Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2019 18:11 

Rejestracja: 24 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 24
Kilometry: 42 131
Hej!

W połowie lipca planuję road trip po zachodniej części USA. Byłabym wdzięczna za wszelkie sugestie i opinie co do zaplanowanej przeze mnie trasy.

3 dorosłe osoby, każda ma prawo jazdy
Start: 19 lipca, San Diego
Koniec: 28-30 lipca, Las Vegas (gdzie odstawiamy jedną osobę na lot do Teksasu)
daty nienegocjowalne, bo 19 lipca kończy mi się kontrakt au pair i zaczyna miesiąc na podróżowanie :)

Noclegi w większości zarezerwowałam w motelach przez booking.com z możliwością odwołania, jeżeli znajdę coś lepszego. Na razie wychodzi między $25-40 za osobę za noc. Zależy nam na budżecie, ale nie chcemy spać w samochodzie ani kupować namiotu.

dzień 1 — lot z JFK 6:59am do SD 11:38am, wypożyczenie auta, zwiedzanie SD, nocleg albo w pobliżu SD, jeżeli uda się coś znaleźć w rozsądnych cenach, a jeżeli nie, to w okolicy Palm Springs, bliżej Joshua Tree Park (2,5 h jazdy z SD)

dzień 2 – zwiedzanie Joshua Tree Park, nocleg w Twentynine Palms

dzień 3 – Route 66, zaczynając od Amboy, kończąc we Flagstaff, gdzie mamy nocleg; po drodze Sedona, Williams itp. (co szczególnie warto zobaczyć?)

dzień 4 – Wielki Kanion, 1,5 h jazdy z Flagstaff rano, potem 2,5 h do Page, gdzie mamy nocleg (czy warto zostać w WK do zmierzchu i jechać do Page po zmroku, czy lepiej dojechać tam wcześniej?)

dzień 5 – Horseshoe Bend (wschód słońca?), Lake Powell, Kanion Antylopy — tutaj myślałam, żeby zamiast tego zwiedzić Kanion X, który ponoć jest bardzo podobny, ale nie tak popularny (Generalnie jestem zachwycona zdjęciami z Kanionu Antylopy, ale odstraszają mnie tłumy turystów i cena, i chyba wolałabym coś bardziej kameralnego. Jakieś wskazówki?), potem przejazd w okolice Monument Valley (ok. 2 h) i nocleg (interesuje mnie nocleg w tipi w wiosce Nawaho)

dzień 6 – zwiedzanie Monument Valley, opcjonalnie wycieczka konno z przewodnikiem, wieczorem przejazd (2,5h) i nocleg w Cortez

dzień 7 – zwiedzanie Mesa Verde

potem albo przejazd bezpośrednio do Bryce Canyon (jazda rozłożona na dwa dni, nocleg po drodze), albo do Arches NP na jeden dzień + ew. dodatkowy dzień — to zależy, od tego kiedy moja koleżanka będzie miała lot do Teksasu

dzień 8 – Arches NP, nocleg w pobliżu Bryce?

dzień 9 – Bryce Canyon, nocleg w Hurricane, 30 min do Zion

dzień 10 – Zion NP, nocleg w St. George

dzień 11 – Las Vegas przejazdem, żeby podrzucić koleżankę na lotnisko

Potem, już w dwójkę, planujemy jeszcze parę dni na przejazd przez Dolinę Śmierci do PN Sekwoi, może na wybrzeże i potem prawdopodobnie do LA, gdzie oddajemy auto – tu jeszcze brak konkretnego planu. Na początku planowałam jeszcze Yosemite, ale czytałam, że latem nie wygląda aż tak pięknie, poza tym jest tam mnóstwo ludzi.

Po oddaniu auta zostajemy jeszcze w Stanach dwa tygodnie i wtedy chciałybyśmy znaleźć pracę w zamian za zakwaterowanie i wyżywienie na Workaway. Ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu wolontariatem?

