Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat ten dotyczy: Informacji praktycznych lotniska

Pytania dotyczące dojazdów zapraszam tu:
Z TLV do Jerozolimy: lotnisko-ben-gurion-jerozolima,1166,31013
Z TLV do Tel Awiwu : lotnisko-ben-gurion-tel-aviv,1166,55458


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:49 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 7
Sudoku napisał(a):
ERV ubezp. od rezygnacji obejmuje opóźnienie w dotarciu na lot, ale trzeba je chyba wykupić w ciągu 2 tygodni od zakupu biletu.


Dzięki... niestety bilety kupione 2 miesiące temu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#282 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
A jak warunki atmosferyczne w Polsce nie pozwolą na lot, to ani 400 euro nie zobaczysz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 24 Lis 2018 21:40 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
czy na lotnisku można przenocować po późnym przylocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 03 Gru 2018 13:17 

Rejestracja: 22 Lis 2018
Posty: 10
Cześć

mam kilka pytań dotyczących Rav Kav:

1. Jakie są rodzaje ? jest personal , semi-anonymous , czy są jeszcze jakieś inne ?

2. Czym się od siebie różnią ?

3. Która jest najlepsza dla osoby z Polski ?

4. Gdzie można kupić kartę Rav Kav na lotnisku Ben- Gurion - w którym terminalu ? Punkt z zielonym szyldem w hali przylotów ( terminal 3 ?!) ?!

5. W jakich godzinach/w jakie dni jest czynny punkt wydawania na lotnisku Ben Gurion ? Całodobowy ? Czy można płacić dolarami ?

Na jakie kwoty można nabijać tę kartę ? ( 30 , 50 , 100 , 150? , 200?)

7. Jakie są zniżki ? tzn. +20% czy 25%? dostaje się bez? względu na typ karty Rav Kav ( personal , semi , anonymous )
Czy ta zniżka na przykład dotyczy tylko studentów lub innych upoważnionych ?! Czy honorowana jest polska legitymacja studencka ?

8. Czy na Ben Gurionie automat/biletomat do "nabijania" biletów na Rav Kav przyjmuje płatności kartą debetową/kredytową , szekle , dolary ?

9. Czy/Jaką prowizję pobiera bankomat na Lotnisku Ben Gurion ( 6,99? szekla w 2014 roku ?! )

10. Czy jest tam bankomat do wypłaty dolarów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 03 Gru 2018 18:08 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
3 - mnie wystarczyła zwykła, ta nie spersonalizowana, moglam na niej skorzystać z darmowego (promocyjnego) biletu z Jerozolimy na lotnisko

4 - wychodząc z terminala 3 przy wejściu na perony jest budka w której sprzedają bilety i tam kupiłam kartę (chyba 5 nis)

7 - nie ma zniżek, doładowując nawet zwykłą kartę dostajesz gratis 20% (chyba 20, dokładnie nie pamietam), dla wszystkich, każdy dostaje bonus

9 - wychodząc z hali przylotów pierwszy po drodze bankomat chciał brać prowizję, następny (przy wyjściu z terminala 3, tuż obok punktu informacyjnego rav kav) już bez prowizji
Góra
 Profil Relacje PM off
rugul uważa post za pomocny.
 
      
#286 PostWysłany: 04 Gru 2018 11:54 

Rejestracja: 22 Lis 2018
Posty: 10
Thx Szarik :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 12 Sty 2019 19:13 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 3
Witam,

Czy należy posiadać wydrukowaną kartę pokładową lecąc z TLV czy w aplickacji mobilnej Ryanair wystaczy?

Z góry dziękuję za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 12 Sty 2019 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Wystarczy mobilna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 12 Sty 2019 20:09 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
My ostatnio (tydzień temu) próbowaliśmy użyć mobilnej karty pokładowej, ale bez powodzenia. Odprawiliśmy się przez apkę Ryanaira i wyskoczył nam komunikat, że trzeba pobrać kartę pokładową w PDF i ją wydrukować. Apka nie chciała wygenerować kodu QR do odprawy. Ostatecznie wysłałem sobie karty pokładowe w PDF na maila i wydrukowałem je w Jerozolimie w print shopie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 12 Sty 2019 22:27 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
@hubski FR nie udostępnia mobilnych kart pokładowych na wyloty z TLV, trzeba mieć wydrukowaną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 13 Sty 2019 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Sugerowałem się stroną Ryanaira:
"Czy firma Ryanair posiada usługę mobilnych kart pokładowych?
Tak. Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:
Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 13 Sty 2019 09:14 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Nie do końca jest tak że trzeba mieć ja wydrukowaną w formie papierowej. Na lotnisku w Tel Aviv za każdym razem miałem ją wydrukowaną w PDF który znajdował się w formie elektronicznej w telefonie. Nigdy nie było to powodem jakiegoś problemu. Zresztą było to już opisywane conajmniej raz i to chyba w tym wątku także
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 13 Sty 2019 14:05 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
@hubski, ja się też zasugerowałem tą stroną Ryanaira z wykazem lotnisk i chciałem skorzystać z mobilnej odprawy, a tu zonk :)
Całkiem prawdopodobne, że rację ma consigliero i w praktyce wystarczy pokazać PDF w telefonie, ale aplikacja wprost podała informację, że "to nie jest mobilna karta pokładowa, trzeba ją wydrukować". Wolałem więc nie ryzykować - szczęśliwie print shop był w dość wygodnej lokalizacji, a drukowanie kosztowało grosze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 23 Sty 2019 11:35 

Rejestracja: 22 Lis 2018
Posty: 10
-- 23 Sty 2019 10:58 --


Ben Gurion - skrytki lotniskowe - aby przechować bagaż :)


