Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Giełda biletów
igrzyska-minsk-2019-gielda,17,142215


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 21 Maj 2019 20:36 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Tanie nie jest ;)
Do Rosji tez kupiłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#322 PostWysłany: 21 Maj 2019 20:55 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Nie kupiłem bo przecież według jednego z naszych kolegów tam nie wjedziemy ;) ....jeszcze kupie jakieś dla świętego spokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#323 PostWysłany: 21 Maj 2019 21:22 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Pogubiłem się w tych przepychankach słownych...

Pan Kopter napisał(a):
Problem polega na tym, że połowa ludzi pracujących w konsulatach nie zna języka polskiego a co gorsza nie jest zorientowana praktycznie w żadnej sprawie.


Ja i nie tylko ja pisaliśmy w jęz. rosyjskim, czyli urzędowym państwa do którego się udajemy. Odpowiedzi były utwierdzące w przekonaniu, że wjazd będzie możliwy od strony rosyjskiej do Białorusi. Oraz jak już zostało tu powiedziane:

krystoferson112 napisał(a):
(...) pisałem wcześniej, że rozmawiałem białoruska strażą graniczną. Jest możliwy i dozwolony wjazd od strony rosyjskiej do Białorusi i nigdzie nic nie ma napisane w dekretach kto z kim graniczy i skąd ma i może wjeżdżać.


Dekret jak i akt prawny FR potwierdzając ustalenia obu stron nie mówi o tym kto z kim graniczy, a jedynie przez jakie przejścia, kto i z jakimi dokumentami będzie mógł wjechać, być lub jechać tranzytowo w wyznaczonym w dekrecie terminie.

Istotnie też ktoś zwrócił uwagę, że jadąc od strony Polski wykorzystamy 1 dokument (bilet) uprawniający do wjazdu. Po opuszczeniu BY ku FR straci on ważność i nie będzie możliwy wjazd do BY na tym samym.

Oczywiście jak sceptycy zauważają może być różna interpretacja przepisów, ale skoro konsulaty FR oraz nasze MSZ wiedzą o sprawie to ja jestem spokojniejszy, że byle siurek mnie nie cofnie bez interwencji u przełożonego, a ten będzie miał lepsze pojęcie o sprawie.
Takie jest moje zdanie!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#324 PostWysłany: 22 Maj 2019 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
ubezpieczenie na Białorus i Rosja+Ukraina można zakupić online na stronie:
https://www.voyager.pl/
Jeszcze nie kupowałem ale jest taka możliwość :)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 22 Maj 2019 13:07 

Rejestracja: 25 Mar 2019
Posty: 9
Cześć,

Ponawiam pytanie. Może ktoś wie gdzie mogę kupić apteczkę samochodową najbardziej zbliżoną do wymogów Białorusi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 22 Maj 2019 13:39 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
W związku z tak dużą ilością różnych informacji o ewentualnym nie wpuszczeniu do Rosji od strony wjazdu z Białorusi na czterech kołach, postanowiłem poprosić mojego przyjaciela z Minska aby zadzwonił do straży granicznej Rosji i zapytał u źródła jak to naprawdę wygląda. Urzędnik poinformował, iż taki wjazd jest możliwy na podstawie biletu i nie będzie z tym żadnego problemu. Wychodzi na to, że zarówno wasza wersja jak i wersja konsulatów rosyjskich w Polsce głosząca o dopuszczalnym tranzycie przez Rosją do Białorusi bierze w łeb. Ta rozmowa została nagrana. Jeżeli ktoś z was chce ją przesłuchać i ewentualnie później wykorzystać na granicy rosyjskiej w przypadku jakichkolwiek pytań ze strony urzędników to bardzo proszę o przesłanie wiadomość na: pankopter@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 22 Maj 2019 14:37 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
To jasno wynika z dekretu, który nie ogranicza w żaden sposob podróży (poza terminem jego obowiązywania), oraz rozporządzenia, ktore wymienia przejścia graniczne miedzy BY-RU.
Jedynie watpliwości pozostawia zapis o jednokrotnym wjeździe do Białorusi na jednym bilecie i który jest ważny w momencie wjazdu.
Ja z Rosji pojadę prosto do Estonii i stamtąd do Berlina, wiec ta niejasność mnie nie dotyczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 22 Maj 2019 21:03 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
pitcairn1987 napisał(a):
Cześć,

Ponawiam pytanie. Może ktoś wie gdzie mogę kupić apteczkę samochodową najbardziej zbliżoną do wymogów Białorusi?


