Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2019 23:12 

Loty: 12
Kilometry: 42 452
Hej,

Kupiłem - na tickets.pl przelot i zaznaczyłem żę mają być dwa bagaże
lot jest z Berlina do LA z jedną przesiadką w każdą stronę. 3 loty United Airlines i jeden Swissem ale wszystko na jednym bilecie jest.

Po potwierdzeniu rezerwacji napisali że nie mogą wystawić dodatkowej usługi i że zwrócą pieniądze za bagaż w ciągu 10 dni
a bagaże rejestrowane mam sobie sam dokupić na stronach linii. Serio ?
Czy takie działanie aby tylko sprzedać bilet jest legalne ? Bo normalnie bez nadawanego nie kupiłbym biletu na 3 tygodnie do USA.

Czy mogę im kazać za mnie dokupić te bagaże powołując się na rezerwację ?
Jak proponujecie to rozwiązać?

Dziękuję za pomoc !

Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 12:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 02 Lip 2019 09:23 

HON fly4free
Valo napisał(a):
bagaże rejestrowane mam sobie sam dokupić na stronach linii. Serio ?

Serio,to nic trudnego dokupić dodatkowy bagaż rejestrowany,bo zakładam,że jeden jednak masz w cenie biletu. ;)
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 02 Lip 2019 10:20 

Nie o to chodzi.

Mam w cenie biletu bagaż mały podręczny i rzecz osobistą małą. Ale przy rezerwacji zaznaczyłęm bagaż nadawany i zapłaciłęm za niego więcej.

I owszem, mogę dokupić sam sobie bagaż, ale nie o to pytam w tym poście :) Tak samo jak Tickets mogli napisać że przez nich się nie da kupić jednak tego bagażu i wybrałbym innego pośrednika. Proste.

#4 PostWysłany: 02 Lip 2019 11:22 
Awatar użytkownika

Loty: 116
Kilometry: 316 519
złoty
miriam napisał(a):
Serio,to nic trudnego dokupić dodatkowy bagaż rejestrowany,bo zakładam,że jeden jednak masz w cenie biletu. ;)

Aktualne najtańsze taryfy transatlantyckie u prawie wszystkich przewoźników (m.in. oprócz rodzimego LOTu ale ma to się niestety zmienić w najbliższym czasie) nie mają w cenie bagażu rejestrowanego.

Valo napisał(a):
I owszem, mogę dokupić sam sobie bagaż, ale nie o to pytam w tym poście :) Tak samo jak Tickets mogli napisać że przez nich się nie da kupić jednak tego bagażu i wybrałbym innego pośrednika. Proste.

Nie wybrałbyś bo żaden nie ma rejestrowanego w cenie a jeśli nawet można dokupić to ceny są wyższe niż na stronie linii lotniczej (50USD/w jedną stronę).

Przy odprawie zaznaczysz, że chcesz rejestrowany i zapłacisz za niego kartą (przez neta albo na lotnisku). Nie ma co robić z tego wielkiej afery, tak to już jest biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 02 Lip 2019 12:06 

monroe napisał(a):

Nie wybrałbyś bo żaden nie ma rejestrowanego w cenie a jeśli nawet można dokupić to ceny są wyższe niż na stronie linii lotniczej (50USD/w jedną stronę).

Przy odprawie zaznaczysz, że chcesz rejestrowany i zapłacisz za niego kartą (przez neta albo na lotnisku). Nie ma co robić z tego wielkiej afery, tak to już jest biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej.

Wiem, że żaden nie ma w cenie :) Zaznaczyłem to dodatkowo na Tickets przy rezerwacji i doliczyło mi osobno cenę 750 pln za 2 bagaże rejestrowane na 4 odcinkach. Natomiast po pobraniu środków stwierdzili że przewoźnik im nie pozwala kupić bagaży dla mnie i sam muszę to zrobić. Jestem zły bo niepotrzebnie wprowadzają klientów w błąd dając tę możliwość na swojej stronce, skoro zapewne wiedzą że większości nie da się zrealizować tych bagaży nadawanych i klient i tak będzie musiał sam to zrobić. Nie jest to dla mnie problem raz jeszcze napiszę, ale czuję że niestety jest to delikatne naciąganie z ich strony bo tak jak napisałem mogliby usunąć opcję dokupienia bag nadawanego na etapie rezerwacji i nie było by problemu.

I tak , będę musiał zapłącić za ten bagaż przy odprawie, ale równie dobrze mogłem wybrać innego pośrednika 50 pln droższego, u któego też zapłaciłbym dodatkowo za bagaż nadawany przy rezerwacji i zrealizowałby to za mnie.

Chodzi o zasady :)

#6 PostWysłany: 02 Lip 2019 13:21 

platynowy
to raczej nie kwestia tego ze maja jakis serwis concierge i kupuja bagaz oddzielnie po zakupie lotow, tylko maja takie taryfy na bagaz od linii, a tutaj moze to nie zagralo przy locie na codeshare lub przez inny powod..

podliczyles juz koszty osobno na tyle odcinkow? bo moze sie okazac ze wyjdzie drozej niz bilety.. ;)
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:21 

"ibartek
No właśnie z tego co widzę cena za te bagaże może być podobna o ile dobrze rozumiem zapis na stronie United Airlines odnośnie bagażu że za 1 bagaż 60 a przy dwóch cena 100$. Nie mniej jednak gdybym nie miał Revoluta to płątność kartą kredytową w dolarach obciążyłaby mnie prowizją za trx nie w PLN. Także niesmak i tak jest. Myślę że skoro nie ma większej straty to tym razem im odpuszczę.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 14:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:31 

platynowy
w obie strony? zaczynasz loty united?
 Relacje PM off
Valo lubi ten post.

