Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost

Giełda biletów
igrzyska-minsk-2019-gielda,17,142215

[ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 01 Lip 2019 22:22 

Ja jestem od piątku na Białorusi i chciałam się zameldować przez internet niestety wyskoczył mi błąd.

Registration of temporary stay in the Republic of Belarus in electronic form
through the unified portal for electronic services of
ALICJA WIECZOREK
IS NOT POSSIBLE.

(Information on crossing of the state border of the Republic of Belarus is not available. Please check the correctness of the information you indicated)

To register, contact the citizenship and migration unit of the internal affairs body at the place of stay in the Republic of Belarus.

Addresses of citizenship and migration units of the internal affairs bodies on the website of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Belarus
Miał ktoś taki? Chyba się nie skończy na wizycie w urzędzie
 Relacje PM off  

#582 PostWysłany: 02 Lip 2019 22:16 

Ja dziś poszłam do urzędu migracyjnego w Mińsku i dowiedziałam się że system meldunku przez internet nie działa lub może nie są w stanie naprawić błędu który mi wyskskuje. Nie dostałam żadnej karty migracyjnej w Terespolu a w czwartek mija mi dozwolone 5 dni, chce zostać jeszcze na Białorusi do 10 lipca. Codziennie śpię w innym miejscu i będę liczyła na to że na mają prośbę będę mnie meldować w hotelach i gościńcach. W urzędzie chcieli 25 kopiejek za meldunek jednej osoby :( nie rozumiem dlaczego system internetowego meldunku nie działa skoro turyści mogą jeszcze być do 10 na Bialorusi
 Relacje PM off  

#583 PostWysłany: 02 Lip 2019 23:05 

Czyli od od piątku do dzisiejszej wizyty w urzedzie jeszcze nie mialas nigdzie dokonanego meldunku ? I będziesz więc od teraz, czy tam od czwartku prosić o papierki i podbijanie pieczątek? Mam nadzieję że wszystko się ułoży ok :)
 Relacje PM off  

#584 PostWysłany: 03 Lip 2019 06:28 

Tak tylko na czym zbierac te pieczątki skoro nie dostałam karty migracyjnej na granicy?
 Relacje PM off  

#585 PostWysłany: 03 Lip 2019 06:47 
Awatar użytkownika

Loty: 11
Kilometry: 5 845
srebrny
Zbieraj faktury z noclegów lub niech wydadzą ci kwit z potwierdzeniem noclegu w hotelu. Mają taki obowiązek.

#586 PostWysłany: 03 Lip 2019 07:27 

Dziękuję!
 Relacje PM off  

#587 PostWysłany: 03 Lip 2019 20:02 

Alicja Wieczorek napisał(a):
Tak tylko na czym zbierac te pieczątki skoro nie dostałam karty migracyjnej na granicy?

Białorusini od jakiegoś czasu nie wydają już kart migracyjnych (wydają je tylko tym, którzy jadą do Rosji). Jeśli będziesz meldować się w urzędzie ds. migracji, wydadzą ci świstek z pieczątką i informacją od kiedy do kiedy jesteś zameldowana, i ten świstek okażesz na granicy, jeśli spytają o meldunek
 Relacje PM off  

#588 PostWysłany: 03 Lip 2019 22:33 

Tylko że codziennie śpię w innym miejscu i chodzenie do urzędu będzie trudne, bo często dojeżdżam na nocleg wieczorem dlatego liczę na meldunek w hotelu lub liczę się z karą na granicy :(
 Relacje PM off  

#589 PostWysłany: 04 Lip 2019 15:10 

Opiszę swoje doświadczenia ze spraw meldunkowych.

Wjazd 19.06 przed północą, wyjazd 30.06 po północy. Noclegi w różnych miejscach, w jednym nie dłużej niż 3 noce, z reguły tylko 1 noc.