Sprawdź co w niej musi być i porównaj z tą co masz. Najważniejsze, by mieć te jej składniki. Jak czegoś nie masz, podejdź i zapytaj w aptece. Nie słyszałem, by nawet u nas taką ktoś sprzedawał, bo Białorusini i tak ją mają, a Polacy albo kupili tam, albo mają co trzeba.


Ostatnio edytowany przez e-prezes, 23 Maj 2019 13:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 23 Maj 2019 09:25 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
Ktoś z was się orientuje czy można się zameldować na stronie www.portal.gov.by przed przyjazdem na Białoruś po prostu wskazując późniejsze daty meldunku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 23 Maj 2019 13:31 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Wydaje mi się, że wcześniejsze zameldowanie nie jest możliwe. Jest ono możliwe po przybyciu do RB i musi być dokonane w ciągu 5 dni po przyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 23 Maj 2019 15:02 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
Wydawało mi się, że znam język angielski, wychodzi jednak na to, że mi się tylko wydawało. Podpowiecie mi co trzeba wpisać w rubrykach odnośnie meldunku poniżej?
Intuicyjnie mi się wydaje, że powinienem tam wpisać dane osoby u której mieszkam na Białorusi.

The person who has the right to use the living premises at which I will reside is aware of my registration.

INFORMATION ABOUT THE PERSON REQUESTING THE STAY OF THE FOREIGN CITIZEN OR THE PERSON WITHOUT CITIZENSHIP IN THE REPUBLIC OF BELARUS (if available):

Last name (Cyrillic)

Name (Cyrillic)

Patronymic (Cyrillic)

Name of the legal entity applying for stay

Location, telephone
mod. Do tematu o meldunku :arrow:
viewtopic.php?p=1220996#p1220996


Ostatnio edytowany przez Abcn 29 Maj 2019 15:26, edytowano w sumie 2 razy
https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1220996#p1220996
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 23 Maj 2019 15:54 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A skąd masz angielski język na tej stronie?

PS. na maila jeszcze nic nie przyszło, ale pamiętam a z ticket.by, że działa tylko z lokalnymi numerami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 29 Maj 2019 15:19 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ktoś tu ładnie posprzątał... Poszły linki do rejestracji biletów. Jak coś jeszcze niejasne pisać do mnie na PW. Spróbuję powrzucać w nowe wątki, bo tu zginie.

PS.
Podaję link do rejestracji biletów w przypadku wjazdu od strony Rosji https://auth.ticketpro.by/wac/!wac.Tick ... ang=EN&rc=

Dość klarownie, ale po angielsku jest napisane wszystko co powinno się wiedzieć o wjeździe na Igrzyska na stronie Belarus Feed https://belarusfeed.com/visa-free-2nd-e ... explained/
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#334 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Ja poprosiłem o posprzątanie, bo się śmietnik zrobił straszny, tylko że się posprzątało odrobinę za dużo.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:40 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 3
Obserwuję wątek od dłuższego czasu i pamiętam większość co też zostało skasowane :) Jednak nie mogę pisać na PW (wymóg 5 postów).

Ale do rzeczy: ile może trwać ten tranzyt w Rosji? Niestety od każdej znanej mi osoby zza wschodniej granicy dostaję inną odpowiedź (m.in. że tranzyt ma trwać w Rosji tylko 24h z całą papierologią rezerwacji noclegów!;osoby wcześniej mi pomagały i się nie zawiodłem na ich informacjach jednak teraz każdy zastrzega, bym się dowiadywał dalej...). Wyczerpałem limit "pomocy", sam nie umiem pisać po rosyjsku.

