Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Czy spotkałeś się już z overbookingiem podczas swoich lotów?
Tak
Nie
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Sie 2014 13:45 

ja spotkałem się z sytuacją odwrotną, kobita była na pokładzie ale nie odnotowali jej na bramce gdzie wpuszczają do rękawa
z 10 razy ręcznie liczyli pasażerów, opóźnienie 40 minut ale w końcu polecieliśmy :mrgreen:
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 10 Sie 2014 13:50 

Problem może wynikać np. głupiego cwaniactwa pasażerów linii lcc. W tym i wskazanym w poście wyzej temacie problem z brakiem miejsc na pokładzie Ryanair wynikał z faktu, że rodzice by zaoszczędzić przy rezerwacji skłamali podając wiek dziecka do lat dwóch bez własnego miejsca dla dziecka.
 PM off  

#23 PostWysłany: 10 Sie 2014 14:25 

W Internecie jest pełno instrukcji w jaki sposób można na overbookingu zyskać: http://budgettravel.about.com/od/airfar ... e-Bump.htm
http://www.moneycrashers.com/overbooked ... pensation/

Ostatnio edytowany przez java_man, 10 Sie 2014 14:30, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 10 Sie 2014 14:26 
Awatar użytkownika

Loty: 55
Kilometry: 72 216
Ja byłem świadkiem 2 razy w Hiszpanii jak przy liczeniu pasażerów okazało się że jest paru gapowiczów, tzn osob które miały bilety na lot - ale późniejszy lub wcześniejszy na dany kierunek.
( Ryanair )

Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Sie 2014 15:25, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 10 Sie 2014 15:35 

Loty: 49
Kilometry: 69 318
Nigdy osobiście się z overbookingiem nie spotkałam. Co prawda w wizzie jak ostatnio leciałam to był komplet pasażerów - pozwalali nawet siadać na miejscach wizzRezervedSeat ale nikogo więcej na lot nie było...

#26 PostWysłany: 11 Sie 2014 08:54 

niebieski
Gleba3 napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
Jestem ciekaw co dostali w ramach odszkodowania Ci co wysiedli z samolotu...

Miałem overbooking w Wizz w ubiegłym roku (Poznań - Sandefjord), podczas nadawania bagaży pytali, czy jestem chętny do zgłoszenia się na ochotnika do zostania w Poznaniu. Oczywiście się zgodziłem. Na stanowisku Wizza pobrałem zaświadczeniem że był overbooking. Potem normalnie reklamacja przez internet. Kazali przesłać skan zaświadczenia i numer konta. Przesłali dość szybo odpowiednik 250 Euro w złotówkach.

Czy w takim przypadku dostajesz bilet na kolejny lot gratis czy oczekują, że pokryjesz go sobie z tego odszkodowania?[/quote]

Oczywiście przebukowanie na inny lot jest gratis i niezależne od przyznanego odszkodowania.

#27 PostWysłany: 11 Sie 2014 09:34 
Awatar użytkownika

niebieski
Mnie w tanich liniach czasami zadziwia sam fakt tego, że samolot jest pełny pomimo bardzo często śmiesznych cen i braku możliwości zwrotu biletu. Wydawałoby się, że w takiej sytuacji będzie spora grupa osób, które rezygnują z lotu np ze względu na zmianę planów podróży. Nie wiem czy jest to możliwe aby bez overbookingu w praktyce zapełnić samolot na który bilety sprzedawali po 25 zł.
ponchek lubi ten post.

#28 PostWysłany: 11 Sie 2014 09:54 
Awatar użytkownika

Loty: 10
Kilometry: 15 292
Może być tak, że "śmiesznie tanie" bilety często kupują osoby, których normalnie nie byłoby stać. Do tego od razu rezerwują hotel/nocleg i nie mogą sobie pozwolić na rezygnację, bo dla nich strata (chociaż to złe słowo - jak by polecieli to też by tych pieniędzy nie było) tych 300-400zł jest czasem katastrofą i skoro zapłacili to chcą za to coś mieć.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 16 Sie 2014 10:29 
Awatar użytkownika

Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
Łukasz napisał(a):
Mnie w tanich liniach czasami zadziwia sam fakt tego, że samolot jest pełny pomimo bardzo często śmiesznych cen i braku możliwości zwrotu biletu. Wydawałoby się, że w takiej sytuacji będzie spora grupa osób, które rezygnują z lotu np ze względu na zmianę planów podróży. Nie wiem czy jest to możliwe aby bez overbookingu w praktyce zapełnić samolot na który bilety sprzedawali po 25 zł.

Wiesz, zawsze wydawało mi się że łatwiej zapełnić samolot miejscami za 25zł niż miejscami za 450zł ale mogę się mylić. Cena biletów nie jest tak niska z powodu małego obłożenia tylko z powodu promocji danego kierunki. Więc osoby jeżdżący na co dzień pociągiem/autobusem za 50/100zł skuszą się na samolot i później może będą latać nawet za 59/79/99zł.

Na szczęście jest dużo osób które nie kupują biletów za 25zł tylko po to aby kupić i później się zastanawiać co z tym zrobić. Więc i nie rezygnują.

P.s jak w pierwszych miesiącach leciałem WRO-WMI to spotkałem 6osobową grupę w wieku 40-50l która pierwszy raz leciała w ogóle samolotem i cieszyli się jak dzieci że kupili bilety po 39zł, nawet nie narzekali że muszą dojechać do centrum, ba nawet specjalnie dojechali do WRO z okolic Opola tylko po to żeby zrobić sobie wycieczkę do Warszawy ;-)

#30 PostWysłany: 16 Sie 2014 11:47 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
srebrny
Gdy pracowałem w EasyJet przed każdym lotem dostawałem kartkę z przewidywaną liczbą pasażerów na danym odcinku. Czasem było to o 2-3 osoby więcej niż jest miejsc w samolocie. Z moich obserwacji wynikało, że na każdym locie było 4-5 no shows, więc wolne miejsca i tak były. Dosłownie parę razy mi się zdarzyło, że wszystkie, co do jednego miejsca były zajęte.

