Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost

Giełda biletów
igrzyska-minsk-2019-gielda,17,142215

[ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 21 Cze 2019 06:59 
Awatar użytkownika

platynowy
Wow: nawet na pierwszej stronie gazety.pl jest informacja o ruchu bezwizowym na Białoruś i do Rosji.

http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114 ... =BoxOpLink

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.

#522 PostWysłany: 21 Cze 2019 07:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 94
Kilometry: 101 195
@LesnyDziad Czy Rosjanie/Polacy pytali o coś więcej czy mieli wszystko już w swoich bazach? Np Zarejestrowane bilety na tej stronie:
https://auth.ticketpro.by/wac/!wac.Tick ... ang=EN&rc=
I jakim przejściem granicznym przekraczałeś granicę?
 Relacje PM off  

#523 PostWysłany: 21 Cze 2019 11:39 

Drugie pytanie to o apteczkę. Zgodnie z informacjami od stron gov znalazłem to "W apteczce samochodowej, w zestawie środków medyczno-opatrunkowych nie może zabraknąć m.in. 10-cio % roztworu amoniaku, jodyny, bandaży sterylnych i elastycznych, waty, plastrów opatrunkowych, opaski uciskowej bądź gumowego węża uciskowego, nożyczek z zaokrąglonymi końcówkami, rękawiczek chirurgicznych czy też chusteczek higienicznych, roztworu chłodzącego (saletry amonowej z wodą). Stan apteczek samochodowych może być sprawdzany wyrywkowo zarówno przez białoruską straż graniczną jak i przez patrole milicji drogowej. W razie stwierdzenia uchybień i nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego wymierzane są kary. "

10-cio % amoniaku nigdzie nie można w PL dostać. Czy rzeczywiście jest on wymagany, kontrolowany ? Słyszałerm, że na podstawie konwencji wiedenskiej można mieć zwykłą polską apteczkę, ale nie jestem pewien, bo na stronie polskiego ministerstwa jest ciągle ta informacja o amoniaku, walidolu, jodynie itp.

Ostatnio edytowany przez Washington, 23 Cze 2019 20:37, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
 Relacje PM off  

#524 PostWysłany: 21 Cze 2019 12:57 

Loty: 28
Kilometry: 14 467
niebieski
@Michał Łanon Na allecośtam jest.
 Relacje PM off  

#525 PostWysłany: 21 Cze 2019 16:38 

Loty: 172
Kilometry: 234 368
Ja napiszę to co dostałem od konsula:
"Podczas Igrzysk Europejskich w Minsku majac bilet, mona udac sie na
Igrzyska przez teren Rosji bez koniecznosci posiadania wizy. Przekroczenie
rosyjsko-bialoruskiej granicy może nastąpić wylacznie przez miedzynarodowe przejścia
graniczne."
Może to wyjasni wszelkie wątpliwości. Dotyczy także Kaliningradu.
Pozdrawiam i życzę udanej podróży po Rosji.
Osobiście udaję się do Kaliningradu i stąd moje pytanie:
Czy przekroczę granice pociągiem na przejściu granicznym w Chernyshevskoye-Kibarty?
 Relacje PM off  

#526 PostWysłany: 21 Cze 2019 17:18 
Awatar użytkownika

Loty: 506
Kilometry: 573 774
platynowy
Nie bez problemów - o tym w relacji udało się wjechać przez granicę gruzinsko - rosyjską. To chyba znaczy, że przez każdą się da.

A i jeszcze jedno pytali mnie o wiele rzeczy, ale nie o ubezpieczenie.

el sueño de la razon produce monstruos

Ostatnio edytowany przez pabien, 21 Cze 2019 21:38, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.