Chciałbym wjechać od Łotwy robiąc kółko przez Moskwę do Mińska. Nie stać mnie na mandaty :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 30 Maj 2019 07:53 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
W przepisach nie ma ograniczenia innego jak termin 10 czerwca-10 lipca. zresztą w FAQ na Belarus Feed to dość dokładnie wyjaśnili. Wszystko zależy na jaki termin masz ostatni bilet i w jakim wjeżdżasz. Zapewne jakieś rezerwacje noclegów też musisz mieć, ale to już z innych przepisów wynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 30 Maj 2019 11:06 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 29
Loty: 2
Kilometry: 2 218
Ja opisując swoją historię organizatorom Igrzysk otrzymałem informacje, iż moje działania wpisują się w ruch bez wizowy pomiędzy Białorusią i Rosją. Przypomnę tylko, że pojadę z Minska do Moskwy 11.06 aby 13.06 wrócić do Białorusi z biletem datowanym na 22.06.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 30 Maj 2019 11:33 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 3
Pan Kopter napisał(a):
Ja opisując swoją historię organizatorom Igrzysk otrzymałem informacje, iż moje działania wpisują się w ruch bez wizowy pomiędzy Białorusią i Rosją. Przypomnę tylko, że pojadę z Minska do Moskwy 11.06 aby 13.06 wrócić do Białorusi z biletem datowanym na 22.06.


Panie Kopter, i odpowiedzieli twierdząco, że wystarczy do tego jeden bilet?

Mam bilet na 23.06. Chcę wjechać 15-18.06 od strony Łotwy (jeszcze nie znam dokładnie dni wolnych w pracy + nie kupiłem dotychczas żadnych biletów autobusowych czy kolejowych). Pobyć w Petersburgu 2 dni (nocleg u znajomków), przejazd do Moskwy pociągiem nocnym, a potem przejazd do Smoleńska i tam nocleg komercyjny. Później normalnie chcę skierować się do Mińska i tam pobyć z 3 dni.
Na Białorusi bywałem, znam ich przepisy - wjazd na Igrzyska jest klarownie opisany, ale w Rosji nie byłem nigdy. Odpowiedź mailową od strony rosyjskiej dostałem taką samą jak jest na stronie internetowej Ambasady Polskiej w Moskwie - czyli wymijającą, żadnych szczegółów.

Dostałem prywatnie od znajomych porady(po ich rozeznaniu zza Bugiem) bym na pewno miał bilety kolejowe do Mińska/Białorusi, oficjalną rezerwację hotelową, paszport, bilet, ten wyciąg rejestrujący wjazd bezwizowy na bilecie... i awaryjnie drugi bilet na inną imprezę, jakby mi się chciało wjeżdżać przez Białoruś albo by mnie na Łotwie przetrzymali. Ale ile czasu mogę przebywać i na jakiej podstawie służby graniczne/policyjne mają się nie czepiać nie wiadomo nadal :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 30 Maj 2019 12:35 

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 13
w związku z tym iż wybieram się "kibicować" mam pytanie.
1. czy jeśli śpię w hotelu to automatycznie jestem tam meldowany? czy wtedy wydłuża mi się termin 5 dni pobytu? czy niedziela z automatu nie liczy się w te dni?
wyjeżdżam 20.6 a pobyt planuje do 25 albo 26.6 więc teoretycznie dwa dni muszę się meldować

2. co w sytuacji gdy się nie zamelduję? czy potem mogą być jakieś problemy na granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 30 Maj 2019 12:40 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A przeczytałeś FAQ na stronie, którą wskazałem. Bo mam wrażenie, że nie. Jest tam podane ile można przebywać w twoim przypadku.
Przed terminem z biletu musisz opuścić Rosję. Oczywiście możesz olać Igrzyska i również przez Łotwę wrócić przed 10 lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group