Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jakiś tam i Jakaś tam mogliby te bilety kupić. Ale wątpię czy istnieją;-)
Gdybyś czytał forum, wiedziałbyś, że nigdy nie robi się rezerwacji z podwójnie otwartą stroną linii lotniczej. To prowadzi do tragedii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#262 PostWysłany: 13 Lis 2018 15:58 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
@dawid96
chargeback nie jest remedium na wszelkie kłopoty/błędy - proponuję się zapoznać z warunkami korzystania z tej procedury
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#263 PostWysłany: 13 Lis 2018 16:06 

elwirka napisał(a):
............nigdy nie robi się rezerwacji z podwójnie otwartą stroną linii lotniczej. To prowadzi do tragedii



Nie tragedii, a co najwyżej strat finansowych (które przeważnie trzeba "przyjąć na klatę" choć są linie lotnicze jak Norwegian,z możliwością darmowej anulacji kilka godzin po, Ryanair z darmową zmianą do 24 godzin po itp itd)

Zapis z korespondencji wskazuje, że nie są skłonni w ogóle do ustępstw, według mnie chargeback, nie przejdzie

Trzeba czekać i liczyć na zmianę rozkładu czy godzin lotów, wtedy za darmo anulują
Góra
 PM off  
      
#264 PostWysłany: 21 Gru 2018 20:39 

Rejestracja: 10 Gru 2014
Posty: 17
Czy można wykupić wizz flex po zakończeniu rezerwacji? Muszę odwołać lot a po zapłaceniu 266 zł opłaty to niewiele zostanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 21 Gru 2018 20:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Nie mozna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 25 Lut 2019 18:05 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 11
Chyba nikt na to jeszcze nie odpowiedział, przynajmniej ja nie znalazłem. Może ktoś wie?
marcin_n987 napisał(a):
Pytanie dodatkowe. Te 120% zwrotu na konto wizzair, ma jakiś czas ważności do wykorzystania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 25 Lut 2019 18:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
bezterminowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 25 Lut 2019 18:28 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 11
To super, chyba tak zrobię, chociaż te 700zł chyba mi trochę potrwa wydać na loty. Jeszcze jest taka sprawa, coś tam w regulaminie czytałem o walucie bazowej (u mnie PLN) oraz walutach zakupu (te bilety akurat kupowałem w HUF Revolutem bo lot był z Budapesztu) i teraz pytanie,oni jak mi zwrócą te 120% na konto wizz to sobie je przeliczą na PLN? Jeśli tak to po jakim kursie? I jak będę kupował bilety z tego konta to nawet jak korzystniej wyjdzie w eurach czy forintach to oni mi ściagną złotówki ze zbójeckim kursem? Tyle pytań, mam nadzieję że w miarę zrozumiałe bo boję się, że tymi 20% mnie przywiażą do siebie a potem sobie i tak prawie wszystko odbiją na przewalutowaniach :) bardzo dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 25 Lut 2019 19:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Waluta bazowa środków na koncie to raczej euro(przynajmniej ja tak mam).Przy każdym zakupie w zależności w jakiej walucie kupujesz bilet pokaże ci przeliczenie na PLN,HUF,UAH czy co tam będzie.Nie jest tragicznie z tym ich współczynnikiem. 9,24 E przelicza na równe 40 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 04 Mar 2019 00:35 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 2
Witam!

Mam rezerwacje lotów dla dwóch osób w dwie strony. Dla jednej osoby mam wykupioną opcje "Elastyczny towarzysz podróży". Niestety tak się złożyło że ja sam wypadłem z możliwości lotu i zastanawiam się nad różnymi opcjami zmian w tej rezerwacji. Wiem że wg. cennika WIZZ, opłata za anulowanie czy zmianę pasażera wynosi jak dobrze kojarzę jakieś 270 zł od osoby za lot, ale przeglądając szczegóły rezerwacji natknąłem się na takie coś:

Image

Może ktoś wyjaśnić czym jest cena 66 zł?

Potrzebowałbym też wiedzieć od kogoś jak wygląda procedura zmiany głównego pasażera w przypadku gdybym znalazł zastępstwo gdyż na Wizzair.com jest to słabo wyjaśnione.

Ewentualnie wszystkie inne sugestie są mile widziane.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 04 Mar 2019 01:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Co do 66 zł: kliknąłeś "tutaj"? Wizzair sam zachęca, żebyś sprawdził jak jest liczona ta kwota.
Opłata za zmianę nazwiska to z kolei 45 euro/ 201 zł za odcinek, czyli 90 euro/ 402 zł za zmiany na locie powrotnym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 04 Mar 2019 01:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@kowalskii Nie sądzę by anulowanie tej rezerwacji było dobrym wyjściem.Dużo więcej możesz zyskać znajdując kogoś nawet na tylko to jedno miejsce gdzie wpisanie dowolnych danych jest bezkosztowe. Możliwe też,że pokrycie kwoty za zmianę danych na twoim bilecie(402 zł) też będzie dla kogoś opłacalne z racji sporej obecnie ceny lotu powrotnego(termin masz atrakcyjny bo obejmuje święta)To ile uda ci się odzyskać zależy w dużej mierze od ceny jaką dałeś i czy znajdziesz kogoś komu przypasuje termin ,kierunek i cena jaką zaproponujesz.Jednej i drugiej stronie musi się to opłacać.Jeśli to nie tajemnica napisz jakie są koszty,które poniosłeś kupując te bilety?Pamiętaj też,że nie zmienisz danych głównego pasażera jeśli korzystałeś ze zniżki WDC. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 04 Mar 2019 06:56 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 2
@Kashpir, po kliknięciu w "tutaj" wyrzuca do PDFa z ogólnymi warunkami przelotu: https://wizzair.com/static/docs/default ... 18fc38.pdf

@miriam, za loty dałem na początku stycznia 1030 zł łącznie ze wszystkim, bez bagażu, za to z dodatkowym bagażem podręcznym (mała walizka). Nie korzystałem z żadnych zniżek.

Czyli nikt nie wie o co chodzi z tą ceną 66 zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 04 Mar 2019 10:31 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kowalskii napisał(a):

Czyli nikt nie wie o co chodzi z tą ceną 66 zł?

Nie wiem jak dokładnie to wyliczyli,bo opłata za anulowanie za lot/pasażera jest obecnie jak piszą "Jeśli anulujesz rezerwację do 14. dnia przed odlotem, zapłacisz opłatę za anulowanie w wysokości 266,82 ​zł​, a potem otrzymasz zwrot środków. "Więc logicznie biorąc przy cenie 1030zł nie zostaje nic.Może oddają ci za prioriti? W każdym razie masz szansę więcej odzyskać znajdując kogoś na jeden lub oba bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 04 Mar 2019 10:38 

kowalskii napisał(a):


Potrzebowałbym też wiedzieć od kogoś jak wygląda procedura zmiany głównego pasażera w przypadku gdybym znalazł zastępstwo gdyż na Wizzair.com jest to słabo wyjaśnione.



Jak Ci napisano ze zniżką wdc głównego pasażera nie zmienisz, system w ogóle na to nie pozwala
Co do zmiany innych pasażerów poza głównym: w przypadku pasażera 2-14 konsultanci też nie chcieli zmienić, ale zmienione samodzielnie dla 1 osoby dla lotu Katowice - Kutaisi - Katowice kosztowało to 2 x 199 zł czyli 398 zł RT (opłacone kartą, zmiana zaraz widoczna po opłaceniu)
Góra
 PM off  
      
#276 PostWysłany: 04 Mar 2019 10:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@gorny77 Nie korzystał jak pisze z WDC, więc za opłatą zmieni i swoje dane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 15 Mar 2019 12:49 

Rejestracja: 15 Mar 2019
Posty: 1
Witam,
w niedzielę mam wylot do Birmingham WizzAirem, a wracam w następny piątek Ryanairem z Londynu. Miałem lecieć z żoną i dwójką dzieci - 2,5-latką oraz niemowlakiem, który nie nie ma nawet roku. Zmieniły się nam plany i muszę lecieć sam w obie strony. Czy z tego tytułu poniosę jakieś koszty?

Z walizką 10 kg zapłaciłem za wszystko około 1200 zł, więc zmiana nazwiska czy anulowanie nie ma chyba najmniejszego sensu?

W cenniku WizzAira widzę jednak takie zapisy, jak bym musiał zapłacić za "nieobecność" żony i dzieci na lotnisku... Proszę o informację na ten temat.

Dodatkowo mam pytanie - czy mogę wnioskować o zwrot za te trzy bilety, przy czym swój z bagażem wykorzystać, ze względu na śmierć mojej babci (czyli prababci moich dzieci?). Data śmierci mieści się w 30 dniach od wylotu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@zico232 Jeśli lecisz sam,nie ma żadnych konsekwencji za to ,że reszta pasażerów zrezygnowała.Ze śmiercią prababci raczej nic nie ugrasz,tym bardziej,że to twoja prababcia a ty lecisz.Zadzwoń ew. w tej sprawie ale raczej pod kątem zwrotu za wszystkich i potem kupienia biletu dla ciebie ,tylko chyba zbyt mało już czasu na takie kombinacje.Pisać i próbować zawsze można tylko skutek niepewny.
Góra
 Profil Relacje PM off
zico232 lubi ten post.
 
      
#279 PostWysłany: 27 Kwi 2019 12:48 

Rejestracja: 27 Kwi 2019
Posty: 1
kowalskii napisał(a):
Witam!


Image

.



66zł to cena za anulowanie czy tyle właśnie zwrócą?

Ja mam rezerwację dwóch biletów na łączną kwotę 1192zł i wyskakuje mi 164zł

dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 27 Kwi 2019 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Zwrócą tylko 66 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group