Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#3321 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Właśnie wróciłem z Kijowa.Płatności dokonywałem w większości Revolutem, również w pociągu-wszystko bez problemów.Wyplacałem pieniądze z bankomatu Paribas bez prowizji,po kursie 0,138.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: revolut
#3322 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:12 

Rejestracja: 08 Gru 2018
Posty: 22
W nawiązaniu do mojego #3331
Czy na Revolucie wymiana walut jest "spreadowa" czy następuje po jednym kursie (kupno i sprzedaż) ?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3323 PostWysłany: 03 Sty 2019 22:19 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
W weekend masz spread dodatkowy. W tygodniu po kursie międzybankowym.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3324 PostWysłany: 04 Sty 2019 02:02 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
siecky napisał(a):
W nawiązaniu do mojego #3331
Czy na Revolucie wymiana walut jest "spreadowa" czy następuje po jednym kursie (kupno i sprzedaż) ?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka


jest różnica

np. wymiana 10$

kupno
Załącznik:
1.png


sprzedaż
Załącznik:
2.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3325 PostWysłany: 04 Sty 2019 03:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
siecky napisał(a):
Testowo zrobiłem dziś (środa) Przy kursie CHF=3,8193 PLN...żaby kupić 1CHF musiałem sprzedać 3,83 PLN...bo kiedy robiłem 3,82 to pokazywali mi że dostanę 0,99 CHF...a już po kupnie w cenie jw. jak chciałem odsprzedać tego 1 franka (praktycznie przy identycznym kursie) to pokazało mi, że dostanę za niego 3,81 PLN :) Czy ktoś mądry może mi to wytłumaczyć ?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Zawsze jest spread (w weekendy większy), z tym że znacznie mniejszy niż w kantorach etc.
Jest to szczególnie odczuwalne przy wymianie takich wolumenów jak np. 1 CHF ;), kiedy kursy zaokrąglają się do pełnych groszy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3326 PostWysłany: 04 Sty 2019 21:43 

Rejestracja: 02 Wrz 2015
Posty: 47
Moje pytanie dotyczyło także revolut, bo jemu obojętne jakiej waluty użyłeś
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3327 PostWysłany: 04 Sty 2019 23:32 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
To jest proste. Każda transakcja, która zostanie wykonana w weekend i WYMAGA przewalutowania przez Curve jest obciążona prowizją 0,5%-1,5% i tej prowizji nie unikniemy nawet jeśli później w tygodniu przeniesiemy transakcję na inną kartę. Jedynym rozwiązaniem jest obciążenie podpiętej karty w takiej samej walucie jak płatność i przeniesienie jej w tygodniu na Revoluta. W normalnym banku w weekend na karcie pewnie będzie wisieć blokada, która najczęściej rozliczana jest w drugi dzień roboczy, czyli przy płatności w weekend wypada na wtorek, ale jak przeniesiemy płatność na revoluta w poniedziałek, to transakcja w banku nie powinna zostać rozliczona tylko zdjęta będzie blokada, a więc i nie będzie pobrana prowizja za przewalutowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3328 PostWysłany: 04 Sty 2019 23:51 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Ta metoda jest ryzykowna, ostatecznie można wyjść sporo gorzej niż decydując się na 1,5% opłaty Curve za weekendowe przewalutowanie (przykładowo w takim T-Mobile odchylenie od kursu średniego wynosiło ok. 7,5%). No i miałem niedawno przypadek zakupu biletów w Ryanair, gdzie transakcja w Curve miała status "pending", a wtedy nie da się zrobić "back in time" i trzeba swoje odczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3329 PostWysłany: 05 Sty 2019 00:23 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
parasite napisał(a):
To jest proste. Każda transakcja, która zostanie wykonana w weekend i WYMAGA przewalutowania przez Curve jest obciążona prowizją 0,5%-1,5% i tej prowizji nie unikniemy nawet jeśli później w tygodniu przeniesiemy transakcję na inną kartę. Jedynym rozwiązaniem jest obciążenie podpiętej karty w takiej samej walucie jak płatność i przeniesienie jej w tygodniu na Revoluta. W normalnym banku w weekend na karcie pewnie będzie wisieć blokada, która najczęściej rozliczana jest w drugi dzień roboczy, czyli przy płatności w weekend wypada na wtorek, ale jak przeniesiemy płatność na revoluta w poniedziałek, to transakcja w banku nie powinna zostać rozliczona tylko zdjęta będzie blokada, a więc i nie będzie pobrana prowizja za przewalutowanie.


a sprawdzałeś opcję z blokadą ?
według mnie nieważne kiedy zrobisz back in time
transakcja i tak się zaksięguje, curve zrobi zwrot ( stracisz na przewalutowaniu ) i obciąży revoluta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3330 PostWysłany: 05 Sty 2019 01:08 