#9 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:36 

No chyba tak o ile dobrze zrozumiałem zapis na stronie United. Lot wygląda tak jak poniżej :) do LA - United-United powrót United-Swiss ale na jednej rezerwacji to mam oczywiście.

PS. ten pierwszy lot powrotni też obsługiwany przez Swiss jest taką mam notatkę przy biletach.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#10 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:00 

Loty: 97
Kilometry: 200 804
platynowy
@Valo: zaloguj sie na stronie united tam będziesz mieć informacje o kosztach bagażu - i będziesz mógł go opłacić podczas odprawy online. Na 90% będzie taniej niż było by przez OTA, no i nie jestem pewien że za bagaż opłata będzie za odcinek a nie za kierunek (dla Ciebie taniej).
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 02 Lip 2019 16:59 
Awatar użytkownika

Kupowałem bilety United w Tickets.pl - taka sama sytuacja, brak możliwości zakupu bagażu przez nich, przez zarządzanie rezerwacji na stronie United też nie było możliwości - ostatecznie pasażerowie dokupili bagaż w czasie check-in, cena taka sama jak online, czyli 60 USD - w Brukseli pobrali 50 EUR od sztuki.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 03 Lip 2019 09:22 

@jaksięmasz

To chyba mam pytanie, które rozwieje moje wątpliwości ostatecznie.

Dwa screeny. Na jednym opłata za 2 bagaże nadawane na 4 odcinkach, którą poniosłem u pośrednika przy rezerwacji (i ktorych nie możę zrealizować). Jeden bagaż mój, drugi druiej osoby.

I drugi screen to cennik United za bagaże.

I teraz pytanie czy jak nadam sobie dwa bagaże (biorąc je na siebie oba a nie jeden mój drugi kolegi) to zapłacę 60$ za pierwszy +100$ za drugi...czy 100$ za oba. Bo mało jasne jest to napisane tam.

A z drugiej strony przyjmując że zapłącę tak jak w rezerwacji 60$ za bagaż w jedna stronę za osobę to wychodzi 120$ za osobe czyli za dwie 240$ czyli = około 905pln.

U pośrednika wychodziło 750 ..i stąd moja opinia że się wycofują :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#13 PostWysłany: 03 Lip 2019 09:32 

Loty: 97
Kilometry: 200 804
platynowy
@Valo: pierwsza za 60 usd ale dla osoby, czyli jak masz dwa bilety Ty i kolega to każdy bierze po bagażu w obie strony czyli całość za bagaże wyjdzie 240usd.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:04 

-- 03 Lip 2019 10:35 --

I tak według mnie ma to sens właśnie. Czyli bagaże wychodzą 150 pln drożej niż to przedstawił pośrednik. Przypadek ?

Powinienem tak to przepuścić czy walczyć o zwrot różnicy od Tickets ?. Nie jest to może wielka kwota w stosunku do podróży ale ... jak zrobią tak parę osób dziennie to robi się spora kwota.

-- 03 Lip 2019 11:04 --

Właśnie wyjaśniałem tę sytuację na czacie z pracownikiem Tickets.pl i wkleiłem screena że są dwa bagaże w jedną stronę i dwa na powrót zakupione i pani stwierdziła że ten screen nie pokazuje trasy. Ale jak zapytałem iel w takim razie bagaży kupiłem to dostałem taką odpowiedź :D

"Olena 310210:02:42
2 znaczy, że to jest druga walizka bagażu nadawanego. System proponuje dokupić pierwszą walizkę bagażu rejestrowanego i drugą walizkę. W cenie Pańskiej rezerwacji nie ma bagażu rejestrowanego, dlatego nalażałoby dodać "pierwszą" walizkę.
Olena 310210:03:22
W systemie wewnętrznym widzę, że Pan dodawał bagaż tylko na lot powrotny dla dwóch pasażerów."

Nieźle.

Generalnie ostatecznie Pani powiedziała że to ja zaznaczyłem nadanie bagaży tylko w drodze powrotnej (co jest nie prawdą, bo nie było opcji wyboru żadnego)

#15 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:18 

platynowy
Z ciekawości - pokażesz screena?

#16 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:22 

Chciałbym, natomiast jak Pani zapytała czy mam więcej pytań i powiedziałem że nie to okienko rozmowy się zamyka i można zacząć nowy czat :///

Nie widzę jednak problemu od nich tej rozmowy wyciągnąć bo muszą je zapisywać na pewno, jeżeli ma to pomóc sprawie.

#17 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:25 

platynowy
Chodzi o ten screen:
Cytuj:
wkleiłem screena że są dwa bagaże w jedną stronę i dwa na powrót zakupione

#18 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:40 

To jest ten 23 posty wyżej ale wkleje ponownie.

Zamawiałem dwa bagaże rej. na całej trasie, więc dla mnie z tego screena jasno wynika że tak jest. Dodatkowo jak spojrzy się na cennik United to wygląda tak że Tickets chciało zamówić za 100$ dwa bagaże na jedną osobę w jedną i tak samo w drugą stronę. (Przy założeniu że jeden bagaż 60$ a dwa to łącznie 100$ a nie 160$). Taka dedukcja moja.

#19 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:47 

platynowy
Pisz reklamację, a potem ewentualnie pozew.

#20 PostWysłany: 03 Lip 2019 11:21 

Reklamację napiszę na pewno. Natomiast przed pozwem to chyba warto do UOKiK zgłosić jeszcze ?

Chociaż skoro podmiot jest na Ukrainie to nie wiem czy to coś zmieni z UOKiK. Kwota nie duża, ale jak mówię ... liczą się zasady.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość