Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Giełda biletów
igrzyska-minsk-2019-gielda,17,142215


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:15 

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 7
@irys podczas przekraczania granicy białorusko-rosyjskiej nikt nie pytał o cel podróży, przywitałem się, dałem paszport i bilet, po 20 minutach celnik wrócił i powiedział, że "wsio".
Jako że wcześniej czytałem że każdorazowy wjazd na Białoruś wymaga osobnego biletu to miałem dwa osobne bilety na zawody, które miały się dopiero odbyć, jednak nikt tego nie sprawdzał i spokojnie można było wyjechać z Białorusi i wjechać tym przejściem na jednym bilecie. Katyń też odwiedziłem, miejsce pełne refleksji, jest podział na część polską i rosyjską i wyraźnie widać o którą stronę bardziej się tam dba.
Byłem też w Smoleńsku, ale miejsce katastrofy nie jest łatwo dostępne, trzeba by było złamać kilka zakazów, więc żeby nie narobić sobie problemów to odpuściłem, bo jeszcze Moskwa była przede mną. Może w powrotną stronę bym zaryzykował.
Góra
 Profil Relacje PM off
irys lubi ten post.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#562 PostWysłany: 26 Cze 2019 00:53 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Jakich zakazów ???, jest płot z blachy falistej, jest otwarta brama, jakieś 150-200 metrów dalej brzoza, a jeszcze dalej mały pomnik tego wydarzenia i wielkie spoko, choć w pierwszym momencie zatrzymałem pojazd przy małej stacji paliw i miałem wątpliwości czy dobrze dojechałem, ale życzliwi pracownicy potwierdzili jak dojść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 26 Cze 2019 07:47 

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 7
Przed bramą o której piszesz jest szlaban, na którym widnieje zakaz ruchu pieszych, a na bramie która faktycznie była otwarta też jest napis z zakazem wstępu. Widocznie ty zignorowałeś te dwa znaki, ale ja wolałem nie ryzykować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 27 Cze 2019 19:50 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Jestem już na Białorusi kupiłem kartę life i nie działa internet ? ktoś wie jak go uruchomić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 27 Cze 2019 21:13 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
@Highstyle
Idź do salonu operatora to ci skonfigurują. :ugeek: :ugeek: :ugeek:
Może jeszcze napisać co masz powiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 27 Cze 2019 21:21 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Znam rosyjski nie potrzeba. O to chodzi że salony są zamknięte i miało być bez żadnej konfiguracji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 27 Cze 2019 22:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Skonfiguruj sobie APN: https://www.apnsettings.org/belarus/lif ... r-android/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 27 Cze 2019 23:08 

Rejestracja: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Trochę dużo to szumu i rozmowy o wszystkim, dlatego proszę o podpowiedź:
Stan faktyczny ;-) :
mam bilety na 30.06 (Igrzyska). 30.06 jadę samochodem na Białoruś (mam ubezpieczenie, zieloną kartę).
Pytania:
Czy muszę rezerwować hotel wczesniej?

Czy przejazdy drogami są zwolnione z opłat (wyczytałem na forum, że tak, ale proszę o potwierdzenie tego faktu)?

Czy, skoro zawody kończą się 30.06, to czy mogę 2.07 przekroczyć granicę białorusko-rosyjską i skoczyć do Moskwy, a póżniej (5 lub 6 lipca) wyjechać przez Łotwę? - wiem,ze ruch bezwizowy obowiązuje do 10.07, ale może są tu jakieś haczyki?
Z góry dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 28 Cze 2019 01:27 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Po mojej podróży autem z biletem,
pytanie:
1. nie
2. tak
3. tak mi się wydaje
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 28 Cze 2019 07:39 

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 7
@sanchezzz co do ostatniego pytania wydaje mi się, że nie da rady, była wcześniej mowa o tym, że przy przekraczaniu granicy należy mieć bilet na zawody, które jeszcze się nie odbyły, czyli powiedzmy jakbyś wjechał do Rosji 30.06 to mógłbyś z niej wyjechać do 10.07
Nie jestem jednak na 100% pewien, to jedynie moja opinia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 28 Cze 2019 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@sanchezzz

1. Do 5 dni nie trzeba się nigdzie meldować nic rezerwować.
2. Byłem potwierdzam, jeździsz za darmo.
3. Tak możesz, ale musisz mieć bilet na igrzyska na późniejszy dzień niż 5 lub 6 lipca. Bilet na zawody które się nie odbyły, na zawody na które chcesz jechać tranzytem.

Co do jazdy samochodem, pamiętaj na przejściach granicznych do razu idź na pas z logiem igrzysk wszystko bez kolejki, jeszcze kartę na pojazd ci sami wypełnią.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 28 Cze 2019 09:18 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
@macio106 nie można mieć biletu na Igrzyska na 5 lub 6 lipca bo już będzie po Igrzyskach (kończą się 1 lipca).

W sytuacji opisywanej przez @sanchezzz nie powinno być problemu z wyjazdem do Rosji i wyjazdem do Łotwy. Tranzyt przez Rosję obowiązuje przecież także w sytuacji powrotu z zawodów na Białorusi a nie tylko na dojazd na nie.

