Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat ten dotyczy: Informacji praktycznych lotniska

Pytania dotyczące dojazdów zapraszam tu:
Z TLV do Jerozolimy: lotnisko-ben-gurion-jerozolima,1166,31013
Z TLV do Tel Awiwu : lotnisko-ben-gurion-tel-aviv,1166,55458


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 10 Paź 2019 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Wow, no i?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#302 PostWysłany: 02 Lis 2019 13:07 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
Mam nocleg w Betlejem, jak zapytają na przylocie gdzie śpię, to a) odpowiedzieć zgodnie z prawdą czy b) mówić, że w TLV tudzież Jerozolimie Jeśli a)- co jeśli każą pokazać rezerwację? Podobnie z powrotem- mówić szczerze czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 02 Lis 2019 14:10 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
A po co klamac? Noclegi w Betlejem nie da nielegalne.

Enviado desde mi moto g(7) power mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 17 Lis 2019 14:18 

Rejestracja: 21 Gru 2018
Posty: 5
-- 17 Lis 2019 13:14 --

Aktualizacja 4 listopada 2019:
przystanek autobusów 485 i 445 do Jerozolimy i tel Awiw zostały przeniesione na poziom G wyjście 01.

-- 17 Lis 2019 13:18 --

Dodatkowo przesyłam zdjęcia bankomatów przy wyjściu 01 obok sklepu operatora 019. W tych czerwonych bankomatach Revolut bez dodatkowych prowizji. Bonus cennik operatora 019 na listopad 2019

Załączniki:
IMG_20191104_224534.jpg
IMG_20191104_224534.jpg [ 123.65 KiB | Obejrzany 1631 razy ]
IMG_20191104_224321.jpg
IMG_20191104_224321.jpg [ 85.4 KiB | Obejrzany 1631 razy ]
IMG_20191104_212305.jpg
IMG_20191104_212305.jpg [ 97.44 KiB | Obejrzany 1634 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Niedzwiedzik uważa post za pomocny.
 
      
#305 PostWysłany: 22 Lis 2019 16:35 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
consigliero napisał(a):
Nie do końca jest tak że trzeba mieć ja wydrukowaną w formie papierowej. Na lotnisku w Tel Aviv za każdym razem miałem ją wydrukowaną w PDF który znajdował się w formie elektronicznej w telefonie. Nigdy nie było to powodem jakiegoś problemu. Zresztą było to już opisywane conajmniej raz i to chyba w tym wątku także

Ryan wymusza by ją wydrukować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 24 Lis 2019 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Soa napisał(a):
Dodatkowo przesyłam zdjęcia bankomatów przy wyjściu 01 obok sklepu operatora 019. W tych czerwonych bankomatach Revolut bez dodatkowych prowizji.

Ten środkowy zeżarł mi kartę :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 24 Lis 2019 20:36 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
W moim przypadku co prawda karty nie zeżarł, ale usilnie chciał rozmawiać tylko po hebrajsku. Na szczęście "anuluj" zadziałało i kartę oddał - przy czym kasy w nim nie wypłaciłem jakiś czas temu. Drugi był nieczynny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 01 Gru 2019 14:46 

Rejestracja: 06 Wrz 2019
Posty: 5
Wypłacałem w poniedziałek Revolutem z tego środkowego i nie miałem żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 17 Gru 2019 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 78
Loty: 219
Kilometry: 383 719
Dane z 13.12.2019 - w piątek pociąg nie jeździ, ale za to jeżdżą busy za free na HaHagana (za wyjściem nr 01, skręcamy w prawo i o ile pamiętam ostatnie busy to właśnie te) na informacji w hali gdzie odbieramy bagaż oraz w hali przylotów panie bardzo miło i wyraźnie mówią o "free shuttlebusie" nie trzeba pakować się w drogie taxi.

Co do granicy na starcie (po przylocie) można to zrobić na dwa sposoby, albo do pana/pani (bez różnicy) w okienku albo odprawić się w automacie (mając paszport biometryczny), my poszliśmy do okienka, pan z miną znudzonego przekartkował mi paszport, dał karteczkę i życzył miłego pobytu. Nie widziałem też aby kogoś specjalnie maglowali.

W drugą stronę (16.12) jest też spoko, mimo tego że mam pieczątki od prawie wszystkich sąsiadów Izraela plus kilka innych, których nie lubią. Pan tylko zapytał o Jordanie, żółta naklejka numer zaczyna się od 2 ki, cała reszta normalna, powiem więcej nawet szybsza (korzystałem z automatu nie szedłem do okienka) niż na europejskich lotniskach. Naprawdę nie ma żadnych paranormalnych historii o czytaniu mimiki twarzy, Mosadu, czy innego Szin Bet. Weźcie pod uwagę, że w Izraelu kobiety i mężczyźni mają obowiązkową służbę wojskową tam też są szkoleni, ot robią to co mają zrobić i nie dorabiajmy do tego metafizyki :)

Nie spotkałem się też z typową lotniskową januszerką taksówkarską, nikt mnie nie zaczepiał i nic nie proponował.

Dużo informacji o transporcie można wyczytać z samej strony lotniska, bądź stron izraelskich kolei, do autobusów jest apka BUS.CO.IL(android) tylko nie instalować wersji 2.0 bo nie działa po angielsku.

Lotnisko jest specyficzne i dość dynamicznie zmienia się tam sytuacja, czasem stare posty np. te o taksi w piątek są nieaktualne.
_________________
https://niedzwiedzik.pl/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 17 Gru 2019 20:35 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Niedzwiedzik napisał(a):
nie ma żadnych paranormalnych historii o czytaniu mimiki twarzy


Jak czegoś ktoś nie rozumie, to niech nie mówi, że tego nie ma, bo to świadczy o całkowitym braku wiedzy, wyobraźni a nade wszystko zerowych horyzontach. Akurat to o czym piszesz, to nie jest żadne "coś paranormalne", tylko zwykła behawiorystyka i nauka czytania mikroekspresji, które każdy z nas wyraża mimowolnie, z twarzy.
Każdy je wyraża, czy chce czy nie chce - tylko jest mało osób, które potrafią je zobaczyć (bo trwa to zaledwie milisekundy), a jeszcze mniej tych, którzy potrafią je rozpoznać i nazwać.
Natalia Hofmann, Paul Ekman czy serial "Magia Kłamstwa" pomogą zrozumieć. A akurat ci funkcjonariusze, o których piszesz również w tym kierunku są bardzo mocno szkoleni. Dlatego m.in. "zwisa" im czyjaś butelka mineralnej lub Coli w ręku (co jest najświętszą antyświętością w całej UE), za to bacznie obserwują co mówisz i jak mówisz. Bo buzia może powiedzieć wszystko - ale z mikroekspresjami jest tak duży problem, żeby to opanować, że tylko mały promil ludzi po długoletnich ćwiczeniach w pewnej części tylko to opanowuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 17 Gru 2019 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 78
Loty: 219
Kilometry: 383 719
Nie będę się upierał czyja "mojszość jest mojsza od mojej czy Twojej mojszości", dla zwykłego zjadacza chleba nie ma to żadnego znaczenia. Mi podobał się profesjonalizm z jakim ludzie byli traktowani. Miło też było na nich patrzeć z boku jak sprawnie pracowali.
Btw "Lie to me" to serial fabularny, średnio dawałbym go za wzorzec.

Cytuj:
Dlatego m.in. "zwisa" im czyjaś butelka mineralnej lub Coli w ręku (co jest najświętszą antyświętością w całej UE)


Idąc za Twoją logiką, to akurat nie powinno im zwisać. Trzymając cole w ręku tuszuję ruchy rąk, które mogą mnie zdradzić, jeśli mam coś do ukrycia ...
_________________
https://niedzwiedzik.pl/
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 17 Gru 2019 21:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
To jest OT, ale akurat ruchy ręką są daleko mniejszymi wskazówkami niż mikroekspresje.
A dla zwykłego człowieka akurat ma to ogromne znaczenie, nie tylko na lotnisku ale dla policjanta kontrolującego na drodze, na przesłuchaniu w sądzie czy wreszcie dla tego urzędnika w Izraelu, bo możesz być zdenerwowany czymś innymi niż nim akurat, ale jeśli tego on sam nie rozpozna (prawdziwej przyczyny), to możesz mieć baaardzo biednie.
Akurat "Lie to Me" jest serialem fabularnym, ale który nadzorował największy umysł w tej dziedzinie czyli Paul Ekman, bo jako serial musiał być odpowiednio "podany" ludziom, więc pewne sprawy są tam zbytnio uproszczone. Ale prawdziwe!
I nie kłóć się z ludźmi, którzy na temat na który się kłócisz - wiedzą lepiej. Ja też tutaj akurat - tak się składa, że po wielu szkoleniach m.in. wykrywaniu kłamstw - wiem lepiej. Jakkolwiek nieskromne może takie stwierdzenie wydawać komuś. :D
Jeszcze niedawno większość nie wierzyła i nie rozumiała, że takie coś ciężkiego jak samolot może latać - a jednak jest, istnieje i lata. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 18 Gru 2019 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
OT cd.
Postać Cala Lightman'a grana przez Tima Roth'a była po części wzorowana na Ekmanie, min. badania mikroekspresji wśród plemion, ale już cała firma i jego agenturalna przeszłość zostały stworzone na potrzeby fabuły.
Polecam klasykę, przyda się w pracy i w... domu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#314 PostWysłany: 05 Lut 2020 15:37 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 15
Loty: 64
Kilometry: 170 720
Pytania dwa: czy obecnie powrót Wizzem do Wawy jest z T3 czy T1? Ktoś wie?
Drugie (poniekąd związane z pierwszym): lot do Wawy jest zaplanowany na 19:55, a shuttle z TLV w sobotę mam do wyboru na godz. 15 lub 17... 15-ta - strasznie dużo czasu do zmarnowania na lotnisku, z kolei 17:00 nie wiem, czy nie za mało. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 05 Lut 2020 15:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Jednego trzymali 3-4h przy wylocie a drugiego 15 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 08 Maj 2020 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Wlasnie dostalem informacje od linii WizzAir (w kontekscie moich rezerwacji do/z TLV):

Please be aware that all Wizz Air flights will be operated from/to Terminal 3 of Tel-Aviv Ben Gurion Airport due to indefinite closure of Terminal 1..
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 08 Maj 2020 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
a na kiedy te rezerwacje?
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 08 Maj 2020 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Cytuj:


Na połowę lipca. ;) Oczywiście zapewne zostaną przesunięte. :-P
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 09 Maj 2020 00:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
@travellista IL mocno walczy by znosu zarabiav na turystach
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#320 PostWysłany: 10 Maj 2020 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Jak tam wygląda możliwość przespania się na lotnisku? Zastanawiam się nad przylotem o 3:45, a wylotem kilka dni później o 5:05, wiązałoby się to z przekimaniem kilku godzin na samym lotnisku, m.in. ze względu na godziny kursowania komunikacji publicznej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group