Ważna info dla tych, którzy potrzebują przechować na jakiś czas bagaż :)

Skrytki lotniskowe ( coś jak Paczkomat InPostu ) ( znajdują się na parkingu ( short? stay ) naprzeciw Terminalu 3):


adonlocker.co.il – fon: 1-700-70-40-64

Ceny:

140l:

2h - 20 ILS
3h - 30
24h – 60
72h – 120

270l:

2h – 20
3h – 40
24h – 75
72h – 150

360l:

2h – 30
3h – 50
24h – 90
72h – 180 ILS

-- 23 Sty 2019 11:35 --

Izraelski Rządowy kalkulator cen taxi (Taxi Fare Calculator )

http://www.iaa.gov.il/en-US/airports/be ... lator.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 10 Paź 2019 16:15 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Byłem i przeżyłem ;) Przylot 29 wieczorem z Krakowa. Idziemy do odprawy jako jedni z ostatnich, nie ma już prawie innych ludzi. Idę jako pierwszy do budki, rzucam "Hello". Facet w środku nie zareagował słownie: wziął paszport, wyciągnął z niego bilet, przejrzał kilka kartek i dał papierek wjazdowy. Bez żadnego słowa, czas trwania: około 10 sekund. Za mną wchodzi moja kobieta, to samo. Pyta się potem:
- To kiedy ta kontrola wjazdowa? :lol:
Nie mogła uwierzyć, że już była.

No, ale wiadomo, że odlot to co innego. Tydzień później zjawiamy się niecałe 3 godziny przed planowaną godziną startu. Kolejki do pierwszej kontroli duże, bo jest kilka polskich wycieczek (nie wiedziałem, że latają też niskobudżetowymi liniami), ale indywidualnych turystów wpuszczają osobno. Kontrolują sami młodzi ludzie, uśmiechnięci, uprzejmi, z daleka wygląda to jak przyjacielskie pogawędki. Jakieś starsze polskie małżeństwo wbija przyciski na ekranie komputera, bo nie rozumieją angielskiego. Jeden facet z kucykiem maglowany jest dłużej, bo jako nieliczny jest bez pary - rozmawiający z nim izraelski chłopak uśmiecha się życzliwie, wydaje się, że gawędzą.

W końcu i nasza kolej. Podchodzi dziewczyna - na oko 25-30 lat. Wita się i z przepraszającym uśmiechem mówi, że musi zadać kilka pytań z powodu bezpieczeństwa. Zagląda na paszporty, łamie sobie język na moim nazwisku i wszyscy rechotają z wymowy ;) Pytania: jaki jest nasz wspólny status, gdzie mieszkamy, czy razem. Pakowaliśmy bagaż sami, ktoś obcy miał do niego dostęp? Ok, proszę, nalepka na paszport. Dostajemy 2-jki z przodu, kolor biały, czas przesłuchania: możliwe, że około minuty.

Oddajemy bagaż rejestrowany. W drodze na wykrywacz podchodzi facet i z uśmiechem się pyta, czy jesteśmy razem. Tak? Spojrzenie na nalepkę i zaprasza do wykrywacza. Przy bramce metalowej kobietka też jeszcze raz zerka na nalepkę i prosi, aby przechodzić. I już po bólu... Z boku trzepią niektórych ludzi, lecz z tego 80% to kobiety w workach i chustach i faceci w sukienkach.

W sumie od momentu przyjazdu na terminal do przejścia całości procedur zajęło nam to około 45-50 minut, ale z tego większość upłynęła na staniu w kolejce. Miło, przyjemnie, bardziej sympatycznie niż niejedna kontrola biletów w Polsce w autobusie. Albo mieliśmy szczęście i trafiliśmy na dzień dobrych policjantów albo może obsługa stała się bardziej ludzka... Ale co się stresu najadłem wcześniej, to moje ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Niedzwiedzik uważa post za pomocny.
 
      
#296 PostWysłany: 10 Paź 2019 16:21 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie - oni takie mają zadanie: do mnie dziewczę młode podeszło w Tel Avivie, z mimiki wydawało się (pozornie), że zasadniczo to się chętnie ze mną umówi. :mrgreen:
Ale to tylko pozory: miłe, ale pozory. Jakby się przyglądnąć dokładnie (mikroekspresje), to w chwilach gdy rozmówca na takie dziewczę nie patrzy, to ona go mierzy wzrokiem takim, że nawet widać w jakim wzorku ma majtki. :lol:
Ale jest miło, to fakt :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 10 Paź 2019 16:27 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Domyślam się, że to pozory, choć czekając na swoją kolej dokładnie przyglądałem się kontrolującym ;) Oni naprawdę od początku do końca byli uśmiechnięci, nawet gadając do siebie (możliwe, że tam sobie coś komentowali typu "ale ten jest szpetny, a tej jedzie z gęby ;)). Powagę zachowywało jedynie dwóch czy trzech wysokich panów w marynarkach kręcących się z boku, ale z tymi na szczęście nie musieliśmy mieć nic wspólnego :D
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 10 Paź 2019 16:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Bo nie każdy widzi mikroekspresje, to normalne, bo trwa to ułamek sekundy. Ja widzę, to od razu przedstawiam wnioski :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 10 Paź 2019 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
:lol: @sanchopan pisz dalej, może z tego relacja nawet wyjdzie niechcący.
Lepsze od wiza do USA.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 10 Paź 2019 22:01 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Witam - w mojej ocenie polecam lekturę :mrgreen:
https://www.paulekman.com/
Bez urazy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group