Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3341 PostWysłany: 05 Sty 2019 23:55 

Limit dotyczy wypłat z bankomatów, resztę niech wyjaśnia "czterosilnikowy ktoś" ;) (za przelew zł na konto w zł w Alior Kantorze nie pobiera prowizji)
Góra
 PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: revolut
#3342 PostWysłany: 06 Sty 2019 00:44 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Przelewałem z Revoluta EUR i USD na konta walutowe w polskich bankach (Aliorkantor i ING) i nie pobrało żadnej prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3343 PostWysłany: 06 Sty 2019 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 88
Loty: 184
Kilometry: 325 053
Limit bez pin-u dla transakcji do 100zl ma być wdrożony w tym roku. Nikt nigdy nie mówił i nie pisał, że od 1 stycznia będzie taka funkcjonalność. Dość późno mastercard jak i visa zainteresowały się tym tematem, a procedury trwają.
Każda karta wydawana w PL ma limit wypłat z pinem do 50zl. Są jeszcze płatności typu Garmin pay lub Fitbit pay i tam płacąc nie podajemy pinu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3344 PostWysłany: 06 Sty 2019 14:31 

Rejestracja: 08 Gru 2018
Posty: 22
Po aktywacji karty próbuję testowo przelać 1EUR na walutowe EUR Aliora (zdefiniowany odbiorca), po wpisaniu kwoty (nieprzekraczającej saldo) nie mogę zrobić przelewu - nie podświetla się "Wyślij"... za mała kwota?... jakaś głupota z mojej strony ? proszę o podpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3345 PostWysłany: 06 Sty 2019 20:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Może nie wpisales odpowiednio danych? Np PL przed numerem konta

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3346 PostWysłany: 06 Sty 2019 20:29 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Do konta revolut mam podpięta kk z mBanku konto jest w pln. Na koncie revolut mam przelane złotówki, i wymienione/kupione € jak rownież potrzebuje kupić dolary $ i szekle Izraelskie.

Powiedzcie mi i teraz jak chce pobrać z bankomatu np. na Słowacji euro € to w bankomacie wybieram pomiędzy pln, €, $ i isl ??? A jak jestem w Izraelu i potrzebuje pobrać szekle isl to wybieram rownież znów? Jak to działa ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3347 PostWysłany: 06 Sty 2019 20:37 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 15
Loty: 52
Kilometry: 127 616
ted07 napisał(a):
Jak to działa ???

Klikasz NIE, jeśli bankomat proponuje przekonwertowanie waluty i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3348 PostWysłany: 07 Sty 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
@ted07: poniżej masz opisany cały algorytm:

Image

-> https://community.revolut.com/t/which-a ... ed/27361/2

W bankomacie możesz jedynie wybrać, czy chcesz, żeby jego operator zrobił przewalutowanie (i tu mówisz zdecydowanie "nie").
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3349 PostWysłany: 07 Sty 2019 12:52 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 1
Poprawcie mnie jeśli coś żle wydedukowałam.
W momencie kiedy GPB mają nalepszy przelicznik na IDR (zdecydowanie lepszy w stosunku do eurasków czy dolarów, które w indonezji wolą na wymianki) to nie musze nic robić, (w sensie nie zlecać wymiany złotówek na funty w aplikacji) tylko podchodze od ATM i dostaje miejscową walutę po najlepszym kursie?
Czy ograniczenie 200GPB na miesiąc oznacza miesiące kalendarzowe czy np 30dni między wyplatami?
Czy te 2% powyżej tej wypłaty (bo potrzebuje zdecydowanie więcej gotówki) też sa dobrą opcją, czy korzystaniej wymienic pieniążki np w Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3350 PostWysłany: 07 Sty 2019 13:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Droga Katarzyno,

Nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie (chyba) ale jezeli chodzi Ci o to czy Rev sam sobie przeliczy z GBP (jak konto bazowe masz w GBP) to tak, tak wlasnie zrobi. (trzeba pamietac o weekendowej prowizji). Twoj "miesiac" liczy sie od daty odpalenia karty (chyba ze dawno temu aplikowalas bo kiedys byly kalendarzowe). A na ostatnie pytanie to musisz sobie ospowiedziec sama, sprawdz po jakim kursie mozesz wymieniec waluty w PL i porownaj z Rev :) :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3351 PostWysłany: 07 Sty 2019 13:14 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 1
Kartą jak na razie płaciłam tylko internetowo, pierwsza transakcja w sierpniu 2018, czyli rozumiem że jeśli wyplacę 29 stycznia równowartość 150GPD, a następną wypłate zrobię 4 lutego też na 150GPB to juz pobierze opłatę 2% od tej transakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3352 PostWysłany: 07 Sty 2019 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Nie wiadomo, którego dnia kończy się w Twoim przypadku okres rozliczeniowy.

U siebie klikam na more -> profile -> price plan i tam na dole mam informację kiedy zaczęła mi się opcja płatna. Nie wiem jak jest w wersji podstawowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3353 PostWysłany: 07 Sty 2019 13:26 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
w wersji standard można wysłać zapytanie z prośbą o podanie daty otwarcia usługi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3354 PostWysłany: 07 Sty 2019 13:50 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 1
Dziękuję Wam bardzo, juz wszystko jasne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3355 PostWysłany: 07 Sty 2019 20:42 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Sprawdzam swój profil i mam tam takie informacje: konto aktywne PLN oraz konto nieaktywne € (zakupiłem kilka €) Mam aktywować to konto? Czy to jest konieczne aby pobrać zakupione € np. w Austrii?
Tak dedykuję, że jeżeli nie aktywuje tego konta to jeżeli będę chciał pobrać € np. w Austrii to pobierze środki z konta PLN? Dobrze kombinuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3356 PostWysłany: 07 Sty 2019 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Tak, pobierze z aktywnego konta na którym środków jest najwięcej i sam przewalutuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3357 PostWysłany: 07 Sty 2019 23:33 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 0
Jeśli chodzi o płatność kartą revolut na Islandii - nie ma opcji subkonta w ISK więc z PLNów za każdym razem będzie przewalutowywać na ISK po kursie międzybankowym, tak? I to wszystkie koszta jeśli płacę od poniedziałku do piątku. A w przypadku weekendów - kurs międzybankowy plus 1% od transakcji, zgadza się?
Jak revolut ma się do przelewów? Np. wpłacam PLNy na revolut, przewalutowywuję na GBP lub Euro i mogę wykonać przelew na konto w Anglii lub Niemczech? I jak to jest płatne bo tego już nie znalazłem nigdzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3358 PostWysłany: 08 Sty 2019 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
At the weekend (Friday 00:00 - Sunday 23:59) we apply a small mark up on the spot rate as the Forex markets are closed. We take the rate from Friday 00:00 and apply a 0.5% mark up on major currencies and 1.0% on other currencies to protect the company from potential losses due to a large fluctuation in the rate. For illiquid currencies Russian Ruble and Thai Baht, there is 1.5% mark up on weekend.

Przelewy podstawowe są bezpłatne, płatne są tylko expresy tzw. turbo. Opłatę może pobrać twój bank o tym tez w trakcie przelewu informuje Revolut, ale można zrobić test na mała sumę i wtedy wszystko jasne.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3359 PostWysłany: 08 Sty 2019 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Revolut doda do aplikacji automatyczną wymianę walut. Testy rozwiązania już trwają.
https://www.cashless.pl/5217-Revolut-au ... iana-walut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3360 PostWysłany: 08 Sty 2019 20:32 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 0
A zamawianą kartę można dostać na inny adres niż ten co jest w dowodzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group