Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Giełda biletów
igrzyska-minsk-2019-gielda,17,142215


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 30 Maj 2019 13:34 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 3
-- 30 Maj 2019 13:23 --

e-prezes napisał(a):
A przeczytałeś FAQ na stronie, którą wskazałem. Bo mam wrażenie, że nie. Jest tam podane ile można przebywać w twoim przypadku.
Przed terminem z biletu musisz opuścić Rosję. Oczywiście możesz olać Igrzyska i również przez Łotwę wrócić przed 10 lipca.


Dziękuję za wykazaną cierpliwość ;) M.in. tę podaną stronę podsyłałem swoim znajomym (by wskazywali skąd biorę informacje) i z niej nie wynika nic wprost o pobycie w Rosji, tylko ogólniki o wjeździe, wyjeździe, słynnym tranzycie... Jeśli tego nie dostrzegam będę wdzięczny za wskazanie konkretnego fragmentu.
Wiem, że w Rosji bez meldunku można być do 7 dni itp. itd. ale z wizą! Na anglojęzycznych forach również rozmówcy poruszają zagadnienie ile dni mogą być legalnie na podstawie biletu i nikt niczego nie jest pewny, jak i z tym nieszczęśliwym wjazdem (czy będą chcieli rezerwacje hotelowe czy też nie itp.)
W moim przypadku na pewno 22.06 (jakbym nie wyjechał wcześniej) będzie ostatnim dniem w Rosji.


tomtychy napisał(a):
w związku z tym iż wybieram się "kibicować" mam pytanie.
1. czy jeśli śpię w hotelu to automatycznie jestem tam meldowany? czy wtedy wydłuża mi się termin 5 dni pobytu? czy niedziela z automatu nie liczy się w te dni?
wyjeżdżam 20.6 a pobyt planuje do 25 albo 26.6 więc teoretycznie dwa dni muszę się meldować

2. co w sytuacji gdy się nie zamelduję? czy potem mogą być jakieś problemy na granicy?


1. Z tym bywa różnie, powyżej jednego noclegu są chętniejsi to czynić ;) Ja rok temu się przekonałem, że automatycznie, a nawet po prośbach nie zawsze są chętni meldować. Meldunek powinien wydłużyć legalne dni pobytu, a niedziele owszem się nie wliczają w "dni robocze".
2. Oficjalnie grozi za to pouczenie, mandat lub deportacja. Ostatnie rozwiązanie jest raczej rzadkie, ale od mandatów nie stronią (znany jest mi przypadek sprzed miesiąca, 4- osobowa beztroska rodzina odwiedzająca rodzinę, chyba po 200 euro za głowę wyszło).

-- 30 Maj 2019 13:34 --

tomtychy napisał(a):
. czy jeśli śpię w hotelu to automatycznie jestem tam meldowany? czy wtedy wydłuża mi się termin 5 dni pobytu?


Do 5 dni można przebywać bez meldowania! Zapomniałem dodać, ale ta informacja jest podana wszędzie!
Góra
 Profil Relacje PM off
tomtychy uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
#342 PostWysłany: 30 Maj 2019 19:06 

Rejestracja: 04 Maj 2019
Posty: 18
Loty: 15
Kilometry: 17 312
Witam!
Planuję podróż Kraków>Helsinki>St. Petersburg>Moskwa>Mińsk>Grodno>Kraków. Czy taka trasa będzie ok? Spełnia ona warunki bezwizowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 30 Maj 2019 19:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Jak najbardziej będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
Floxbiee lubi ten post.
 
      
#344 PostWysłany: 30 Maj 2019 21:43 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Cytuj:
1. czy jeśli śpię w hotelu to automatycznie jestem tam meldowany?