Z góry dziękuję za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hej, plan bardzo fajny, dodam parę uwag od siebie :) :

1) Super, że dodatkowo będziecie w San Diego, wiele osób pomija, a ponoć jest dosyć ciekawe :)

2) chyba jako nieliczni spędzicie cały dzień w Joshua Park, fajnie, możecie na spokojnie porobić jakieś szlaki

3) ten dzień to po prostu dzień drogi, stawajcie sobie gdzie Wam będzie się podobało, z ciekawostek po drodze to np. Amboy Crater - można ponoć wejść i zajrzeć do środka, Oatman - małe miasteczko z historią Route 66 i osiołkami. Pisałaś, że chcecie zobaczyć Sedonę, ale ona jest poniżej Flagstaff, więc byście musieli nadrobić drogi, by potem wrócić znowu do Flagstaff. Sedona jest ponoć piękna, jeśli starczy Wam czasu to pewnie, ale może być już dosyć późno i ciemno, żeby móc ją w ogóle zobaczyć.

4) my staraliśmy się nie jeździć po zmierzchu, myślę że będzie lepiej wyruszyć wcześniej, chyba że chcecie zrobić jakiś całodniowy trekking po kanionie, a na samo podziwianie kanionu wystarczy pół dnia

5) Kanion X jest ponoć dużo mniej oblegany, tańszy i bardzo podobny do Antylopy. Jeśli zależy Wam na bardziej kameralnym zwiedzaniu to możecie go wybrać, chyba jest na forum parę osób, które tam były i polecają :).

6) jeśli chodzi o wycieczkę konną to musiałoby to być bardzo wcześnie rano, bo potem jest tak gorąco, że ciężko byłoby wytrzymać na grzbiecie, a u Was to już będzie lipiec, więc przemyślcie i w razie czego zarezerwujcie wcześniej

7 i 8) jeśli uda się Wam do Arches to byłoby super

9) cały dzień w Bryce bardzo fajnie, dużo osób bardzo poleca ten park i jego szlaki

10) koniecznie cały dzień w Zion i jakiś szlak lub nawet dwa jak się zepniecie (np.wcześnie rano Angels Landing i potem chociaż na trochę Narrows)

Jeśli będziecie mieli faktycznie jeszcze parę dni, to idźcie tropem innych i pojedźcie do sekwoi, potem do Yosemite - naprawdę warto, piękny park, dalej do San Francisco i wzdłuż wybrzeża do Los Angeles. Zrobicie wtedy taki standard road tripa zachodu i naprawdę będziecie mieli dużo zwiedzone, jeśli oczywiście nie macie zamiaru lub nie będzie już takiej okazji wrócić w te strony :)
Góra
 Profil Relacje PM off
szajbek lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Kwi 2019 16:32 

Rejestracja: 24 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 24
Kilometry: 42 131
Wielkie dzięki za odpowiedź. :)
Starałam się zaplanować to tak, żeby w każdym parku spędzić przynajmniej jeden dzień i spokojnie pochodzić po szlakach. Najbardziej obawiam się, że przy temperaturach 30+ to będzie bardzo męczące.

Bubu69 napisał(a):
Jeśli będziecie mieli faktycznie jeszcze parę dni, to idźcie tropem innych i pojedźcie do sekwoi, potem do Yosemite - naprawdę warto, piękny park, dalej do San Francisco i wzdłuż wybrzeża do Los Angeles. Zrobicie wtedy taki standard road tripa zachodu i naprawdę będziecie mieli dużo zwiedzone, jeśli oczywiście nie macie zamiaru lub nie będzie już takiej okazji wrócić w te strony :)