#527 PostWysłany: 21 Cze 2019 21:08 

Witam
Nie wiem, czy dobrze trafiłam, więc proszę nie krzyczeć.
Wyjeżdżam na Białorus z biletami na Igrzyska 24 czerwca. Mam zamówione hotele do 29 czerwca, chcemy trochę zwiedzać. Dzisiaj, przy wymianie złotego na dolary, bo tak poczytałam na tym Forum, że Białorusini wolę dolary - w kantorze pani powiedziała mi, ze tylko dolary "z dużymi głowami", czyli nowe, bo Białorusini "starych" dolarów nie chcą.
Czy ktoś już tam jest i może potwierdzic?/zaprzeczyć? Mamy sporo "małych głów" i nie wiemy, czy jechać do banku to wymieniać???
Pozdrawiam,
Beata
 Relacje PM off  

#528 PostWysłany: 22 Cze 2019 11:57 

Tu jest tyle spamu, że jako ciekawostkę dodam, że w 2023 III Igrzyska Europejskie odbędą się w Krakowie!
Myślę, że to jest dla was bardzo dobra wiadomość, gdyż nie będziecie musieć jechać już przez Moskwę, aby obejrzeć swoją ukochaną dyscyplinę!
:D
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#529 PostWysłany: 22 Cze 2019 13:05 

na Białorusi akceptowane są dolary podobne do innych walut. nie martw się i trzymaj małe duże stare lub nowe. Jeśli masz jakieś pytania, napisz +375296443789. Pomogę we wszystkim.
 Relacje PM off
Beata Sikorska uważa post za pomocny.

#530 PostWysłany: 22 Cze 2019 16:18 

Ja może ponowię swoje pytanie jesli chodzi o OK.
Ponieważ nie zaleca się wykorzystywania terytorium obwodu kaliningradzkiego do przejazdów tranzytowych do Republiki Litewskiej a zarazem jak się dowiedziałem od Konsula, Za 4 dni jadę do Kaliningradu i chciałbym mieć jakies pewne informacje :D
Jak wyjechać z Okręgu? Powrót do Polski czy przez przejście w Kibartach na Litwę?
 Relacje PM off  

#531 PostWysłany: 22 Cze 2019 19:27 

Loty: 312
Kilometry: 479 773
niebieski
@macio106 ja dzis bez zadnych pytan wjechalem do Kaliningradu.
Pksem z Gdańska. To przejscie troche wyzej droga z Braniewa.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Cze 2019 17:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
macio106 lubi ten post.

#532 PostWysłany: 22 Cze 2019 21:48 

Cześć. Dość spontanicznie kupiliśmy bilety i teraz dopinamy szczegóły. Nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji czy będąc właścicielem auta (ojciec wbity jako współwłaściciel w dowodzie) muszę posiadać pełnomocnictwo jak w przypadku np. samochodów pożyczonych i leasingowych? PZMOT podaje, że wymagana jest pisemna zgoda właściciela pojazdu przetłumaczona na jęz.białoruski lub rosyjski i poświadczona notarialnie. A właścicielem jestem ja ;) Padre dla zniżek :)
Z góry dzięki za info.
 Relacje PM off  

#533 PostWysłany: 22 Cze 2019 22:06 

miloszp napisał(a):
ja dzis bez zadnych pytan wjechalem do Kaliningradu.
Pksem z Gdańska. To przejscie troche wyzej droga z Braniewa.

Ja tez jade PKSem z Gdańska o 6:00 - 9:30 w Kaliningradzie. Przejście przez Braniewo.
Pytanie do Ciebie - któredy zamierzasz wyjechać z OK ? :)

Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Cze 2019 17:21, edytowano w sumie 1 raz
Lit cyt
 Relacje PM off  

#534 PostWysłany: 23 Cze 2019 05:04 

Ja wlasnie wrocilem po tygodniowej podrozy gdansk-turku-helsinki-petersburg-minsk-wwa . O dziwo w drodze powrotnej rowniez musiałem sie tlumaczyc skad sie wzialem na Bialorusi i dlaczego nie mam wizy .Najpierw przy wsiadaniu do autobusu ecolines a potem na granicy brzesc - terespol , wiec radze sobie zachowac kopie biletu . Pokazalem bilet i bylo ok . W pt koszykowka 3na3 zaliczona, w sobote na ulicach minska doping dla polskiej reprezentacji w kolarstwie wykonany. Dziewczyny byly aktywne na trasie ale niestety bez medalu :)
 Relacje PM off  