Wg mnie śmiało możesz jechać przez Rosję do Łotwy. Tylko wjazd na teren Białorusi musi być przed rozpoczęciem zawodów, a w twoim przypadku wjazd do Rosji powinien nastąpić po zawodach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 29 Cze 2019 02:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Bardzo wszystkim dziękuję za podrzucone przemyślenia/odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 29 Cze 2019 15:32 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ja również dojechałem do Moskwy jak niektórzy z innego kraju niż Białoruś i własny. Na bramce Wizzair miły pan, który widząc mój paszport przywitał mnie polskim "Dzień dobry". Ale zaraz sprawdzając obecność wizy i moje tłumaczenie jej braku nieco sarkastycznie dodał czyżby nadal aktualne i odesłał do "starszego". Ten po chwili oddał dokumenty stwierdzając OK. Na lotnisku pogranicznika sugerowała skorzystanie ze strefy tranzytowej, ale dwukrotnie musiałem tłumaczyć, że chcę skorzystać z noclegu, który zarezerwowałem. Dalej już jak u wszystkich, bez problemów. Dziś jadę do Mińska, ale nie spodziewam się już jakichś problemów skoro na granicy i na mieście nikt mnie nie niepokoi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 29 Cze 2019 16:55 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 113
zbery napisał(a):
Ja też już po
Przekraczałem granice w Terespolu w czwartek rano wracałem przez Bobrowniki w niedzielę
Jako że w Rosji byłem w ubiegłym roku ma Mistrzostwach Świata teraz skoncentrowałem się tylko na zwiedzaniu Białorusi
Przekraczanie przejść granicznych po stronie białoruskiej odbywa sie bez problemu po specjalnie wydzielonych pasach

Deklaracje celne na samochód wypełnili nam na przejściu sami Białorusini i przynieśli tylko do podpisu

Bilet na Igrzyska są też konieczne przy powrocie do Polski, Białorusini wpisywali je do systemu - z tym że pokazaliśmy im całkiem inne kupione już w Mińsku przed zawodami
Jeśli jakieś kolejki to przy powrocie i to wyniku opieszałości naszych służb
Co do dróg to dodam że tylu radarów to ja w życiu nie widziałem raz nawet nam błysnęło za 12 rubli :x

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to w miarę możliwości chętnie odpowiem


Ile przekroczyłeś, że skasowało na 12 rubli? Na granicy ściągnęli mandat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 29 Cze 2019 18:06 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Pewien vloger kiedyś robiąc materiał o Białorusi dostał grubo po czasie mandat i to przy kolejnym wjeździe. Zatem nic dziwnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 01 Lip 2019 08:47 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 126
Loty: 134
Kilometry: 117 921
niebieski
Przekroczyłem w czwartek koło Brześcia chyba o 14 km a zapłaciłem w niedzielę. :lol:
Kolega zapłacił podobnie jemu zdjęcia zrobili w piątek gdzieś pod Nowogródkiem
Zgarnęli mienie z "autostrady" gdzieś koło Mińska gdzie mieli przygotowaną specjalną budkę w której płaciło się mandaty.
Muszę przyznać że ruch był tam całkiem spory jeden z Białorusinów jak zobaczyłem na ekranie płacił hurtem 5 sztuk z maja :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 01 Lip 2019 09:00 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 113
zbery

Uff, to widzę, że raczej symboliczne te opłaty :) . Ale faktycznie radarów mnóstwo i trzeba uważać, bo informacja o radarze bardzo często pojawia się praktycznie przed samym urządzeniem (można nie wyhamować). U nas chyba zawsze jest ostrzeżenie przynajmniej 100 metrów wcześniej.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lip 2019 09:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 01 Lip 2019 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Raczej, już te informacje nikomu się nie przydadzą, ale podzielę się moim punktem widzenia.

igrzyska-europejskie-2019-3-kraje-na-2-biletach-bez-wiz,1509,142963
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 01 Lip 2019 17:59 

Rejestracja: 27 Paź 2017
Posty: 26
Loty: 165
Kilometry: 373 813
To ja też w formie krótkiej relacji - 5 rubli za bilet, a tyle wrażeń i przyjemności :-) Nasza trasa to Polska - Ryga - Tallinn - Petersburg - Moskwa - Mińsk - Brześć - Polska, 2x autokar, reszta pociągami. Kierowca LuxExpress w Tallinnie wpuszcza nas do autobusu z niedowierzaniem, potem estoński pogranicznik podobnie wysłuchuje mojej opowieści jak działają bilety i wypuszcza z kraju, wreszcie na granicy rosyjskiej pani sprawdzająca robi wielkie oczy, ale woła kolegę mającego na ramieniu jedną gwiazdkę więcej i wspólnie ogarniają nasz wjazd. Na wyjeździe w pociągu Brześć - Warszawa również żadnych problemów, sporo osób wracających z biletami. Tak więc złośliwe docinki jednego z forumowiczów okazały się jedynie próbą zaistnienia na forum i warte funta kłaków.
A Petersburg przepiękny i robi niesamowite wrażenie! Moskwa nieco mniej, ale zawsze chciałem tam być.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group