Tak właśnie chciałybyśmy zrobić. A po obejrzeniu Twojej relacji, Yosemite zawędrowało z powrotem na listę. Jak już będę znała dokładne daty lotów, to będę planować dalej.
(A wrócić oczywiście byśmy jeszcze chciały, w końcu wiza turystyczna jest na 10 lat, ale po kolei, na razie musimy zaplanować jeden wyjazd ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Maj 2019 09:59 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
To i ja dorzucę coś od siebie:

dzień 4 – Nie zgodzę się z Bubu :) My spędziliśmy w WK czas od wschodu do zmierzchu i jeszcze nam było mało, choć wiadomo, wszystko to subiektywne opinie. Moim zdaniem, pół dnia to tak naprawdę podróżowanie busem od punktu widokowego do punktu, ja osobiście polecam przejście się pieszo od pierwszego przystanku autobusowego czerwonej linii gdzieś do Hopi Point, widoki niezapomniane. Jeśli się na to zdecydujecie, koniecznie trzeba mieć ze sobą zapas wody. Warto być w Kanionie na wschód słońca, nie ma tak dużo osób jak przy zachodzie.

dzień 5, 6 – My ogarnialiśmy Dolny Kanion Antylopy (mimo kosztów polecam bardzo), Lake Powell, Horseshoe i MV w jeden dzień (wraz z powrotem do Page) i nie mam wrażenia, żebyśmy zrobili coś po łebkach.

dzień 9 – Bryce jest genialny, też spędziliśmy tu cały dzień, naprawdę warto.

Jak powyżej, polecam sekwoje i yosemite. Nie bardzo zachwyciły mnie miasta (SF i LA). Jeśli będziecie miały parę dodatkowych dni to faktycznie przejazd Big Surem od SF do LA jest świetny (punkty widokowe: Pfeiffer Beach – wjazd chyba 10$, elephant seal vista point, McWay Waterfall). Warto zahaczyć o Monterey i wybrać się na wieloryby plus spróbować darmowej białej zupy (clam chowder).
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
wteiwewte lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Maj 2019 10:47 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Dzień 3. Tak jak pisał @Bubu69 proponuję zjechać z I40 w Needles i pojechać do Kingman przez Oatman - klimatyczne wymarłe miasteczko, skansen dzikiego zachodu.

Mała uwaga co do jeżdżenia po zmierzchu. W Arizonie radzę uważać nawet na I40. Widziałem tam dzwona z jeleniem (lub łosiem). Z Williams do GC jechałem raz w nocy i cała trasa zajęła mi ok 2,5h. Wychodzące na drogę sarny i jelenie skutecznie ograniczały prędkość do 40-60 km/h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wteiwewte lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:52 

Rejestracja: 24 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 24
Kilometry: 42 131
Dzięki za wskazówki.

Na pewno w Wielkim Kanionie chciałabym trochę pochodzić, nie tylko jeździć z jednej punktu widokowego do drugiego. Myślę, że cały dzień spokojnie tam spędzimy, nawet jeśli będziemy wracać jeszcze za dnia.

Co do Antelope, dalej się waham. Wiem, że dużo osób robiło Dolny Kanion Antylopy, Lake Powell, Horseshoe i MV w jeden dzień, ale chciałabym spędzić noc w Monument Valley. Zresztą jak będziemy chciały, to możemy wyjechać wcześniej i zobaczyć jeszcze parę rzeczy po drodze do Mesa Verde.

Mam jeszcze takie pytanie, czy do tych miejsc potrzebne jest obuwie trekkingowe czy spokojnie da się przeżyć w adidasach/sandałach? Nie planujemy żadnych bardzo długich i trudnych tras.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
My robiliśmy 2 szlaki Bright Angel oraz South Kaibab. Oczywiście nie całe ale do pewnego momentu. Każdy z tych szlaków może zabrać pół do całego dnia. W szczególności Brigh Angel gdzie schodziliśmy do Indian Garden czyli 1km pionowo w dół a jeszcze trzeba wrócić. Zdecydowanie warto zejść na dół, a nie tylko krzątać się z emerytami przy krawędzi :)

Robiliśmy Canyon X, Lake Powell, Horsheshoe i MV w jeden dzień. Na luzie do zrobienia bez spiny
Canyon X to spacer na ok godzinę + 15 minut dojazd. Grupy liczą ok 20kilka osób i spokojnie można zrobić sobie zdjęcia, nie ma dzikich tłumów. Trzeba tylko uważać na google maps. Pokazują, że canyon x jest w innej strefie czasowej niż Page ale to nie prawda

