym dodatkowo za bagaż nadawany przy rezerwacji i zrealizowałby to za mnie.

Chodzi o zasady :)
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lip 2019 13:21 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
to raczej nie kwestia tego ze maja jakis serwis concierge i kupuja bagaz oddzielnie po zakupie lotow, tylko maja takie taryfy na bagaz od linii, a tutaj moze to nie zagralo przy locie na codeshare lub przez inny powod..

podliczyles juz koszty osobno na tyle odcinkow? bo moze sie okazac ze wyjdzie drozej niz bilety.. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:21 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
"ibartek
No właśnie z tego co widzę cena za te bagaże może być podobna o ile dobrze rozumiem zapis na stronie United Airlines odnośnie bagażu że za 1 bagaż 60 a przy dwóch cena 100$. Nie mniej jednak gdybym nie miał Revoluta to płątność kartą kredytową w dolarach obciążyłaby mnie prowizją za trx nie w PLN. Także niesmak i tak jest. Myślę że skoro nie ma większej straty to tym razem im odpuszczę.
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 14:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:31 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w obie strony? zaczynasz loty united?
Góra
 Profil Relacje PM off
Valo lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:36 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
No chyba tak o ile dobrze zrozumiałem zapis na stronie United. Lot wygląda tak jak poniżej :) do LA - United-United powrót United-Swiss ale na jednej rezerwacji to mam oczywiście.

PS. ten pierwszy lot powrotni też obsługiwany przez Swiss jest taką mam notatkę przy biletach.

Załączniki:
lotyyy.jpg
lotyyy.jpg [ 7.27 KiB | Obejrzany 7725 razy ]
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:00 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Valo: zaloguj sie na stronie united tam będziesz mieć informacje o kosztach bagażu - i będziesz mógł go opłacić podczas odprawy online. Na 90% będzie taniej niż było by przez OTA, no i nie jestem pewien że za bagaż opłata będzie za odcinek a nie za kierunek (dla Ciebie taniej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lip 2019 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 145
Zbanowany
Kupowałem bilety United w Tickets.pl - taka sama sytuacja, brak możliwości zakupu bagażu przez nich, przez zarządzanie rezerwacji na stronie United też nie było możliwości - ostatecznie pasażerowie dokupili bagaż w czasie check-in, cena taka sama jak online, czyli 60 USD - w Brukseli pobrali 50 EUR od sztuki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lip 2019 09:22 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
@jaksięmasz

To chyba mam pytanie, które rozwieje moje wątpliwości ostatecznie.

Dwa screeny. Na jednym opłata za 2 bagaże nadawane na 4 odcinkach, którą poniosłem u pośrednika przy rezerwacji (i ktorych nie możę zrealizować). Jeden bagaż mój, drugi druiej osoby.

I drugi screen to cennik United za bagaże.

I teraz pytanie czy jak nadam sobie dwa bagaże (biorąc je na siebie oba a nie jeden mój drugi kolegi) to zapłacę 60$ za pierwszy +100$ za drugi...czy 100$ za oba. Bo mało jasne jest to napisane tam.

A z drugiej strony przyjmując że zapłącę tak jak w rezerwacji 60$ za bagaż w jedna stronę za osobę to wychodzi 120$ za osobe czyli za dwie 240$ czyli = około 905pln.

U pośrednika wychodziło 750 ..i stąd moja opinia że się wycofują :)

Załączniki:
bagaze.realne.jpg
bagaze.realne.jpg [ 18.86 KiB | Obejrzany 7476 razy ]
bagaz.jpg
bagaz.jpg [ 28.52 KiB | Obejrzany 7476 razy ]
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lip 2019 09:32 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Valo: pierwsza za 60 usd ale dla osoby, czyli jak masz dwa bilety Ty i kolega to każdy bierze po bagażu w obie strony czyli całość za bagaże wyjdzie 240usd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:04 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
-- 03 Lip 2019 10:35 --

I tak według mnie ma to sens właśnie. Czyli bagaże wychodzą 150 pln drożej niż to przedstawił pośrednik. Przypadek ?

Powinienem tak to przepuścić czy walczyć o zwrot różnicy od Tickets ?. Nie jest to może wielka kwota w stosunku do podróży ale ... jak zrobią tak parę osób dziennie to robi się spora kwota.

-- 03 Lip 2019 11:04 --

Właśnie wyjaśniałem tę sytuację na czacie z pracownikiem Tickets.pl i wkleiłem screena że są dwa bagaże w jedną stronę i dwa na powrót zakupione i pani stwierdziła że ten screen nie pokazuje trasy. Ale jak zapytałem iel w takim razie bagaży kupiłem to dostałem taką odpowiedź :D

"Olena 310210:02:42
2 znaczy, że to jest druga walizka bagażu nadawanego. System proponuje dokupić pierwszą walizkę bagażu rejestrowanego i drugą walizkę. W cenie Pańskiej rezerwacji nie ma bagażu rejestrowanego, dlatego nalażałoby dodać "pierwszą" walizkę.
Olena 310210:03:22
W systemie wewnętrznym widzę, że Pan dodawał bagaż tylko na lot powrotny dla dwóch pasażerów."

Nieźle.

Generalnie ostatecznie Pani powiedziała że to ja zaznaczyłem nadanie bagaży tylko w drodze powrotnej (co jest nie prawdą, bo nie było opcji wyboru żadnego)
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Z ciekawości - pokażesz screena?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:22 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Chciałbym, natomiast jak Pani zapytała czy mam więcej pytań i powiedziałem że nie to okienko rozmowy się zamyka i można zacząć nowy czat :///

Nie widzę jednak problemu od nich tej rozmowy wyciągnąć bo muszą je zapisywać na pewno, jeżeli ma to pomóc sprawie.
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Chodzi o ten screen:
Cytuj:
wkleiłem screena że są dwa bagaże w jedną stronę i dwa na powrót zakupione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:40 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
To jest ten 23 posty wyżej ale wkleje ponownie.

Zamawiałem dwa bagaże rej. na całej trasie, więc dla mnie z tego screena jasno wynika że tak jest. Dodatkowo jak spojrzy się na cennik United to wygląda tak że Tickets chciało zamówić za 100$ dwa bagaże na jedną osobę w jedną i tak samo w drugą stronę. (Przy założeniu że jeden bagaż 60$ a dwa to łącznie 100$ a nie 160$). Taka dedukcja moja.

Załączniki:
bagaze.realne.jpg
bagaze.realne.jpg [ 18.86 KiB | Obejrzany 7409 razy ]
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Pisz reklamację, a potem ewentualnie pozew.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Lip 2019 11:21 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Reklamację napiszę na pewno. Natomiast przed pozwem to chyba warto do UOKiK zgłosić jeszcze ?

Chociaż skoro podmiot jest na Ukrainie to nie wiem czy to coś zmieni z UOKiK. Kwota nie duża, ale jak mówię ... liczą się zasady.
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group