Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 05 Kwi 2019 15:58 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 177
niebieski
@ChristianG powinien ktoś z obsługi czekać z karteczką z Twoim imieniem. Przejdą z Tobą przez kontrolę, do bagaży i wsadzą w odpowiedni pojazd. Ja mogłem sobie zabrać rzeczy z rejestrowanego na zmianę i zostawić go na lotnisku bez potrzeby ponownego nadawania. Po tych kilkunastu godzinach odbiór z hotelu o umówionej godzinie, a na lotnisku standardowa procedura (kontrola itp.).
Powodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#602 PostWysłany: 03 Maj 2019 23:54 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 5
Loty: 1
Kilometry: 6 600
Witajcie, zamierzam kupić pierwszy raz bilet na wyjazd poza Europę - do USA i nurtuje mnie jedno pytanie, na które nie do końca mogę znaleźć odpowiedź.

Nie kupowałem wcześniej z wyszukiwarek typu skyscanner itp. a teraz muszę.
Chodzi dokładnie o bagaż.
Z tego co się dowiedziałem, tylko LOT ma w cenie bagaż rejestrowany? W reszcie linii lotniczych trzeba za niego dodatkowo płacić?
Chcąc kupić bilet poprzez wyszukiwarkę, gdzie przekieruje mnie na różne strony zakupu biletów, nie widzę nigdzie możliwości dokupienia tego bagażu. Kiedy go można wykupić? W późniejszym etapie jak już się bilet kupić, czy jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 04 Maj 2019 00:21 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
zalezy od linii i klasy podrozy, na 99.9% po przejsciu do ktoregokolwiek ota z wyszukiwarki bedzie mozliwosc dokupienia bagazu przed platnoscia, jesli nie jest wliczony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 04 Maj 2019 08:05 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 5
Loty: 1
Kilometry: 6 600
szczerze, niestety nigdzie nie widzę tego. Szukam na skyscannerze, przekierowuje mnie do tickets.pl...
Wybieram linie , wpisuje dane byle jakie aby sprawdzić czy gdzieś dalej jest możliwość dodania bagaży i niestety nie widzę tego kompletnie. Dochodzę do ostatniej zakładki gdzie jest już "kup teraz" i tyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 04 Maj 2019 08:11 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@vwmichal: u pośrednika kup bilet bez bagażu. Po zakupie biletu dokup go bezpośrednio na stronie przewoźnika - po zalogowaniu do rezerwacji będzie taka opcja lub telefonicznie. Będzie taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 05 Maj 2019 19:51 

Rejestracja: 05 Maj 2019
Posty: 1
Hej, też mam pytanie w sprawie bagażu. Czy jak zakupię bilet u pośrednika bez bagażu rejestrowanego, a lot do USA jest łączony np lufthansa -przesiadka- air canada to wystarczy, że zakupię bagaż nadawany na stronie lufthansy? Kompletnie się na tym nie znam i wolę zasięgnąć opinii.


Ostatnio edytowany przez Roku, 17 Maj 2019 01:01, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 05 Maj 2019 19:56 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@N_pokr: w większości wypadków kupujesz bagaż w linii która sprzedała bilet i ten bagaż obejmie całą rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 14 Maj 2019 02:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Może to głupie pytanie, ale ja mimo pewnego doświadczenia w lataniu tu jestem zielony, bo z kilku powodów z reguły latam tylko z podręcznym. Jak to właściwie jest z tym rejestrowanym przy długiej przesiadce? Lecę KLM-em z NRT do WAW. Na przesiadkę w AMS mam 24 godziny (celowo tak wybrałem i wydaje mi się, że kupowałem jako multi-city, choć głowy nie dam). Kupiliśmy trochę sake, więc na lot powrotny trzeba było nadać rejestrowany. Uznałem też, że jeśli uda się nadać bezpośrednio, to nie będę musiał na Schiphol szukać schowka. Tyle że jednocześnie wtedy nie kupię płynów w tutejszej bezcłówce. No i dylemat się rozwiązał, bo pani przy odprawie powiedziała, że nadanie bezpośrednio to jedyna opcja. Pytam, co w sytuacji, gdybym teraz kupił płyny, a ona na to, że wtedy w Amsterdamie muszę zostać w strefie tranzytowej, ale mogę też nadać. No nie wiem czy mogę, bo limit bagażu już wykorzystałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 14 Maj 2019 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Mocno zawile to opisałeś, więc nie mam pewności czy dobrze zrozumiałam :?
Jeśli pytasz o to co z płynami, które kupisz w strefie bezcłowej na lotnisku w Japonii to:
1) możesz zostać na strefie tranzytowej w Holandii;
albo
2) możesz odebrać bagaż rejestrowany w Holandii i tam włożyć dodatkowe płyny. Chyba, że bagaż rejestrowany ma już maksymalną wagę. Tu jednak można kombinować z przepakowywaniem bagaży i odciążeniem bagażu rejestrowanego, a dociążeniem podręcznego.
3) nie możesz poprosić w Japonii o zapakowanie płynów ze strefy wolnocłowej w torbę transferową, bo masz za długi czas przesiadki w Holandii.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#610 PostWysłany: 14 Maj 2019 18:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Dzięki, dobrze zrozumiałeś. No więc co do opcji 2) powiedziała dosłownie, że nie ma możliwości prawnej, by bagaż był wypakowany w Holandii.
Natomiast powiedziała, że jest opcja 4), żeby płyny w Amsterdamie nadać. Ale rozumiem, że musiałbym dopłacić za dodatkowy bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#611 PostWysłany: 15 Maj 2019 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
obibok napisał(a):
No więc co do opcji 2) powiedziała dosłownie, że nie ma możliwości prawnej, by bagaż był wypakowany w Holandii.

To ciekawostka i może specyfika prawa japońskiego albo wewnętrzne przepisy linii lotniczych :?: Może ktoś inny się tu wypowie, bo sama chętnie poznałabym podstawę prawną tego stwierdzenia.
Zwykle przy długich przesiadkach, zwłaszcza obejmujących też noc, nie ma problemu by na lotnisku początkowym nadać bagaż rejestrowany tylko do lotniska przesiadkowego. Tam go odebrać i np. iść do hotelu, a następnego dnia dopakować i znowu nadać na check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 15 Maj 2019 08:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
No nie wiem. Pani była z AirFrance i wyglądało to jak procedura uniemożliwiającą opuszczenie ostatniego odcinka lotu. Tak jak pisałem, było mi to na rękę, bo teraz śmigam po Królestwie Niderlandów bez bagażu, ale źle, że nie było prawa wyboru. I gdybym się o kupił w tokijskiej bezcłówce, to teraz miałbym spory problem. No i pytanie, co znaczyły jej słowa, że płyny w Amsterdamie mogę nadać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#613 PostWysłany: 15 Maj 2019 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Nie pomyślałam o tym, że może chodzić o uniemożliwienie rezygnacji z ostatniego odcinka lotu :? Z punktu widzenia linii lotniczych to ma sens, chociaż może być pewnym utrudnieniem w takich przypadkach jak twój @obibok
I dobrze wiedzieć na przyszłość, że AirFrance ma taki przepis ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:52 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Lot był KLM-u, ale to jeden czort. Bagaż minutę temu odebrałem na Okęciu. Nawet nie zgubili.

Za to sprawdziłem w Amsterdamie w automacie, że gdybym chciał coś nadać, to kosztowałoby € 40.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#615 PostWysłany: 16 Maj 2019 17:50 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
Bagaz zawsze bez problemu odbierzesz i potem nadasz, tylko trzeba handling poprosic w amsterdamie, a plyny mogles kupic w tokyo i poprosic o spakowanie w torbe prozniowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 16 Maj 2019 21:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Ty mówisz, że trzeba poprosić, a obsługa mi kategorycznie powiedziała, że nie ma takiej możliwości. Aha, i że jak chcę, to mogę zabrać jako podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 21 Cze 2019 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 6
Loty: 44
Kilometry: 77 262
Witam,
może mi ktoś powiedzieć, ewentualnie podesłac jakiegoś linka, jaki bagaż mam w cenie biletu w AEROFŁOCIE ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 21 Cze 2019 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 209
Loty: 28
Kilometry: 58 836
niebieski
https://www.aeroflot.ru/ru-en/information/preparation/luggage#baggage_tab4
PS. Wyszukujac w Google zajmuje to 39 sekund.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 21 Cze 2019 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 6
Loty: 44
Kilometry: 77 262
Nie każdy zna angielski :-) a po Polsku nie mogłem znaleźć informacji, więc zamiast bawić się translatorem , to zapytałem tutaj, w końcu chyba od tego jest ten temat :-)
Wielkie dzięki za tego linka :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 23 Cze 2019 13:10 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 12
Witam

Mam pytanie: Zakupiłem bilety transatlantyckie (pierwszy raz czarterowym) z TXL -> SFO i powrotny w United Airlines (przez pośrednika opodo.de), w Basic Economy i chcę dokupić bagaż rejestrowany (była mowa że mogę dodać później przy rezerwacji). Oczywiście w opodo nie można online tylko telefon (co za wieś...), natomiast w United po zalogowaniu się przez nr lotu mam:

Cytuj:
Checked bags

Checked bags service charges can be paid during check-in on united.com or the United app. You can also pay at the airport with a ticket agent, or during curbside check-in. The bag service charges below reflect bags that have a height, width and length less than or equal to 62 inches (157 centimeters).

These amounts represent an estimate of the first and second checked baggage service charges that may apply to your itinerary. If your itinerary contains multiple travelers, the service charges may vary by traveler, depending on status or memberships.


Czyli tylko przy czeck-in'ie bedę mógł to zrobić, tak? Żebym nie miał jakieś wtopy... lecę tam z podręcznym, a wrócić chcę z rejestrowanym także.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group