Cytuj:
(ad) 1. Z tym bywa różnie, powyżej jednego noclegu są chętniejsi to czynić ;)


Z tego co mi wiadomo od 2 lat jest wymóg, by obiekty noclegowe meldowały w ciągu 24 godzin. Jak zrozumiałem, poprzez system jak ten, w którym obecnie sami możemy się zameldować. Nocowałem w niskokosztowych obiektach w Mińsku i zawsze ten meldunek był. W droższych podejrzewam, że tym bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#345 PostWysłany: 30 Maj 2019 22:44 

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 13
super. czyli w zasadzie nie mam się czym przejmować
czy hotel/hostel daje jakieś potwierdzenie meldunku czy to jest na gębę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 30 Maj 2019 23:01 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Albo dostaniesz karteczkę (na wzór dawnej migracjonki) z potwierdzeniem pobytu, albo dostaniesz fakturę/paragon. Z racji, że przy wyjeździe zwykle brak nam czasu na formalności zawsze można o to spytać przy rejestracji. Jest obowiązek wystawienia dokumentu pobytu, więc jakkolwiek to zrobią będziesz miał potwierdzenie pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#347 PostWysłany: 31 Maj 2019 13:33 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Floxbiee napisał(a):
Witam!
Planuję podróż Kraków>Helsinki>St. Petersburg>Moskwa>Mińsk>Grodno>Kraków. Czy taka trasa będzie ok? Spełnia ona warunki bezwizowe?


Heja!

Jadę tak samo, więc spytka tylko kiedy masz wyjazd, aby opublikować w razie czego jakieś update`y z trasy dla naśladowców;)?

Pozdrówka, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 31 Maj 2019 14:32 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 177
Loty: 166
Kilometry: 276 623
Proszę o podpowiedz bardziej doświadczonych w tym temacie, czy dobrze rozumiem, bo czytam i czytam i dawno nie pamiętam, abym miał tyle wątpliwości co do wyjazdu na Białoruś przez Rosję.
1.Planuję samochodem pojechać pod Moskwę przez Ukrainę lub Łotwę, a potem do Mińska drogą M1 przez przejscie Krasnaya Gorka-Redki / wymienione w tabeli Igrzysk Sportowych/
lub samolotem do Moskwy, a potem autobusem przez to samo przejście do Mińska
W związku z tym czy po przyjezdzie do Mińska muszę udać się do urzędu migracyjnego, czy też nie, gdyż to przejście graniczne właściwie jest tylko dla obywateli Rosji i Białorusi / takie ostrzeżenie jest nawet na stronie autobusów / i nie ma chyba kontroli, a z drugiej strony jest wyrażnie wymienione w tabeli, a z trzeciej strony władze Rosji twierdzą że to przejście tylko wewnętrzne, nie międzynarodowe dla cudzoziemców
2.Zastanawiam się też nad wersją przejazd autem z Polski do Mińska i dalej przez to przejście pod Moskwę lub busem z Mińska do Moskwy, oczywiście na dwóch biletach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 31 Maj 2019 14:35 

Rejestracja: 31 Maj 2019
Posty: 2
Hej!
Mam zamiar wjechać z Polski do Białorusi a następnie pociągiem do Moskwy, z której wrócił bym samolotem do Berlina i pózniej do Polski. Takie coś przejdzie? Spełnia warunki?
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 31 Maj 2019 15:15 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Nie jest to pewne, że ci się uda.
Wg najnowszych doniesień info wygląda tak:
tranzyt przez Rosję jest możliwy, jeśli opuścimy FR przed dniem zawodów na które mamy bilet.
Skoro wjeżdżasz na Białoruś z Polski, to nie rozumiem na jakiej podstawie chciałbyś później jechać do FR?
Jeśli odbywałoby się to w drugą stronę, czyli przylatujesz do Moskwy z Berlina i stamtąd jedziesz na Białoruś to prawdopodobnie by ci się to udało, bo można to zaliczyć jako tranzyt.
Tak-że w tym przypadku masz 50%
Do FR wjedziesz na pewno, bo nie ma kontroli, więc ewentualnie doczepią się już w Moskwie.

jerzy5 napisał(a):
W związku z tym czy po przyjezdzie do Mińska muszę udać się do urzędu migracyjnego, czy też nie


Musisz się udać.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 31 Maj 2019 15:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#351 PostWysłany: 31 Maj 2019 16:30 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wszystko zostało powiedziane w tym wątku, a jeśli nie to w tym (meldunek) bialorus-koniecznosc-meldunku-po-5-dniach,1492,140473. Kwestie dotyczące FR są w wątku Rosja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 31 Maj 2019 16:56 

Rejestracja: 31 Maj 2019
Posty: 2
tomeeek07 napisał(a):
Wg najnowszych doniesień info wygląda tak: tranzyt przez Rosję jest możliwy, jeśli opuścimy FR przed dniem zawodów na które mamy bilet.

To co w takim razie z ludźmi, którzy jadą na mistrzostwa? Jak mają wrócić do domu? Mają się na Białorusi osiedlić??

tomeeek07 napisał(a):
Skoro wjeżdżasz na Białoruś z Polski, to nie rozumiem na jakiej podstawie chciałbyś później jechać do FR?

Dla osób które mieszkają w zachodniej Polsce przylot przez Berlin może być szybszy. Dodatkowo nie każdy posiadacz polskiego paszportu mieszka w kraju. To wszystko można różnie interpretować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 01 Cze 2019 11:33 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Koledzy w tym wątku jest wszystko wyjaśnione, czytajcie przed zadawaniem tych samych lub podobnych pytań. Możliwy wjazd do Białrusi przez Rosję i powrót przez Rosję. Bilety trzeba zarejestrować poprzez link podany na tej stronie. Szerkiej drogi.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#354 PostWysłany: 02 Cze 2019 20:56 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Na podstawie informacji pograniczników i stworzonej na ten cel podstrony https://gpk.gov.by/minsk2019/ Belsat przygotował informację po polsku na swojej stronie https://belsat.eu/pl/news/jak-dotrzec-n ... nicznikow/
W sumie nic nowego, ale może tylko dla mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 02 Cze 2019 22:01 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Wycinek ze strony, którą podał kolega wyżej.
Tak to tylko tu zostawię.

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 64.51 KiB | Obejrzany 793 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 02 Cze 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Zmieniły mi się plany, jakby kogoś interesowała Стрельба из лука 25 czerwca to mam 4 bilety do oddania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#357 PostWysłany: 03 Cze 2019 09:02 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 85
Loty: 43
Kilometry: 64 694
pitcairn1987 napisał(a):
Cześć,

Ponawiam pytanie. Może ktoś wie gdzie mogę kupić apteczkę samochodową najbardziej zbliżoną do wymogów Białorusi?


Też właśnie zainteresowałem się tym tematem i z tego co widzę do Białoruś jest sygnatariuszem konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym, więc teoretycznie nie powinni wymagać nic ponadto, co obowiązuje w Polsce.

Podczas jeżdżenia po europie zachodniej i bałkanach miałem taką specjalną wkładkę wydrukowaną z sieci w kilku językach z zapisami tej konwencji na wszelki wypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 03 Cze 2019 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Mam 2 bilety na imprezy - na sambo 23.06 i na karate na 30.06 o godzinie 9:00

Pierwotnie chciałem jechać do Mińska 28-30 czerwca, ale niestety pozmieniały mi się plany będę mógł pojechać dopiero 29-go czerwca wieczorem.
Ponieważ o tej porze nie ma rozsądnego połączenia to zostaje mi 30.06 poranny TLK Skaryna, ktory jest w Terespolu o 12:02 a w Brześciu o 13:49

Jak sądzicie - czy może być problem z wjazdem ?
Igrzyska trwają do 30.06 do godziny 20:00
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 03 Cze 2019 15:25 

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 7
Mam pytanko o wymóg posiadania kasy na pobyt. Czy jazda bez odpowiedniej sumy w gotówce (czytałem w innym wątku, że wówczas w miarę opłaca się wziąć USD) będzie dużym ryzykiem? Jakoś nie uśmiecha mi się trafienie na nadgorliwego pogranicznika, który popuka się w czoło, gdy "wylegitymuję" się stanem konta Revolut. A może są jakieś inne, sprawdzone sposoby udowodnienia, że pieniążkami "w chmurze" (Revolut czy tradycyjny bank) się dysponuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 03 Cze 2019 15:51 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
@Tomo14 strona kolei białoruskich oraz portalpasazera.pl podają, że istnieje połączenie 21:05-22:26 oraz poranne 10:26-11:47, w dodatku powinny być tańsze niż TLK Skaryna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group