#535 PostWysłany: 23 Cze 2019 06:43 

srebrny
Ktoś jechał drogą odwrotną, przez Białoruś do Rosji i stamtąd do Unii Europejskiej?
Czy będę pierwszym, który będzie przecierał ten kierunek?!
 Relacje PM off  

#536 PostWysłany: 23 Cze 2019 07:45 

Ja tak jadę. W tym momencie jestem w Moskwie
 Relacje PM off  

#537 PostWysłany: 23 Cze 2019 09:24 

Czy oprócz tych taryf z MTS znalazł ktoś coś ciekawego? Szukałem jakiejś taryfy z Internetem (~5GB) i pakietem minut do Polski. W MTS jest niby ta taryfa Super Games z nieograniczonym netem i 30 minutami, chociaż koszt dosyć spory (prawie 70 zł). Znalazłem taką informację, że w City Pass w Grodnie można było (lub dalej można) kupić "kartę SIM za 10 rubli białoruskich. Będzie miała 3 GB internetu, 50 minut i 100 SMS-ów na połączenia z Polską, darmowe połączenia i SMS-y wewnątrz sieci Life i 200 minut i 100 SMS-ów na połączenia z innymi białoruskimi sieciami. Karta działa 30 dni". Nie wiecie może, czy to jakiś specjalny plan do kupienia tylko w Grodnie? I czy w ogóle to jeszcze jest aktualne?

Znalazłem jeszcze Privet Tourist na 10 dni za 9,90, ale chyba bez połączeń do Polski.
 Relacje PM off  

#538 PostWysłany: 23 Cze 2019 12:45 
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 732 079
niebieski
Podsumowując weekend w Moskwie, a wiec przylot wczoraj linią Pobeda na lotnisko Vnukowo i tutaj małe problemy ponieważ straż graniczna nie mogła odszukać moich biletów w systemie rejestracyjnym. Po około godzinie oczekiwania ostatecznie zostałem poproszony do okienka i otrzymałem stempel wjazdowy oraz kartę migracyjna. Bilet na zawody w Mińsku miałem na dzień dzisiejszy o godzinie 9:30. Obecnie jestem już po kontroli paszportowej na lotnisku SVO w Moskwie i nie było problemów ani żadnych dziwnych pytań. Od momentu przylotu do odlotu wszystko przebywało w bardzo serdecznej atmosferze. Musiałem tylko przedłożyć swój bilet na igrzyska po przybyciu i opuszczaniu Rosji.

#539 PostWysłany: 23 Cze 2019 14:06 

Loty: 87
Kilometry: 128 928
niebieski
Ja przekroczyłem granicę w Terespolu. Żadnych pytań białoruskich pograniczników. Nawet brak pieczątki. Oddałem im tylko kartę migracyjna z Rosji. Przy wylocie z Rosji do Minska kontrola paszportowa na której spędziłem 40 minut. Problemy z rosyjskim system granicznym. Młody chłopak przyznał, że ma pierwszy taki przypadek i nie wie jak to wpisywać. Warto było...na przekór oponentom i dla siebie :)
 Relacje PM off  

#540 PostWysłany: 23 Cze 2019 19:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 94
Kilometry: 101 195
Własnie wróciłem z 1-dniówki w Kaliningradzie. Do Kaliningradu wjeżdżałem Gronowo-Mamonowo kolejek o godzinie 7 brak, natomiast na każdym punkcie kontroli zarówno w PL i RUS pytali, jak to bez wizy transfer, puszczali bez problemu, Pani w okienku gdzieś zadzwoniła przyszedł "wyższy" Pan powiedział co ma robić, karteczka, pieczątka i po sprawie. Powrót o godzinie 17 przejściem Grzechotki-Mamonowo II, zero pytań dlaczego wracamy przed naszą imprezą (bilet był na 25), kompletnie nic bilety paszport, karteczka, pieczątka wbita do widzenia i tyle.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.

[ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości