Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 16 Sie 2018 13:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Prościej do rejestrowanego. Z podręcznego czasami każą wyjąć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#542 PostWysłany: 16 Sie 2018 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tylko wyjmij baterie żeby się nie włączył w walizce.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 16 Sie 2018 15:57 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@Pabloo dobrze mówi. W rejestrowanym, ale bez baterii/rozładowane żeby nie zaczęło wibrować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 19 Sie 2018 20:08 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Lecę przez Nową Zelandię z bagażem rejestrowanym. Wprawdzie w NZ są bardzo restrykcyjne zasady dotyczące wwozu żywności, ale jednak to nie jest moje miejsce docelowe. Czy mogę do bagażu rejestrowanego włożyć żywność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 24 Sie 2018 17:33 

Rejestracja: 24 Sie 2018
Posty: 3
Loty: 6
Kilometry: 6 040
Cześć i czołem!

Przewoził ktoś kiedyś ogrzewacze chemiczne w bagażu rejestrowanym. Przejdzie, czy mogą się doczepić?
Skład: pył żelazny, węgiel aktywny, wermikulit, woda, sól
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 04 Wrz 2018 19:02 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 1
Cześć! Lecę z Neapolu do Warszawy z przesiadką w Amsterdamie. Pierwsza cześć podróży to lot z Transavią, druga z KLM ale wszystko kupowane przez KLM. Chcialam już przy kupowano biletów dodać bagaż rejestrowany, ale okazało się że wtedy nie było takiej możliwości - muszę go dokupić na lotnisku w dniu lotu. Czy wiecie może, czy za bagaż będę musiała płacić osobno za każdy przelot (czyli taryfa Transavii i KLM) czy tylko raz? Nie mogę się skontaktować z żadną infolinią, która by mi to wytłumaczyła. Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 04 Wrz 2018 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
A czy nie możesz po zalogowaniu się do rezerwacji dokupić bagażu online?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 10 Wrz 2018 15:56 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Hej.
Polećcie proszę jakiś fajny plecak podróżny jako bagaż rejestrowany. Zeby był trwały i odpowiedni dla 2 os np na 2 tyg ;)
Mniej więcej jaka optymalna jest pojemnosć zeby spakować podstawowe rzeczy.
Chce kupic na prezent
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 03 Paź 2018 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Pytanie z kategorii absurdalnych.
Załóżmy, że lecę lotem długodystansowym i zabieram ze sobą bagaż podręczny+akcesorium oraz dodatkowo bagaż rejestrowany (duża walizka).
Co stanie się w momencie, gdybym z tą dużą walizką zjawił się 30 min przed odlotem we wchodzącej kolejce przy gate'cie czyli udał głupiego i nie nadał jej jako rejestrowany?
Zakładając, że nie będzie tam rzeczy zabronionych typu płyny - to rozumiem, że na kontroli bezpieczeństwa nie cofną mnie z tekstem "tak dużych walizek nie przepuszczamy", w końcu wielkość walizki to chyba nie problem kontroli bezpieczeństwa.
Jakich zachowań spodziewać się po linii lotniczej, zakładając, że nie mówimy o lowcostach.
Czy taka sytuacja w ogóle jest możliwe (a może kontrola jednak na siłę nie wpuści mnie i będzie weryfikować czy mam jakąś specjalną taryfę itp.) a jeśli tak to jak duża jest szansa, że linia po prostu przy samolocie wrzuci mój bagaż do luku, a jeśli tak, w jakiej formie go odda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 03 Paź 2018 19:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Raczej stawialbym, że security nie puści, bo im w skaner duża walizka się nie zmieści

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#551 PostWysłany: 05 Paź 2018 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
W pewnym programie telewizyjnym podano ciekawą radę: do bagażu rejestrowanego można wrzucić nadajnik GPS dzięki czemu w razie zgubienia bagażu wiadomo, gdzie on jest. Co o tym sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 05 Paź 2018 21:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Sądzę, że nie wiem po co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 05 Paź 2018 23:08 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
klonowiec napisał(a):
W pewnym programie telewizyjnym podano ciekawą radę: do bagażu rejestrowanego można wrzucić nadajnik GPS dzięki czemu w razie zgubienia bagażu wiadomo, gdzie on jest. Co o tym sądzicie?