Na szlaki, szczególnie w Wielkim Kanionie sandałów bym nie polecał. Jest dużo żwiru, czerwonej ziemi i końskich niespodzianek ale adidasy spokojnie wystarczą

Bryce zdecydowanie polecam. Koniecznie trzeba zejść w głąb. Wrażenie niesamowite, no i to był jedyny park, w którym widzieliśmy świstaki :) Noclegu możecie szukac w Panguitch. Ok. 30 minut autem od Bryce

W Zionie polecam przyjechać jeszcze przed świtem żeby złapać miejsce parkingowe i jechać pierwszym autobusem. Ja schodziłem z Angelsa chwilę po 8 rano, a na górę napierał spory tłum ludzi i każdy pchał się jak p****any, bardzo łatwo o wypadek. Podczas wejścia po 7 było jeszcze pusto i zdecydowanie bardziej komfortowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2019 15:12 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Oszukani napisał(a):
W Zionie polecam przyjechać jeszcze przed świtem żeby złapać miejsce parkingowe i jechać pierwszym autobusem.

Podpisuje się pod tym postem wszystkim czym mogę. My zajechaliśmy później i był koszmar.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Maj 2019 15:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
A czym się ten koszmar objawiał? Z tego co kiedyś czytałem to potem jest 20 USD parking i poza tym OK. A sam się wybieram.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Maj 2019 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
No właśnie też nie wiem. Parking jest za darmo dla posiadaczy Annual Pass, jest spory więc poza weekendem jest luz.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Maj 2019 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Może tym, że np. po godz. 9 w sezonie raczej miejsca nie znajdziesz?
My przyjechaliśmy po 11:00 bo tak nam niestety wyszło, szukaliśmy miejsca ponad pół godziny z tego co pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Maj 2019 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Parking za 20USD jest przed wjazdem do parku. Może komuś 20$ nie robi różnicy ale dla mnie to żłodziejska opłata za parking, jak kawałek dalej jest parkowy za darmo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Maj 2019 16:47 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
W Springdale dwa tygodnie temu parkowałem za 10 USD. Prywatny parking w bocznej uliczce na wysokości 3 przystanku shuttle busa do parku. Płatność w kopercie wrzucaliśmy do skrzynki.
Parkowałem w mieście, gdyż na tablicach wyświetlany był napis, że parking jest pełny.
Faktycznie tak było, Główny parking był pełny. Ale zamiast jeździć w kółko po parkingu, czekając na miejsce, które przed południem się nie zwolni, polecam wjechać samochodem do parku. Przy niektórych z przystanków busa (np. Museum, Zion Lodge) są parkingi, na których były miejsca, a i rotacja na nich jest większa
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 16 Maj 2019 17:25 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Byliśmy koło 10 i bardzo długo szukaliśmy miejsca do zaparkowania. Pasażerowie wychodzili z samochodów i biegali do wyjeżdżających kierowców zajmować sobie miejsca. Na parkingu przy VC było pełne obłożenie.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Maj 2019 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Również potwierdzam, że po 8, a już tym bardziej później nie ma miejsca do zaparkowania. Jeśli ktoś ma możliwość być tam wcześnie rano, to niech skorzysta, bo to najlepsza opcja, jeśli nie chce płacić na mieście. Innym wyjściem jest nocować w Springdale, dzięki czemu ma się darmowy parking hotelowy i bezpłatnym busem dojeżdża się do parku, natomiast wiem, że noclegi tam są drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Maj 2019 14:36 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Witam wszystkich co do wycieczki jednodniowej do Wielkiego Kanionu to warto przygotować się mniej więcej jak powyżsi rozmówcy na to wskazują czyli przyjazd wcześniej jeśli to będzie w sezonie. Ja byłem w maju 2019 dotarłem po godz. 12.00 ponieważ miałem lot z San Francisco do Las Vegas i lądowałem około 7 rano, samochód i najpierw tama Hoovera a potem prosto do Kanionu.
Będą w parku około 5 godzin wróciłem tego samego dnia do Las Vegas około 22.00.
Park jest ogromny i chyba nie sposób nie skorzystać z busa oznaczonego kolorem niebieskim aby przesiąść się do koloru czerwonego który ma wiele przystanków na których można wysiąść i podziwiać piękno natury i tutaj uwaga nie trzeba jechać do końcowego przystanku linii czerwonej jeśli ktoś nie chce tracić czasu ponieważ autobus wracając zatrzymuje się na trzech przystankach zabierając turystów (nie pamiętam na których ale łatwo to rozszyfrować na miejscu ponieważ jeśli przystanek jest tak jakby z taką pętlą która umożliwia autobusowi zawrócić czyli zrobić kółko takie rondo tzn że właśnie z takiego punktu można wrócić z powrotem). Takich przystanków w drodze powrotnej jest 3.
Mi nie udało się zejść do Wielkiego Kanionu ale to z uwagi na to, że my podróżowaliśmy z 4 letnim dzieckiem (środki bezpieczeństwa i rozłożenie sił dziecka nie pozwalały nam na to).
Tych tras jest kilka i warto zaplanować sobie którą chcemy pójść itd.
Warto skorzystać z podpowiedzi Parku który wręcza informację po zakupie biletu wstępu.
Ja uważam, że jeśli jest możliwość zobaczyć te informacje wcześniej to super ponieważ na miejscu z tego co widziałem wiele osób miało problem z rozszyfrowaniem mapki przedstawiającą np jak korzystać z autobusów.
Poniżej przesyłam skan informacji od Parku co warto zrobić jak zamierzamy spędzić tam jeden dzień.