Pierwsze dni nie myślałem o meldunku. Pięć dni roboczych mijało mi w dzień kilkugodzinnej podróży z Mińska do Pińska. Rano w Mińsku nie miałem czasu zahaczyć o któreś z tych biur. W hotelu w Pińsku zacząłem moim pseudo-rosyjskim dukaniem próbować coś tłumaczyć pani na recepcji. Z tego co ją być może zrozumiałem, ona mówiła, że tego, co ja bym sobie życzył, ona nie zrobi, bo jestem tam tylko 1 noc, ale jednak dostałem jakiś kwitek (oprócz rachunku). Na mieście w Pińsku sam wszedłem na posterunek milicji i znowu się produkuję półsłówkami "5 dni" "rejestracja", "w goscinicy dostałem to" i takie tam. Pan władza w okienku wziął paszport, w środku miałem kwitek z hotelu w Pińsku. Gdzieś zniknął, a gdy wrócił zaczął mówić coś w stylu, że ten papier z hotelu wystarczy. Pytałem "eto wsio" "budiet haraszo", to mi potwierdzał :)

Pewności, że jestem "czysty", oczywiście nie miałem, z racji bariery językowej, ale przy odprawie wyjazdowej w Kuźnicy najpierw dałem sam paszport, jak się strażniczka spytała o dokument, powiedziałem, że byłem "na igrach" i dałem tylko bilet (kwitek z hotelu miałem w zanadrzu). Ona wklepała numer biletu do komputera, wbiła pieczonę w paszport, oddała i podziękowała.

P.S. Oprócz tego zaliczyłem 1 nocleg w strefie przygranicznej (w miejscowości Kamieniuki, kilometr przed samą bramą do parku białowieskiego), w której teoretycznie nie powinienem przebywać bez osobnej przepustki (w kasie na dworcu autobusowym pani nie chciała mi sprzedać biletu właśnie tam, musiałem wziąć na końcowy już w parku).
 Relacje PM off  

#590 PostWysłany: 04 Lip 2019 20:21 

Alicja Wieczorek napisał(a):
Tylko że codziennie śpię w innym miejscu i chodzenie do urzędu będzie trudne, bo często dojeżdżam na nocleg wieczorem dlatego liczę na meldunek w hotelu lub liczę się z karą na granicy :(

Jeśli codziennie nocujesz w innym miejscu (i w innym mieście, jak mniemam) to w zasadzie nie musisz się meldować. Zachowuj jednak wszelkie kwity, potwierdzenia noclegów, bilety itp., jako dowód, że się cały czas przemieszczałaś
 Relacje PM off  

#591 PostWysłany: 04 Lip 2019 20:51 

Ja byłem z żoną 9 dni samochodem na objazdówce , mieliśmy zarezerwowane wszystkie noclegi przez Booking
. Okazało się źe większość jest w prywatnych mieszkaniach , a trzy były w hotelach gdzie dostałem potwierdzenia.Przy powrocie na granicy o nic nie pytali więc myślę że nie ma się co martwić.
 Relacje PM off  

#592 PostWysłany: 05 Lip 2019 15:58 

Przy powrocie nikt o nic nie pyta tylko bilet chcą z Igrzysk. Z atrakcji to zbliżyłem w autobusie cały portfel by skasowało z karty miejskiej za przejazd, a pobrało z karty kredytowej 0,65 BYN. Także trzeba uważać w tych białoruskich autobusach.
BTW. teraz myślę o Rosji Kaliningrad - tam paliwo 2,70zł ktoś wie czy można do autobusu wziąć kanister 20l paliwa zamiast walizki? :D
50zł taniej na 20l zawsze coś :lol: 8-)
 Relacje PM off
grzesiekc lubi ten post.

#593 PostWysłany: 05 Lip 2019 17:08 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie. :lol:

#594 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:53 
Awatar użytkownika

srebrny
Moja relacja z tripu nie zmieściła się w blogu na f4f, więc wrzuciłem u siebie na livejournalu. Jak ktoś chce zerknąć, zapraszam.
grzesiekc lubi ten post.

#595 PostWysłany: 20 Lip 2019 19:14 
Awatar użytkownika

srebrny
Z tego co podają oficjalne media białoruskie sprzedano ok 212 tyś. biletów na zawody. Jeszcze na początku czerwca było to 130 tys. Z czego 10-15% przez obcokrajowców (pewnie wliczając Rosjan, Ukraińców i obywateli państw z Kaukazu). Kilka dni przed zawodami widziałem, że pojawiły się te najtańsze bilety (pewnie zablokowane wcześniej), by rodzimi kibicie mogli kupić po taniości. W relacjach uczestników wypraw bezwizowych przeważa opinia, że było mało kibiców. Akurat na mojej drugiej - finale zapasów greko-romańskich było full, w strefie też ogrom ludzi. Także może one nie były takie "biedne". A czy się spięły finansowo? Pewnie nie, jak większość takich imprez :)

linki
https://eng.belta.by/sport/view/excelle ... 2723-2019/
https://kresy24.pl/lukaszenka-nie-skusi ... grzyskami/

[ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość