Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 17 Sty 2019 12:48 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
kamo375 napisał(a):
4) w Aegean nie liczą się odcinki tylko mile, poza tym musisz zrobić 4 odcinki Aegeanem


Ok, 2x do Aten RT jestem w stanie przełknąć.
Czy ktoś na szybko może powiedzieć, czy przy ~20 europejskich odcinkach LOT / Swiss / LH i 5 / 10 krajowkach LOTem uzbieram tyle mil zeby zrobic Gold Aeganem? Ile mam na to czasu? Nigdzie nie moge znalezc jasnych regul

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 17 Sty 2019 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Wszystko zależy w jakich klasach/taryfach latasz..
Wg wheretocredit za taryfę O (czyli najtańszą promocyjną) w LOT na krajówkach dostaniesz ok. 70-100 mil za lot w obie strony, co przy 5 lotach RT da ci ok. 350-500 mil w A3, czyli b.mało.
Góra
 Profil Relacje PM off
KKL lubi ten post.
 
      
#243 PostWysłany: 17 Sty 2019 13:55 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@olekskw
miles-bonus-poradnik,1574,96244
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 17 Sty 2019 14:07 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Eh, czyli defakto mi sie nie oplaca. Za tanie taryfy Lufy czy Swiss nie dostaje mil w ogole, wiec nie ma sensu.
Moze jak trafi mi sie jakis dlugi lot SAS to wrzuce do M&B zeby przyspieszyc, inaczej wole ciulac w M&M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 17 Sty 2019 14:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Z tymi długimi lotami SAS za chwilę też może być cienko. Obniżyli oni drastycznie we własnym programie liczbę mil przyznawanych w najtańszych taryfach i inne programy już podążają ich śladem redukując mile za loty SAS. Jest to zatem kwestią czasu, kiedy M+B zrobi to samo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 17 Sty 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
bazx napisał(a):
Niestety segment w PhoenixMiles liczy się tylko od klasy H w LOTowskim Eco.

Skąd takie info? Jeśli wierzyć wheretocredit, to np. za krajówki LOT w klasie W są mile AirChina, czyli segment też powinien się liczyć.

Tak czy inaczej, zrobiłem prostą kalkulację.
WAW-KRK-WAW w taryfie O w lutym kosztuje 230zł, a w taryfie W 320 zł.
Latając tylko na tej trasie, FTL w M&M za 30 odcinków kosztuje 3450 zł, a jeśli taryfa W zalicza segmenty w PhoenixMiles, to Gold w Air China byłby za 6400 zł. Różnica prawie dwukrotna.
Być może na innej trasie, albo w innych datach wyszłoby lepiej, ale latanie specjalnie w wyższych taryfach nie za bardzo opłaca się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 17 Sty 2019 14:58 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
@skrzat co prawda mój post był sprzed półtora roku, ale nadal segmenty naliczą się tylko od klasy H wzwyż (mimo że mile można otrzymać również w niższych klasach, od W począwszy)

http://ffp.airchina.com.cn/appen/en/plan-en.html
(trzeba wejść w Mileage Accrual dla LOTu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 17 Sty 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
-- 17 Sty 2019 14:13 --

@bazx dzięki za link, ale ich strona działa tragicznie wolno i nie jestem w stanie nic sprawdzić :)

-- 17 Sty 2019 14:28 --

miszka999 napisał(a):
Wiem, że tabelka lekko się zdezaktualizowała ale dla Etiopczyków nadal działa.

http://www.ethiopianairlines.com/AA/EN/ ... w-it-works

Co do liczenia się segmentów... to zrobię test i dam znać jak jest ( chyba najwcześniej w drugiej połowie lipca )

Udało się zrobić test?

SPLDER napisał(a):
W Ethiopian wszystkie umiarkowane cenowo klasy rezerwacyjnej LOT i SAS nie dają żadnych mil. Taryfa K Lufthansy też bez mil.
Bardzo nie podoba mi się kierunek w jakim zmierza *A - jednym z głównych założeń było gromadzenie mil w jednym programie, a przy obecnym systemie jest to bezcelowe.

Wg strony https://shebamiles.ethiopianairlines.co ... h-Airlines nawet za taryfę O są mile statusowe.
Nie mogę znaleźć informacji, czy odcinek, za który są mile statusowe liczy się jako kwalifikowany :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 17 Sty 2019 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Pewnie tak, spotkałem kiedyś Polaka w saloniku, który wylatał platyne w Shebamiles latając głównie po Polsce służbowo.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#250 PostWysłany: 17 Sty 2019 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
W komentarzach pod artykułem o ShebaMiles na pewnej stronie jest ktoś, kto ma nick Lech, ale nie napisał w jakich klasach latał

"Mogę potwierdzić, że status do Silver został podniesiony po 20 segmentach. Nie musiałem czekać do końca roku. Jeśli uda się zdobyć Gold napiszę. P.S. Na emaile w ogóle nie odpisują…

Jest i Gold po 40 segmantach. Status ważny do końca 2018 roku. Teraz zbieram segmenty do Platinum, żeby przedłużyć ważność konta o kolejny rok. Z tego co wiem Platinum przedłuża status o dwa lata. (to jest promocja tylko w tym roku – nrmalnei chyba tylko 1 rok).

Tylko informacyjnie, po 60-ciu segmentach otrzymałem status platinum i przedłużenie ważności o kolejny rok."