Załączniki:
5.jpg
5.jpg [ 550.44 KiB | Obejrzany 8697 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 523.82 KiB | Obejrzany 8698 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 285.56 KiB | Obejrzany 8698 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 177.97 KiB | Obejrzany 8703 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 175.26 KiB | Obejrzany 8703 razy ]


Ostatnio edytowany przez boarder 19 Maj 2019 21:25, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Megikul lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2019 19:21 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie wiem, czy tylko u mnie, ale zdjęcia się nie wyświetlają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2019 19:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
U mnie tez

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Maj 2019 21:34 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
-- 19 Maj 2019 20:49 --

Zgadza się, może dlatego, że zeskanowałem je w tif a nie no jpg. Poprawię to i zamieszczę zdjęcia ponownie.

-- 19 Maj 2019 21:34 --

Kilka dodatkowych informacji przydatnych w trakcie pobytu w Wielkim Kanionie.

Załączniki:
6.jpg
6.jpg [ 256.7 KiB | Obejrzany 8697 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Maj 2019 09:10 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Będą na miejscu w Wielkim Kanionie warto zobaczyć punkt Powell Point do którego dostaniemy się darmowych autobusem koloru czerwonego.
Widok zapierający dech ale i jeszcze emocji dodają zachowania pozostałych turystów, którzy dla dobrych zdjęć ryzykują życie ponieważ stają na krawędzi gdzie za nimi przepaść to nie kilka metrów tylko dużo dużo więcej i upadek to 100% śmierć lub w najlepszym wypadku trwałe kalectwo.
A tyle słyszy się aby zachować ostrożność.
Ja osobiście w tym roku w maju będąc w Wielkim Kanionie to co chwila byłem świadkiem takich zachowań.
Przyznam szczerze, że moje nagranie nie miało na celu udokumentowanie zachowania turysty a jedynie panoramy w punkcie Powell Point który opisywany jest jako jeden z najlepszych.
Sam fakt, że nagrywając panoramę uchwyciłem lekkomyślne zachowanie turystki świadczy o skali problemu.
Widziałem później tą turystkę jak wystawiała nogi nad urwiskiem i wyginała się tak żeby tylko było widać jej twarz - jakaś masakra.
Gwarantuje, że jak będziecie tam to na pewno zobaczycie co tam wyrabiają turyście.
Poniżej przesyłam garstkę tego co można zobaczyć i głównie ryzykującą turystkę (a jakby skała oderwałaby się i co leci w dół jak kamień)

Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group