Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 05 Mar 2019 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
mam pytanie o dojście na plażę z przystanku Metra Faliro.
Google maps prowadzi mnie na około, czy na prawdę nie ma żadnego przejścia przez drogę(tak jak to zaznaczyłem czerwoną kreską)?

Załączniki:
faliro-plaza.png
faliro-plaza.png [ 442.72 KiB | Obejrzany 9775 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#422 PostWysłany: 05 Mar 2019 12:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Troszkę dziwna jest ta okolica. Tym bardziej, że mapa nie pokazuje dokładnie zamkniętych ulic, zamkniętych posesji, i przede wszystkim różnic w wysokościach. Tam jest kawał pod górę, potem na dół. My w zeszłym tygodniu na plaże szliśmy z ostatniej stacji metra Pireaus. Można albo iść wybrzeżem, albo wspiąć się na górę.
Ale możesz też oszczędzić sobie wysiłku i podjechać trolejbusem nr 20.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
snd0cff uważa post za pomocny.
 
      
#423 PostWysłany: 05 Mar 2019 13:00 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Dziwne, faktycznie ze zdjęcia satelitarnego widać, że jest kładka nad drogą do przystanku tramwajowego (i wybierając trasę z metra na tramwaj tak jesteśmy prowadzeni przez gugla), a przez przystanek powinno dać się wyjść na ten chodnik: https://www.google.com/maps/@37.9436724 ... 312!8i6656
Tyle, że to wszystko jest na zdjęciach (sprzed kilku lat co prawda) mocno rozgrzebane i może zlikwidowali przejście? Piesza trasa z przystanku do miejsca, które zalinkowałem jest jeszcze ciekawsza :)
Załącznik:
Screenshot_2019-03-05 Google Maps.png
Screenshot_2019-03-05 Google Maps.png [ 264.51 KiB | Obejrzany 9806 razy ]


Przychodzi mi tez do głowy, że po prostu w GM nie ma wszystkich ścieżek/przejść dla pieszych, parę razy sprawdzałem takie przejścia w znanych mi miejscach i też kazał chodzić w koło.
Góra
 Profil Relacje PM off
snd0cff lubi ten post.
 
      
#424 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:26 

Rejestracja: 27 Lut 2019
Posty: 22
a czy może jest jakaś aplikacja turystyczna w Atenach w jezyku angielskim lub polskim? taka z mapkami zabytków i ich opisem itp. znaczy w google store są różne aplikacje a moje pytanie brzmi czy ktoś korzysta i poleca którąś z nich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jest darmowa mapa na lotnisku ATH do odbioru, gdzie ma wszystkie atrakcje na niej w Pireusie i w Atenach.
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger uważa post za pomocny.
 
      
#426 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:35 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
snd0cff napisał(a):
mam pytanie o dojście na plażę z przystanku Metra Faliro.
mapy.cz pokazuje taką trasę https://mapy.cz/s/3pvG6
Załącznik:
ath.png
ath.png [ 548.07 KiB | Obejrzany 9776 razy ]
zresztą dziwne byłoby, gdyby nie było przejścia pomiędzy metrem a przystankiem tramwajowym, który jest po drugiej stronie drogi...
Góra
 Profil Relacje PM off
snd0cff uważa post za pomocny.
 
      
#427 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:51 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Przejście z metra do przystanku gugiel widzi, nie widzi zejścia z przystanku na ulicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 05 Mar 2019 14:58 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
w zeszłym roku jakoś mi się udało ;)
tzn. szedłem w odwrotnym kierunku - od plaży na tramwaj. przy samym przystanku tramwajowym trzeba było przejść po takim rozgrzebanym terenie, który był właśnie porządkowany, ale to była widać normalna trasa na przystanek. teraz powinno być już lepiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Witam wszystkich. To mój pierwszy post, choć czytam forum kilka lat. Na razie, mimo średniego wieku, jestem początkujący jeśli chodzi o zagraniczne wycieczki, ale mam nadzieję, że będzie ich przybywać.

Pod koniec marca lecę z rodziną (żona, córka-nastolatka) na kilka dni do Aten. Plan mam już mniej więcej przygotowany. Mam jednak dwa pytania i będę wdzięczny za pomoc.

1) Czy pod koniec marca w Muzeum Archeologicznym będzie już można oglądać mechanizm z Antykhitiry, bo podobno był wystawiany niedawno w Pekinie?

2) W jaki sposób najłatwiej dostać się do Stavros Niarchos Foundation Cultural Center, jadąc tramwajem od strony Glyfady (w tamtym rejonie będziemy nocować)? Na którym przystanku wysiąść? Mapy google są na tym obszarze niestety nieaktualne i pokazują kompleks jeszcze w budowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:05 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Ad. 2 - wg strony SNFCC:
Cytuj:
From the “Τzitzifies ” stop, walk towards the Navarhou Votsi street and then turn right at Peististratou street. At Peisistratou and Sahtouri street you will find the entrance of the SNFCC through its parking.


Czyli ten: https://www.google.com/maps/place/Tzitz ... 23.6879142
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
warsawreceiver uważa post za pomocny.
 