Ostatnio edytowany przez Roku, 06 Lut 2019 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#251 PostWysłany: 17 Sty 2019 16:14 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
W takim razie jest duża szansa, że będą się segmenty w O teraz też naliczać w ShebaMiles. Dobrze, że LOT odświeżył reguły naliczania o niższe klasy z wieloma programami przy okazji wprowadzenia klasy F.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 17 Sty 2019 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Hmm jakos mi ten Shebamiles umknal... Aegean i Turkish odrzucalem praktycznie od razu, przy moim lataniu nic nie wpadnie.

Zdobylem FTLa w zeszlym roku (wazny do konca 2020+luty), mam perspektywe na ~40 odcinkow w tym roku tez, ale chyba zajme sie teraz przedluzeniem FTLa na kolejne 2 lata do 2022 i dopiero jak bede mial ten martwy rok 2020 to wtedy pomysle gdzie upchac loty...

W sumie najbardziej to by mi zalezalo z Golda na wyborze miejsca i priority boardingu, moze na tych lepszych salonikach tez troche. Bo FTL daje mi wystarczajaco sporo - odprawa bez kolejki w biznesie, dodatkowa walizka, fast track na Okeciu i Polonez.

A jak latamy prywatnie to po Europie i tak Wizz/Ryanair, a poza Europe to czym trafi sie taniej bez wiekszego ogladania sie na sojusze, wiec za duzo bym nie korzystal - a z niemowlakiem i tak jest fast track i priority boarding, a z PP wchodzimy wszyscy bez problemu do salonikow (cale szczescie ze Preludium daje rade). Na ten jeden moze dwa wyjazdy rocznie ktore sie trafia Star Alliance nie bede sie od razu zabijac po zlotko.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 02 Lut 2019 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Na FTLu tez masz Priority Boarding w star alliance. Nie jest to napisane na tabliczkach, ale wszedzie tego przestrzegaja.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#254 PostWysłany: 02 Lut 2019 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
A to i informacja :) Zawszę stoję jak dzięcioł i narzekam, że FTL nie ma PB :) Jesteś pewien?
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
mvciek uważa post za pomocny.
 
      
#255 PostWysłany: 02 Lut 2019 21:30 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Dawniej priority boarding dla FTL przysługiwał w liniach należących do M&M, ale to było w czasach przed promocją 30 segmentów. Wtedy też na lotach międzykontynentalnych bardzo często szefowa/szef pokładu przychodził do wszystkich SEN i FTL w czasie lotu przedstawić się i pytał czy nic nie potrzeba, a wstęp do saloników przy lotach liniami M&M przysługiwał wszędzie, a nie tylko wybranych hubach.
Od czasu promocji 30 segmentów FTL się totalnie zdewaluował. Obecnie priority boarding nie przysługuje. Być może w geście dobrej woli albo z niewiedzy przy lotach LO/LH/OS/LX gate agent wypuści, ale oficjalnie PB dla FTL nie ma. UA jest chyba jedyną linią w *A dająca priority dla *S, ale w grupie po *G.
Zazwyczaj info o grupie boarding i/lub priority jest nadrukowane na boarding pass.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#256 PostWysłany: 10 Lut 2019 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
-- 04 Lut 2019 10:59 --

Gold na 4 lata za 40k mil w Asiana:
https://travel-dealz.de/blog/asiana-clu ... ance-gold/

Taryfa O w LOT daje 250 mil do Asiana, więc wystarczy zrobić 160 odcinków np. na krajówkach w PL lub lotach po Europie :D

-- 10 Lut 2019 17:21 --

Zestawienie wymogów uzyskania i utrzymania statusu w różnych liniach:
https://www.turningleftforless.com.br/2 ... lo-rapido/
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#257 PostWysłany: 10 Lut 2019 18:40 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Trzeba dodać, że w Asiana, Silver to podstawowy status a ich Gold to nasz Silver ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#258 PostWysłany: 03 Mar 2019 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
cool_aka_romeo napisał(a):
A to i informacja :) Zawszę stoję jak dzięcioł i narzekam, że FTL nie ma PB :) Jesteś pewien?

Tak, korzystam z tego ponad 50 razy w roku :D

Moze i oficjalnie nie ma, ale jest to wszedzie respektowane,
tak samo jak oficjalnie nie ma priorytetu dla bagazu, a bardzo czesto ja go dostaje.

Czy sie FTL pogorszyl? moze...
ale i tak są jakies te podstawowe przywileje, które ułatwiają życie.
Przy ok 50 odcinkach LOTem w roku + kilku innymi *A, jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
#259 PostWysłany: 03 Mar 2019 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
A to historia :) Sprawdzę we wtorek w LOT i Lufthansa i na pewno dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 03 Mar 2019 13:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
PB nie przysługuje FTL w LO i grupie LH, może ewentualnie przysługiwać w niektórych innych liniach ze stara, w zależności od ich polityki w tej materii. I wcale nie jest nieformalnie respektowane. Jeśli agent wpuści FTL to raczej kwestia wyjątku albo olewactwa danej osoby (to często się zdarza na mniejszych lotniskach regionalnych itp.) - przykład sprzed tygodnia w MUC (lot LH): osoba z FTL na karcie pokładowej została poproszona o okazanie złotej karty, a że jej nie miała, agentka grzecznie, acz stanowczo zasugerowała jej aby poczekała na swoją kolej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group