Rejestracja: 02 Wrz 2015
Posty: 47
Gdyby się miało dwie karty revolut, jedną się zapłacilo w weekend, a w środku tygodnia zrobiło przerzucenie na drugą, to finalnie chyba wyszłoby się do przodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3331 PostWysłany: 05 Sty 2019 01:16 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
kruczi napisał(a):
...
a sprawdzałeś opcję z blokadą ?
według mnie nieważne kiedy zrobisz back in time
transakcja i tak się zaksięguje, curve zrobi zwrot ( stracisz na przewalutowaniu ) i obciąży revoluta

Opcję z blokadą sprawdzałem w Eurobanku i na KK Santander Consumer Banku, i tych transakcji nie mam zaksięgowanych (po prostu blokada zniknęła)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3332 PostWysłany: 05 Sty 2019 01:43 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Z tego co kojarzę Eurobank nie nacina na zwrotach, więc nawet w przypadku jak najpierw rozliczy transakcję, a potem zaksięguje zwrot, to nie będzie się stratnym. (Przy karcie MasterCard, nie wiem jak z Visą). Ale co bank to inne zasady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3333 PostWysłany: 05 Sty 2019 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Ja przerabiałem coś takiego (kwot dokładnych nie pamiętam więc orientacyjne):

Curve z podpiętą KK w PLN. Kupiłem coś za 10000 ISK w sobotę. Przewalutowali z marżą (chyba nawet dwukrotną bo obie waluty niechodliwe) i obciążyli KK w PLN kwotą jakąśtam, powiedzmy 320 PLN (wg kursu bez marż powinno być powiedzmy 310 PLN).

W tygodniu podpiąłem revoluta do curve. Ustawiłem, że revolut jest kartą w ISK. Dałem back in time z KK w PLN na Revo w ISK. Na KK wróciło dokładnie tyle co pobrali czyli 320 PLN. Revo obciążyli dokładnie kwotą transakcji czyli 10000 ISK. Revo przewalutował po kursie z tego dnia czyli nie weekendowym.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3334 PostWysłany: 05 Sty 2019 14:34 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Czyli potwierdza się to, co pisałem w pierwszym poście. @seal musiał mieć źle wpisaną walutę karty w aplikacji i z tego wynikła różnica w wysokości zwrotu.

Zatem nie ma powodu, żeby korzystać z metody podanej przez @parasite
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3335 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Dziś płaciłem telefonem (Google Pay) na stacji benzynowej za paliwo 250,23 zł z podpiętym Revolut Premium. Na terminalu oczywiście pytanie o wybór waluty PLN / GBP. Wybrałem PLN i po chwili transakcja zaakceptowana bez potrzeby wpisania PINu. Wczoraj tak samo płaciłem ponad 100 zł i też przeszło bez PINu. Wcześniej miałem podpiętą kartę Wizzair z Raiffeisena i za transakcje powyżej 50 zł musiałem zawsze wpisać PIN, czyli tak samo jak dla fizycznej karty. Czy dla Revoluta (albo tylko dla Revolut Premium) są jakieś limity dla transakcji bez PIN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3336 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
do tej pory nie trzeba było wpisywać pinu przy apple pay, przy googlu to nowość, ja musiałem wczoraj wpisać pin na stacji, bo przekroczyło ledwo 50 zł i tak sobie przypomniałem, że była wcześniej mowa, że od nowego roku będzie do 100 zł bez pinu, ale jak zwykle u nas obiecanki a jest jak zawsze, nawet w Rumuni nie trzeba pinu do 100 leji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3337 PostWysłany: 05 Sty 2019 22:16 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 8
karta brytyjska to i limit brytyjski Panowie - jeśli się nie zmienił w ostatnim czasie to wynosi 30 L

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3338 PostWysłany: 05 Sty 2019 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
@mmadjer płaciłem 250,23 zł, czyli więcej niż nawet 50 GBP, dlatego się zdzwiłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#3339 PostWysłany: 05 Sty 2019 23:13 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Poza tym limit nie zależy od kraju karty, tylko kraju, w którym się płaci.
Góra
 Profil Relacje PM off
wz111 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#3340 PostWysłany: 05 Sty 2019 23:51 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Rozumiem, że dla konta standardowego jest darmowa wypłata z bankomatów do 200€ ale czy przelewy z konta revolut na inne konto np w PL też się wliczają w tą sumę?

Oraz drugie pytanie czterosilnikowy ktoś przelew z revolut € na konto walutowe w banku w PL jak jest opłata za taki przelew?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group