      
#431 PostWysłany: 06 Mar 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
O, dziękuję bardzo. ;-)

W takim razie wysiądziemy dwa przystanki bliżej, na Trokantero, by obejrzeć okręt Georgios Averof, a potem wrócimy i pojedziemy tramwajem do Tzitziphies.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 06 Mar 2019 13:23 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
To tylko jeszcze wspomnę, że w razie, gdybyście planowali dojazd tramwajem również do centrum Aten - nie da się, jeżdżą tylko do przystanku Kasomouli.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
warsawreceiver uważa post za pomocny.
 
      
#433 PostWysłany: 06 Mar 2019 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Tak, o tym remoncie już się zdołałem dowiedzieć. Będziemy się przesiadać przystanek bliżej, Neos Kosmos, na czerwoną linię metra.

Planuję mniej więcej to:

1 dzień (w Atenach po południu):
- Technopolis
- cmentarz Kerameikos
- Plac Syntagma
- Parlament, zmiana warty
- Ogród Narodowy
- Zappeion
- Stadion Panateański Kallimarmaro

2 dzień:
- Łuk Hadriana
- Świątynia Zeusa
- muzeum Akropolu
- Akropol
- Areopag
- Anafiotika
- Agora Rzymska
- Agora Ateńska
- Biblioteka Hadriana
- wzgórze Likavitos

3 dzień:
- jezioro Vouliagmeni
- Centrum Kulturalne Stavros Niarchos Foundation
- Pireus

4 dzień:
- Muzeum Archeologiczne
- Kompleks olimpijski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 06 Mar 2019 19:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
warsawreceiver napisał(a):

2 dzień:
- Łuk Hadriana
- Świątynia Zeusa
- muzeum Akropolu
- Akropol
- Areopag
- Anafiotika
- Agora Rzymska
- Agora Ateńska
- Biblioteka Hadriana
- wzgórze Likavitos


Tu proponowałbym zmianę kolejności - zacząć od Akropolu, rano jest tam znacznie mniej ludzi, polecam podejście od strony muzeum, znacznie przyjemniejsze i łagodniejsze. Łuk Hadriana i świątynia Zeusa są najlepiej widoczne z góry z punktu widokowego na Akropolu - w razie, gdyby nie chciało się Wam tam iść. Rzymską Agorę wystarczy IMHO obejrzeć z zewnątrz - chyba, że bardzo Wam zależy na wejściu do Wieży Wiatrów. Podobnie biblioteka Hadriana też jest bardzo dobrze widoczna z zewnątrz - zarówno z ulic jak i z Akropolu. Agora Ateńska i Hefajstejon to dla mnie zdecydowanie "must see". Jeśli chodzi o Likavitos - warto zwrócić uwagę na to, jaka jest przejrzystość powietrza. Nawet przy ładnej pogodzie niekoniecznie będą z niego dobre widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
warsawreceiver uważa post za pomocny.
 
      
#435 PostWysłany: 06 Mar 2019 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Dzięki za kolejne informacje. ;-)

W zasadzie gdy przyjeżdżamy z Glyfady to Łuk Hadriana/Świątynia Zeusa są tuż obok, więc sobie podejdziemy przy okazji. Teraz nie ma karnetów zniżkowych, więc postanowiliśmy kupić bilety do Muzeum, na Akropol i na Agorę Grecją. Łuk, Świątynię Zeusa, Agorę Rzymską zobaczymy z poziomu ulicy.

Akropol chcieliśmy zacząć zwiedzać około 11. Może rzeczywiście zbyt późno... Kasy są tylko w jednym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 06 Mar 2019 22:54 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
W dwóch chyba - wydaje mi się, że od strony Areopagu też są.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
warsawreceiver uważa post za pomocny.
 
      
#437 PostWysłany: 08 Mar 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Spróbuję rano, przed wizytą w muzeum, kupić bilety na Akropol, gdy nie będzie kolejek. Mam nadzieję, że to się uda. ;-)

Po wizycie pozwolę sobie zamieścić relację. BTW: czy relację z wycieczki, która odbyła się w zeszłym roku, też można zamieścić? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 08 Mar 2019 11:06 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
warsawreceiver napisał(a):
Spróbuję rano, przed wizytą w muzeum, kupić bilety na Akropol, gdy nie będzie kolejek. Mam nadzieję, że to się uda. ;-)


Z ilością ludzi chodziło mi o tłok przy zwiedzaniu, nie kolejkę do kasy :) A bilety można kupić online.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
warsawreceiver uważa post za pomocny.
 
      
#439 PostWysłany: 08 Mar 2019 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
;-)

Z biletami online jest niestety taki myk, że jeśli chcemy dostać bilet darmowy dla córki, to i tak musimy odstać swoje w kolejce do kasy, bo tylko tam za okazaniem dowodu/paszportu wydają takie bilety, nie można dostać ich on-line.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 08 Mar 2019 11:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 08 Mar 2019 11:42 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
No to faktycznie mało wygodna kicha...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group