Nie ma takiej możliwości - nadajnik GPS waży ponad tonę, i nie zmieści się w standardowym bagażu rejestrowanym.


Załącznik:
800px-GPS_Block_IIIA.jpg
800px-GPS_Block_IIIA.jpg [ 97 KiB | Obejrzany 2600 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#554 PostWysłany: 05 Paź 2018 23:23 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 17
Zaorane :D
No, ale dobrze piszesz... Co innego włożyć do torby odbiornik GPS :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 05 Paź 2018 23:33 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Lokalizator GPS - niemniej obawiam się że nie da się tego zrobić zgodnie z przepisami. Nie wiem czy są ograniczenia dotyczące używania modemów GSM w bagażu rejestrowanym (zapewne są), ale na pewno nie wolno przewozić baterii litowo-jonowych, a standardowe lokalizatory takie baterie posiadają. Oczywiście da się przerobić zasilanie, ale to już wymaga trochę pracy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 05 Paź 2018 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@rdw najlepiej to nie dopuscic do takiej sytuacji, w dzisiejszych czasach podrozuje sie z podrecznym, jak wiekszosc forumowiczow. :D
Btw jesli zakladasz taka sytuacje to mozesz wczesniej poslac walizke kurierem i odebrac na miejscu, tylko powiadom wczesniej recepcje hotelowa. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 06 Paź 2018 01:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
w dzisiejszych czasach podrozuje sie z podrecznym,

To zależy dokąd, na jak długo i w jakim celu. Oraz od wielu innych czynników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 06 Paź 2018 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
https://www.google.com/search?q=nadajni ... =firefox-b
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 07 Paź 2018 06:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
A jeszcze takie pytanie:
Co stanie się, jeśli mam lot łączony, w tym przypadku WAW-AMS-BKK + BKK+AMS+WAW (KLM), i w drodze powrotnej linia nie zechce łaskawie nadać bagażu jedynie do Amsterdamu a tylko na lotnisko docelowe, a ja mimo tego że w takim razie w razie odmowy w BKK nadam bagaż do miejsca docelowego, i tak nie stawię się na ostatni odcinek podróży AMS-WAW?

Opcje są dwie:
- w Amsterdamie każą wyrzucić moją walizkę z samolotu, skoro właściciel z nią nie leci to nie chcą zabierać podejrzanej i osamotnionej walizki ;)
- walizka sobie doleci do WAW sama beze mnie

Pierwsza z opcji wydaje się niemożliwa, bo nawet jeśli linia zorientuje się, że nie wsiadam na pokład to raczej nie ma technicznej możliwości (ani interesu) grzebać w samolocie i wyrzucać konkretny bagaż.

Czy w takiej sytuacji w WAW osoba która ze mną leciała i zrealizuje wszystkie odcinki podróży, może zabrać nie tylko swój ale i mój bagaż, prawda? Zwłaszcza, że w AMS mogę oddać jej mój kwit bagażowy, ale i tak nikt nie pilnuje kto zabiera walizki z taśmociągu.

Cała komplikacja wynika z tego, że niby linie ponoć godzą się nadać bagaż na krótszy odcinek, ale czytałem, że np. BA coraz częściej odmawia. BO NIE. Bo albo wiedzą, że ktoś np. kupił odcinek bo było taniej z lotem łączonym albo może chodzi o jakieś rozliczenia z lotniskiem które niespodziewanie co innego robi z moim bagażem. Obawa druga jest natury kompetencyjnej - że a nuż w BKK będzie siedział jakiś lokals który nie zrozumie/nie zechce/nie będzie umiał/będzie myślał że to zabronione - nadać mój bagaż tylko na bezpośredni odcinek lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 07 Paź 2018 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
rdw napisał(a):
Pierwsza z opcji wydaje się niemożliwa, bo nawet jeśli linia zorientuje się, że nie wsiadam na pokład to raczej nie ma technicznej możliwości (ani interesu) grzebać w samolocie i wyrzucać konkretny bagaż.


Taka opcja nie jest niemożliwa, ale pewna... nie ma możliwości, by bagaż leciał bez pasażera. Linia ma techniczną możliwość, interes oraz obowiązek wypakować bagaż.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group