Lecąc na bilecie w ekonomicznej na długim dystansie warto zapytać, czy jest overbooking w ekonomicznej. Jeśli jest, to poprosić o kartę pokładową bez wskazania miejsca (standby) a gdy odmówią, to czekać do ostatniej chwili, są spore szanse na upgrade.

#31 PostWysłany: 16 Sie 2014 20:36 

Może rozwieje wątpliwości mogę zapewnić, że w Wizz stosują overbooking. Info z pierwszej ręki [WHITE SMILING FACE]

#32 PostWysłany: 16 Sie 2014 23:03 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
srebrny
hania napisał(a):
Wejdę troszkę OT, wybaczcie, ale jeszcze ciągnąc wątek BusinessClass o upgradzie przy pełnym samolocie - może komuś się przyda: wpadłam kiedyś na poradnik, jak to zrobić -> http://matadornetwork.com/trips/how-to- ... ke-a-boss/
Ciągle na mojej 'bucket list'. Ale oczywiście nie w wizzarze ;D

Żeby nie robić OT stworzyłem nowy wątek, zapraszam:
upgrade-do-wyzszej-klasy-bez-uzycia-mil-i-doplat,135,53805
Abcn lubi ten post.

#33 PostWysłany: 21 Sie 2014 13:15 

Miesiąc temu siostra z mężem i dzieckiem lecieli z Rzymu do Krakowa liniami RyanAir.

Wszyscy mieli wykupione miejsca siedzące, pomimo tego że dziecko miało zaledwie 3 lata.

Wchodzili do samolotu jako ostatni i o dziwo zabrakło jednego miejsca... stewardessa pozwoliła na przelot dziecka na kolanach ojca, przypięto je osobnym pasem.

Była awantura, bo w końcu bilet dla dziecka opłacony i miejsce dla niego powinno być...

Za taką przygodę dostali od RyanAir'a darmowy bilet do realizacji przez najbliższy rok, na dowolnej trasie w obie strony (na trzy osoby) + 250 euro zadośćuczynienia przelewem na konto.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 21 Sie 2014 15:00 

Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
konn365 napisał(a):
Miesiąc temu siostra z mężem i dzieckiem lecieli z Rzymu do Krakowa liniami RyanAir.

Wszyscy mieli wykupione miejsca siedzące, pomimo tego że dziecko miało zaledwie 3 lata.

Wchodzili do samolotu jako ostatni i o dziwo zabrakło jednego miejsca... stewardessa pozwoliła na przelot dziecka na kolanach ojca, przypięto je osobnym pasem.

Była awantura, bo w końcu bilet dla dziecka opłacony i miejsce dla niego powinno być...

Za taką przygodę dostali od RyanAir'a darmowy bilet do realizacji przez najbliższy rok, na dowolnej trasie w obie strony (na trzy osoby) + 250 euro zadośćuczynienia przelewem na konto.

od kilku miesiecy w Ryanair obowiazuje numeracja miejsc. czy dobrze rozumiem, ze na ich miejscu/miejscach ktos juz siedzial? czyli ze 2 osoby mialy przydzielone to samo miejsce?
 Relacje PM off
kisio lubi ten post.

#35 PostWysłany: 21 Sie 2014 16:24 

dokładnie, ktoś już miał to miejsce

stewardessa uznała, że nie warto robić kłopotu, bo dziecko może siedzieć na kolanach u ojca, a matka obok

inaczej musieliby wysiąść i np. lecieć kiedy indziej - a na nich czekała już na lotnisku w Polsce rodzina

tak więc zgodzili się na to rozwiązanie - rzecz jasna za odpowiednią rekompensatą
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 22 Sie 2014 09:49 
Awatar użytkownika

Loty: 108
Kilometry: 207 897
niebieski
Widocznie system automatycznie przydzielil to samo miejsce dla dwoch osob i w przypadku nie pojawienia sie jakiegokolwiek pasazera ktoras z tych osob moglaby zajac jedyne wole miejsce w samolocie. Zaloga moglaby to zrzucic wtedy na blad systemu, ktory usadza pasazerow w samolocie. Troche to zakrecone, ale tak to wlasnie rozumiem :P

Overbooking w Ryanair wystepuje, pisala o tym jedna ze stuardess tej linii na swoim profilu na FB.
 Relacje PM off
Raphael lubi ten post.

#37 PostWysłany: 26 Sie 2014 11:23 

Wlasnie jestem na lotnisku w Gdansku i proponowali pasazerom 100 euro, hotel i dojazd. Lot do Londynu.
Abcn lubi ten post.

#38 PostWysłany: 26 Sie 2014 11:43 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tak z ciekawości. Czy te 100€ jako środki na loty Wizzair czy "żywa" gotówka ?
Dzięki za odpowiedź.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 26 Sie 2014 22:13 

Hej. Na konto Wizz te 100 euro. I przebukowanie na dowolny lot za darmo. Znaleźli jakichś chętnych. Sama bym skorzystała gdybym nie musiała jutro rano być w Anglii na uniwersytecie... :)

#40 PostWysłany: 07 Wrz 2014 08:07 
Awatar użytkownika

złoty
Dzisiaj overbooking przytrafił się Wizzowi na porannym locie KTW-LTN.
 Relacje PM off  

[ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości