Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Czy spotkałeś się już z overbookingiem podczas swoich lotów?
Tak
Nie
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Paź 2018 18:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Kuba Biernacki napisał(a):
Dali hotel + transfer, nowy lot i rekompenstate 400EUR, na ktora czekam juz drugi tydzien.

Precyzyjnie rzecz ujmując rekompensatę na razie obiecali ;) Złożyłeś formalny wniosek o odszkodowanie czy liczysz,że pamiętają?Na odpowiedź na twój wniosek(jeśli złożyłeś) mają 30 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#62 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:00 

Rejestracja: 24 Lut 2019
Posty: 1
Lecialem w zeszlym tygodniu z Luton do Wrocławia. Przy probie odprawy przez aplikacja otrzymalem komunikat że musze udać sie do odprawy na lotnisku. Tam uzyskalem informacje ze znajduje sie na liscie Standby co oznacza ze jak ktos nie przyjdzie to wtedy polece. Wczesnij slyszalem o tym ale teraz sie z tym spotkalem osobiscie.
Ogolnie masakra - wykupienie prioritetu przed tym nie broni - wyglada na to ze liczy sie czas kiedy sie odprawiamy.

Przy bramkach powiedziano ze ja i 5 innych osob mamy czekac jak juz wszyscy wejda i wtedy moze beda wolne miejsca! Taki Mothy Python troche. Czekalismy do konca i jak juz mielismy dostac miejsca zaczeli przybiegac spoznieni na lot. Najpierw im powiedziano ze sie zpoznili i nie leca ale potem jak sie okazalo ze maja bagaz nadany to jednak ich wpuscili. Ostatecznie polecialem ja + 1 osoba a 4 zostaly na lotnisku. Bardzo nieprzyjemna sytuacja.

Chyba wczesna odprawa i wykupienie platnych miejsc moze tylko uchronic przed takim doswiadczeniem - ogolnie slabe zagranie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Ciesz się - polecisz następnym lotem i dostaniesz jeszcze kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:06 

Czyżby on miał coś dostać

Kłania się czytanie całości, a tam "...Ostatecznie polecialem ja + 1 osoba, a 4 INNE zostaly na lotnisku"
Góra
 PM off  
      
#65 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
No tak - w takim razie powinien bardzo żałować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:13 

Bardzo to się żałuje np. przy overbookingu LOT-u czy innej linii z sojuszu, gdy następny lot jest za np. 3 godziny

Taki W6 zostawi cię z rekompensatą przy następnym locie za 3 dni (nie dotyczy takiego np. Luton) , wtedy już nie jest tak "różowo" bo zobowiązania, koniec urlopu itp
Góra
 PM off  
      
#67 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:23 

Zaczyna się znowu "śmieciowe" pisanie forumowicza wyżej

To napisz co zrobisz przy overbookingu np. w takim Oslo Torp, gdy wszystkie inne loty innymi liniami są wyprzedane na 2 dni do przodu np. w święta
Góra
 PM off  
      
#68 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
O cholera, na jakich trasach najczęściej występuje overbooking?
Mam wykupiony lot w 2 strony na 19 Marzec do Stavanger i do London-Luton na 27 Marzec. Bez Priority. Da si jakoś przed tym uchronić i nie zostać z przysłowiową ręką w nocniku na lotnisku?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 24 Lut 2019 13:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Jak najwcześniej się odprawić - z tym że szansa na overbooking w W6 jest naprawdę bardzo mała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Lut 2019 20:26 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
A przy overbookingu jak obsuwa będzie ponad 3 godz to nie należy się odszkodowanie? A jak dodatkowo kolejny lot następnego dnia to także nocleg?
Pomijam że może to kolidowac z planami ale chyba kosztów dłuższego pobytu nie powinno generować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 25 Lut 2019 02:00 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Przy overbookingu rekompensata należy się nawet, jeśli nowy lot będzie za 5 minut.
Jedynie kwota może być pomniejszona o 50%, jeśli nowy lot będzie w ramach pewnych wyznaczonych ram czasowych (do 2h opóźnienia w przylocie przy najkrótszych lotach).
Wszystkie koszty "extra" pokrywają linie. Ale nie spodziewaj się, że to będzie jakaś wielka "przyjemność" - zazwyczaj po prostu dostajesz voucher na hotel i szamę, do tego jakiegoś shuttle busa. Ale ogarnięcie tego chwilę trwa (jak lecisz LH to robią to w miarę sprawnie, ale czasem może na to zejść nawet ponad godzinę), później transport etc. też, więc ostatecznie choćby hotel był nie wiem jak luksusowy, to z tych luksusów możesz nie zdążyć skorzystać. Rekompensata jest za niedogodności i raczej należy się ich spodziewać, myślę, że Wizz z "atrakcjami" też nie szaleje i dostaniesz coś najbardziej basic jak się tylko da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 25 Lut 2019 10:13 

Zauważcie, że Ryanair nie ma tego problemu, bo nie licząc póki co Laudamotion lata takimi samymi Boeingami

W Wizzair większośc jeśli nie wszystkie z overbookingów jak wyżej powstaje, gdy lot miał być obsługiwany dużo większymi A321, a leci Airbus A320
Osobna kwestia to współpraca z biurami podróży i blokady przez nich części pokładów


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Lut 2019 12:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#73 PostWysłany: 24 Maj 2019 13:39 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 4
Wczoraj (czwartek) miałam tę watpliwą przyjemność doświadczyć overbookingu, na trasie z Luton do Gdańska, lot wieczorny. W sumie 5 osób ze mną było nadprogramowo, 2 się nie stawiły więc ostatecznie 2 z tych 5 zabrali na pokład, a 3 w tym ja zostało na lodzie bo następne miejsca na lot do Gdańska (lub jakiegokolwiek innego miasta w Polsce) są najwcześniej na niedzielę rano. Żeby było śmieszniej, żaden z 5 hoteli rozlokowanych wokół lotniska w Luton nie miał wolnych poki więc i tak trzeba było wrócić na lotnisko i złapać autobus do centrum. I tu moje pytanie- czy oprócz odszkodowania należy mi się zwrot tych kosztów, ktore poniosę od czwartku wieczorem do niedzieli rano (transport z Luton do Londynu i z powrotem, opłacenie noclegu i posiłków)? Jak to wygląda z waszego doświadczenia?
Dodam, że zmiana lotniska czy lini na inną też nie wchodziła w grę bo na żaden lot do Polski nie ma miejsc aż do niedzieli, nawet z przesiadką przez inne lotniska- sprawdzałam przez Edynburg, przez Dublin, Birmingham, Bratysławę, Alicante i inne miasta czy lotniska. Wszystko wyprzedane do niedzieli :( :?: :?:


Ostatnio edytowany przez marcino123, 24 Maj 2019 14:00, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 24 Maj 2019 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tak, jest zobowiązany do zwrotu tych kosztów.
Z tym, że widzę, że wizz do Gdańska i Warszawy na jutro wieczór sprzedaje jeszcze bilety.
A gdybym był na Twoim miejscu to po prostu kupiłbym bilety na lot LOT-em z London-City do Gdańska na dzisiaj(są za około 1100 zł). Wizz jest zobowiązany do zwrotu tej ceny i wypłaty odszkodowania. Skoro wizz sam nie przebookował na lot innym przewoźnikiem, do czego jest zobowiązany.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo, 24 Maj 2019 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 24 Maj 2019 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3056
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Sobota 20:55 LTN-GDN dostepny w tej chwili.

Sobota 12:35 LTN-SZY to samo
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 24 Maj 2019 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Co ciekawe na dziś stan jest taki:

Do Gdańska:
sobota 20:55 - 2 bilety

Do Szyman:
sobota 12:35 - 2 bilety

Do Warszawy:
piątek 19:30 - 1 bilet
sobota 19:30 - 4 bilety

I jeszcze z Gatwick do Gdańska - sobota 20:55 - 2 bilety

A to tylko z siatki Wizzaira
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Maj 2019 17:25 

Rejestracja: 24 Maj 2019
Posty: 4
To co, znowu overbooking? Bo wczoraj wieczorem i w nocy, wszystkie loty do Polski ryanairem i wizzairem do niedzieli rano były wyprzedane, czy to z Luton, Stansted czy z Gatwick. A dzisiaj nagle są bilety...poza tym, gdybym nawet zaraz kupiła ten bilet, który się pojawił na jutrzejszy lot do Gdańska, to jaka jest pewność, że otrzymam miejsce w samolocie przy robieniu odprawy online, a nie że dostanę znowu overbooking? Odprawę na mój wczorajszy lot robiłam w środę rano czyli 1,5 doby przed i to już było za późno.
O tym, że LOT lata z Lodon City do Warszawy nawet nie wiedziałam, babka z obsługi, która bookowała mi wczoraj na lotnisku lot wizzairem na niedzielę rano, też nie raczyła powiedzieć. Za to poganiała ciągle każdego, kto przyszedł, że ona nie ma czasu bo zaraz kończy obsługiwać i mamy się teraz zaraz decydować czy bierzemy to co ona proponuje czy nie :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Maj 2019 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
To, że WIZZ sprzedaje na stronie bilety nie oznacza, że są miejsca ...:) Agent na lotnisku mógł widzieć liczbę paxów i stwierdzić, że miejsc nie ma bo właśnie te 1 czy 2 bilety, które są jeszcze w sprzedaży są właśnie sprzedawane na overbooking. Nie wiem na ile WIZZ max robi over ale gdzieś się chyba przewinęło na forum kiedyś właśnie 5 paxów (tak jak w tym przypadku)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Maj 2019 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@Martafly a tak z ciekawości - jak zrobiłaś odprawę to miałaś nr miejsca na BP ?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Maj 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1185
złoty
KTW -FUE ostatni czwartek.
Przy odprawieniu się poprzez apkę "Wizira" na jakieś 4h przed lotem brak przydzielonego miejsca na BP.
Informacja że należy zgłosic się do check in celem "weryfikacji dowodu tożsamości"
Przy check in informacja od pracownika, że jest overbooking, lecz widzi w systemie, że 2 osoby nie odprawiły się online.
dostaliśmy kwitki (nadal bez przydzielonego miejsca) i przy gate zostały zamienione na kwitki z przydzielonym miejscem.
Suma summarum miejsca obok siebie, samolot po dach.
połowa miejsc w samolocie przez biura podróży wykupiona wg mnie, ponieważ odprawa jako 94 i 95 pax.

zatem odprawa na ostatnia chwilę nie zawsze popłaca, no chyba że cieszysz się że nie polecisz ;)

na głownej artykuł na ten temat
https://www.fly4free.pl/zwlekasz-z-odpr ... -samolotu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: fevlad oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group